کد خبر 256564
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۷

محدثه رستگار فرزند سردار شهید رستگار با انتقاد از توهین‌ نعمیه اشراقی به خانواده شهدا، گفت: موسسه باید به وظیفه خود عمل کند. اگر قرار باشد موسسه در قبال تحریف‌های که می‌شود سکوت و آن را تائید کنند ممکن است دیگر چیزی از امام باقی نماند.

به گزارش مشرق، محدثه رستگار فرزند سردار شهید کاظم نجفی رستگار فرمانده اسبق لشکر 10 حضرت سیدالشهداء(ع) در گفت‌وگو با فارس با اشاره توهین‌های اخیری که در قالب خاطره گویی به امام و خانواده شهدا وارد شده است، گفت: اخیراً، صداوسیما فیلمی از امام منتشر کرده که حضرت امام در آن فیلم تاکید کردند هر مطلب و یا حرفی که به نقل از ایشان گفته شود و سندی وجود نداشته باشند درست نیست.

وی افزود: این درست نیست که هرکسی به قول معروف نظرش را به نقل از امام بگوید؛ از بیت حضرت امام که محترم هستند توقع نمی‌رفت و نمی‌رود که به نقل از امام درباره خانواده شهدا نظر دهند و به خانواده شهدا توهین کنند.

 این وسط به قول معروف نظر خودش را مطرح می کنند توقع نمی رفت از نظر رستگار گفت: ما به همین قدر بسنده می‌کنیم چون حرمت بیت امام را حفظ می‌کنیم اما لازم است که بیت امام نیز حرمت خانواده شهدا را حفظ کنند.

دختر شهید رستگار با خطاب قرار دادن موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، گفت: موسسه حفظ و نشر باید به وظیفه خود عمل کند و برایش مهم نباشد که طرف مقابل کیست. چون اگر قرار باشد موسسه در قبال تحریف‌های که می‌شود سکوت کنند و آنرا تائید کنند ممکن است دیگر چیزی از امام باقی نماند.

وی افزود: اگر بخواهم درباره تحریف نظرات امام مثالی بزنم، بهترین مثال، ماجرای حضرت نوح است. حضرت نوح پیغمبر خدا و ولی خداوند بود اما قرآن می‌فرماید چون حضرت نوح پیغمبر خداست دلیلی نمی‌شود که فرزندش هم خوب باشد؛ حضرت امام هم که تفکراتش موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد، دلیل نمی‌شود که چون نوه امام است، سکوت کرد. همانطور که نمی‌توان برای بررسی حضرت نوح به فرزندش استناد کرد درباره امام نیز نمی‌توان به نوه ایشان استناد کرد.

مهدی دستواره: اظهارات اشراقی جای تاسف دارد

مهدی دستواره فرزند شهید محمدرضا دستواره قائم مقام فرمانده لشکر 27 محمدرسول الله(ص) در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به اظهارات به نعیمه اشراقی در مورد امام و شهدا اظهار داشت: اگر خانم اشراقی چنین اظهاراتی را بیان کرده واقعا جای تاسف دارد.

وی افزود: باید جلوی افراد در هر جایگاه که باشند و بخواهند به مقدسات ما یعنی شهدا و امام شهدا توهین کنند، گرفته شود.

فرزند شهید دستواره تاکید کرد: ما همواره پشت سر فرزند شهید همت بوده‌ایم و حرف ایشان را تائید و هر گونه تهدید به شهدا را محکوم می‌کنیم.

وی در پایان گفت: هیچ گاه نباید با چنین مسائلی همچون شهدا و امام شهدا شوخی کرد.


فرزند شهید افتخاری: مطالب شما با مشی و فرمایش حضرت امام تفاوت دارد

 لاله افتخاری فرزند شهید محمد حسین افتخاری و همسر محمدعلی عامریان که در عملیات کربلای 4 دعوت حق را لبیک گفتند در گفت‌وگو با فارس در واکنش به اظهارات نعیمه اشراقی در مورد امام و شهدا اظهار داشت: من نه تنها در رابطه با این موضوع بلکه در خصوص همه صحبت‌های اخیر خانم اشراقی سخن می‌گویم.

وی افزود: معیار ما قرآن کریم است که به همسران پیامبر اکرم می‌فرماید شما با زنان دیگر تفاوت دارید اگر تقوی پیشه کنید و در مقابل این بی‌تفاوتی اگر از مسیر پیامبر عدول کنید تکلیف و عذابتان دو برابر خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کسانی که به امام راحل (ره) و بزرگان منسوب هستند باید دقت بیشتری داشته باشند چرا که اگر در راه صحیح حرکت کنند و مطالب‌شان سنجیده باشد از جایگاه ویژه برخوردار و الگوی دیگران قرار خواهد گرفت.

افتخاری ادامه داد: ما انتظار داریم مطالبی که چندی پیش از سوی خانم اشراقی مطرح شده است، توسط خود ایشان تکذیب و یا اصلاح شود.

وی تاکید کرد: مطالب طرح شده از سوی خانم اشراقی با مشی، مطالب و فرمایش حضرت امام تفاوت دارد بنابراین انتظار داریم که خانم نعیمه اشراقی به راهی که باید در آن قرار می‌گرفت باز کردند وگرنه فرزند نوح پیامبر هم به عذابی الیم گرفتار شد.

فرزند شهید محمدحسین افتخاری تصریح کرد: به نظر ما خانم اشراقی و بعضی دیگر از کسانی که در خصوص مسائل مختلف اظهارنظر می‌کنند باید مقداری در دیدگاه خود تجدید نظر داشته باشند و اگر مطالب اشتباهی به آنها نسبت داده می‌شود تکذیب کنند و مبادا آلت دست دیگران قرار بگیرند.

صنیع خانی: مراجع رسمی توهین اشراقی را پیگیری کنند

سیدرضا صنیع خانی فرزند سردار شهید سید محمد صنیع خانی فرمانده ترابری سپاه در دفاع مقدس و قائم مقام وقت بنیاد تعاون کل سپاه،‌ در گفت‌وگو با فارس در واکنش به توهین نعیمه اشراقی به امام (ره) و خانواده شهدا، گفت: این توهین بی سابقه به امام راحل و خانواده شهدا باید از سوی مراجع رسمی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون جای موضع گیری جدی از سوی دفتر امام خالی است، اظهار داشت: موسسه حفظ و نشر آثار امام باید به صورت جدی در برابر این دروغ گویی و توهین به امام (ره) واکنش نشان دهد.

فرزند شهید صنیع خانی تصریح کرد: ظاهرا این موسسه تنها وظیفه انتشار کتاب های حضرت امام را به عهده گرفته و در مواردی که با سلیقه آنها متفاوت است موضع گیری می‌کنند، اما در برابر این توهین آشکار هیچ موضع درستی را نمی گیرد.

صنیع‌خانی، ضمن ابراز نگرانی از ادامه دار شدن این گونه نقل های دروغین از امام تصریح کرد: در روزهای گذشته شاهد بودیم که برخی خاطراتی بدون سند از رهبر فقید انقلاب منتشر کردند ولی عدم موضع قاطع از سوی دفتر امام و موسسه حفظ و نشر آثار ایشان، باعث شد که دیگران به خود جرات دهند اینگونه به امام توهین کنند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده و همسران شهدا جزو پاکدامن ترین زنان تاریخ ایران هستند، اظهار داشت: توهین خانم نعمیه اشراقی به پاسداران و همسران شهدا، را هیچگاه به پای چهره‌های ارزشمند خانواده امام نظیر مرحوم حجت الاسلام سید احمد خمینی نمی‌گذاریم، اما از کسانی که امروز خود را متولی بیت امام می دانند انتظار داریم که در برابر این توهین ها سکوت نکنند.

فرزند شهید بروجردی:موسسه امام پاسخ اشراقی و رفسنجانی را بدهد

سمیه بروجردی فرزند سردار شهید محمد بروجردی فرمانده سپاه کردستان در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه خاطره‌سازی‌های که علیه امام در جامعه مطرح می‌شود، توهین به حضرت امام است، گفت: این توهین‌ها که در قالب خاطره مطرح می‌شود، ارزش‌های انقلاب اسلامی را هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه گویا قرار است عده‌ای شان و عظمت‌ امام راحل را با خاطره‌سازی زیر سؤال ببرند، تاکید کرد: جمله خانم اشراقی، واقعا عجیب بود. ایشان نه تنها به خانواده شهدا بلکه به حضرت امام که پشتوانه انقلاب اسلامی توهین کرده است.

فرزند شهید بروجردی گفت: امروز برخی خاطراتی از حضرت امام به زبان می‌آورند که به هیچ عنوان قابل قبول نیست این توهین‌ها و نقل‌قول‌های که اخیر آقای هاشمی نیز مطرح کرده است قابل باور و پذیریش نیست.

وی با بیان اینکه توهین به امام و خانواده شهدا حق‌الناسی بزرگی است که قابل بخشش نیست، تصریح کرد: برخی‌ها که از بزرگان به شمار می‌آیند نیز باید حواسشان را جمع کنند و با خاطره و نقل‌قول‌های غیرواقعی به امام توهین نکنند.

بروجردی گفت: کسانی که امروز به امام و خانواده شهدا توهین می‌کنند از فردا به سپاه و بسیج و ارزش‌های انقلاب نیز توهین خواهند کرد و با خاطره‌گویی‌های خود، به اصل انقلاب هجمه خواهند برد مگر اینکه آنها که مسئولند وارد شوند و به این توهین‌ها که شخصیت‌های حقوقی انقلاب اسلامی وارد شد، پاسخ دهند. 

فرزند شهید بروجردی با بیان اینکه وظیفه اصلی موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) حراست از اندیشه‌های امام خمینی(ره) است، اظهار داشت: انتظار مردم این است که موسسه‌ای که قرار است از اندیشه‌ها و آرمان‌های امام حراست کند، پاسخ‌ تحریف‌ها را بدهد.نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • سیدساداتی ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  0 0
  شهدا شمع و چراغ ملت هستند .هیچ کسی حق اهانت به خانواده معظم شهدا راندارد خواه نوه امام باشدمگر نوه امام چه پست ومقامی دارد.همه بایدفقط مطیع رهبری باشیم .
 • علی فرمانده ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  0 0
  درود بر شهدا که حتی .... نیز در سایه امنیت ایجاد شده ناشی از سلحشوری و شجاعت آنان زنده ماندند تا بعدها اراجیف بگویند درود بر فرزندان شهدا که باید این افراد را تحمل کنند
 • شلمچه ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  0 0
  من یک فرزند شهید هستم. از طرف تمام فرزندان شهدا که ایران اسلامی با خون اونها حیات پیدا کرده به همه می گم ، هنوز خون اونها تورگامونه مواظب حرف زدنهاتون باشید.
 • ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
  0 0
  باز چي گفته اين موجود؟
 • علی ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۷
  0 0
  با نظرت موافقم .
 • محمدمهدي ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۹
  0 0
  به حال نعيمه اشراقي تاسف مي‌خورم. در كنار كوثر عظيم امام بزرگ شدن اما ...
 • محمد مهدي ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۳۰
  0 0
  چرا مطلب رو ناقص منعكس كردين؟ ترسيدين به ...هايي كه خودشون رو به امام چسبوندن بر بخوره؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس