رئیس مرکز دکترینال جمهوری اسلامی ایران گفت: ادیبان جریان اصلاحات امروز می‌گوید اقتدار ملی در موشک نیست، پس تو پوشک هست؟ مگر قرار نشد به کد خدا لبخند بزنید؟ مگر قرار نشد بگویید که هولوکاستی نبوده است؟ مگر قرار نشد خیلی از مسائل دیگر را کنار بگذارید؟ پس نتیجه این ها چی شد؟

به گزارش مشرق، حسن عباسی اظهار کرد: اینکه مردم بیش از پیش قانع می‌شوند که آمریکا قابل اعتماد نیست اساسی‌ترین منفعت تمدید مذاکرات هسته ای است.

وی افزود: هزینه‌ای که نظام در یکسال گذشته برای تعلیق و راکد کردن فعالیت‌های هسته‌ای پرداخته سبب شده است مردم درک کنند که طرف مقابل مذاکره یعنی اتحادیه اروپا، آمریکا و دول مستکبر قابل اعتماد نیستند.

رئیس مرکز دکترینال جمهوری اسلامی ایران بیان کرد:‌ در یک حکومت مردمی، سرمایه اصلی آن اعتماد مردم است و خوشبختانه مردم ما در یکسال گذشته متوجه شدند که در این مذاکرات آمریکایی‌ها حاضر نیستند از موضع برابر مذاکرات را پیش ببرند.

عباسی با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد تعامل و مذاکرات را به نفع خود و براساس قاعده برد ـ باخت مصادره کند گفت: آمریکایی‌ها ارزشی برای قاعده برد‌ـ برد در مذاکرات قائل نیستند و در طول یکسال گذشته سازوکار مذاکرات به نحوی پیش رفت که غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای مردم روشن شد.

وی بیان کرد: آن تبی که در سال گذشته و در بین مردم وجود داشت که با مذاکره، مشکلات اقتصادی برطرف می‌شود، اکنون به طور کامل خنثی شده و در هفت ماه آینده نیز نظام در تثبیت این باور در جامعه که آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند به نتایج جدی‌تری می‌رسد.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه به طور قطع دستاورد اعتماد میان مردم و نظام در راستای اطمینان‌سازی از اینکه غرب قابل اعتماد نیست یک دستاورد بزرگ محسوب می‌شود بیان کرد: تعلیق توان هسته‌ای برای مدتی به این می‌ارزید که مردم در همین راستا اقناع شوند.

غرب در مذاکرات هسته‌ای به‌دنبال عملیات تاخیری است

این تحلیلگر مسائل سیاسی به تاثیرات مذاکره برای طرف غربی اشاره و بیان کرد: غرب در مذاکرات هسته‌ای در حال انجام یک عملیات تاخیری با جمهوری اسلامی ایران است.

عباسی افزود: نیت غرب آن است که نیروگاه جوش هسته‌ای فرانسه که کنسرسیومی است متشکل از دولت‌های هندی، آمریکایی، انگلیسی، کانادایی و غیره که نخستین نمونه از این جنس نیروگاه‌ها است افتتاح شده و از آن به بعد اعلام کنند که نیروگاه‌های اتمی غیرمدل جوش هسته‌ای آلوده کننده محیط زیست هستند و هر کشوری که به باشگاه تکنولوژی جوش هسته‌ای پیوسته باشد به عنوان یک کشور هسته‌ای تلقی و سایر کشورها از این جرگه خارج می‌شوند.

 وی با اشاره به اینکه جک استراو در پاییز سال 1384 در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی از شکست مذاکرات در دولت اصلاحات ابراز تاسف کرد زیرا در طول آن دوره از مذاکرات طرف مذاکره ایران وعده تعلیق 10 ساله تاسیسات هسته‌ای را داده بود گفت: خبرنگار بی‌بی‌سی از استراو این سوال را می‌پرسد که بعد از این مدت قرار است چه اتفاقی روی دهد که وی اظهار می‌کند پس از آن 10 سال می‌گفتیم که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

 رئیس اندیشکده یقین افزود: الان آن 10 سالی که جک استراو مدنظر داشت فرا رسیده و اینکه می‌بینیم مذاکرات هر بار برای چند ماه تمدید می‌شود به سبب آن است که کشور ما را از جرگه کشورهای دارای تکنولوژی اتمی از نوع جوش هسته‌ای دور کنند و پس از آن اعلام نمایند که مدلی که شما به آن رسیده‌اید یک مدل قدیمی است و از این به بعد هر کشوری که تکنولوژی جوش هسته‌ای ندارد جزو کشورهای باشگاه هسته‌ای نیست.

زیاده‌خواهی‌های غرب «حد یقف» ندارد

رئیس مرکز دکترینال جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که تحلیل شما نسبت به اینکه خود آمریکایی‌ها نیز به حصول نتیجه در مذاکرات احتیاج دارند چیست گفت: باید در پاسخ به این سوال به سوالی دیگری پاسخ داد که آمریکایی‌ها با چه نیتی قصد انجام این کار را دارند؟

وی افزود: نیت آمریکا آن است که جمهوری اسلامی ایران را پله پله تا اضمحلال جلو ببرد و اعلام کرده بحث امروز در زمینه هسته‌ای است و در گام‌های بعدی موضوعات موشک‌های بالستیک، حمایت ایران از تروریسم و حقوق بشر را مطرح می‌کند و براین اساس انتظارات آمریکا «حد یقف» ندارد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها «حد یقف» ندارد و براین اساس نمی‌توان این نتیجه را گرفت که آمریکا به مذاکرات نیاز دارد تا قاعده برد ـ برد محقق شود؛ بلکه آمریکا به مذاکره احتیاج دارد برای اینکه جمهوری اسلامی ایران را به زانو در آورده و این مسئله به‌طور قطع به نتیجه نمی‌رسد.

تفاهم سیاسی، یک موضوع تبلیغی است

عباسی در تبیین اصطلاح تفاهم سیاسی که در مذاکرات اخیر مطرح شد گفت: تفاهم سیاسی نکته‌ای بود که بخشی از آن یعنی به رسمیت شناختن ایران هسته‌ای مطرح شد و البته این موارد بازی کردن با الفاظ است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: توافق سیاسی دارای ارزش حقوقی نیست و با توجه به اینکه ما در مورد سه گزاره سازوکار دیپلماسی از حیث مناسبات، تعاملات فنی و تعاملات حقوقی صحبت می‌کنیم؛ تفاهم سیاسی هیچ جایی در حوزه فنی و حقوقی ندارد و فاقد ارزش است و بیشتر یک موضوع تبلیغی و پروپاگاندایی است.

اقتصاد مقاومتی راه حل برطرف شدن مشکلات اقتصادی است

رئیس مرکز دکترینال جمهوری اسلامی ایران با اشاره بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی در جمع نمایندگان اقشار بسیج گفت: بارها تاکید کرده‌ایم که باید امید خود را به بیرون از مرزها ناامید کنیم و به این باور برسیم که می‌توان با تکیه بر قوای داخل مشکلات اقتصادی را برطرف کرد که براین اساس می‌بایست اقتصاد مقاومتی، یعنی مقاوم‌سازی اقتصاد را جدی گرفت.

عباسی افزود: شاید در یکسال گذشته لازم بود تا افکار عمومی کشور فضای مناسبات و تعاملات با غرب را درک کنند و مردم به این نتیجه برسند که آبی برای حیات زندگی مردم از رابطه با غرب گرم نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در طول یکساله گذشته شاهد بودیم که غربی‌ها با وجود آزادسازی 4.2میلیارد دلار از دارایی‌ها ایران، بنیاد علوی را به ارزش 6میلیارد دلار مصادره کردند گفت: این اقدامات طرف غربی مذاکره یعنی آنکه آنها طوری عمل نخواهند کرد که چیزی به جمهوری اسلامی ایران برسد و چون قابل اعتماد نیستند مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری می‌کنند.

رئیس اندیشکده یقین افزود: باید این باور که اقتصاد مقاومتی راه‌حل برون رفت مشکلات کشور است میان سه گروه، مردم در راستای کاربردی کردن آن، نخبگان دانشگاهی اقتصاد که بپذیرند اقتصاد لیبرالی شکست خورده و مدل مناسبی برای دردهای اقتصادی نیست و گروه سوم مدیران اقتصادی کشور که در بین اقتصاد لیبرالی و اقتصاد مقاومتی در حیرت هستند شکل بگیرد.

وی عنوان کرد: ادیبان این جریان امروز می گوید اقتدار ملی در موشک نیست، پس تو پوشک هست؟ مگر قرار نشد به کد خدا لبخند بزنید؟ مگر قرار نشد بگویید که هولوکاستی نبوده است؟ مگر قرار نشد خیلی از مسائل دیگر را کنار بگذارید؟ پس نتیجه این ها چی شد؟

نتیجه لبخند زدن به شیطان بزرگ چه بود

عباسی اظهار داشت: تحریم ها که با وجود این همه عقب نشینی برداشته نشد و حتی یک تحریم جدید را شروع کردند آن هم این است که قیمت نفت را زیر 50 دلار کشاندند؛ اگر آن ها بر اساس توافق نامه ژنو 4.2 میلیارد دلار از دارای خودمان را به صورت قطعه قطعه دادند به جای آن ساختمان بنیاد علوی را به ارزش ش میلیارد دلار مصادره کردند.

رئیس اندیشکده یقین عنوان کرد:‌ بالاخره لبخند زدن، نفی هولوکاست و خیلی چیز های دیگر چه نتایجی داشت و طرف مقابل چقدر به نفع ما جلو آمد؟ اما چی شد و چرا ما سعی می کنیم که این را در بین مردم جا بیندازیم که نظام سلطه هیچ مشکلی ندارد؟ چرا برای مردم می گوییم تمام مشکلات جامعه ما به خاطر تحریم، استقلال طلبی و روحیه انقلابی است؟ چرا به مردم آدرس غلط می‌دهید که مردم چون شما مقاومت کردید، این بلاها را باید تحمل کنید؟ چرا به مردم نمی گویید اقتصاد غرب فروپاشیده است؟

 وی تصریح کرد:‌ چرا بنیه مقاومت را در ملت ضعیف می دانید؟ چرا خودتان، خودتان را قبول ندارید این را به جامعه تسری می دهید؟ اگر در طول 8 سال گذشته در 114 روز راکت هایی که فرزندان این ملت ساختند و توسط لبنانی ها و ‌فلسطینی ها توانست دولت افسانه ای اسرائیل را به شکست بکشاند و دیدید که اگر جوانان این مرز و بوم نبودند امروز در سوریه چه وضعیتی بود؟ شما که دید اگر امروز ما در عراق نبودیم چه بر سر عراق می آمد؟

چون ایمانتان ضعیف است آمریکا را بزرگ می بینید؟

 عباسی تاکید کرد: اینکه می گویید مقاومت را کنار بگذاریم برویم به شیطان لبخند بزنیم، بدانید هر چه قدر به شیطان لبخند بزنید شیطان بیشتر به شما فشار می آورد و این قاعده خلقت و نفس عمل شیطان است؛ بنابراین یک مانع جدی برای ذوب نظام اسلامی در نظام سلطه وجود دارد که آن هم چیزی جز ساختار اصلی شاکله نظام نیست و آن هم مسئله ولایت فقیه است.

 رئیس مرکز دکترینال جمهوری اسلامی ایران افزود: دوست عزیز آمریکا برای تو بزرگ است و چون ایمانتان ضعیف است شیطان را بزرگ می بینید! اگر ایمان در وجودتان بود اهل کفر و اهل باطل را صغیر و ریز می دیدید! فراموش کردی که آمریکا و غرب 54 تریلیون دلار بدهی دارد؟ فراموش کردی که تمدن غرب در حال فروپاشی هست؟

 وی خاطرنشان کرد: آمریکا که امروز می گویند اگر با او مذاکره کنیم مشکل ما حل می شود، خودش امروز در وضعیت قرمز قرار دارد!برزیل،‌کل اروپا،‌چین، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و حتی هند در وضعیت قرمز هستند؛ چرا این حقیقت را به مردم نمی گویید؟؟چرا نمی گویید که اقتصاد جهان فرو پاشیده و مشکل اقتصاد ما تحریم نیست بالکه سومدیریت هست؟ مشکل اقتصادی ما به خاطر پیاده شدن روش های لیبرالی در اقتصاد مملکت است که همین اصلاح طلبان در کشور پیاده کردند.

 عباسی گفت: جریان که به نام اصلاح طلب،‌ خلق مجاهدین انقلاب اسلامی، کارگزاران و مشارکت در نظام شکل گرفتند هیچ نیتی جز برگرداندن کشور به سال های قبل از انقلاب نداشتند و بگویند ما اشتباه کردیم انقلاب کردیم و آمریکا ببخشید تو و اسرائیل بیایید سفارت خانه را در این کشور باز کنید. البته ذهی خیال باطل!

منبع: لرستان خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 22
 • ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  حرف حق و بدنبال سخنان ایشان : امام رضوان الله علیه فرمود نگذارید انقلاب بدست نااهلان و نامردمان بیفتد
 • عباس ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  البته که اقتدار ملی در موشک است اما جناب عباسی! مگر احمدی نژادی را که اقتدار ملی را در موشک می دانست، انرژی هسته ای را حق می دانست، به کدخدا لبخند که نمیزد بماند اخم هم میکرد، هولوکاست را می کوبید توی سر استکبار جهانی، تخریبش نکردید؟ چه بلاهایی سرش آوردید؟ خود جنابعالی چقدر علیه احمدی نژاد سخنرانی کردید؟
 • حسین ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  شما راست میگویید آقای عباسی. شما که مشکل مسکن و دارو و درمان و خودرو و نان و گوشت و مسافرت و ازدواج و بیکاری و خجالت کشیدن پیش خانواده و .............ندارین و اصلا برای شما اهمیت نداره مردم چه مشکلاتی رو دارن تحمل میکنند.میشه لطف کنین شمایی که دم از اقتصاد مقاومتی میزنین بگین چند ماه رو برای پیداکردن خونه اجاره ای با 10 میلیون تومن در شهر تهران گشتید؟ میشه لطف کنین بگین شده تا حالا اونقدر دیر برین خونه تا فرزندتان خواب باشه و از اینکه دست خالی رفتین خونه خجالت نکشین؟
 • ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  حالا نه اینکه با مذکرات تمام تحریما برداشته شد و وضع مملکت و اقتصاد گل و بلبل ! آب و برق و گاز و ... گرون شد نفتمونم به لطف مذاکرات رسید به بشکه ای 47 دلار تحریمای جدیدم که وضع شدن به نظر شما تحمل تحریما همراه با مقاومت برای پیشرفت هسته ای و اقتصادی بهتره یا تحمل تحریما همراه ذلت و از دست دادن دستاوردای هسته ای !؟
 • بشیر ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  جناب آقای حسین آقا شما فکر میکنید اگر مثل دوران قاجاریه نصف مملکت رو بدیم برود و زیر بار ذلت باشیم همه این مشکلات حل میشود؟ کاش یک عده صادقانه شرحی از وضعیت زندگی مردم در پایتخت این مملکت در قبل از انقلاب را به تصویر میکشیدند تا بقیه هم بدانند در آن زمان که صادرات 6 میلیون بشکه ایی نفت و پی در پی آمدن مقامات آمریکا و اسرائیل به این کشور بود و هیچ تحریم و اقتصاد مقاومتی هم نبود مردم چگونه زندگی میکردند.
 • علی ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  خدا یه ذره عقل بهت بده .سوئیس هم موشک داره ؟
 • ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  الان سوئیس ابرقدرته ؟ قدرت منطقه ایه ؟ سوئیسم مقل باقی کشورای شبیه خودش دنباله رو آمریکاس
 • ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  حسین عزیزم تو این 1 سال مذاکره کدخدا تمام مشکلاتت رو حل کرد اصلا یونان و اسپانیا و ایتالیا چرا این همه بیکاری و مشکل دارن اونا که تحریم نیستن !!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  برادر عزیز شما یا دکتر عباسی را نمی شناسید یا هدف دیگری دارید ایشون اجاره نشین هستند. ماشین هم ندارند. و بیشتر هزینه زندگییشان را هم همسرشان تقبل می کنند. ولی من شک دارم این حرف های شما در مورد خودتون صدق کنه.
 • مهدی ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  تو که اینقدر نظرات خوشگل منتشر میکنی چرا ایران نموندی-شام سر سفره معاویه خوبه نماز پشت سر حضرت علی-وقتی با فوق لیسانس تو کارگاه بلوک زنی کار کنی معنی دکترین و پکترین و این .... را میفهمی-حالا هی نظر بده.
 • ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  سوئیس که مرکز ربا خواری خودشونه عاقل جان عقل رو شما داری که هنوز فرق استقلال با عزت رو نمی دونی اسلام دارایی ماست و این مملکت براش خون داده
 • ناشناس ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  تا حالا که ممکلت دادین رفت خبر داری بنده خدا باید سه شفیت کار کنه قسط مسکن مهر هم بده ولی نه خونه تحویلش دادند باید هم اجاره بده این نتیجه دیدن دم کدخدا
 • ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  جناب عباس برید نقد های که دکتر در مورد دولت احمدی نژاد داشت نگاه کنید که دکتر بیشتر از تیم اقتصادی دولت (فریدمنی های علامه) و بعضی از رفتار های شخصی احمدی نژاد انتقاد می کرد
 • ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  چون کم هوش ایم و نمیتوانیم فکر کلیدی کنیم تمام بلایا بر سرمان نازل میشود. الان چند سال متوالی کارمان شده دله دزد گیری و فتنه گران88 و نتیجه حکم نهایی. مشخص نیست کار دیگری داریم یا نه؟
 • ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  آخه عمو جان هنوز که قراردادی نوشته نشده؛که تو دنبال تاثیرشی! هر وقت توافقی شد و بعد اتفاقی نیفتاد بیا اعتراض کن
 • ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  چرا پرت و پلا میگی ایشون کی انتقاد کرد نسبت به موضع گیری صحیح احمدی نژاد در قبال هلوکاست اتافاقا ایشون حمایت کرده. و بارها سخن رانی کرده تو اپارت هست جستجو کنید = "عباسی هلو کاست " آقا عباس، خوتی :)
 • ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  با تولید و صادرات پوشک در اندازه ای که کل بچه های حداقل خاورمیانه را بشود تامین کرد میتوان به اقدار بین المللی و شکوفایی اقتصادی رسید. حتی با نعل اسب و دسته بیل و وسایل اولیه هم با این شرایط میشود اقتدار ایجاد کرد.
 • ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  شرایط الان با 4 ماه پیش فرق دارد. بسته جدید باید پیشنهاد بدهید. الان چه جر و بحث نتیجه بدهد یا ندهد نه نفت گران و نه دلار ارزان و نه پراید 7 تومن میشود. الان فقط اجبار باید بکنید که اگر نخواهید از فردا بمب اتم تست کنیم خودتان باید دلار را 1000 و پراید را 7 تومن و نفت را 120 دلار کنید.
 • ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  رژیم غاصب به عوض بمب اتم الان دارد روی بمب هیدروژنی برای نصب روی موشک جریکو برای حمله و کشتار میلیونی به عوض هزاری کار میکند که موشک قاره پیما و خیلی خطرناکی است.
 • ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  نه چون ارزش نداره کسی تهدیدش کنه در ضمن در جبهه خودشون هست ولی فرانسه و انگلیس و آلمان و اسپانیا و ایتالیا خوبشم دارن
 • علی ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  دکتر عباسی تفسیر وتحلیل درستی دادن غرب نه تنها امتیازی نداده بلکه اون چند رغاز ی هم که از پولهای بلوکه شده دادن با ارزان کردن نفت ده برابرش را پس گرفتند .پس سیاستی که جواب می دهد مقاومت ومداومت بر اصول است.
 • ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  جناب ناشناس امریکایی بمان در خواب خرگوشی
 • ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  نا اهل اون هم چه نااهلی .
 • ناشناس ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
  0 0
  همینطوری هم میگفتید اگه نفت ایران تحریم شه اروپایی ها ورشکست میشن؟
 • ۰۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  حالا همه کسایی که دارن نون انقلاب رو میخورن اهل هستن؟ بعد از 35 سال به کلیه اهداف و آرمان ها رسیدن؟
 • ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  چه ربطی داره؟ هر جا حرف حق هست باید گفت. هر جا ناحق هست باز هم باید گفت. مگه ملت با یه نفر یا یه عده قرارداد بستن؟
 • ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  اون دوستی که گفته هزینه زندگی حسن عباسی رو زنش میده! اتفاقا نکته همینجاست ! اگر خرج زندگی رو خودش میداد تز نمیداد!
 • ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  جانم به دکتر مغز خط ناب انقلاب اسلامی
 • mohammad ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  اين آقا خودش را نماينده کل مردم مى داند و از جانب آنها اظهار نظر مى کند. شما بهتر است از جانب خود ت صحبت کنى و از مردم مايه نگذاريد.
 • ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  البته همین چندر غاز رو هم به مدد دولت روحانی تونستیم بدست بیاریم...
 • ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  موافقم
 • جواد ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  نخیر فرق من و شما که از جزئیات وضع مملکت خبر نداریم با سران مملکت در همین هست. اونا باید توانایی پیشبینی همچین اوضاعی را داشته باشند. باید توان تحلیل مسائل توام با هم را داشته باشند. باید بدونن که از کجاها ضعیف هستیم. نباید وضعیت مملکت جوری باشه که غرب هر نقشه ای داره با فراغ بال اجرا کنه و مملکت رو به چالش بکشه. اقتصاد مقاومتی یعنی این داداش. اما افسوس از رابطه سالاری و فساد که هر چه میکشیم از این دوتاست.
 • ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  کیسینجرالاسلام
 • محمود ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  فایده چی بود چند برابر گرفتن ؟! این شد نظر الان شما دادی ؟!
 • ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  دوست بی سواد یکی از دوستان من یکی دو سال سوییس بوده می گفت. سوئیس یکی از قوی ترین نیرو های هوایی اروپا رو داره.
 • آرشیتکت ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  0 0
  مگه نشده؟ شما یه سر به لیست بدهی های این کشور ها بزنید. ذوق مرگ شده بودن وقتی توافق شده بود.
 • طمع کار ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
  0 0
  فارغ از هرگونه جانبداری,از خودم میپرسم اگر روی پای خودمون بایستیم جه ضرری میکنیم؟اگر آمریکا به کشنده ترین سلاح ضد بشری مسلح شده ما چرا صلح آمیزش رو نداشته باشیم,غربی ها که از اعطای فرمول نوشابه مشکی اباء میکنن چطور انتظار داشته باشیم که حقوق مارو حتک نکنه,امیرکبیر میگفت کتان کاشانی میپوشم اما هرگز فاستونی انگلیسی بر تن نمیکنم.اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر دانش نخبگان خودمون,تو رو به خدا یک لحظه تامل کنید وارد کردن بنزین خارجی و تعلیق کردن بنزین تولید داخل یعنی چی؟هم روحانی و هم احمدی نژاد جزء بدنه این نظامن و انتظار ملت از دولت اینه که به جای تخریب دولت قبلی نقاط ضعف را نوسازی و بازسازی کنه و نقاط قوت را تقویت کند این یعنی اعتدال
 • غلامعلی ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
  0 0
  وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ و هر چه در توان داريد از نيرو و اسبهاى آماده بسيج كنيد تا با اين دشمن خدا و دشمن خودتان و ديگرى را جز ايشان كه شما نمى‏شناسيدشان و خدا آنان را مى‏شناسد بترسانيد و هر چيزى در راه خدا خرج كنيد پاداشش به خود شما بازگردانيده مى‏شود و بر شما ستم نخواهد رفت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس