کد خبر 385323
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۲

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا شهریه برخی از مدارس غیردولتی بیش از شهریه دانشگاه آزاد است، گفت: کدام مدرسه چنین شهریه‌هایی دریافت می‌کنند؟ میزان این شهریه‌ها چقدر است؟ مدارس هیات امنایی نمونه دولتی و تیزهوشان به دلیل آنکه خدمات بیش از حد متعارف ارائه می‌دهند به موجب مقررات مصوب شورای عالی آموزش و پرورش با نظر انجمن اولیا و مربیان مدرسه می‌توانند مبالغی را به عنوان شهریه دریافت کنند.

 به گزارش گروه اجتماعی مشرق، علی‌اصغر فانی در حاشیه نشست علمی تخصصی طرح تعالی مدیریت مدارس با بیان اینکه در راستای اجرای طرح تعالی مدیریت مدارس تعدادی از مدرسان در تابستان تحت آموزش قرار گرفتند و به استان‌های خود رفته و مدیران مدارس را تحت آموزش قرار دادند، گفت: امسال طرح تعالی مدیریت مدارس در 5700 واحد آموزشی به اجرا در آمده و شاخص‌هایی برای آن تعریف شده که براساس آن مدارس باید مرتبا ارزیابی شود و بازخوردها به مدارس و مسوولان مربوطه ارائه می‌شود.

وی افزود: امیدواریم نتیجه کار به گونه‌ای باشد که سال آینده مدارس بیشتری را تحت پوشش ببریم. این کار باعث می‌شود گامی در جهت مدرسه‌محوری که مدت‌هاست در آموزش و پرورش مطرح می‌شود، برداریم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره روند اجرای طرح بودجه‌ریزی عملیات‌رسانی مدارس گفت: بحث عملیاتی کردن بودجه در 600 مدرسه از میان 5700 مدرسه‌ای که طرح تعالی در آنها اجرا می‌شود، عملیاتی شده که این 600 مدارس از انواع مختلف هستند.

فانی ادامه داد: متناسب با دانش‌آموزان مدارس و هزینه سرانه دانش‌آموزشی اعتباری را در اختیار مدیر قرار می‌دهیم البته حقوق معلمان را خود آموزش و پرورش پرداخت می‌کند. مدیر با این مابه‌التفاوت به امور کیفی‌بخشی آموزش و پرورش در مدرسه می‌پردازد.

وی با بیان اینکه ارزیابی و نتایج حاصل از اجرای این طرح در پایان سال اعلام می‌شود تا پس از بررسی برای سال تحصیلی آینده تعداد بیشتری از مدارس را تحت بودجه‌ریزی عملیاتی ببریم، گفت: این امر موجب افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از منابع می‌شود،

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا شهریه برخی از مدارس غیردولتی بیش از شهریه دانشگاه آزاد است، گفت: کدام مدرسه چنین شهریه‌هایی دریافت می‌کند؟ میزان این شهریه‌ها چقدر است؟ مدارس هیات امنایی نمونه دولتی و تیزهوشان به دلیل آنکه خدمات بیش از حد متعارف ارائه می‌دهند به موجب مقررات مصوب شورای عالی آموزش و پرورش با نظر انجمن اولیا و مربیان مدرسه می‌توانند مبالغی را به عنوان شهریه دریافت کنند؛ البته باید مشخص شود برنامه‌های آنها چیست.


مخاطبان محترم گروه اجتماعی مشرق می توانند اخبار، مقالات و تصاویر اجتماعی خود را به آدرس shoma@mashreghnews.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود. در ضمن گروه اجتماعی مشرق در صدد است با پیگیری مشکلات ارسالی شما از طریق کارشناسان و مشاوران مجرب پاسخی برای ابهامات مخاطبان عزیز بیابد.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس