دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: بسیجیان جهان اسلام باید فکر، برنامه و نرم افزار مقابله با گروه‌های تکفیری را تولید کنند و به مقابله با جریان های تکفیری برخیزند.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در اجتماع  5000 نفری بسیجیان استان یزد، در محل سپاه الغدیر این استان سخن می گفت، با اشاره به  فلسفه و دور اندیشی حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل این نهاد انقلابی، گفت: تشکیل بسیج مستضعفین توسط حضرت امام (ره) بیانگر دور اندیشی و آینده‌نگری ایشان نسبت به حوادث، رخدادها و فراز و نشیب‌های پیش روی انقلاب اسلامی و حرکت ملت ایران بود و روند حرکت انقلاب و چالش‌ها‌یی که در سه دهه اخیر‌ پدید آمد، نشان داده  است که اگر تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب در تشکیل بسیج نبود چه بسا سرنوشت بسیاری از عرصه‌های مبارزه با دشمنان به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

وی افزود: طی 25 سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بسیج  و بسیجیان را مورد حمایت و تقویت قرار داده اند.

صفوی اضافه کرد: بسیج با هوشمندی، هوشیاری و آمادگی همه‌جانبه، همواره با بصیرت و شجاعت در میدانهای حساس و سرنوشت ساز  حضوری فاخر و تعیین کننده داشته و خود را بعنوان یک سرمایه وزین و قابل اتکای اجتماعی و یک نیروی راهبردی همه جانبه برای نظام معرفی کرده است و در صحنه‌های مختلف جنگ‌های سخت، نیمه سخت و نرم، سپر مستحکم و دژ تسخیر ناپذیر ملت ایران بوده است و به سبب همین کارکرد شگفت انگیز و اثرگذاری عمیق و ماندگار این ذخیره ملی از بدو شکل گیری تاکنون، همواره آماج حملات، توطئه‌ها، تبلیغات و فرافکنی های دشمنان انقلاب و ملت قرار داشته است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به کارنامه فاخر بسیج، در طول حیات انقلاب اسلامی ایران، گفت: باید اذعان کرد بسیج برغم کارنامه درخشانی که در عرصه های مختلف برجای گذارده و اقتدار فزاینده ای که برای ملت شریف ایران ایجاد کرده متأسفانه مورد بی مهری و چه بسا ظلم برخی از افراد یا جریانهای سیاسی قرار گرفته است.

وی افزود: کارنامه درخشان بسیج در مقابله با تهدیدات سخت و نیمه سخت و نرم و حضور ممتاز در عرصه بسیج سازندگی مایه مباهات و فخر ملت ایران است و امروز نقش‌های متنوع و کارکردهای خادمانه بسیج در روند توسعه کشور و در عرصه اجرای پروژه‌های بسیج سازندگی در استانهای محروم در معرض چشمان قدر شناس مردم ایران قرار دارد به گونه ای که نقش بسیجیان در صحنه بهبود وضعیت زندگی مردم محسوس و عینی است.

وی گفت: هفته بسیج نماد همبستگی، وفاق و انسجام اقشار مختلف ملت شریف ایران برای رسیدن به آرمان های متعالی انقلاب اسلامی  است. ماهیت و دامنه بسیج و عمق ملی و فراملی تفکر بسیج برای آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی معمایی بزرگ و غیرقابل حل است که محاسبات آنها را برای ادراک و ترسیم اقتدار واقعی این ذخیره مردمی و قابلیت‌های آن با چالش مواجه ساخته است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به  تفکر راهگشا و سازنده بسیج، بعنوان الگویی برای ملتهای آزادی‌خواه، گفت: حضرت امام(ره) با پایه گذاری بسیج، الگوی به کارگیری موثر و سازمان یافته ظرفیت اجتماعی ملت ما را در میدان های حساسی که از ظرفیت دولت ها یا نیروهای مسلح خارج است پایه گذاری فرمودند و با کارنامه درخشان و مسرت بخش و مباهات آفرینی که بسیج بر جای گذارده، به عنوان یک تفکر راهگشا و سازنده و الگویی برای ملت‌های فلسطین، لبنان و عراق و سوریه شده است.

وی افزود: بسیج کلید حل بسیاری از مشکلات و چالش های بزرگ است  و ظرفیت و تفکر بسیج در بدنه دولت و ملت ایران، پادزهر تحریم های اقتصادی و ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی است.

صفوی با اشاره به ظرفیت عظیم این نهاد انقلاب اسلامی برای ایجاد همگرایی بین کشورهای اسلامی، گفت: بسیج فرصتی جهت زمینه سازی برای همگرایی بین کشورهای اسلامی و ظرفیتی برای آگاهی و بیداری جهانی در برابر نظام سلطه است و بسیجیان جهان اسلام باید  فکر، برنامه و نرم افزار مقابله با گروه‌های تکفیری را تولید کنند و به مقابله با جریان های تکفیری برخیزند.

وی با اشاره به  برخی از صفات بسیجیان و وظایف ذاتی بسیج، گفت:

بسیج و بسیجیان باید مردم دار و مردم یار و مایه آرامش و امنیت و اعتماد برای مردم در صحنه‌های مختلف باشند. بسیج بایستی نماد روحیه سلطه ستیزی و عدالت طلبی و آرمان خواهی ملت ایران باشد و بسیج و بسیجیان می بایست دشمن شناس باشند و در جهت روشنگری نسبت به توطئه‌ها و مقاصد نظام سلطه و قدرت‌های زورگو در منطقه تبیین‌گر و آگاهی بخش باشند.

صفوی در ادامه با اشاره به تحولات سیاسی جهان، گفت: چهره دنیای امروز و قرن حاضر با آنچه پیش از ظهور انقلاب کبیر اسلامی بوده متفاوت شده است. انقلاب کبیر اسلامی توانسته معادلات قدرت را به نفع ملت های اسلامی و مستضعف تغییر دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون جهان دوران حساس و در حال تبدیل به دوره ای دیگر که حاکمیت ملتها بر سرنوشتشان است را میگذرانند. امروز جهان شاهد تحولات بزرگی همچون بیداری اسلامی است که این تحولات  نشات گرفته و تحت تاثیر انقلاب کبیر اسلامی است.

وی اظهار داشت: نهال پر برکت و طیب بسیج به دست امام راحل (ره) در فطرت پاک جوانان این کشور غرس شد و هم اکنون با تشکیل ارتش بیست میلیونی الگویی شده است برای سایر کشورهایی که می‌خواهند با ظالمین و گروههای جنایتکار تکفیری مبارزه کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اندیشمندان و میهمانان شرکت کننده در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام گفت: گروه‌های تکفیری محصول سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس و رژیم صهیونیسیتی و آمریکائیها هستند و نظام سلطه به وسیله این گروه‌ها  بدنبال ایجاد جنگ و اختلاف بین اهل تسنن و تشیع در کشورهای اسلامی و جلوگیری از بیداری اسلامی ملتهای مسلمان است، تا از این طریق به رژیم صهیونیستی امنیت بخشی کنند و از سوی دیگر طراحان گروههای تکفیری در منطقه غرب آسیا، در جهت فروش سلاح و تجهیزات  به کشورهای وابسته به خود و حضور نظامی در کشورهای منطقه، بدنبال تولید ناامنی هستند.

وی ادامه داد: گمراه کردن جوانان پرشور اهل تسنن و جذب آنها در این گروه‌های فاسد و منحرف و خارج از اسلام، بخشی از اهداف سازمان های اطلاعاتی انگلیسی صهیونیسیتی آمریکایی است.

صفوی اضافه کرد: بخشی از اهداف سازمان‌های اطلاعاتی در طراحی و تشکیل گروه‌های تکفیری، تضعیف قدرت نفوذ سیاسی و معنوی ایران در کشورهای عراق و سوریه و لبنان است. آمریکائی‌ها، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها، طراحان توطئه‌ بزرگی در مناطق شمال و مرکز آفریقا تا  جنوبغربی آسیا هستند که این سناریوی خطرناک، بدنبال تضعیف و تجزیه برخی از کشورهای اسلامی مثل سودان که تجزیه شد، است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس