معاون سیما از ادغام دو شبکه تماشا و نمایش در جهت برنامه ریزی افزایش کیفیت در شبکه های سیما خبر داد.

شبکه تماشا در نمایش ادغام می شودبه گزارش مشرق - علی اصغر پورمحمدی در جمع مدیران شبکه سه سیما اظهار کرد: با ادغام شبکه تماشا در شبکه نمایش، فرصت حضور شبکه نسیم در گیرنده های دیجیتال که مورد درخواست مردم سراسر کشور است فراهم خواهد شد.

براساس گزارش روابط عمومی صدا و سیما، وی با اشاره به اینکه شبکه های نسیم و افق در حال حاضر تنها در تهران قابل دریافت است گفت:
 با توجه به درخواست بینندگان سیما در دیگر نقاط کشور، در آینده شبکه های جام جم که مخاطب برون مرزی دارند از گیرنده های دیجیتال حذف و شبکه افق جایگزین می شود.

پور محمدی، در ادامه با تأکید بر ضرورت اهتمام ویژه به صرفه جویی از مدیران شبکه های سیما خواست داوطلبانه برنامه های پرهزینه، کم اثر و کم بیننده را از جدول برنامه ها حذف و برای کوچک سازی شبکه نیز کارشناسی کنند و آثار و نتایج آن را پیش بینی و بررسی کنند.

معاون سیما، بررسی مشکلات مالی شبکه ها و اقدام برای کاهش رفع آن را ضروری دانست و همکاران را به هم اندیشی در این خصوص دعوت کرد.

معاون سیما، همچنین بر ضرورت تولید برنامه های کیفی و باز پخش آثار مفید و موثر تلویزیونی تأکید کرد.

پور محمدی، تلاش موثر همکاران سیما را برای افزایش جذابیت های برنامه سازی و حفظ بینندگان و جذب مخاطبان جدید خواستار شد و گفت: شبکه های تلویزیونی باید با تولید آثار کیفی و تأثیرگذار به روزهای پر بیننده خود باز گردند.

در ادامه این نشست مدیر شبکه سه سیما نیز در سخنانی با قدردانی از توجه معاون سیما، گفت: مدیران این شبکه به کیفی کردن برنامه ها و ارزان سازی با تأکید بر حفظ کیفیت، استفاده کیفی از آرشیو، تکرار برنامه های مفید و موثر توجه دارند.

همچنین برخی از مدیران شبکه های سیما دیدگاهها و انتظارات خود را بیان کردند.

باز تعریف شبکه ها، خرید برنامه های تأمینی، بازگشت طنز به شبکه سه، تغییر زمان پخش برنامه ها بر مبنای اثر گذاری آن و توجه به رقابت سالم بین شبکه ها بویژه در جذب مشارکتها و مأموریت کاری از جمله دیدگاهها و انتظارات مطرح شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • مهدی ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۹
  0 0
  چقد بــد...
 • ایمان ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
  0 0
  خدایی اینا با خودشونم مشکل دارن هر روز یه شبکه میزنن بعد حذف میکنن .الان شبکه افق برای چی لازمه که شما زدید ؟چرا شبکه افق رو حذف نکردید بنظر من کل شبکه هارو اذغام کنید کلا بزارید شبکه یک. خیلی قشنگ تره حداقل اینجور نیست که هروز که مدیر عوض شه باید همه شبکه ها هم عوض شد .
 • حسین ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
  0 0
  واقا
 • ندا ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
  0 0
  منم میگم همه رو ببندند برن پی کارشون آخه از دیشب بدون خبر شبکه نمایش روی تماشا افتاده الان 2 تا شبکه نمایش پخش میشه تازه همه فیلماشم نیمه کاره موند انگار مردم اصلا نگاه نمیکردن و فقط براشون شبکه مهم بوده نه انتظارات مردم
 • ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۸
  0 0
  وقتی همه شبکه ها از خودتون(حکومتی) است؟ چه رقابتی منظورتونه؟ مگر شبکه خصوصی دارید که این حرف را می زنید. من با خودم رقابت می کنم و در نهایت رقیبم که خودم هستم را حذف می کنم.............................
 • ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
  0 0
  این خیلی یده آخه چرا این دو تا شبکه رو ادغام کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از وقتی که این طور شده من دپرس شدم بعدش هم آخه افق هم شد شبکه؟؟؟؟؟؟؟؟؟