کد خبر 395605
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۹

جان برنان مدیر آژانس جاسوسی مرکزی آمریکا (سیا) از بزرگترین اصلاحات ساختاری گسترده در تاریخ این سازمان با محوریت تمرکز بیشتر روی فعالیت های اینترنتی و ترکیب نوآوری های دیجیتال در فرآیند تجمیع اطلاعات خبر داد.

 به گزارش مشرق، بلومبرگ اعلام کرد: این اصلاحات شامل بازسازی سازمان جاسوسی ایالات متحده در مقیاس بزرگ و اقدامات اصلاحی اساسی شامل افزایش عملیات سایبری و پرداختن به شکاف های اطلاعاتی است.

برنان روز جمعه به خبرنگاران گفت که سازمان سیا به عنوان آژانس اطلاعاتی-امنیتی آمریکا باید مطمئن شود که قادر به درک تمام جنبه های موجود در محیط دیجیتالی است.

برنان افزود که درصدد تشکیل یگان های اطلاعاتی جدیدی به نام مراکز ماموریت است که هدف از آن تمرکز بیشتر بر چالش های امنیتی خاص مانند انتشار سلاح در مناطق جغرافیایی بحران خیزی مانند آفریقا است.

مدیر سازمان جاسوسی آمریکا افزود که «هیات نوآوری دیجیتال» را تاسیس خواهد کرد تا سیر تحول تکنولوژی دیجیتال را رصد و همچنین به کارگیری کند.

این اصلاحات در حالی در دستور کار دستگاه جاسوسی امنیتی آمریکا قرار گرفته که برخی ناظران آمریکایی از فرسایش سازمان جاسوسی آمریکا و کهنگی آن پس از تمرکز بر عملیات های ضد تروریستی بعد از حوادث 11 سپتامبر 2001 خبر می دهند.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس