جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برنامه‌های بسیج و سپاه برای نسل جوان کشور گفت: اکثر برنامه‌های ما برای آشنا کردن جوانان عزیز ما با ارزشهای دفاع مقدس است. در همین رابطه ما اردوی راهیان نور را داریم که امروز به بلوغ رسیده که در نتیجه آن در دوره یک ساله 5 میلیون نفر از کربلای ایران بازدید می‌کنند که بیش از 82 درصد آنان برای اولین بار در این اردو حاضر می‌شوند.

به گزارش مشرق، سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز با حضور در نشست خبری که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، پیرامون برنامه‌های بسیج و سپاه در هفته دفاع مقدس به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه دفاع مقدس پیوند امت و امام را در پی داشته است گفت: 8 سال دفاع مقدس عزت و حریت مردم ما را بیمه کرده است، دفاع مقدسی که نظام اسلامی را بیمه کرده است و امروز بیداری جهان اسلام را تغذیه می‌کند.

سردار فضلی با بیان اینکه امسال در هفته دفاع مقدس برنامه‌های اثر‌گذار روحانی و معنوی و بازشماری قطعاتی از 8 سال دفاع مقدس را خواهیم داشت گفت: از جمله فعالیت‌های فرهنگی و هنری چاپ کتاب آثار رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های آنان است.

وی افزود: امسال پنجمین سال از بازسازی 32 عملیات دفاع مقدس است که هر استان یک عملیات را به صورت موضوعی و محوری دنبال می‌کند و در حقیقت برنامه بازسازی 32 عملیات دوران دفاع مقدس در 32 سپاه استانی در دستور کار ما قرار دارد که بخش میدانی آن به صورت نمایش رزمی و میدانی به استحضار مردم خواهد رسید.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه تصریح کرد: امسال در بیست و ششم و بیست و هفتم شهریورماه رزمایش عشایر و اقوام ایران اسلامی را برای اولین بار در استان کرمانشاه خواهیم داشت و همچنین در 31 شهریورماه نیز همانند سال‌های گذشته رژه نیروهای مسلح را خواهیم داشت.

سردار فضلی از دیگر برنامه‌های بسیج در هفته دفاع مقدس گفت: راهپیمایی خانوادگی در 513 شهرستان کشور برنامه بعدی ما در هفته دفاع مقدس است که در روز جمعه چهارم مهرماه در مراکز استان‌ها و شهرهای کشور برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: اقدام دیگری که در دستور کار بسیج و سپاه است نمایش بزرگ ملی کتاب دفاع مقدس است که برای پنجمین سال برگزار خواهد شد.

وی افزود: امسال پنجمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و کتاب‌های تقریظی فرمانده معظم کل قوا در باغ‌موزه کتاب مقدس برگزار خواهد شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دیگر رزمایش‌های ما در طول سال و بر اساس طرح و مصوبات برگزار خواهد شد که در چند استان رزمایش بسیجی‌های‌مان را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: البته در هفته دفاع مقدس برنامه‌هایی برای پیشکسوتان، خواهران و رزمندگان دوران دفاع مقدس خواهیم داشت و همچنین در تهران برای اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس 82 نقطه تعیین شده است که انشاءالله برنامه‌های ما در آن نقاط برگزار خواهد شد و در مجموع 32 برنامه کشوری سپاه و بسیج در هفته دفاع مقدس خواهیم داشت.

سردار فضلی در ادامه با بیان اینکه دفاع مقدس ثقل مقاومت اسلامی در گیتی است گفت: این فرهنگ امام و رهبری و امت اسلامی‌مان امروز در سراسر جهان گسترش یافته است و مقاومت اسلامی الگویی غیر از انقلاب اسلامی ندارد و در مورد مقاومت غزه نیز همینطور است که پیروزی غزه نمایان شدن پیوند ناگسستنی با آرمان‌های اسلامی و استمرار 8 سال دفاع مقدس است و اگر مقاومتی در سایر کشورها وجود دارد پیوندی عمیق با انقلاب اسلامی دارد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برنامه‌های بسیج و سپاه برای نسل جوان کشور گفت: اکثر برنامه‌های ما برای آشنا کردن جوانان عزیز ما با ارزشهای دفاع مقدس است.

وی افزود: در همین رابطه ما اردوی راهیان نور را داریم که امروز به بلوغ رسیده که در نتیجه آن در دوره یک ساله 5 میلیون نفر از کربلای ایران بازدید می‌کنند که بیش از 82 درصد آنان برای اولین بار در این اردو حاضر می‌شوند.

سردار فضلی خاطرنشان کرد: در همین رابطه پانزدهم مهرماه آغاز اعزام کاروان یک میلیون نفری دانش‌آموزی و فرهنگی را به مناطق عملیاتی جنوب خواهیم داشت که به هر 7 استان زمینی و دریایی جنوب تشرف پیدا خواهند کرد.

وی در ادامه پیرامون نقش سپاه و بسیج در حمایت از مردم عراق برای مقابله با داعش گفت: حجت همان فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرمودند که مردم و ارتش عراق و مقاومت اسلامی توان برخورد و مقابله با داعش را داشته و دارد و این مقاومت مردم عراق بوده که کمر داعش را شکسته است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: حال چطور می‌شود کسی که خالق داعش بوده و آن را تغذیه کرده است به خاطر اینکه خود در بحران قرار گرفته است به دنبال اعتراف علیه داعش باشد. این ائتلاف که آمریکا به دنبال آن است قابل اعتماد نیست چراکه اگر می‌خواستند با داعش مبارزه کنند از این گروه تروریستی حمایت و پشتیبانی نمی‌کردند.

سردار فضلی در ادامه پیرامون اقدامات بسیج در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: آنچه که واضح است این است که امروز برای مقابله و مقاومت در برابر دشمن باید به اقتصاد مقاومتی رویکرد جدی پیدا کنیم چرا که نجات کشور در این است و باید مانند دوران دفاع مقدس دستمان روی زانوان خودمان باشد.

وی افزود: بسیج در اجرای اقتصاد مقاومتی 15 هزار واحد کوچک تولیدی راه‌اندازی کرده است. برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید شرایط و بستر را برای مردم فراهم کنیم. بسیج امروز دانش موفق‌ترین کشاورزان بسیجی را به دیگر کشاورزان انتقال داده است که باعث افزایش یک تا دو برابری محصول آنان شده است.

سردار فضلی در پایان با بیان اینکه مراسم تدفین شهدای تازه تفحص شده در ماه محرم و احتمالا صفر خواهد بود گفت: البته بسیج هر ساله یک شهید را به عنوان شهید شاخص به مردم معرفی می‌کند که امسال نیز شهید شاخص، شهید مالکوم شباز همچنین شهید جنگی‌زهی و شهیده فوزیه شیردل بوده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس