به گزارش مشرق، حجت الاسلام سیدحمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره ادعاهای هاشمی درباره مخالفت امام با شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران اظهار داشت: اهداف،‌ آرمان‌ها و رهنمودهای امام ریشه در احکام اسلام داشت و برگرفته از قرآن بود. امام هیچ وقت سخن و مطلبی منهای موازین اسلامی و احکام الهی بیان نکردند آنچه را که دستور می‌دادند و بر روی آن تاکید داشتند و پا می‌فشردند برگرفته از قرآن بود.

روحانی ادامه داد: مسئله مرگ بر آمریکا به حقیقت دستور قرآن است. خداوند دوست ندارد کسی صدا به ناسزاگویی بلند کند و مگر آن کسی که مورد ظلم قرار گرفته است. آمریکا به عنوان شیطان بزرگ به ملت ایران ظلم‌های فراوانی کرد که در تاریخ انقلاب محفوظ است، بنابراین مبارزه با آمریکا و شعار مرگ بر آمریکا یک دستور قرآنی است که امام نیز بر آن تاکید داشتند.

* عاشقان یقه چاک آمریکا در داخل به دنبال فرار آمریکا از مخمصه هستند

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که احساس می‌شود تلاش آگاهانه‌ای در جهت تحریف برخی اظهارت امام(ره) به بهانه مذاکره با آمریکا صورت می‌گیرد، تصریح کرد: به نظر من اصل جریان برمی‌گردد به اینکه آمریکا در منطقه به بن‌بست رسیده است. شکست آمریکا در سوریه آخرین و اولین شکست نبود و تلاش می‌کند خود را نجات دهد از این رو مطرح کردن حذف مرگ بر آمریکا در داخل از سوی کسانی که عاشقان یقه چاک آمریکا هستند برای این صورت می گیرد که می‌خواهند آمریکا بدون آبروریزی از این مخمصه فرار کند.

*هاشمی به گفته خودش هیچگاه یک انقلابی نبود

وی درباره علت تلاش های هاشمی برای محو شعار مرگ بر آمریکا یادآور شد: آقای هاشمی به چند علت موضوع حذف شعار مرگ برآمریکا را مطرح می‌کند؛ علت اول این است که آقای هاشمی هیچ وقت یک مرد انقلابی نبود و خود آقای هاشمی در کتاب آقای زیباکلام تحت عنوان هاشمی بدون روتوش صریحاً می‌گوید که اگر شاه به اصل دوم متمم قانون اساسی عمل می‌کرد و مقداری فشار و استبداد را کم می‌کرد احتیاجی به انقلاب نبود. بنابراین ایشان روحیه انقلابی نداشت و در حقیقت در هاشمی رفسنجانی بیشتر اندیشه‌های لیبرالیستی پررنگ بود تا روحیه انقلابی که در نهایت خواه و ناخواه با یک انقلاب مواجه شد.

«عامل دیگری که آقای هاشمی را به این ورطه کشیده است آن است که وی احساس می‌کند در میان مردم پایگاهی ندارد. از انتخابات مجلس ششم تا انتخابات ریاست جمهوری سال 84، اینها نشان داد که آقای هاشمی پایگاه مردمی را از دست داده است بنابراین کسانی که پایگاه مردمی ندارند بالاخره می‌خواهند به جایی چنگ بزنند و همیشه مطرح باشند.»

*هاشمی از جایگاه امام برای طرح اندیشه های سازشکارانه خرج می کند

روحانی ضمن بیان این مطلب ادامه داد: : آقای هاشمی رفسنجانی درحال حاضر می‌خواهد آن اندیشه‌های سازشکارانه لیبرالیستی خود را پیش ببرد و بالاخره یک سکوی پرشی و توجیهی برای خود درست کند و حال چه بهتر اینکه از امام راحل خرج کند. و به خیال خودش امروز نه امام است نه احمدآقایی وجود دارد که این ادعاها را تکذیب کند بنابراین با بیان چنین اظهاراتی به نقل از بزرگانی همچون امام سعی می‌کند راه توجیهی برای روش خود پیدا کند.

* موسسه حفظ و نشر آثار امام رسالت حاج احمد را فراموش کرده است

این تاریخ نویس معاصر کشورمان در ادامه این گفت وگو درباره علت سکوت موسسه حفظ آثار امام درباره تحریفات اندیشه های امام راحل گفت: اگر حقیقت را بخواهید موسسه حفظ و نشر آثار امام یک موسسه خنثی‌ شده و آن رسالت و ماموریتی که سید احمد آقا دنبال می‌کرد به کلی فراموش شده و به شکل باندی درآمده است. اگر موسسه حفظ و تنظیم آثار امام واقعا به مسئولیت خود پایبند بود حضور فردی چون آقای عبدالله نوری در آنجا معنا نداشت.

*موسسه امام باید از چنگ افراد فعلی خارج شود

وی تاکید کرد: واقعاً موسسه از مسیر خود به کلی منحرف شده است و در حقیقت باید یک فکر اساسی شود و این موسسه از چنگ افرادی که آنجا را به عنوان دکان و محلی برای پیشبرد اهداف انحرافی خود درست کرد‌ه‌اند خارج شود.

روحانی درباره سکوت این موسسه در قبال توهین نوه امام به شهدا و امام شهدا گفت: مؤسسه حفظ آثار امام به موسسه‌ای خنثی تبدیل شده است که در جهت منافع یک باند خاص حرکت می‌کند و اگر در خط امام قرار داشت، به پاتوق دشمنان انقلاب و طرفداران مهدی هاشمی و شیخ حسینعلی منتظری تبدیل نمی‌شد و معلوم است هدف آنها این است که خط امام را به انحراف بکشند و از اول به دنبال این بودند که با بعد از رحلت امام اینطور جلوه دهند که خط امام با خود امام دفن شده است.

* خاطره‌سازی دروغ نزدیکان امام خیانت به امام و پاسداران و خانواده شهداست

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی تاکید کرد: ملت ما آگاه‌تر از این است که با این جوسازی‌ها و خاطره‌سازی‌ها فریب بخورد اما به هر حال این نوع گفتارها و خاطره‌گویی‌ها، دروغ، خیانت و اهانت به امام (ره)، پاسداران و خانواده معظم شهداست که دستگاه قضایی باید به صورت جدی با آن برخورد کند در غیر این صورت آنها جری‌تر شده و بیشتر به مقدسات توهین می‌کنند.

این نشان‌دهنده استیصال و بدبختی آنهاست که وقتی راهی برای منزوی کردن و به بیراهه کشاندن خط امام پیدا نکرده‌اند، به این اهانت‌ها روی آورده‌اند.

*امام با فردی مثل هاشمی حرف درگوشی نداشت

روحانی در پاسخ به این سوال که با توجه به سابقه همجواری با امام آیا در آن دوران موضوعی پیش آمده بود که حضرت امام با شعار مرگ بر آمریکا مخالفتی کنند؟گفت: امام هیچ چیز را به هیچ‌کس در گوشی نمی‌گفت و اگر حرفی داشت با مردم حرف می‌زد. یکی از ویژگی‌های برجسته امام هم همین بود که امام با مردم صادق بود و مردم را محرم راز می‌دانست و با آنان با صداقت حرف می‌زد. هیچ وقت اینگونه نبود که امام نیتی داشته باشد و آن را بخواهد در گوشی به کسی بگوید، آن هم به آدمی مثل هاشمی.

* امام هرگز به شعار مرگ بر آمریکا نظر منفی نداشت

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با بیان اینکه هرگز اینگونه نبود که امام به شعار مرگ بر آمریکا نظر منفی داشته باشد تصریح کرد: ویژگی امام این بود که با مردم خیلی صادق بود و رشید و قاطع حرف خود را می‌زد.

*اگر هاشمی از سکوت امام تلقی موافقت داشت در بوق می کرد

وی بر همین اساس به ماجرای نامه هاشمی برای رابطه با آمریکا در سال 66 و سکوت حضرت امام در قبال آن اشاره کرد و گفت: اینکه آقای هاشمی رفسنجانی ادعا می‌کند که امام با سکوتش این را تایید کرد، نفهمیده است؛ البته فهمیده است اما اعمال غرض می‌کند. اگر او از سکوت امام چنین برداشتی می‌کرد، به هر نحوی بود همان زمان آن را بوق می‌کرد.

* امام درباره پیشنهادات پوچ بی اعتنا بود

وی افزود: یکی از ویژگی‌هایی که امام داشت و من در نجف به آن پی بردم، این بود که ایشان در مقابل سوالات و پیشنهادات پوچ و بی‌مایه اصلا اعتنایی نداشت و جواب نمی‌داد.

* اگر امام موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بودند در اعلام آن درنگ نمی‌کردند

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی درباره اینکه چرا موسسه حفظ و نشر آثار حضرت امام تا به حال این موارد را رسما اعلام نکرده است و به نوعی مدعی این هستند امام موافق حذف شعار بودند؟تصریح کرد: همچین چیزی نبوده است اینها تنها ادعا است اگر امام واقعا موافق بودند درنگ نمی‌کردند امام چیزی را که موافق بودند به سرعت اجرا می‌کردند، امام اگر موافق بودند که این شعار مرگ بر آمریکا باید حذف شود درنگ نمی‌کردند و اعلام می‌کردند.

روحانی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا واقعاً دشمنی آمریکا با ایران به خاطر شعار مرگ بر آمریکا و تسخیر سفارت است و چه مسائلی باعث شد که امام آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کند؟خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آنهایی که فکر می‌کنند دیگر ما مرگ بر آمریکا نگوییم و پرچم آمریکا را آتش نزنیم آمریکا با ما کنار می‌آید یا آمریکا را نشناخته‌اند و یا از الفبای سیاست به آن صورت که باید اطلاع داشته باشند، خبر ندارند. آمریکا یک سلسله منافعی در سطح جهانی دارد که انقلاب ایران و راه و خط امام آن منافع را به خطر انداخته است و تمام تلاش آمریکا این است که به یک نحوی ما را از آن راهی که امام برای ما مشخص کردند باز بدارند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکره تلفنی روحانی و اوباما متذکر شد: آمریکا به دنبال این است که به دنیا القا کند ایران در راه خود شکست خورد، همین ملاقاتی که وزیر خارجه ما با جان کری کرد و یا همان چند دقیقه‌ای که رئیس‌جمهور ایران با رئیس‌جمهور آمریکا حرف زد که آنها بلافاصله به تبلیغات امپریالیستی خود در بوق و کرنا دمیدند که ایران به سازش و تسلیم شد لذا اینکه مقام معظم رهبری اشاره کردند که برخی کارها به جا نبود به دلیل همین سوء استفاده آمریکایی‌ها از آن اقدامات بود.

وی با اشاره موضع گیری تند اوباما درباره روی میز بودن گزینه نظامی، تصریح کرد: اینگونه ملاقات‌ها، گفت‌وگوها و گرایش‌ها باعث می‌شود که آمریکا در مسیر استعماری،‌استبدادی و فاشیستی خودش بیش‌تر تقویت شود و سعی کند فشارها را تشدید که در نتیجه ملت‌ها را بیش از پیش تحت فشار قرار دهد.

*گفت وگوی تلفنی با اوباما باعث تشدید فشارها شد

«به نظر من همین گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهور ما با اوباما و مذاکرات آقای ظریف یا جان کری علیرغم اینکه نتیجه‌ای در برنداشت بلکه باعث شد آمریکایی‌ها بر تحریم و تحت فشار قرار دادن ایران مصمم‌تر شوند.»

*اگر نتیجه نظرسنجی خلاف خواسته شان باشد می گویند تقلب شده است

روحانی در خصوص نظرسنجی در مورد رابطه با آمریکا اظهار داشت: ملت‌ ما در طول این سی و چند سال همواره با حضور در تظاهرات و راهپیمایی‌ها نظر خود را در خصوص چنین نظرسنجی‌هایی اعلام کرده‌اند. و قطعا در روز 13 آبان امسال مجدد نظرشان را در این خصوص بیان می‌کنند.راهپیمایی 13 آبان بهترین نظرسنجی در این باره است. البته این را هم عرض کنم که این آقایانی که امروز از نظرسنجی سخن میگویند اگر فردا روزی نظرسنجی صورت بگیرد می‌گوید تقلب شد چراکه نتیجه نظرسنجی به نفع آنان نیست باشد و در غیر این صورت می‌گویند تقلب صورت گرفته است. اگر آن‌ها به دنبال نظرسنجی هستند مردم در همین تظاهرات خیابانی نظر خود را اعلام می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 70
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • رضا ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  بسیار عالی
 • بنده خدا ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  خدا خیرت بدهد .حرف دل ما را زدی
 • ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  "اگر نتیجه نظرسنجی خلاف خواسته شان باشد می گویند تقلب شده است" احسنت
 • ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  هر کدوم از شما جای رفسنجانی بودید خودتونو خفه میکردید از دروغ .ضمنا رفسنجانی با انقلاب بالا اومده وامدار کسی هم نیست .اینم نظر من
 • ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  مرگ ب ر ضد ولایت فقیه مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل
 • سیب کال ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  خیلی جالبه حالا اگر کسی مثلا به حسن خمینی یا یاسر خمینی توهین کنه دسته جمعی میفتن رو آثار امام تا ببینند چیزی پیدا می کنند در دفاع از بیت امام بگن!!! خدا همه رو از شر هوای نفس امان بداره.
 • ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  جناب آقای سید حمید روحانی برعکس حضرت امام به آیت الله هاشمی رفسنجانی فوق العاده اعتماد داشت مگه چند سال از دهه 50و60 گذشته همه بیاد دارند کم ایشان در زندانهای ستم شاهی شکنجه نشدند توسط ساواک همچنین اگر شما فرامش کرده اید مردم فراموش نکرده اند ....
 • ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  شماها دروغ سرتاپاتونو گرفته اینهضت زنده است چون هاشمی زندست بابا این انقلاب و نظام با وجود هاشمی سرجاشه واگر نه که ..... جمع کنید دست بردارید از این بی تقوایی چطور موقع بحران ها که هاشمی از وجودش مایه میذاره شماها ساکتین البته اکثریت مردم هاشمی را قبول دارند و انهایی که به او دشنام میدهند در نگاه مردم اندک جایگاهی ندارند زمانی که هاشمی برای سرکشی به جبهه ها امد امام برای جانش گوسفند نذر کردند شما چه میفهمید اینها را با لباس ظاهری فکر کردید دیگر تمامه درست شوید تا روزگار بر سرتان نیامده مشرق چاپ کن
 • ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  فقط هاشمی در ایران محبوب قلبهاست ....
 • ذوالفقار ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  ملاک ما حال حاضر افراد هستش
 • رضا ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  ناشناس جان اونی که براش گوسفند نذر کردن آقا بود نه هاشمی، اول اطلاعاتت رو ببر بالا بعد نظر بده
 • سیدجمال ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  ایشان چگونه متوجه عدم اقبال مردم از آقای هاشمی شدند مگر می شود امام در خصوص مسایل مهم مملکتی با سران نظام وبرنامه ریزان مسایل مهم امنیتی حرف خصوصی نزده باشد اصلا در چنین جلساتی آقای روحانی کجابودند که حالا گواهی می دهند؟
 • ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  از هر کسی که جام زهر را به امام داد متنفرم
 • ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  افراد مثل هاشمی بنیان گذار انقلاب اند هر کس نیستند ،حقد و کینه هم حدی دارد؟!
 • محمد ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  البته تا جابی که ما می دانیم و در کتاب های تاریخ خواندیم حتی امام هم خواستار تغییر حکومت نبوده اند و رویکرد ایشان وادار کردن شاه به اصلاح رفتار وقوانین خواص بوده اینو رو از اون سخنرانی مشهور ایشون میگم که می گفتند ای اقای شاه بد بخت بیچاره ملعبه ی دست امریاک نشو و... البته کاملی یادم نیست ولی مضمونش نصیحت بوده نه بر اندازی حکومت
 • ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  ملاک حال فعلی افراد است داستان طلحه و زبیر رو بد نیست مرور کنی
 • jam ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  در کدام ایران محبوب قلبهاست اقای ناشناس؟اتفاقا ... ولی خودتان را به نفهمی می زنی
 • ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  یه زمانی همین شماها دارین سنگ هاشمی رو به سینه میزنین سایه شو با تیر می زدین حالا چی شده که دارین براش یقه چاک میدین ؟؟؟
 • ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  آیا این مورخ این فرمایش امام را نشنیده است؟ تا انقلاب زنده است هاشمی زنده است
 • ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  تو غریبه از پشت کوه اومده داری درباره هاشمی رفسنجانی افاضه فضل می کنی.
 • محمد ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  مشرق چرا سانسور کردی نظر من رو من یه سری اطلاعات تاریخی دادم نتیجه گیری کردم حالا شما نظر من رو تایید نکردی حداقل جواب درست بودن وغلط بودنش رو بده اگه درسته چرا واگه غلطه چرا
 • علی اکبر ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  البته جمله اصلی این است: "هاشمی زنده است چون نهضت زنده است" یعنی با زنده بودن نهضت اسلامی است که هاشمی هم اگر در لوای باشد زنده خواهد ماند. من که نمی توانم قلم بر خدماتی که در دوران سازندگی شد بکشم اما نمی توانم چشمم را بر مسیر اشتباه او در همان دوران در تشدید اختلاف طبقاتی و شکل گیری برخی جریانهای حاکمیتی دارای فساد و متاسفانه بعد از آن از سال 84 ورود نادرست به فضای سیاسی و خصوصا از سال 88 به بعد که قصه هزار غصه است ببندم. این را همه بدانیم میزان حال فعلی افراد است
 • سعید ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  آفرین خوب گفتی نظر منم همینه
 • ناشناس ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  واقعا خجالت آوره اگر هاشمی نبود تا به حال معلوم نبو چه بر سر امثال شما آمده بود
 • مرتضی ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  این بابا تا دیروز کجا بود ؟ دیگه هر بچه ای میدونه امام تا چه حد به هاشمی نزدیک بود !!! کیه که ندونه هاشمی چه شکنجه هایی در زمان طاغوت متحمل شد ! اونهمه زندان ! بعد این آقا میگه هاشمی روحیه انقلابی نداشت ؟ همه اونایی که زمان انقلاب خودشونو مخفی کرده بودند یا از شکم مادرشون بیرون نیومده بودند شدند دایه ی مهربانتر از مادر و انقلابی ... الله اکبر
 • علی ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  حضرت امام(ره) فرمودند: ملاک حال فعلی افراد هست . به نظر شما مواضع کنونی هاشمی چگونه هست؟واقعاً در راستای ایجاد وحدت و تقویت نظام هست!؟لطفاً خودتون رو با این حرفها گول نزنید.
 • محمد ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  ما هم از همین تعجب می کنیم که این هاشمی کجا و اون هاشمی کجا!؟بین هاشمی الان و هاشمی زمان جنگ خیلی فاصله هست.فراموش نکن حضرت امام(ره) فرمودند:ملاک حال فعلی افراد هست .
 • علیرضا ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  .....شماست!؟خودتون می دونید چرا هاشمی قبلاً محبوب دلهاتون نبود ولی الان هست!؟
 • هادی ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  کدوم بحران ها رو میگی؟ نکنه منظورت همون بحران هاییه که خودش و اطرافیانش درست کردن؟ 88، نامه سرگشاده، ... خاطرات و.....
 • ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  این امتیاز منفی چی شما زدید با کجای این نظر مخالفید اگر منظور تون ضد ولایت فقیه که شما مسلمون نیستید اگر هم منظورتون با مرگ بر امریکا و اسرائیل شما اصلا غیرت ملی ندارید اینها از بس به ما ظلم کردند از ما خوردن که دیگه حد نداره
 • ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  خود امام که استاد آیت الله منتظری بود در نامه شان که دستور جمع آوری عکس اقای منتظری را به نخست وزیر وقت دادند نوشته اند:« آیت الله آقای منتظری» حالا مقایسه کنید با لحن اهانت آمیز آقای «متاسفانه» روحانی! که گفته: شیخ حسینعلی منتظری. اگر هم کسی را قبول نداریم باید حرمتش را نگه داریم!
 • ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  امام با فردی مثل هاشمی حرف در گوشی نداشت؟؟ 1- یعنی اگه امام با هاشمی حرف در گوشی نداشت با کی درگوشی حرف میزد 2- خیلی از شرایط امروز وابسته به همین درگوشی های هاشمی میشه
 • سید امیر ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  جوش نزن شیرت خشک میشه
 • ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  امپاس شدی ناشناس
 • ۰۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  خدا خیرتون بده
 • ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  همه میدونن‏ ‏که‏ ‏امام‏ ‏فرمود‏ ‏هیچ‏ ‏کس‏ ‏برای‏ ‏من‏ ‏هاشمی‏ ‏نمی‏ ‏شود‏ ‏حرف‏ ‏امثال‏ ‏شما‏ ‏هم‏ ‏فقط‏ ‏برا‏ ‏خودتون‏ ‏ارزش‏ ‏داره‏ ‏مشرق‏ ‏میدونم‏ ‏نظرم‏ ‏رو‏ ‏نمیذاری
 • ۰۲:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  یه روحانی اینجوری، یه روحانی هم...
 • ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  این نهضت قائم به شخص نیست گفته های امام را همه را باهم در مصداق یک موضوع بنگرید-
 • ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  حرف دل امام را باید از هاشمی شنید.زنده باد هاشمی
 • ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  اصلاً گيريم كه آقاي خميني گفته تا ابد بايد بگيد مرگ بر آمريكا........آيا واقعاً نبايد ما اندكي سوزن در اين باره در شرايط فعلي فكر كنيم؟؟؟ مگر كلام ايشون كلام الله بوده كه حالا نبايد عوض بشه؟؟؟؟؟
 • ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  البته حق داری عصبی بشی چون نه سنی داری و نه اطلاعاتی.
 • ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  ما هم در ایران زندگی میکنیم اما قلبمان برای نظام و رهبری می تپد نه کسی دیگر.
 • عفت ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  مرگ بر آمريكا تنها يك شعار نيست با صلاح سياستمدار حذف شود يا بر جا بماند ،بلكه يك تفكر است كه در قالب شعار قرار گرفته تفكر حق و باطل ، تفكر ظلم ستيزي و اسكتبار ستيزي كه در راس آن آمريكاست
 • ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  اگه محبوبه بياد بين مردم
 • ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  "یکی از ویژگی‌های برجسته امام هم همین بود که امام با مردم صادق بود و مردم را محرم راز می‌دانست و با آنان با صداقت حرف می‌زد." ولي الان ميگن كه فعلا بايد محرمانه باشه
 • ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  امام گفت اسرائيل بايد از صحنه روزگار محو شود ولي ايشان در باره سوربه كه خط مقدم مبارزه با اسرائيل هست چي گفتند؟
 • ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  امام اگر با آقای هاشمی درگوشی حرف نزند با چه کسی حرف بزند؟ جانشین فرمانده ی کل قوا چه کسی بود ؟ آدم نباید اینقدر آخرت خود را خراب کند
 • ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  نظرت اشتباهه چون امام چنین حرفی نداره مشرق هم به همین دلیل واقعا نباید نظرتو میذاشت
 • ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  به خدا امام چنین حرفی نگفته
 • ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  امام رهبر يک امت بود و حرف در گوشي اش با مردم بود، مردم. متوجه شدي حالا؟!
 • ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  چرا نمی شود مثبت و منفی داد؟ می خواستید آن موقع که هاشمی از پول خودش برای انقلاب خرج می کرد این ها را بگوئید.
 • ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  واقعا" زنده باد هاشمی
 • مردانگی ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  جواب همه یاوه سرایها ( مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا مرگ بر آمریکا
 • سید مجتبی ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  بیشتر کسانی که الان سنگ هاشمی رو به سینه میزنند، همان کسانی هستند تا همین چند سال پیش به ایشان اکبرشاه! میگفتند.ته دلشون هم با انقلاب و بچه حزب اللهی ها صاف نیست.از ته دل برای آقای هاشمی دعا میکنیم که انشالله عاقبت بخیر شوند.
 • ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  من كاري به اين و اون ندارم فعلا ولي اين جمله «واقعاً موسسه از مسیر خود به کلی منحرف شده است » جاي تأمل دارد، مخصوصا اگه صحبتهاي حميد انصاري رو رصد كنيم بهتر متوجه ميشويم، با تأسف
 • ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  امام ره تمام سخنانش بر اساس قران وروایات و اسلام ناب محمدی بوده و چیزی از سر هوای نفس نمی گفتند
 • ناشناس ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  احتمالا روز آخری امام اینا رو کشیده کنار و بهشون اجازه ی هر اقدامی تو این مملکتو داده
 • ناشناس ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  خخخخخخخخخخخخخخخخ
 • ناشناس ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  خاک تو سرت .آقا بعد از اتمام ریاست جمهوری هاشمی اینو گفته ،نه امام . ولی امام یه چیز دیگه هم گفته که همه شنیدیم ((ملاک حال کنونی افراد است.))
 • انقلابی ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  گشتم! تو قلب من نبود..
 • انقلابی ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  هر چی فکر میکنم بازم می بینم امام حرف بیراه نزده! مرگ بر آمریکا
 • میترا1 ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  شکنجه ؟؟؟
 • یاری دهنده ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  وعده ما روز 13 آبان با مرگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل و اینبار کوبنده تر از هر سال چون عده ای دندان تیز کرده اند!!!!!!!!!!
 • ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  آقاي روحاني شما درست ميگيد .البته خيلي
 • ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۸
  0 0
  مرگ بر ضد ولایت فقیه می خواهد هرکس که باشد
 • سلام ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
  0 0
  آقا محمد- امام ابتدا شاه را نصیحت کرد تا به اجانب تکیه نکند و با مردم و برای مردم حساب باز کند اما شاه مهره ای بود که تا مغز استخوان وابسته و نوکر غرب و بستر سار غارت های غرب از منابع و ثروت مردم بود و خود و خانواده اش هم حسابی مشغول غارت بودند که برای امام و وهمه مردم تکلیف شد و تجربه شاهان و رئسای جمهور وابسته و متکی به قدرت خارجی که در دنیا ملت خود و تهدید و جنگ افروزی مثل صدام آمریکائی که هیچ چیز جز منافع اجانب و خانواده اش برایش اهمیت نداشت لگدمال می کردند و باصطلاح با آب حمام (مال ملت) برای خودشان دوست خارجی دست و پا می کردند و کشور را به تاراج و ملت را به سیه روزی منشاندند حکومت اسلامی و ولایت فقیه راه طلائی قطع دست اجانب از ثروت و امور ملت ایران در سرلوحه امور قرار گرفت و کتاب کاشف القطاء (انقلاب امام خمینی از مسیر صلاح و سلامتی خاص خودش با معجزه کتاب (آر کتاب همان چیزی که پیامبر رحمت نیز فرمودند معجزه من کتاب است) را مطالعه کنید و به بستر کار فرهنگی ایجاد حکومت مبارک اسلامی حضرت امام پی ببرید. در عصری زندگی می کنیم که سیاستمداران از حول حلیم در درون دیگ قدرتها غلط میخورند و اعتمادی به آن ها نیست - سیاستمداران با وعده حتی کمترین پست در کشورها و وساطت قدرت های ذی نفوذ به هر ذلتی تن می دهند. تنها چیزی که در قبال حرث و ولع سیری ناپذیر تشنگان قدرت ارزش ندارد منافع ملی است - تامین منافع شیطان بزرگ در نزد آن ها به منافع ملت ارجحیت دارد. - ملت ایران از دوره حکومت پهلوی تجارب طلائی دارند و هرگز اجازه بروز و ظهور مجدد اجانب و طرفداران اجنبی را نخواهند داد. - نصر من الله و فتح قریب - مرگ بر آمریکای مردم فریب
 • ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
  0 0
  امام به هاشمی نزدیک بود یا هاشمی به امام؟
 • ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
  0 0
  سابقه حضور آقاي روحاني در كنار امام خيلي بيشتر و قبل تر از هاشميه
 • ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
  0 0
  هيچ موقع دوست نداشتم جاي هاشمي باشم چون از مواجه با چهره برفروخته امام و شهدا بدجوري واهمه دارم
 • ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
  0 0
  ما فكر مي كرديم امام راحل بنيانگذار انقلاب بودن ... تشكر از روشنگري شما

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس