کمیته استیناف رای خود را در خصوص تجدید نظر خواهی علی دایی-سرمربی تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم رعایت مفاد ماده 23 آیین نامه انضباطی اعلام کرد.

به گزارش مشرق و به نقل از سایت رسمی فدراسیون؛ کمیته استیناف پس از بررسی های لازم و رد درخواست علی دایی-سرمربی باشگاه پرسپولیس به دلیل انجام مصاحبه غیر مجاز در دیدار این تیم برابر تیم سپاهان اصفهان ، وی را به پرداخت 70 میلیون ریال جریمه نقدی و دو جلسه محرومیت از همراهی تیم مربوطه محروم کرد. رای صادر شده از سوی کمیته استیناف به شرح زیر است:

در رابطه با تجدیدنظر خواهی و اعتراض آقای علی دایی سر مربی تیم فوتبال پرسپولیس با وکالت عسگری پیش بین نسبت به رای شماره 442 مورخ 92/7/16 صادره از سوی کمیته انضباطی که به موجب آن معترض به لحاظ ارتکاب تخلف مصاحبه توهین آمیز و تحریک کننده علیه مقام رسمی مسابقه متعاقب دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان در مسابقات لیگ برتر امسال به پرداخت مبلغ هفتاد میلیون (70/000/000) ریال جریمه نقدی محکوم گردید با دقت در محتویات پرونده و عنایت به اینکه لایحه باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان اصفهان که محکوم علیه مذکور در مصاحبه مورد نظر تلویحاً علیه آن باشگاه نیز مطالب توهین آمیز بکار برده و توجه به متن مصاحبه و تعابیر و الفاظ بکار رفته از جمله بیان اینکه (( داور مسابقه به سمت تیم مقابل غش کرده)) و (( من که شماره حساب تو(داور مسابقه) و رفقایت را نمی دانم))و (( من دیشب با کادر فنی جلسه گذاشتم و به آنها گفتم قهرمانی(داور مسابقه) به سمت آنها غش کرده است)) و در نظر گرفتن اینکه بیان چنین مطالبی خارج از عرف معمول و قواعد فنی و اخلاقی حاکم بر مصاحبه مربیان بعد از مسابقه تیم متبوع بوده  و در جریان مسابقات حرفه ای متعارف نبوده و از این جهت امری مذموم و بدیع بوده و موجبات مخدوش شدن شئونات و کیان نهاد داوری که واجد احترام و منزلت خاصی است را موجب می شود ، وانگهی در فرض آنکه دلایل مثبته و قویه بر تخلف داور خاص در اختیار مربی باشد هیچ نصی از نصوص قانونی و هیچ قاعده ای از قواعد اخلاقی انجام چنین مصاحبه ای تند و توهین آمیز و افشاء و انتشار مراتب تخلف داور را تجویز نمی نماید بلکه به حکم شرع ، قانون و اخلاق مربی یا مقام صاحب اطلاع از تخلف داور می بایستی مراتب استحضار خود از تخلف را  همراه دلایل و مدارک مثبته در اختیار مرجع رسمی و  مسئول در رسیدگی به تخلفات انضباطی قرار دهد ، امری که محکوم علیه به رغم ادعای اطلاع قبلی از آن به قرنیه اذعان به اینکه مراتب غش نمودن داور به سمت تیم مقابل را شب قبل از مسابقه به کادر فنی گفته ، از انجام آن اجتناب نموده است از سویی ادعای وکیل مذکوربه اینکه شائبه صحت ادعای موکل بعدا تقویت شده است ، ارزش حقوقی نداشته و دفاع موجهی در بروز تخلف مزبور نداشته ، چه اینکه از یک سو موازین قانونی به شخص ولو متضرر از تصمیم داوری انجام چنین مصاحبه و ایراد اتهام به داور را به بهانه اینکه بعدا اتهام انتسابی ثابت خواهد شد صادر نموده است و از سویی دیگر تجویز چنین امری و پذیرش چنین بدعتی تالی فاسد و سوئی در برداشته و سبب ترویج بد اخلاقی و بسط فضای توهین و افترا به مقامات رسمی و مسئول مسابقه شده است و به روند سالم مسابقات و روح جوانمردی  و اهداف ارزشی و غائی مسابقات لطمه جدی وارد می سازد لذا اعتراض به عمل آمده موجه و وارد نبوده و از آنجایی که تنبیه بکار رفته در رای مورد اعتراض علاوه بر عدم تناسب با رفتار غیرورزشی و تخلف ارتکابی  اساسا منطبق با مقرره مزبور که مقتضی جمع تنبیهات (جریمه نقدی و محرومیت )است ، نمی باشد و کمیته محترم انضباطی صرفاً جریمه نقدی مقرر در حکم را معمول داشته و از اعمال محرومیت همراهی تیم متبوع اجتناب نموده است بنابراین کمیته استیناف به استناد بند 2 ماده 23 آیین نامه انضباطی و بند 1 ماده 17 آن ، ضمن رد اعتراض مشار الیه ، وی را علاوه بر پرداخت مبلغ هفتاد میلیون (70/000/000) ریال جریمه نقدی مقرر در رای کمیته محترم انضباطی ، به دو (2) جلسه محرومیت از همراهی تیم مربوطه و حضور در مسابقات رسمی نیز محکوم می نماید.رای صادره قطعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مانی ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  0 0
  فقط دو جلسه!!!!!!!!!!! باید به جرم تهمت شلاقش بزنن
 • ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  0 0
  منتظر جر زنیها وهو چی گریهای این این اقای پرفسورباشید
 • ali ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  0 0
  پس آقا محسن کو؟؟؟؟؟پای همه گیره تو این تبانی.....مخصوصا کمیته داوران....همه خوردند.... به قول محسن قهرمانی: یا پاک بودن خودم رو ثابت می کنم یا با این طناب همه رو با خودم میکشم پایین.
 • ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  0 0
  منتظر حکم محسن قهرمانی هم می مانیم......
 • ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  0 0
  علی جون بهتره اصلاح کنی جمله رو... یا منو میکشین بالا هر جور شده یا شماهارو هم میکشم پایین!! با این فوتبال پاکی!!! که ما داریم! اگه عمو محسنو نکشن بالا باید تعجب کرد... ضمنا اون آقایونی که از محرومیت دایی خوشحالن و متلکم میگن ، همونایی هستن که محسن خان تو این سالها خیلی خوشحالشون کرده .... جام حذفی ... لیگ .... دربی و ... نترسین عمو محسن حتما فصل بعد میاد دوباره کمکتون.
 • حسین ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  0 0
  آره دیگه با این رایی که دادن از الان دست خلاف کارها رو باز تر کردن ، دیگه با این رای خیالشون راحت میشه که هر کاری کنن کسی جرات حرف زدن رو نداره ، واقعآ جز تاسف چیز دیگه ای نمیشه گفت
 • ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
  0 0
  امثال تورو باید به جرم تهمت شلاق زد که فقط حرف های بی ربط میزنن
 • ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
  0 0
  آخه اینهمه مسابقه واسه چی ؟ هی مسابقه این فصل اون فصل ... یه مدت استراحت بدین به خودتون تا شاید مهرتون به دل همدیگه بیافته و با شور و شعف بازی کنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس