گزارش‌های سرویس‌های بین‌الملل جاسوسی از بحرین حاکی از آن است که «عادل فلیفل» افسر سابق سرویس اطلاعاتی بحرین - که نزد اکثریت مردم بحرین به جلاد معروف است - این روزها در تلاش برای تشکیل گروه موسوم به داعش بحرین است.

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویرگروه بین‌الملل مشرق - بسترسازی برای استقرار گروهک تروریستی داعش در بحرین این روزها نگرانی افکار عمومی منطقه را برانگیخته است، با وجودی که تحرکات امنیتی از تلاش گسترده و اقدامات زیر زمینی برای تقویت تروریست‌های خفته با رویکردهای تکفیری در بحرین حکایت دارد، مقامات رژیم آل خلیفه گویا حساسیتی نسبت به این تحرکات ندارند.

گزارش‌های سرویس‌های بین‌الملل جاسوسی از بحرین حاکی از آن است که «عادل فلیفل» افسر سابق سرویس اطلاعاتی بحرین - که نزد اکثریت مردم بحرین به جلاد معروف است - این روزها در تلاش برای تشکیل گروه موسوم به داعش بحرین است.
بر اساس این گزارش‌ها داعش بحرین هم‌اکنون به صورت مخفیانه در حال تشکیل شدن است و شامل سلفیون افراطیِ مجهز به سلاح‌های سرد است که قرار است به ترور شهروندان شیعه و رهبران مردمی و اجرای حملات انفجاری در مناطق شیعه نشین بحرین بپردازند.

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویر
عادل فلیفل
 
فلیفل به صورتی کاملا آشکار و به وسیله شبکه‌های اجتماعی شروع به تهدید علمای بزرگ میانه روی بحرین کرده است، علمایی که دارای وزن سیاسی سنگین و پایگاه مردمی مستحکمی هستند. وی علمایی همچون آیت‌الله عیسی قاسم را تهدید به مرگ کرده و علمای شیعه را با صفاتی زشت و شنیع خطاب می‌کند.

مرکز فعالیت جمعیت‌های تکفیری حامی رژیم که در راس آنها داعش قرار دارد، مسجد جامع الفاتح در منامه است. با این وجود دولت بحرین که کوچکترین اعتراض مسالمت‌آمیز شهروندان خود را با گلوله و گاز اشک‌آور سرکوب می‌کند، در برابر حامیان تروریست‌های داعش که این روزها سعی در علنی کردن اقدامات خود دارند و آرم داعش را در اتومبیل‌ها هک کرده یا پرچم این گروهک تروریست را در بزرگترین مسجد منامه بالا بردند، تنها به "نظارت" و "مراقبت" اکتفا می‌کنند.

طارق الحسن، رئیس امنیت عمومی بحرین با اذعان به این که پرچم داعش در روزهای گذشته در مناسبت‌های مختلف در این کشور مشاهده شده است، تاکید کرده که "حامیان و طرفداران داعش در بحرین را تحت نظر داریم".

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویر

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویر

پرچم تروریست‌های داعش در مراسم نماز عید فطر امسال در مسجد الفاتح، بزرگ ترین مسجد بحرین بالا رفت و هواداران داعش به تبلیغ و سخنرانی به نفع این گروهک پرداختند. گزارش وزارت خارجه آمریکا از ۱۳۱ حامی مالی گروه‌های تروریستی حاکی است که در ۳۱ کشور حضور دارند که دو نفر از آنان دو مبلغ بحرینی به نامهای شوقی بن عبدالرحمن المناعی و عادل بن علی الشیخ هستند.

عبدالحلیم مراد نماینده سلفی بحرینی اذعان کرده که اعضای گروه البسیتین در بازدیدهایی از مدارس پسرانه، تلاش کرده‌اند که جوانان را برای عضویت در گروه های تکفیری مسلح در عراق و سوریه، ترغیب کنند. مبلغی به نام صلاح الجودر نیز اعتراف کرده که جوانان زیر ۱۷ سال هدف جذب نیرو برای شرکت در "جنگهای مقدس"! هستند.

نبیل رجب فعال سیاسی و رئیس مرکز حقوق بشری بحرین در گفتگو با العهد با اشاره به تحرکات گروهک تروریستی داعش در بحرین تصریح کرد که تفکرات داعش الان در بحرین موجود است و رویکردهایی که در مساجد وابسته به دولت این کشور مطرح می شود، تفاوت زیادی با افکار داعشی ندارد. وی تصریح کرد که خطیبان و روحانیون این مساجد رویکردهای افراط گرایانه دارند و حتی افرادی مانند محمد العریفی و شیخ عرعور نیز برای سخنرانی‌های مختلف در بحرین دعوت می‌شوند.

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویر
طارق الحسن رئیس امنیت عمومی بحرین شمار داعشی های بحرین را بسیار اندک خواند و در واکنشی بسیار ضعیف گفت: هر شخصی که دخالتش در این امور ثابت شود نماینده دولت و رویکرد دولت بحرین نیست.

این البته تنها موضع دولت بحرین در قبال داعش نیست، خانم سمیره رجب سخنگوی دولت بحرین بدون اشاره به جنایت‌های چند ماه اخیر داعش در عراق مدعی شده که داعش نامی برای سرپوش گذاشتن بر اراده مردم عراق جهت رسیدن به آزادی و کرامت است.

خالد آل‌خلیفه رئیس کمیسیون خارجی و دفاعی و امنیت ملی مجلس شورای بحرین هم با تمجید از نتایج اقدامات داعش در عراق!، ضمن ادعایی مضحک در صفحه توییتر خود نوشت: داعش طی ۳ سال اخیر در سوریه حتی یک اسیر هم نگرفته است؛ پس چگونه در عراق اسیر گرفته است ... آیا داعش واقعا در عراق است؟


رسانه‌های عربی همچنین به نقل از بشار الحادی پژوهشگر عرب تأکید کرده‌اند که اداره اوقاف اهل تسنن بحرین از سال ۲۰۱۲ در حال تدریس همان کتابی است که داعش تدریس آن را پس از اشغال مناطقی در عراق و سوریه اجباری کرده است.

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویر

انگیزه‌های همگرایی رژیم آل خلیفه و تروریست‌های داعش

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز گسترده مردمی به منظور برپایی نظامی منتخب، برقراری دموکراسی و رفع تبعیض و بی عدالتی است که با سرکوب شدید رژیم بحرین همراه شده است.

در جریان این سرکوب، شمار زیادی از معترضان شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده اند. رژیم بحرین همچنین رهبران مخالفان و معترضان بحرینی را برای تلاش جهت خاموش کردن شعله اعتراضات بازداشت و شکنجه کرده و به زندان های طولانی مدت محکوم کرده است. اقدام جدید دولت بحرین در حمایت از داعش که البته اشتباهی مرگبار ناشی از عدم شناخت عمیق متغیرات منطقه‌ای است، با سه انگیزه و برای مهار انقلاب مردمی در این کشور صورت گرفته است.

الف: نگاهی به عملکرد تروریست‌های داعش و رژیم آل خلیفه نشان از مشترکاتی دارد که در رفتار سیاسی- امنیتی آن‌ها به چشم می‌خورد. رژیم آل خلیفه نیز مانند داعش در جهت اقدامات فرقه گرایانه دست به تخریب مساجد می‌زند و مساجدی را که شیعیان در آن نماز به جای می‌آورند، ویران می‌کند. مزدوران آل خلیفه حتی اقدام به آتش زدن قرآن کریم نیز کرده‌اند. آل خلیفه نیز مانند سران داعش انتقاد را از معترضان بر نمی‌تابد و با خشن‌ترین روش‌ها اقدام به سرکوب معترضان می کند.

همین نقاط اشتراکی می‌تواند توهم دوستی با داعش را در بین مقامات آل خلیفه ایجاد کند، غافل از اینکه ارابه برنامه‌های توسعه طلبانه داعش در صورتی که بتواند محور مقاومت منطقه‌ای را از هم بپاشد، استخوان‌های رژیم کوچک شبه جزیره را نیز مانند اربابان سعودی و قطری آن خرد خواهد کرد.

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویر

ب: دولت بحرین که با ابزارهای مختلف از جمله سرکوب و قلع‌وقمع تظاهرات، تلاش برای فریب سران انقلاب در میز مذاکرات، عوام فریبی با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و موارد متعدد دیگری نتوانسته آتش انقلاب مردمی را خاموش کند، این بار متوسل به گروهی شده که مجری بسیاری از طرح‌های آمریکایی- صهیونیستی در منطقه است. همانطور که از اظهارات برخی سران تروریستی تکفیری داعش پیداست، چراغ سبز آل خلیفه به سران تروریستی داعش برای استفاده از پتانسیل کینه این گروه تروریستی علیه شیعیان و تحت الشعاع قرار دادن انقلاب مردم بحرین است.

فلیفل رهبر شبکه‌های زیرزمینی داعش در بحرین به مخالفت شدید با اعتراضات 14 فوریه مشهور است و اخیراً به صورت علنی خواستار تشکیل گروهی شبه نظامی برای سرکوب مخالفان و معترضان شد. وی گفته است: دولت باید معترضان را زنده یا مرده بازداشت کند.

البته انقلابیون بحرینی اعم از شیعه و سنی و حتی اقلیت کنونی حامی دولت به خوبی می‌دانند که پر و بال دادن به گروهک تروریستی داعش در کشور کوچک بحرین، تر و خشک ملت را با هم می سوزاند، به همین علت انتظار می‌رود، سهل انگاری رژیم آل خلیفه در برخورد با نمادهای داعشیسم در کوچه و خیابان‌های بحرین اقلیت خاکستری شهروندان بحرینی را نیز به مخالفان دولت تبدیل کرده و دامنه اعتراضات را تشدید کند.

چراغ سبز آل‌خلیفه به داعش برای حضور در بحرین/ برخورد متفاوت با دو اعتراض خیابانی +تصاویرج: حضور تروریست‌های داعش در بحرین می‌تواند پوشش لازم برای کشورهای مداخله‌جوی غربی و منطقه‌ای از جمله آمریکا و عربستان سعودی برای مداخله نظامی در بحرین جهت ناکارآمد کردن انقلاب مردمی این کشور را فراهم کند. البته این نقشه راه در صورتی کلید می‌خورد که اقدامات تروریستی و هرج و مرج مهندسی شده رژیم آل خلیفه علیه انقلابیون و شیعیان بحرینی نتواند عزم جدی آن‌ها در ادامه انقلاب مردمی را تحت الشعاع قرار دهد.

سناریو پردازان این توطئه بین‌المللی معتقدند توجیهاتی از جمله حمایت از ناوگان پنجم دریایی آمریکا و نظامیان سپر جزیره در بحرین بهانه های خوبی برای مداخله قدرت های خارجی جهت از بین بردن انقلاب مردمی در این کشور است.

مخالفان این دیدگاه معتقدند که یورش بین‌المللی به بحرین برای سرکوب انقلاب مردمی تحت هر بهانه‌ای که صورت گیرد، به بالا رفتن تعداد قربانيان منجر می‌شود و به جای فروکش کردن انقلاب مردمی که اینک ریشه در اعتقادات آنها دوانده است، مطالبات انقلابیون را بالا برده و تبديل پادشاهي به نظام جمهوري به خواست عمومي تبديل شود.

امروز رژیم آل خلیفه در خطایی استراتژیک می خواهد به داعش اجازه دهد چنگال خود را در پیکر ملت بحرین فرو برد تا شاید بتواند برون رفتی از انتفاضه مسالمت آمیز مردمی بیابد، انتفاضه‌ای که گلوی رژیم مستبد آل خلیفه را سخت می فشارد. آل خلیفه نمی داند سرطان «داعش» اگر به جان مردم بحرین بیفتد، در گام نخست موجب فروپاشی نظام حاکم خواهد شد، همان سرنوشتی که ارتش آزاد سوریه و بعثی‌های عراق بدان گرفتار شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حمید ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  0 0
  شیعیان باید خود را اماده کنند و به فکر خود باشند و خود را مسلح کنند،در صورت قدرت گرفتن این فرقه هیچکس حافظ جان شیعیان نخواهد بود و مردم بحرین بیدفاع خواهند بود باید بسرعت وارد عمل شوند
 • اهوازی ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  0 0
  الاعراب اشد من الکفر و النفاق.
 • خوزستانی ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  0 0
  باید بصورت خودجوش و بدون کار تشکیلاتی یک یا چند نفر با اسلحه این نجاست ها را به درک واصل کنند.
 • ناشناس ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  0 0
  این ها هیچی نیستند.تهدید مردم با حمایت آل سعود و آل خلیفه که هنر نیست.
 • کوروش ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
  0 0
  سردار قاسم سلیمانی باید فکری بحال مردم مظلوم بحرین بکند تا کی باید شیعه کشته شود تا کی باید سر شیعه بریده شود تا کی این امریکا شیطان صفت مردم بحرین رابکشد سازمان ملل یک سازمان شیطانی است شما تو افریقا با ان همه ثروت نگاه کن ببین چه بلایی سر این مردم اورده اند بنام حقوق بشر کشور ها رو غارت می کنند انها فقط روش عوض کردند اون دارن با درست کردن انقلاب های مخملی با ایجاد گروهک های تروریستی ثروت کشور ها رو غارت می کنند بخدا قسم اگر شما برنامه ای برای سیستان وبلوچستان نداشنه باشد ایران هم مثل عراق و سوریه می شود امریکایی و عرب های احمق حاشیه خلیج فارس برنامه دارند با تغییر جمعیت شهرها ایران رو کشوری وهابی بکنند بکنند ما در شهرهایی که 100درصد شعیه بودند الان 50درصد شیعه هستند بخدا قسم نمیشه این مسئله رو کوچک به حساب بیاریم کی فکر میکرد سوریه یکی از بهترین کشورهای عرب به این روز بیفته شما خوابید اونها در حال درست کردن داعشی در ایران هستند ایران پتانسیل این رو دارد که ناامن شود و اون دارن روی وهابی های ایران کار می کنند کشور پاکستان بهترین جا هست برای ورد تروریست ها اذربایجان که رئیس جمهور اش یک یهودی از همین الان دار پهپاد میفرسته تو کشور وای به اون روزی که کشور ناامن شود اون موقع می بینید چطوری چچنی ها رو وارد کشور میکنه ترکیه دیگه همه می دونن که کشور مثل عربستان دست برداشته از حمایت داعش اما هنوز ترکیه از تروریست های سوریه حمایت میکنه دلیل حمایت تسلیحاتی ترکیه از تروریستها اینکه 1 اونها قدرت گرفتن شیعه در منطقه رو تهدیدی برای خود میدانند و ترکیه همیشه شیعه رو کشته یا اونها رو در انزوا قرار داده2اردغان به دنبال رویای خود است امپراطوری عثمانی و هیچ کس جز داعش نمی تواند ارزوی او را براورده کند بخدا قسم من این مطلب نوشتم شاید مسئولین از خواب بیدار شوند و بدانند یک اشتباه بزرگ باغث چه فاجعی می شود دوستان همگی برای فرج مولایمان حضرت مهدی دعا بفرمایید یا علی
 • ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  باید جمعیت خودشون رو زیاد کنن و مسلحانه در برابر رژیم بایستند
 • ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  رژیم مستبد آل خلیفه با این کار آخرین میخ را بر تابوت پوسیده خود خواهد زد و نابود خواهد شد. ان شاء الله
 • علی ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  نمی دانم ما ایرانی ها چکار می کنیم. اول تو اخبار می گوییم 1500 نفر داعشی داشتند شهرهای عراق را تصرف می کردند. .حالا شبکه خبر روزی حداقل 200 و 300 نفر را می گوید کشته شده اند. را دروغ می گویید موضوع بعدی چرا به مردم بحرین و عراق و کرانه باختری و و... سلاح به اندازه کافی رسانده نمی شود تا خود مردم ان مناطق ترتیب این دشمنان بشریت را بدهند.
 • ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  توجه! توجه! امت اسلام برای حفظ اسلام و نوامیس مسلمانان باید با حفظ وحدت از خطر داعش که حتی ملک عبدالله سلطان سعودی! که نقش اساسی در شکل گیری و تقویت مالی، آموزشی، معنوی و تسلیحاتی این گروهک جنایتکار داشته امروز البته برای حفظ حاکمیتش نه حفظ اسلام و امنیت امت اسلام این گروهک را خطر محسوب می کند وحقیقتاً هم همینطور است و امت اسلام از این پادشاه فرتوت و مفلوک می پرسد چرا در تولد این این مزدوران صهیونیستی شما بدون در نظر گرفتن این ویروس های سرطانی فقط آنها را تقویت کرده و به جان و مال و ناموس مردم انداختید که همه چیز را برای خود مباه و خون مسلمانان را هدر بدانند و همصدا با مفتیان دربار شما حمایت از مردم مظلوم غزه را حرام! و تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی را اقدام آشوبگرانه بخوانند!! سران کشورهای اسلامی و آزاده دنیا بداد مردم مظلوم بحرین برسند والله این گروهک تروریست به هیچ قانون و شرعی پایبند نیست چون هرچه در اعمال وحشیانه اینها انسان دقت می کند آن چیزی که بیش از هر چیز دیگر جلوه و برجستگی دارد جهل است و جهل. امروز هر انسانی برای حفظ هویت انسانی خود باید در برابر این گروهگ پلید و دیگر تروریست ها مشابه این مزدوران جنایتکار همچون النصره ، القاعده و ... که منشاء همه این خبیث ها وهابیون ملعون هستند بایستاند و خطر این از خدا بی خبر ها را جدی بگیرند.
 • ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  مردم بحرین باید در یک حرکت واقعی انقلاب کنند و حکومت رو در دست بگیرند و این مدعیان دروغین اسلام رو به سزای عملشون برسونن
 • رضا ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  به نظر من شیعیان بحرین باید این فتنه را به هر قیمتی که شده در نطفه خفه بکنند تا کار سخت تر نشده.
 • رضا ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  خانم سخگوه دولت بحرین اگر خوابی بیدار شو و کشورت را ببین که دارید دوستی تقدیم داعش میکنید . و شما خالد آل خلیفه یا واقعا بی عقلی که دارید این صحبتها را میکنید یا در خواب زمستانی خرسها هستی .
 • رضا ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  ترسم از این که کربلا یی دیگر اتفاق بیفتد . و این کربلا ، کربلا یی بس سخت تر از سوریه و عراق باشد
 • ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  آقا مگه ماکروویوه که سریع جمعیت خودمون رو زیاد کنیم
 • حسن ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  مشرق جان دقت کن این چه مطلبی است که زده ای خیلی از هموطنان ما از قوم عرب هستند وعاشق اهل بیت وایران درج این جمله بسیار بد بود.
 • ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  مطمئنا اگر بحرین دچار اغتشاش بشه صد در صد به ضرر حکومت بحرین و عربستان هستش
 • ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  اقا صاحب الزمان هم عرب هستند این جمله شما بسیار اشتباه است
 • محمد ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  چرا برای آمریکا و عربستان حکومت عراق باید توسط اقلیت سنی و اکثریت شیعی پذیرفته شود که خلاف قانون اساسی عراق است که حکومت را برای کسی که رای اکثریت را دارد قائل است و در سوی دیگر بحرین است و در جای دیگر یمن، که حاضر نیستند همین مدلی که در عراق می گویند را در بحرین با اکثریت شیعه و عربستان با اقلیت شیعه و یمن با قلیت شیعه بپذیرند. آیا فکر نمی کنید ایران در اینجا بازی خورده و با سخن گفتن از مصلحت، به بدترین شکل ممکن فریب خورده باشد ؟ من امیدوار نیستم که این حرف کاملا اشتباه بوده باشد، شما خودتان خواسته اید فریبتان دهند و این هم دستاوردتان.
 • سلمان ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  این فتنه ربطی به شیعیان نداره. اهل سنت این فتنه رو درست کردند بگذارید دامن خودشون رو بگبره و خودشون تاوانش رو پس بدهند. فقط باید از نفوس شیعیان در مقابل این گروه محافظت کرد.
 • ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  اشتباه! این آیه قرآنه.نمی دو نستی بدون! منظور قرآن هم از اعراب همان اعراب جاهل و کافر دشمن پیامبر اسلام بوده. وگرنه اگر منظور همه اعراب بود که نعوذبالله خود حضرت رسول راهم شامل می شد! بنابرین دقیقا این آیه امروز مصداق این اعراب نادان و جاهل و بی عقل نظیر داعش است!
 • اهوازي ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  من بهتر از شما هم عرب ها رو ميشناسم و هم قرآن كريم را.اين آيه درباره هر عربي است كه جاهلي فكر كند.قرآن موضوعي است مربوط به همه زمان ها.يعني اينكه جاهليت در 1400 سال پيش نمرده بلكه اعراب امروز در قالب ناسيوناليسم حزب بعث يا ناصريسم و پان عربيسم و سلفي گري و تكفيري گري و وهابيت و مقابله با شيعه و اهل بيت از اعراب جاهلي صدر اسلام بدتر هستند چون اينها بنام اسلام اين كارها را انجام ميدهند.
 • علی حیدر ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  داعش ابزاری است دردست حکومتهای منطقه که هرگاه تصمیم به حذف فزیکی رهبران وعلمای بزرگ شیعه وسنی بگیرند،این گروهک شبهه دولتی راواردمیکنند!توجه کنید!افرادسرشناس وفرماندهان شاخص توسط داعش ربوده ویاترورخواهندشد!بدون اینکه دولتهادربرابرجنایات انهاجوابگوباشند!داعش عملیاتی راانجام میدهدکه دولتهای مزدورمنطقه ته دلشان بشدت خوشحال خواهندشد!داعش محصول جدیداستکباربرای حذف همه انهایی است که ضداهداف ودولتهای سلطه گرمبارزه میکنند!نیم نگاهی به شیوه تبلیغی ودرامدی وتسلیحاتی این جماعت جلاد،ارتباط کامل انهارابابرخی ازدولتهابرملامیسازد!
 • آرمان ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  پس خون شهدا چی میشود
 • ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
  0 0
  به نظرم همان زمانی که بحرین از ایران جدا شد مردم قیام می کردند و نمی گذاشتند این کار انجام بشود، اگر تشکیل کشور توسط اکثریت شیعه و انتخابات بود باز یه حرفی؟؟!! اما این استقلال از ایران و اسیر عربستان وهابی شدن بود باید ما هم مانند روسیه که جزیره کریمه را به خاک خود ملحق کرد به ایران از گردانده شود. خدا لعنت کند شاه ملعون را که مهمترین جزیره ایران را واگذار به عربستان کرد تا کنترل کامل بر خلیجه فارس را از دست بدهیم. الان باید از شمال تا جنوب تحت اختیار ما باشد که این گونه نیست؟؟؟
 • از خوزستان ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
  0 0
  با نظر اهوازي كاملا موافقم.قرآن كتابي است كه متعلق به همه زمان ها و مكان ها و اين عبارت هم امروز مصداق دارد.