عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی افراد که در طول 36 سال حیات انقلاب اسلامی حضور پررنگی داشته‌اند و کسانی بودند که سخنگویان خط امام (ره) به شمار می‌رفتند، امروز به مبارزه و تقابل با این خط ایستاده‌اند.

به گزارش مشرق، حسن رحیم‌پورازغدی دقایقی پیش در اختتامیه پنجمین دوره همایش اندیشه‌های اسلامی ویژه طرح ولایت در محل دانشگاه فردوسی اظهار کرد: امروز در شرایط ویژه‌ای قرار داریم و می‌بینیم که دشمنان ما در تلاش هستند تا اسلامی منهای اخلاق را نشان دهند.

وی افزود: اسلام منهای اخلاق در حقیقت همان نمونه تکفیری‌ها با دو شاخصه سر بریدن و جهاد نکاح است که در مقابل اسلام ناب مطرح شده است. همچنین امروز می‌بینیم در تصاویر هالیوودی نوعی اسلام سیاسی را ساخته‌اند که در آن خشونت، اخلاق منهای عقلانیت و سر بریدن را با عنوان جهاد اسلامی معرفی کرده و تکفیری‌ها نیز در عینت دادن به آن کمک می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دفاع مقدس نمونه مجاهده اسلامی بود، گفت: زیباترین و والاترین تصاویر و نمونه‌ها در مجاهدت اسلامی را می‌توان در دوران دفاع مقدس دید که رزمنده ما در حالی که تشنه بود آب قمقمه خود را به اسیر عراقی می‌داد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از نشان دادن این اسلام سیاسی با وجه خشن توسط دشمنان که نمونه آن در هالیوود شکل گرفته در حقیقت ایجاد رعب و ترس برای ما و گرایش به همان لیبرالیسم و شخصی کردن اسلام برای افراد است. در واقع آنها به دنبال این هستند که جوان در دانشگاه به دنبال اسلامی باشد که اهل تسامح و تساهل است.

رحیم‌پورازغدی یادآور شد: آنچه در مقابله با اسلام و جهاد اسلامی تلاش می‌شود عبارت است از اینکه مجاهدان اسلامی افرادی دژخیم، بی‌اخلاق و منفور شناخته شده و چهره پیشرفته و علمی و فرهنگی در گرو نگاه‌های غیر دینی و لیبرالیسم باشد که این‌گونه دو قطبی را با عناوین آزادی یا دین، پیشرفت یا دین، اخلاق یا دین و عقلانیت یا دین ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه امام راحل در مبارزات خود این دو قطبی را از بین برده و نشان داد که این دو قطبی دروغ است، تأکید کرد: خط امام (ره) گفت که این دو قطبی دروغ بوده و ما در زندگی خود زندگی دینی، سیاست دینی، پیشرفت دینی و اخلاق دینی داریم و در حقیقت با تکیه بر عدالت زندگی خود را توحیدی ساخته‌ایم که این در نوع خود بزرگترین حرکت امام راحل بوده است.

رحیم‌‌پور‌ازغدی با تأکید بر اینکه باید ببینیم جهاد اسلامی به چه معناست، گفت: هدف از جهاد اسلامی دفاع از انسانیت، دفاع از حقوق مردم و دفاع از انسان‌هایی است که مورد تجاوز و تحقیر قرار گرفته‌اند و امروز نیز می‌بینیم که این ماهیت جهاد که در هالیوود معرفی می‌شود با جهاد اسلامی چه تفاوت‌هایی دارد، در هالیوود جهاد اسلامی را به عنوان تمدنی برگشته به عقب و خشونت مطرح کرده و در تلاشند که این جهاد اسلامی را به حاشیه برده تا در متن نباشد در حالی که خط امام (ره) می‌گوید اسلام مذهبی شخصی و اجتماعی است و به همه ابعاد بشر توجه داشته و نباید فقط شخصی باشد.

وی با طرح این سؤال که جهاد اسلامی با دیگر مبارزات چه تفاوت‌هایی دارد، تصریح کرد: سه سؤال مطرح است اینکه جهاد با چه کسی؟ بر سر چه مسئله‌ای؟ و چگونه صورت می‌گیرد؟ و پاسخ این سؤالات نشان می‌دهد که جهاد اسلامی با دیگر مبارزات متمایز است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در پاسخ نخست باید گفت با هر کسی نباید مبارزه کرد اما دنیای استعمار و لیبرال می‌گوید هر جا که در آن برای تو نفعی است باید مبارزه کنی. اسلام می‌گوید اصل ما صلح بوده اما اگر جایی می‌بینید به دین شما و حقوق انسان‌های آزاده ظلم و تجاوز می‌شود مبارزه کنید، در پاسخ به اینکه چگونه باید مبارزه کرد باید گفت که در اسلام اصل نفی خشونت وجود داشته در حالی که امروز در غزه می‌بینید چطور زنان و کودکان بی‌گناه کشته می‌شوند و آنچه مسلم بوده بهترین نمادهای اخلاق و انسانیت در اسلام و قرآن است.

رحیم‌پور ازغدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا عربستان و آمریکا با هم متحد هستند، تصریح کرد: عربستان نوکر آمریکاست و حاکم و نوکر هیچ‌گاه اتحاد ندارند، آنچه مسلم است اینکه حاکمیت عربستان صددرصد در اختیار صهیونیست‌هاست.

وی تأکید کرد: مسئله دیگر این است که کسانی را در انقلاب اسلامی داشته‌ایم که سوابق و کارنامه بسیار خوبی داشته‌اند و در طول 36 سال انقلاب اسلامی حضور پررنگی داشته‌اند و کسانی بودند که سخنگویان خط امام (ره) به شمار می‌رفتند اما امروز به مبارزه و تقابل با این خط ایستاده‌اند و آنچه مشخص است امروز انسان‌ها را باید بر مبنای حق یا باطق سنجید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • یک نفر ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  0 0
  اقای رحیم پور مگر قاتلین امام حسین علیه السلام بعضا یاران پیامبر صلی الله علیه و آله نبودند
 • دزفولی ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  0 0
  من موافق این نظریه اقای ازغدی نیستم. آنها که الان بارشان را کج کرده اند و مخالف اندیشه های انقلابی امام شده اند از اول هم موافق نبودند بنابر مصالح روزگار یا منافع حرفی میزندند بعد هم خوب ....
 • بابک ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  0 0
  بابا یارو دزد سر گردنه است میگه به من کاری نداشته باشید من فلان جا بودم. فلان کار را کردم. فلانی رو تایید کردم و... این که نمیشه آخه. باید به عمل طرف نگاه کرد نه سابقه اش
 • دکتری جامعه شناس فرهنگی ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  0 0
  چرا حرفی از بعضی انقلابیون نیست اما برخی همیشه حرفشون در میان است که فلانی زندان بوده و یا با امام بوده و....
 • ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
  0 0
  دو تا بزرگتر باید برخی چیزها را مشخص کنند.
 • مهدی ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  0 0
  آقای دزفولی میشه بفرمایید این مطلب رو که از قول آقای رحیم پورگفتید از کجای خبر فوق در آوردید؟!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس