کد خبر 356362
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۵

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی می‌گوید: کمک نظامی ایران به لبنان در چارچوب نیازها و مشکلات فعلی ارتش لبنان است.

به گزارش مشرق، سردار احمد وحیدی وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس فعلی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی در خصوص مخالفت‌ها برخی کشورها با تجهیز ارتش لبنان توسط ایران، علت آن را این دانست که رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها نمی‌خواهند ارتش لبنان یک ارتش قدرتمند باشد.

وی با بیان اینکه وجود یک ارتش قوی در لبنان را مغایر برنامه‌ریزی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌هاست، تصریح کرد: آنها می‌خواهند هر موقع در لبنان هر کاری خواستند، انجام بدهند و با یک ارتش قوی روبرو نباشند لذا با تقویت و تجهیز ارتش لبنان توسط جمهوری اسلامی مقابله می‌کنند.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ادامه داد: این کشورها گاهی اعلام می‌کنند که تسلیحاتی به ارتش لبنان می‌دهند و آن را تقویت می‌کنند اما تا به حال چنین اقدامی را انجام نداده‌اند و مایلند ارتش لبنان ضعیف باشد.

سردار وحیدی خاطرنشان کرد: لبنانی‌ها انسان‌های غیور و غیرتمندی هستند و حتما راهی برای حل این مشکل پیدا خواهند کرد.

وی در خصوص اینکه در لیست کمک‌های نظامی ایران به لبنان، پهپاد و موشک هم قرار داده شده یا خیر؟ گفت: این کمک‌ها مربوط به نیازهای دولت لبنان است.

وزیر سابق دفاع در این باره که آیا ایران آمادگی دارد، در صورت نیاز لبنانی‌ها پهپاد و موشک پیشرفته در اختیار آنها قرار دهد؟ پاسخ داد: کمک نظامی ایران به لبنان در چارچوب نیازها و مشکلات فعلی ارتش لبنان است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس