رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ثبت روز ملی راهیان نور در تقویم گفت: 20 اسفند ماه به مناسبت نخستین حضور مقام معظم رهبری در راهیان نور به روز ملی راهیان نور نامگذاری شده است.

به گزارش مشرق، سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در حاشیه بازدید از مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت قم با اشاره به معنویت سفرهای راهیان نور اظهار داشت: راهیان نور رفتن به سمت نور است. رفتن به سمت خدا، جهاد و کربلاهای ایران است. به راستی که کربلاهای ایران بوی کربلای حسینی می دهد و نشاط این مکان مقدس را برای همه ما زنده می کند.

وی ادامه داد: کسانی که در مناطق عملیاتی دفاع مقدس حضور پیدا می کنند و سجده بر خاک این مناطق می زنند، می توانند آن نور را احساس و قلبشان را از آن فضا بهره مند سازند.این حس و شور و حال توصیف شدنی نیست و باید راهیان نور را حس کرد.

سرلشکر فیروز آبادی در ادامه با بیان اینکه راهیان نور یکی از مهمترین اقدمات فرهنگی کشور در خصوص مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است، افزود: جوان ها ادامه دهنده راه بزرگان خود هستند و بایستی جان، روح و احساساتشان را در جبهه های ایران معطر کنند. ولایتی که در جبهه ها حس کردید، ولایتی است که رزمندگان ما آن را با خونشان امضا کردند و به سمت مولایشان امام حسین (ع) رفتند و همین امر، درس مهمی برای جوانان امروز است تا از آن بهره بگیرند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: جوان باید بداند راه سعادتش از درون این واژه های دفاع مقدس عبور می کند و همین واژه ها معنی فرهنگ انقلاب اسلامی می دهد.

وی ادامه داد: امام خامنه ای عزیز فرموده اند که عشق به خمینی (ره) عشق به همه خوبیهاست و این خوبی ها را می توان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس پیدا کرد.

سردار فیروز آبادی در پایان اظهار داشت: راهیان نور یک دانشگاه کامل و جامع و فرصتی است برای آموزش معارف عملی با نشأت گرفتن از رشادت ها و مجاهدت های شهدا و جانبازان والا مقام.
منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس