کد خبر 303228
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۵

نشست خبری نمایشگاه امسال کتاب تهران 7 اردیبهشت و با حضور رئیس این دوره از نمایشگاه مذکور برگزار می‌شود.

گروه فرهنگی مشرق - نشست خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ساعت 10 صبح روز یکشنبه 7 اردیبهشت در سالن اجتماعات دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در تهران برگزار می‌شود.
 
در این کنفرانس مطبوعاتی، سیدعباس صالحی رئیس نمایشگاه امسال کتاب تهران حضور خواهد داشت و به پرسش‌های خبرنگاران پیرامون این رویداد مهم بین‌المللی پاسخ خواهد داد.
 
خبر دیگر از نمایشگاه اینکه، مدیر کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی آن از رونمایی از تمبر یادبود نمایشگاه کتاب تهران در مراسم افتتاحیه و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولان کشوری خبر داد.
 
سیدمهدی جعفری در این باره گفت: مراحل آماده سازی این تمبر یادبود از بهمن سال گذشته در مکاتبه با سازمان پست و تلگراف دنبال شده است و هم اکنون کار طراحی و آماده سازی آن به پایان رسیده است.
 
همچنین در خبری دیگر مربوط به نمایشگاه، مدیر کمیته انتخاب غرفه‌های برتر از انتخاب 12 غرفه برتر در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران خبر داده است.
 
ابولفضل عربشاهی درباره آیین‌نامه جدید به تصویب رسیده برای انتخاب غرفه برتر گفت: بنابر آیین‌نامه جدید معیارهای ارزیابی، داوری و انتخاب غرفه‌های برتر بنا به کسب امتیازهای ایجابی و سلبی از سوی غرفه‌داران ملاک عمل خواهد بود.
 
وی افزود: در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 12 غرفه به عنوان غرفه برتر انتخاب خواهند شد. این غرفه‌ها در 4 حوزه از جمله بخش ناشران داخلی (4 غرفه شامل: ناشران عمومی، کودک و نوجوان، دانشگاهی و آموزشی) بخش بین‌الملل ( 3 غرفه شامل: ناشران کتب عربی، انگلیسی و فرانسه) بخش نشر دیجیتال (2 غرفه امل ناشران داخلی و خارجی) و نیز 3 غرفه در حوزه حجاب و عفاف اسلامی شامل بخش داخلی، بین الملل و نشر دیجیتال خواهند بود.
 
عربشاهی درباره این آیین‌نامه جدید گفت: شیوه‌نامه جدید برای نخستین بار با عنوان شیوه‌نامه انتخاب غرفه‌های برتر نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به تصویب معاون امور فرهنگی رسیده است. در هیات داوری 2 نفر به نمایندگی از تشکل‌های صنفی نشر کشور نیز حضور خواهند داشت.
 
مدیر کمیته انتخاب غرفه‌های برتر نمایشگاه درباره چگونگی تقدیر از غرفه‌های برتر گفت: تقدیر از غرفه‌های برتر با اهدای جوایز مادی و اعطای لوح سپاس در مراسم اختتامیه نمایشگاه به عمل خواهد آمد.
 
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس