کد خبر 396088
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۲

وزیر بهداشت از دستگیری عومل توزیع داروی اوستین خبر داد و گفت: با متخلفان داروهای تقلبی در مراکز برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

به گزارش مشرق، وزیر بهداشت از دستگیری عومل توزیع داروی اوستین خبر داد و گفت: با متخلفان داروهای تقلبی در مراکز برخورد قاطع صورت می‌گیرد.
 
سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی فاز دوم  بیمارستان 17 شهریور رشت با اشاره به نتایج بررسی تخلفات دارویی صورت گرفته در زمینه تزریق آمپول‌های آلوده در یک کلینیک درمانی تهران، اظهار کرد: نتیجه اعلام و عوامل متخلف شناسایی و دستگیر شدند و از دستگاه‌های امنیتی ممنون هستم.
 
وی افزود: افرادی در مراکز دارویی اقدام به ورود داروی تقلبی به بازار کرده بودند و به تمام مراکز دولتی و خصوصی بارها تذکر داده شده که از اصالت داروهایی که تهیه می‌کنند مطمئن باشند و عوارضی اگر اتفاق بیفتد به‌عهده آنهاست.
 
وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینکه انتظار می‌رود در موضوع قاچاق دارو مسئولان بهتر عمل کنند، تصریح کرد: دارو با بقیه مواردی که به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود مهم‌تر است و با جان مردم سر و کار دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم به‌زودی پرونده عوامل متخلف تشکیل و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و مطمئن هستم خارج از نوبت به جرایم آنها رسیدگی می‌شود.
 
هاشمی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت دستورالعمل‌های جدیدی را ابلاغ کرده است، یادآور شد: دارو را از طریق مراکز پخش در اختیار استان‌ها و کلینیک‌های خصوصی قرار می‌گیرد و آسیب‌دیدگانی که به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تهران، شهید بهشتی و مراکز مراجعه کرده بودند بهبود یابند و در آینده شاهد چنین مسئله‌ای نباشیم و همه باید دقت کنند.
 
وی متذکر شد: با توجه به اینکه کنترل خوبی در عرصه مذکور وجود ندارد و باید در مراکز دولتی و خصوصی کنترل صورت گیرد، اگر کسی از مبادی غیر قانونی دارو تهیه کند مسئول خودش است و مردم باید مراقبت کنند.
 
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه از داروهایی استفاده شود که منشأ و محل ورود آن و کسی که از آن خرید می‌شود مورد اعتماد و اطمینان باشد، گفت: تمام عواقب به‌عهده مراکز است و با مراکز متخلف برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
 
وی درباره مشخص شدن خدمات دندان‌پزشکی در طرح سلامت یادآور شد: تکلیف مشخص است و مردم ناراضی هستند و قرار است این موضوع را ارتقا دهیم و امیدواریم با توجه به ابلاغ قریب‌الوقوع بودجه، در سال آینده بتوانیم فشار به مردم را کاهش دهیم.
 
وزیر بهداشت اکنون در حال بازدید از اورژانس بیمارستان رازی رشت و افتتاح رادیوتراپی  رادیولوژی این بیمارستان است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس