انگلیسی‌ها برای شیعه دوازده امامی هم یک طلبه خوش بر و رو، و خوش پوش تدارک دیده‌اند تا در لندن حسینیه و شبکه تلویزیونی و حوزه علمیه داشته باشد و منبر برود و بشود سینه چاک شیعیان و دشمن درجه یک وهابیت.

گروه فرهنگی مشرق- رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز در دیدار دست‌اندرکاران حج فرمودند: «بزرگان تشیع اعم از امام(ره) و دیگران همواره بر حفظ اتحاد امت اسلامی تأکید کرده اند، بنابراین آن تشیعی که با هدف دامن زدن به اختلافات، از رسانه هایی که در لندن و امریکا هستند، تبلیغ می شود، در مسیر شیعه واقعی نیست.» اما منظور رهبر انقلاب کدام رسانه‌ها بوده است؟ در سال‌های اخیر رسانه‌های مختلفی به نام تشیع با هدف ایجاد اختلاف میان مسلمانان ایجاد شده اند که به اختصار به سه شبکه فارسی زبان آن اشاره می‌شود:
 
شبکه اهل‌بیت؛
ادبیات لمپن به نام شیعی‌گری!

 
این شبکه با مدیریت فردی افغانی به نام «حسن اللهیاری» در قم تاسیس شد و عوامل آن با انتخاب این نام مقدس، سعی داشتند در فضای فرهنگی قم، موقعیتی برای خود کسب کنند. اهل بیت، در دوره فعالیت خود در راستای برجسته ساختن اختلافات مذاهب اسلامی و همسو با سیاست‌های انجمن حجتیه مطالبی را تهیه می‌کرد. تاکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه» و برگزاری جشنی موسوم به «عیدالزهرا» و به مناسبت مرگ عمر بن خطاب مهم‌ترین اقدامات این شبکه بود.
 
انتساب دروغین به مرجعیت
اللهیاری مدتی این شبکه را منتسب به مراجع معرفی می‌کرد و مدعی بود، بیوت مراجع از آن حمایت می‌کنند. این ادعا از سوی مسئولان بیوت مراجع رد شد. از میان مراجع تقلید، بیت «آیت الله قربانعلی محقق کابلی» از علمای افغانی مقیم قم از شبکه اهل بیت، حمایت می‌کرد. سال گذشته با افشای ماهیت تفرقه‌افکنانه آن، آیت الله محقق کابلی نیز طی اطلاعیه‌ای که در مهر ۱۳۸۹ منتشر کرد، با تاکید بر اهمیت وحدت بین مسلمانان، اعلام کرد: «از پیروان و شیعیان راستین اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جداً تقاضا می‌شود که از هرگونه کمک مادی و معنوی به شبکه یاد شده خودداری کنند. از نظر اینجانب پرداخت وجوهات شرعیه با هر عنوانی به این شبکه و سایر مراکز و شبکه‌ها و برنامه‌هایی که تحت هر عنوانی در راستای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی فعالیت می‌کنند نه تنها مجزی نیست بلکه تعاون بر اثم و عدوان است.»
 
دیدگاه‌های سیاسی اللهیاری
 
۱- ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی
 
۲- تایید شعار نه غزه نه لینان با این بهانه که اول بقیع را آزاد کنیم غزه برای بعد
 
۳- ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه (مدیر این شبکه هیچ‌یک از مراجع را عادل نمی‌داند و به کرات به حضرت امام خمینی، آیت‌الله خامنه‌ای ، آیت‌الله مکارم شیرازی و حتی آیت الله بهجت توهین کرده است)
 
۴- کوبیدن دولت  جمهوری اسلامی ایران و پایین آوردن جمهوری اسلامی از حامی مستضعفان و شیعیان جهان به دشمن اهل بیت!
 
۵- مقایسهٔ حکومت امام خمینی (ره) با حکومت عباسیان
 
۶- دفاع از آمریکا به بهانهٔ آزادی بیان در آن کشور
 
آقای الله یاری ساکن آمریکاست. جالب است بدانید در آمریکا قانونی برای شبکه‌های ماهواره‌ای وجود دارد با این مضمون که اگر شبکه‌ای کوچک‌ترین توهینی به مقدسات یک فرقهٔ مذهبی یا فکری یا اجتماعی بکند آن شبکه تعطیل می‌شود و مجوزش باطل خواهد شد. حال این سوال برای خود من پیش می‌آید که چرا شبکهٔ موسوم به اهل بیت که تماما توهین است بسته نمی‌شود؟ جز مخالفت این شبکه با دولت جمهوری اسلامی و ایجاد اختلاف بین فرق اسلامی علتی دارد؟
 
اعتقادات مبتنی بر تفکرات انجمن حجتیه
اعتقادات و حرفهای ایشان شدیدا منطبق بر تفکر حجتیه است، او از افرادی است که معتقداست هیچ کاری نباید انجام داد فقط منتظر باشیم تا خدا هر زمان خواست امام زمان را بفرستد.  این شبکه مروج قمه‌زنی است و می‌گوید به عشق امام حسین (علیه السلام) همه کاری باید کرد….
هدف این جریان سوق دادن تشیع به سمت حجتیه است تا به اهل سنت فحش بدهد و یا حتی حکم قتل برادران اهل سنت را صادر کند. در حال حاضر هم توهین به اهل سنت از جانب ایشان کم نیست. و از این طریق میان برادران شیعه و سنی ایجاد تفرقه می‌کند.
 
شبکه اهل بیت «کاخ سفید»!
چندی پیش حجت‌الاسلام نبوی معاون تبلیغات حوزه علمیه قم طی نشستی از گردآوری اسنادی مبنی بر حضور آمریکایی‌ها در پشت پرده این شبکه ماهواره‌ای خبر داد و گفت: «هدف این شبکه که به نام دفاع از شیعه و گسترش علوم اهل بیت‌ (ع) راه اندازی شده است بد جلوه دادن شیعه بود.»
 
با بروز حساسیت در خصوص این شبکه، دادگاه ویژه روحانیت در قم، حکم پلمپ دفتر این شبکه را صادر کرد. عوامل این شبکه در ادامه تحرکات خود، ضمن جسارت به علمای اسلام و نیز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه، مدعی شداند رویکرد نظام حمایت از اهل سنت و قصد تضعیف مکتب اهل بیت (س) است! عوامل انجمن حجتیه نیز با انتقاد از آنچه آزادی عمل اهل سنت در ایران نامید، از ضرورت حمایت از شبکه اهل بیت سخن گفته‌اند.
 
شبکه سلام؛
از اسلام منهای سیاست تا سیاست منهای اسلام

 
چند سال قبل که اولین نوشته‌ها درباره شبکه سلام منتشر می‌شد، کمتر کسی خطر اسلام آمریکایی را که در لباس تبلیغ شیعه خود را میان شیعیان رسوخ داده بود، جدی می‌گرفت. اما امروز با پیوند خوردن این شبکه با جریانات سیاسی و ضدامنیتی امروز کمتر کسی از این موضوع بی‌خبر است که شبکه سلام در خدمت سیاست‌های استعماری ضداسلامی در حال فعالیت است. به خصوص این روزها که مدعیان جدایی دین از سیاست در امور سیاسی وارد شده و در مخالفت با جمهوری اسلامی تمام قد ایستاده‌اند.
 
مدیر شبکه سلام به به راه انداختن تشکیلاتی با عنوان «جمعیت روحانیون سنتی ایران معاصر» بیانیه‌های آتشینی در حمایت از آشوب در کشور صادر کرده است که از جمله آنها می‌توان حمایت از آشوب ۲۵ بهمن سال گذشته را نام برد.
 
منابع مالی که آشکار نمی‌شوند…
در حالی که هر روز اخبار تازه‌تری از اعمال محدودیت برای انتقال وجوه ایرانیان در سراسر دنیا منتشر می‌شود، اما شبکه سلام شماره حساب‌های بیشتری را در کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا، دوبی و… معرفی می‌کند تا عنوان کند که کمک‌های مالی بیشتری را از مخاطبان جمع‌آوری کرده است.
 
مرجان حسینی کارشناس ارتباطات می‌نویسد: «برنامه‌های شبکه سلام از راه ماهواره هات‌برد پخش می‌شود که ماهانه، مبلغ درخور توجهی را برای اجاره از مالکان شبکه‌ها دریافت می‌کند. با در نظر گرفتن سایر هزینه‌های راه‌اندازی و اداره شبکه ماهواره‌ای که تمام قاره‌ها را زیر پوشش قرار می‌دهد و تبلیغات بازرگانی محدودی دارد، سلام باید منابع مالی گسترده‌ای داشته باشد. مدیران این شبکه در مورد تأمین هزینه‌های آن توضیحات شفافی ارائه نداده‌اند.»
 
مدیر بخش مانیتوریگ صدا و سیما در گفتگو با همشهری ماه می‌گوید: «شما می‌توانید از میزان آگهی‌های این شبکه‌ها به راحتی به این مساله دست پیدا کنید چون اغلب این شبکه‌ها آگهی پخش نمی‌کنند در حالیکه برای گرفتن یک پهنای باند خیلی معمولی روی ماهواره هاتبرد هر ماه باید ۲۸ هزار دلار پرداخت کنند با هزینه‌های آپ لینگ به ماهانه ۶۰ هزار دلار بالغ می‌شود. این هزینه فقط برای ارسال برنامه به ماهواره و از ماهواره به زمین است. حال اگر حقوق و دستمزد را اضافه کنید… این شبکه‌ها که آگهی ندارند از کجا این هزینه را تامین می‌کنند؟ این مساله مدرک محکمی برای وابستگی این شبکه‌ها به دلارهای سیاه آمریکا است. زیرا در زمانی که از بی‌پولی رنج می‌برند، کیفیت این شبکه‌ها هر روز ارتقا می‌یابد، مرتب شبکه اضافه می‌کنند و مرتب دامنهٔ دریافت شبکه‌هاشان افزایش پیدا می‌کند.»
 
وی همچنین می‌گوید: «این شبکه‌ها باید به این سوال پاسخ بدهند که این پول را از کجا می‌آورند که اغلب پاسخ شنیده می‌شود که از کمک‌های مردمی تامین می‌شود. این افراد خیلی ساده دست خود را رو می‌کنند، چون به راحتی قابل اثبات است که دلارهای آمریکا این افراد و این شبکه‌ها را تامین می‌کند. یکی از نشانه‌هایی که این شبکه‌ها از سوی آمریکا حمایت می‌شود این است که برطبق قوانین ماهواره‌ها اگر شبکه‌ای اختلاف افکنی مذهبی انجام دهد و یا به مذاهب رسمی توهینی روا دارد، محکوم شده و بلافاصله از روی ماهواره قطع می‌شود، اما این شبکه‌ها به رغم فعالیت‌های مخدوش و اختلاف افکنانه اشان، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.»
 
تلاش برای ماستمالی
مدتی پیش نیز مرتبطان شبکه ماهواره‌ای سلام وابسته به انجمن حجتیه برای افزایش مقبولیت این شبکه به مدیران آن توصیه کرده‌اند که از مراجع سنتی و نه سیاسی تاییدیه دریافت کنند، زیرا در جامعه مطرح است که شبکه مورد تایید مراجع نیست. این عناصر قصد دارند برای پیشبرد برنامه‌های خود از اسم مراجع و روحانیون مشهور بهره برداری کرده تا در فعالیت‌های خود در سطح کشور با مشکلات و موانع کمتری مواجه شوند.
 
در سال‌های اخیر این شبکه و مسئولان آن تلاش بسیار زیادی کردند تا موضوع قمه‌زنی را به عنوان یکی از سنت‌های اسلامی معرفی کنند و این موضوع مورد استقبال دشمنان واقع شد. در یکی از این برنامه‌ها، محمد هدایتی مدیر شبکه سلام و از کارشناسان دینی صدای آمریکا افزود: با نگاهی بر آیات قرآن می بینیم که ریشه قمه زنی در قرآن آمده است . این روحانی نما با تحریف آیاتی از کلام الله مجید تمام تلاش خود را برای تطبیق دادن موضوع قمه زنی با آیات قرآن به کار گرفت.
 
بیان این مسئله آنقدر سطحی بود که صدای کارشناس دیگر این برنامه را نیز درآورد. مهدی خلجی که با عنوان کارشناس امورد دینی در این برنامه حضور داشت نتوانست سکوت خود را در برابر سخنان بی مبنای روحانی واشنگتنی حفظ کند و بیان کرد: سخنان آقای هدایتی غلط می باشد و به نوعی تحریف قرآن است.
 
در ادامه این برنامه با معرفی قمه زنی به عنوان سنت قدیمی شیعیان، قمه زنی را عامل گسترش روحیه شجاعت و ایثار و فداکاری عنوان نمودند و اعلام داشتند که به همین منظور قمه زنی در آمریکا آزاد می باشد و شیعیان به راحتی می توانند در خیابان های آمریکا به عزاداری و قمه زنی بپردازند.
 
ارتباط شبکه‌های مذهبی فارسی با سران ستاد ارتش آمریکا
مهدی شریفی رئیس مرکز مونیتورینگ صدا و سیما در گفت‌وگویی با طرح این سئوال که شبکه‌های مذهبی با ادعای دغدغه دین چه نسبتی با سران ستاد ارتش آمریکا داشته و چگونه هزینه سنگین فنی را تامین می‌کند، گفت که این شبکه‌ها‌‌ همان شبکه‌های بزمی هستند که لباس خود را عوض کردند و صدایی که از درون آن خارج می‌شود نعره شیطان است که در صدد جاانداختن اسلام آمریکایی و اسلام بدون جهاد و مرجعیت است.
 
به گفته وی برخی از این شبکه‌ها با جریان انجمن حجتیه در ارتباط هستند و این نکته‌ای است که مردم هوشمند ما نباید از آن غفلت کنند و باید به آموزه‌های صحیحی که از طریق نهادهای فرهنگی و مذهبی و مراجع محترم تقلید ارائه می‌شود، اجرا کنند.
 
این مسوول همچنان تاکید کرد: چون برخی از این شبکه‌ها ارتباطات خیلی گسترده‌ای با انجمن منحط حجتیه دارند البته نفوذ آن‌ها در مساجد با بهره گیری از جوانان ناآگاه، قدرتی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد که نه از روی اعتقاد بلکه از سر ندانستن با این شبکه‌ها همکاری می‌کنند بنابراین یک نوع بدهکاری فرهنگی بین این افراد با این شبکه‌ها شکل می‌گیرد چون از افراد مذهبی به شنیده‌ام، که این شبکه‌ها، شبکه‌های خوبی هستند، چون مراسم مساجد ما را در آنتن ماهواره نشان می‌دهد!
 
سیاستی که جدا از دیانت نیست!
جستجوی نام حجت الاسلام محمد هدایتی در گوگل، شما را با مجموعه‌ای از مطالب مواجه می‌کند. بخش ویدیو‌ها البته پربار است. سخنان این روحانی در شبکه‌های ماهواره‌ای سیاسی بسیار زیاد است. وی پس از انتخابات ۸۸ از فتنه و آشوب در کشور حمایت کرد و مواضع خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی را شدت بخشید.
 
شبکه سلام بار‌ها بر جدایی دین از سیاست تاکید کرده است و البته بار‌ها با سیاسی‌کاری سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی و سالگرد انقلاب اسلامی را مورد غفلت و بی‌توجهی قرار داده بود. از دیگر مشخصه‌های سیاسی این شبکه توجه دادن به مراجع تقلیدی است که در تقابل با انقلاب اسلامی و اسلام ناب حرکت می‌کنند.
 
ایجاد اختلافات مذهبی و توهین به اهل سنت نیز از برنامه‌های مرسوم این شبکه بوده و هست.
 
شبکه فدک؛
تشیع با روایت توهین به اهل تسنن

 
انگلیسی‌ها برای شیعه دوازده امامی هم یک طلبه خوش بر و رو، و خوش پوش تدارک دیده‌اند تا در لندن حسینیه و شبکه تلویزیونی و حوزه علمیه داشته باشد و منبر برود و بشود سینه چاک شیعیان و دشمن درجه یک وهابیت.
 
«یاسر یحیی عبدالله الحبیب» مدیر این شبکه متولد ۱۹۷۷ میلادی (۱۳۵۵شمسی) و فارغ‌­التّحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه کویت، فقط بیست و پنج سال داشت و تنها سه سال از از راه­اندازی «هیئت خدّام‌المهدی» در کویت می­‌گذشت که تندروی­‌هایش، دولت کویت را مجبور کرد هیئت را پلمپ و او را روانه زندان کند.
 
اما این جوان جسور چشم انگلیسی‌ها را گرفته بود؛ پس سریع به سوژه مورد نظر سازمان‌های حقوق بشری انگلیس و آمریکا تبدیل شد. حتما خود مقامات کویتی هم متعجب شده بودند که این سازمان‌ها چرا بین این‌همه زندانی و شکنجه‌شده گیر داده‌اند به این روحانی جوان، اما ترجیح دادند سری را که درد نمی‌کند دستمال نبندند و بیش از سه ماه او را در حبس نگه ندارند.
 
شیخ جوان از زندان کویت آزاد و با انگلیسی‌ها رفیق شد. نشان به آن نشان که پناهندگی بریتانیا گرفت و عازم شمال این کشور شد. تنها دو سال وقت کافی بود تا او ساکن لندن شده و حیطه فعّالیت‌­های خود را به شدّت گسترش دهد. روزنامه‌­ای با نام shianewspaper منتشر کند، حوزه علمیه «امامین عسکریین» را در لندن به راه اندازد، شبکه ماهواره‌­ای «فدک» را نیز با حمایت انگلیسی­‌ها تأسیس کند و در سال ۲۰۱۰ نیز مکان هیئتش در لندن را به حسینیه‌­ای بزرگ به نام «حسینیه سیّدالشّهدا» منتقل و مکان جدید را مجتمعی برای حوزه علمیه، هیئت، دفتر کار، مؤسّسه رسانه‌­ای، شبکه ماهواره‌­ای فدک، روزنامه شیعه و پایگاه اطلاع­‌رسانی اینترنتی قرار دهد.
 
شیخ جوان کویتی حالا سی و شش سال دارد و از فراز منبری در لندن و با استفاده از تریبون‌هایی که دولت انگلیس در اختیارش قرار داده است، دارد صدای شیعه را به گوش جهانیان می‌رساند. شما به چیزی شک نمی‌کنید؟!
 
آتشی که سنی‌ها را نشانه رفت ولی به دامن شیعه نشست
برای اینکه کمی قضیه روشن‌تر شود و دلیل این حمایت‌ها را به وضوح دریابیم، کافی است سه سال برگردیم عقب؛ به رمضان المبارک ۱۴۳۱ قمری. شیخ انگلیسی در هفدهم ماه مبارک و در سالروز وفات عایشه همسر پیامبر اکرم(ص) مجلسی در حسینیه خود در لندن تشکیل داد و از فراز منبر جملات رکیک و نسبت‌های وقیحانه‌ای متوجه او کرد.
 
او پس از ذکر ادلّه­ خویش برای اثبات نفاق و هرزه‌­گی و … درمورد همسر پیامبر اسلام!، سخن خود را با این توصیه استراتژیک! به پایان رسانید که: «جشن ­گرفتن به مناسبت هلاک عایشه، ضرورتی دینی است؛ چه این­که روز هلاکت عایشه، پیروزی اسلامی عظیمی به شمار می­‌رود.» سایت وی نیز با افتخار تمام در این‌­باره گزارش م‌ی­دهد: «لازم به ذکر است که شبکه ماهواره‌­ای "فدک” این جشن مبارک و وقایع آن را پوشش داده و پخش نمود. ضمن این­که در بالای صفحه­ شبکه نیز شعار "الله اکبر … عایشه فی النّار” برای اوّلین بار در تاریخ شبکه­‌های تلویزیونی قرار داده شد! و در فواصل مختلف برنامه، سرودهایی به مناسبت و شادی از هلاکت رأس الکفر عایشه و شکر نعمت برائت از او، پخش گردید»
 
آخوند انگلیسی یاسر الحبیب
این کار در حالی انجام شد که اقدام قبلی او در انتشار کتابی سراسر توهین به عایشه که تلاش داشت هرزگی او را ثابت کند، قبلا واکنش‌های شدیدی علیه شیعیان به همراه آورده بود.
 
اقدام جدید او هم کاملاً علیه شیعیان تمام شد. «شیخ عبدالعزیز آل‏‌الشّیخ» مفتی اوّل سعودی چنین واکنش می‌­دهد: «بعد از اسائه‏ ادب یاسر الحبیب به أم‏المؤمنین عایشه، انتشار مذهب تشیّع در کشورهای عربی و اسلامی متوقّف شده است». وی در دیدار خود با ائمه جمعه و جماعات مساجد عربستان سعودی گفت: «سخنان یاسر الحبیب، روحانی‏ شیعه کویتی باعث شد تا بسیاری از اهل‌­سنّت که تمایلی به تشیّع داشتند، از مسیر انحرافی خود برگشته و راه مستقیم را برگزینند.» آل‏‌الشّیخ ادامه داد: «مُخبرین ما در کشورهای عربی به من اطلاع دادند عدّه زیادی از اهل‏‌سنّتی که شیعه شده بودند، به‌­خصوص در شمال آفریقا، پس از گفته‏‌های یاسر الحبیب متوجّه شده‌‏اند که تشیّع، مذهبی باطل است و به مذهب حقّ برگشته‌‏اند.»
 
وی سپس به کنایه اضافه کرد: «شیعیان که خود را پشت دیوار مظلوم‏‌نمایی و شهادت پنهان کرده بودند، دست­‌شان رو شده و مشخّص گردید که این­‌ها قومی خبیث هستند. سخنان الحبیب، نعمت و عنایتی از سوی خداوند بود تا باطن واقعی ‏شیعیان روشن شود».
 
اما سخنان مشکوک شیخ، مشکلات بسیاری برای شیعیان کویت و عربستان نیز به بار آورد. علمای شیعه‏ این دو کشور ـاز جمله «شیخ عَمری»، «شیخ حسین معتوق»، «شیخ حسن صفّار»، «شیخ علی آل‏محسن»، «شیخ عبدالجلیل السمین»، «شیخ نمر» و «سیّدهاشم السلمان»ـ مواضع سختی در برابر وی گرفته و او را از خود طرد کردند.
 
واکنش‌هایی که در جهان اسلام اتفاق افتاد نشان می‌داد حمایت‌های انگلیس به بار نشسته است و جاسوس‌های بریتانیایی در انتخاب شیخ کویتی در زندان‌های کویت اشتباه نکرده بودند. اینبار هم سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن داشت جواب می‌داد. مخصوصا که شیخ سال بعد هم این برنامه را تکرار کرد.
 
آبی بر آتش
سخنان شیخ شهرت طلب حسابی آب به آسیاب وهابیت ریخته بود و مخالف علمای تراز اول شیعه نتوانسته بود به اندازه کافی از تبعات این اقدام کم کند و همچنان قیام‌­های منطقه‌­ای و نزاع­‌های بین­‌المذهبی به اولویت اوّل موضع­گیری‌­ها بدل شده بود.
 
تا اینکه این دست موضع­گیری­‌ها که باعث ورود فشارهای فراوان به شیعیان عرب نیز شده بود، جمعی از علماء و فرهیختگان شیعه­ منطقه احساء عربستان را بر آن داشت تا استفتائی را خدمت مقام معظم رهبری ارسال کنند. پاسخ معظم له آبی بود بر آتش:
 
«اهانت به نمادهای برادران اهل­‌سنّت از جمله اتّهام­‌زنی به همسر پیامبر اسلام حرام است. این موضوع، شامل زنان همه پیامبران و به­ویژه سیّدالانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمّد صلّی­‌الله­‌علیه­‌وآله– می‌شود.» فتوایی که از شبکه ماهواره­ای "الجزیره” گرفته تا روزنامه "الانباء” کویت، سایت پرمخاطب "محیط”، روزنامه­‌های "السّفیر” لبنان و "الحیات” چاپ لندن و سایت رادیو تلویزیون مصر و … به انعکاس درآمد و مورد تحلیل قرار گرفت.
 
حتّی احمد الطّیب، شیخ الازهر در بیانیه­‌ای رسمی، این­چنین به فتوای رهبر حکیم انقلاب، واکنش نشان داد:
 
«با تمجید و خرسندی، فتوای مبارک حضرت امام علی خامنه‌­ای را در خصوص تحریم اهانت به صحابه رضوان­‌الله­‌علیهم یا تعرّض به همسران حضرت رسول­(ص) دریافت کردم. این فتوایی است که با دانش صحیح و درک عمیق از خطرناکی آن­چه که اهل فتنه انجام می­‌دهند، صادر شده و بیان­گر علاقه و اشتیاق به وحدت مسلمانان است. آن­چه که باعث م‌ی­شود بر اهمیت این فتوا افزوده شود، آن است که عالمی از علمای بزرگ مسلمان و از بزرگ­ترین مراجع شیعه و به‌­عنوان رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران، چنین فتوایی را صادر کرده است. من از جایگاه علم و با توجّه به مسئولیت شرعی­‌ای که دارم، می­‌گویم تلاش برای وحدت مسلمانان، واجب است و اختلاف بین پیروان مذاهب اسلامی باید به اختلاف نظر بین علما و صاحب­نظران محدود بماند و به وحدت امّت اسلامی، لطمه نزند که خداوند فرموده است: "ولا تَنازعوا فتَفشلوا و تَذهب ریحکم و اصبروا إنّ الله مع الصّابرین.»
 
هرچند که در این میان، واکنش شبکه­‌های رسانه‌­ای وهّابیت مانند "العربیه” معلوم بود: سانسور و سکوت!

منبع:تریبون

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 105
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 14
 • حسین ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  1 12
  افرین مشرق خدایی از این خبرت خوشم اومد.یه افغانی اومده به اسم مبارک اهل بیت علیهما سلام چه کثافت کاری ها وچه جفنگیاتی که نمیگه.خیلی بددهنه البته طرفدار وبیننده ایی هم نداره جز افرادی افغان هم کیش خودش.آیا کسی نیست جلوی این آدم عوضی که لباس مقدس روحانیت رو به سخره گرفته وایسه ومحکومش کنه؟
 • منتظر مهدی ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  لعنت بر تفرقه افکنان ما شیعیان بقول استاد دانشمند باید باریشه ی جهل مبارزه کنیم نه با جاهلان ما باید جاهلان به اهل بیت و چهارده معصوم را آگاه کنیم بعضی از فرقه های اهل سنت یک اعتقاداتی دارند که حتی به رسول خدا هم توهین میشود و وهابیان ملعون برای بالا بردن بزرگان ملعون خود، حرمت رسول الله را میشکنند مانند صدها روایات دروغ که از عایشه میآورند
 • محمدهادی ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 10
  سلام بیشتر در مورد ماهیت این شبکه ها روشنگری کنید ممنونتون میشیم. مثلا من تا الان فکر میکردم شبکه سلام هنوز هم شبکه خوبیه چون استاد معظم حسینی قزوینی در اون شبکه مشغول فعالیته ولی اینکه فرمودید:استاد قزوینی که از علمای بزرگ در زمینه مبارزه با وهابیت هم هست دیگه برای این شبکه کار نمیکنه تعجب کردم وفکر میکردم ایشون هنوز توی این شبکه مشغولند!!! تشکر
 • ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  رابرت مرداک نمی گذارد ما فیلم برای دنیا پخش کنیم چطور شده انگلیس برای دفاع از شیعیان شبکه تلویزیونی گذاشته . ای روباه مکار
 • محمدهادی ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  3 0
  مشرق جان !!!چرا نظرات منو نمیذارین؟!!
 • بنده خدا ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  1 4
  بنده به عنوان یک طلبه کوچک وازروحانیون شیعه عرض میکنم،خداوند تمام اینگونه اختلاف افکنان بین شیعه وسنی راهدایت کندواگر هدایت پذیرنیستندنیست ونابودشان بگرداند.آمین
 • ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  اون شبكه اوليه باحاله! روحانيه مثل دكتر كورتون نشسته و زير نويس زدن 125.000 دلار!!! احتمالاً بعد از برنامه صهيونيست‌ها 2 دلار ميدن بهش و يه لگد زير...
 • ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 4
  واقعا خوشحال میشم رهبری به این آگاهی ما داریم وهر انحرافی رو به ما گوشزد میکنه
 • ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  1 4
  برادران اهل سنت ببینند که مقام معظم رهبری به عنوان رهبر شیعیان جهان از این شبکه ها اعلام برائت کردند در سخنرانی دیروز فرمودند صدایی که از لندن و آمریکا برای شیعه پخش شود به درد شیعه نمیخورد و قبل هم فتوا دادند که توهین به مقدسات اهل سنت حرام است و برادران سنی ببینند اینها رو که ایشون رهبر ما هستند و توهین کنندگان جایی در بین شیعه ندارند لبیک یا خامنه ای
 • محمد ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  1 0
  سلام آقا يا خانم ناشناس. لطفاً بيشتر توضيح بفرماييد. رابرت مرداك كيست و چرا نمي‌توانيم فيلم در سطح جهاني پخش كنيم؟ يعني اگر فيلم از درجه كيفي خوبي برخوردار باشد هم، سينماها را در اختيارمان نمي‌گذارند؟
 • وحید ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  خدا لعنتش کنه که این همه خون شیعه ها رو با این اختلاف افکنی شون میریزند.
 • بنیامین ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  هر اقدام ناخردمندانه ای چه از اهل سنت و چه از تشیع که در جهت ایجاد نفاق و تفرقه در بین مذاهب اسلامی صورت گیرد نه تنها حرام است بلکه برداشتن قدمی در جهت اهداف استعمارگران(امریکا و انگلیس) است. اگر اندکی تاریخ را مطالعه کرده باشیم فهمیده ایم که بیشترین نفع از تفرقه افکنی عاید استعمارگران شده است و در شرایط حال حاضر جهان اسلام هیچ دلیل منطقی برای بیان حوادث تاریخی که مورد اختلاف نظر تشیع و اهل سنت است وجود ندارد، بهتر است کوته بینی و سطحی نگری را کنار بگذاریم و به جای کوبیدن بر طبل اختلافات به اشتراکات توجه بیشتر کنیم و بدانیم که فقط مسلمانان با اتفاق نظر و وحدت می توانند اسلام را زنده نگه دارند، همچنین نگاهی نیز به سایر ادیان کنیم،‌ در انجا نیز اختلاف نظرهایی وجود دارد ولی نه در این حد که یکدیگر را انکار کنند. انکار هر یک از مذاهب اسلامی منجر به تضعیف اسالام خواهد شد وبس!
 • مرتضی ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  3 0
  حجت الاسلام دکتر قزوینی (که خود از مخالفان سرسخت اهل‌سنت شمرده می‌شود) !!!!!! منظورتون چیه؟ دکتر قزوینی مخالف سرسخت وهابیت است و اهل سنت را برادر دینی ما میدانند. در ضمن ایشون زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی شبکه ولایت رو راه اندازی کرده اند.حتی آیت الله مکارم در شبکه ولایت بار ها صحبت کرده است.
 • ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 4
  لعنت بر ياسر الحبيب يا بهتر بكوييم خاسر الخبيث
 • ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  4 0
  من خودم از مراجع داخل کشور حکم آزادی و ثواب قوه زنی را دیده ام از جمله آیت الله روحانی اینها هم عوامل آمریکا هستند؟؟؟
 • ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  کاری نداره سه سوته فلترش کنید پدر صاحب بچه را دربیا رید
 • ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  5 0
  قوانین آمریکا پیشکش. آیا این آموزه اسلام است که تنها بر اساس اختلاف نظر و بدون مدرک مردم را به پول گرفتن از سیا متهم کنیم؟
 • محید ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  4 0
  باسلام اولا آیث الله قزوینی دوما ایشان دشمن سرسخت وهابیت است نه اهل سنت
 • تات ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  3 0
  آخه مشرق بی خبر از همه چیز! آیت الله دکتر حسینی قزوینی فخرالشیعه هستند و مدافع حریم تشیع...
 • میترا ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  شیکه هایی مثل سلام / اهل بیت / فدک / وصال / وصال حق / کلمه / نور و ...... به مثابه تیغه های یک قیچی هستند که همگی از لندن تغذیه میشوند . انگلیس از زمان عثمانی توی اسلام تجربه داره و البته تجربه ش به پای یهود نمیرسه که تجربه ای 1400 ساله ست ! { دوستانی که علاقه مندند میتونن سی دی های دشمن شناسی حاج اقا تائب را گوش بدن}
 • ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 5
  از دیگر مشخصه‌های سیاسی این شبکه (سلام) توجه دادن به مراجع تقلیدی است که در تقابل با انقلاب اسلامی و اسلام ناب حرکت می‌کنند... یعنی ايت الله صادق شیرازی
 • خواهشا منتشر کن ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  4 0
  جناب الهیاری در مقابل چند شبکه وهابی که بشدت در حال شبهه افنکی هستند ایستاده است. اگر این شبکه نبود ای بسا از مردم عادی که مخالف اهل بیت می شدند. اگر از دید شما تمام شبکه هایی که به موضوع اختلاف بین شیعه و سنی می پردازند، مشکل دارند، پس چرا نام شبکه ولایت را نیاوردید!!!!!!!! بنابراین چنین نیست که هرکه با جمهوری اسلامی مشکل دارد انگلیسی است.
 • ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  دنبا پر از فریب و نیرنگ است سرمدار این خدعه ها و فریبها هم انگلیس است برادران اهل سنت مشاهده کنند شیعه واقعی بدنبال وحدت است توهین این اراذل را به حساب ما نگذارند
 • ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  10 0
  سلام متن تیتری که زدید از لحاظ اخلاقی و شرعی درست نیست چون نمیشه گفت که همه روایاتی که میخونن جعلیه البته من ماهواره ندارم که ببینم ولی معمولا اگر کسی روایتی میخونه باید آدرس روایت رو بده شما هم دارید حرف وهابیت رو میزنید که میگن روایات شیعه جعلیه لطفا تیترتون رو درست کنید
 • علی ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  اللهیاری بی شرف کسی بود که اولین بار و به صورت علنی نسبت دجال داد. مرگ بر اللهیاری به خدا اگر دستم به او برسد او را خواهم کشت
 • ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  1 9
  پناه ميبريم به خدا از شر فتنه ها وفتنه گران آخرالزمان ... خدادشمنان اسلام را خوار و ذليل كند انشااله
 • ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  3 0
  شبکه امام حسین...؟!
 • ناشناس ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 12
  سخنان شیخ یاسر حبیب در مورد عایشه بقدری زشت و زننده است که با وجود اینکه هیچ سندی ندارد ولی در عین حال نفرت هر انسانی را بدنبال دارد . چه برسد به اهل سنت . بالاخره عایشه همسر بیامبر است و محترم
 • رضا ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  4 0
  حالا اگه با جمهوري اسلامي مشكل نداشتند انگليسي نبودند؟
 • علی ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  3 0
  مطالبت خوب بود ولی از اونجایی که تو خط چهارم پاراگرافی که تیترش انتساب دروغین به مراجع تقلید بود معلوم شد خبرش قدیمیه حداقل خودت یه بار متنو بخون سوتی ندی
 • ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  3 0
  وقتی صدای شیعیان از قم در نیاد معلومه از لندن میاد
 • محمد صدرا ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  0 3
  حیف که بعضی دوستان با نیت خیر، به دشمن برای رسیدن به هدف شر کمک میکنند.
 • ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  3 1
  شما اینرا چاپ نخواهید کرد ولی وظیفه خود میدانم که بنویسم. آفتی که مبلغین دینی را در بر میگیرد این است که خود را عین دین و بقیه را خارج از دین فرض میکنند. این مقاله شما سراسر از تهمت به شبکه هایی است که در شرایطی سخت بهرصورت دارند اسلام را تبلیغ میکنند. صرفنظر از اینکه چقدر اشتباه است که تبلیغ تشیع در انحصار چند نفر باشد ضربه زدن به دیگران مسلمانان بخاطر اختلاف نظر سیاسی ضربه به اسلام است، هر چند که شما متوجه نباشید.
 • ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  13 0
  تولی و تبری را از یاد نخواهیم برد .
 • ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
  5 0
  بدن امام حسن مجتبی به دستور عایشه تیر باران شد .
 • ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 0
  تو کشور خودمون هم زیادن کسانی که خبر بد میدهند.
 • ali ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  3 0
  khoda lanat kone tamame khaenin be mazhabe shia ro.
 • سید ساقی ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  3 0
  "تاکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه»..." خوب مشرق جان الان این مذمت است برای شبکه اهل بیت ؟ خوب اینو که ما شدید تو روایات داریم برای برپایی مجالس حزن اهل بیت
 • ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 0
  اون‏ ‏شیخ‏ ‏افغانی‏ ‏روقبول‏ ‏دارم‏ ‏خیلی‏ ‏بی‏ ‏ادب‏ه‏ ‏وخیلی‏ ‏تابلو‏ ‏مشخصه‏ ‏که‏ ‏هدفش‏ ‏تفرقه‏ ‏وضربه‏ ‏زدن‏ ‏به‏ ‏تشیعه
 • ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  3 0
  لطفا كمي از انجمن حجتيه توضيح دهيد تا ما از اعتقادات انها با خبر شويم
 • fran ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 3
  bename khoda ali bud maghalatun amma chera inghadr dir age mishe dar morede sayere shabakehaye shieh mese alzahra velayat karbala va gheyre benevisin
 • ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 11
  انجمن حجتیه سالهاست که نفاق آمیز عمل می کنه ، قبل از انقلاب از اعضاشون امضا می گرفتن که در سیاست دخالت نکنن و بعد از انقلاب انجمن مبدل شده به کرسی سیاسی و تو هین به امام و رهبر و تعریف از رضا شاه و دبی و آمریکا.
 • احمد ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 0
  امروز برای کشور ما داشتن ماهواره بومی و اختصاصی اهمیتش بیشتر از انرژی هسته ای نباشه کمتر هم نیست. امیدورام به لطف خداوند بزودی زود این عقب ماندگی جبران بشه و ایران با راه اندازی شبکه های متعدد ماهواره ای جلوی یکه تازی صهیونیست ها رو بگیره
 • حمید ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 0
  اون وقت ما ایران سینه چاک شیعه برای خنثی سازی این شبکه ها در همین ماهواره ها چیکار کردیم جز نظاره و افسوس هیچ کار دیگه نکردیم
 • حسین ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  3 0
  مث ز..ا نظرایی که دلتون میخوادو میذارین از زن هم پست ترین که اسم مردو گذاشتین مشرقیا با شمام
 • مخفی ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  3 0
  شبکه سلام زیرنظرآیت الله صادق حسینی شیرازی اداره میشه ....!
 • ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 4
  مداحان ما در داخل بعضی از این اختلاف افکنی را سهم دارند
 • ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 0
  مرگ بر اسلام آمریکایی
 • امیر ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 3
  خواهشم از رسانه داخل این است که بیش از بیش ماهیت این جماعت بی بته را برای مسلمین جهان و مردم کشور آشکار سازند.
 • ايران هخامنشي ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 3
  واي خدامن!! من تاالان فكرميكردم اين شبكه هابه ايران ربط داره ودرجهت گسترش نفوذسياسي مذهبي ايران هستش وبخاطراين بااينكه مخاطب اين شبكه هانيستم اماازاوجوداين شبكه هالذت ميبردم چون فكرميكردم به نفع ايرانمونه!!! خداي من اين خطربسياربزرگيه,براي مبارزه وخنثي سازي اينهاچكاربايدكرد???واقعأازعواقب اين ترفندهاي غرب ازلحاظ مذهب ميترسم... ميفهميداين چقدرخطرعظيم هستش??????? انحراف درافكارشيعه,جداكردن وفاصله انداختن وضدكردن شيعيان جهان ازايران,ميفهميداينهايعني چي???
 • ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 0
  خوب فحش میده خوشم میاد بهتره یکی از کانالهای جام جم بشه
 • حاجی ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  3 0
  بنظر بنده بیش از جهل تناقض در مقاله شما وجوددارد که اگر علمی پای ان بحث شود چیزی برای جواب نخواهید داشت...مثلاً به چه دلیل اجازه پخش به شبکه ضد فرقه ای داده شده...درجواب باید گفت بهمان دلیل که به شبکه نور وکلمه و..اهل سنت داده شده (افسوس گه این نظرات را نمیگذارید همین یک دانه نظر دلالت براین دارد)
 • ناشناس ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  سرویس
 • حسین نصر؟ ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 3
  مردم با این مطالب اشنا نیستند من افرادی را میشناسم که خیلی به این شبکه ها علاقه پید ا کرده اند خدا شیطان بزرگ را لعنت کند
 • حسین ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  شبکه‌های منحرف و بد را معرفی‌ کردید‌ ای کاش شبکه خوب و درست را هم معرفی‌ میکردید مثلا شبکه ولایت که با دستور آیت‌الله مکارم شروع به کار کرد و آیت‌الله قزوینی و حوزه علمیه قم مسئولیّت اون را به عهده داره و در برنامه راز هم دعوت شدند و توضیحاتی دادند. شبکه ولایت بسیار زیبا و مستدل یکه تاز مبارزه با وهابیت و فرقه های انحرافی هست و بسیار هم موفق بوده‌ ای کاش در قبال زحمات این عزیزان شما هم در یک مقاله‌ی یک مقدار شرح می‌دادید در موردشون که مردم بیشتر آشنا بشن.
 • رضا ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 6
  ما باید در کمال هوشیاری همه اینها را به فال نیک بگیریم.چرا که ناخالصی های شیعی واقعی زودتر هویدا می شود. ومکرو و .........والله خیرو ماکرین.
 • ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 3
  خیلی عالی بود متشکرم
 • ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  4 0
  تو خود منافقي .
 • ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 3
  هر كس كلمه توحيد گفت مسلمان است . ولي بعضي دروغ ها و نسيت هاي دروغ انسان را از اسلام خارج مي كند و شخص كافر مي شود و اگر توبه نكند كافر از دنيا مي رود . به ياران رسول خدا احترام بگذارييم . به ايمان خود احترام بگذاريم . قران بخوانيم و قران بفهميم شايد آمرزيده شويم .
 • سینا ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  باری 2 طرف برد انگلیس هاست هم وهابیت رو تبلیغ میکنن و هم تشیع رو ضایع میکنن
 • سینا ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 3
  +100000000000
 • سینا حاجی خانی ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 8
  یک سوال مهم : press tv و hispan tv که تلویزیون های خبری جارجی رسمی جمهوری اسلامی هستن رو تو هوا میرنن اونوقت اجازه میدن شبکه های تبلیغ شیعه برنامه داشته باشن؟
 • سینا ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  این مساله رو حتما پیگیری کنید خیلی مساله مهم و حساسیه با تشکر
 • رسول ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  درسته وقتي حوزه هاي علميه قم با اين همه قدرت فقط ميشينن تا يه اتفاق خيلي بزرگ بر عليه شيعه و تشيع ميافته تازه فقط يك روز تعطيل ميكنن و تحصن ميكنن بايدم يابه گويي هاي از اين جور افرادي كه پله پله شروع به تخريب شيعه ميكنن چند روز بهدم حرفو ميكشن تو ايرانو يه افغاني كه معلوم نيشت چندتا از فكو فاميلاش تو ايران داره زندگي ميكنه از دست طالبان در رفته كشور مارو زير سوال ميبره
 • ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  3 0
  اولا وحدت به معنای مستحیل شدن و ذوب شدن در اهل تسنن نیست... در ثانی با شرایط موجود در بلاد تشیع و فتوا های انتحار و انفجار و کشتار و نبش قبر بزرگان و قتل و مثله و تجاوز و ... بر علیه تشیع آیا باز هم می شود بر طبل وحدت به این راحتی کوبید؟ آیا وقت آن نرسیده است تا از خودمان بپرسیم در قبال پلمپ مرقد بابا شجاع الدین ابولولو چه اتفاقی افتاد؟ آیا آنها جری و پرتوقع نشدند، آیا در پی همین قضیه درخواست امحا آن را نکردند، آیا بعد از آن قرضاوی و دیگران به شدت عمل خود نیفزودند؟ آیا بعد از آن این فتوا های شنیع بر علیه تشیع شدت نگرفت؟؟ تقریب بین تشیع و اهل تسنن به معنای تخریب و ذوب شدن تشیع در تسنن نیست. که برخی چنان در وحدت می تازند که میان این تشیع با تسنن نه تنها تفاوتی نیست بلکه مخرب در لوای تشیع است...
 • ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  3 0
  همه اينها درست...اما خود ما شيعيان براي شناساندن مذهب برحق (تشيع )چه كرده ايم؟وچه بايد بكنيم؟به خدا شيعه مظلوم واقع شده ؛نبايد به اسم اتحاد و همدلي باديگرمذاهب؛از عقايد خودمان عقب نشيني كنيم...
 • ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 14
  البته با این موضوع که نباید به عایشه به حرمت رسول اکرم توهین بشه و این آقا هم از انگلیس تغذیه میشه و حرفاش بی سندن مشکلی نیس اما از کی تا حالا این زن شترسوار فتنه گر محترم شده
 • ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  3 0
  جان به فدای مادر شهیدمان زهرا سلام الله علیها /.
 • ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 3
  معرفت این ها پایینه سید.
 • ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  بحث سیاست با مذهب در این موضوع جداست .
 • ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  3 0
  حال شما فتوا رو که معلومه برای مصلحت بوده نمکشو زیاد کن ! از شیعه خارجند چیه ؟
 • ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  3 0
  یا زینب
 • ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  3 0
  هر چی از دهنت در میاد بگو ...
 • سرباز سردار ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  1 4
  خدا انشاءالله امام خامنه ای رو برای ما حفظ بفرماید و ایشون رو جزو سردمداران لشکر حضرت صاحب الزمان (ع) قرار بدهند. با این حکم تفرقه شکن و به موقعشون.س
 • روح اله ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 3
  جالبه ما اینجا پول هیآت داری و حسینیه رو نداریم؛ بعد یه کویتیه35ساله تو لندن حسینیه داره؛ هیآت داره؛ از همه چالبتر شبکه ماهواره ایم داره... عجیب نیست؟؟؟ ازکجا میاره...؟؟؟
 • ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 3
  این یارو همونی بود که خیلی فشار اومد بهش و .....فیلمش تو نت هست
 • ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 2
  خدا لعنت کنه اونایی رو که اینطوری به جان شیعیان افتادند
 • یکی یه دونه ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 8
  آقا به جون خودم دیشب یا پریشب شبکه دو یه روحانی بود داشت از همین شبکه ولایت تعریف می کرد مجری هم آرزوی توفیق می کرد :| یکی جلوی صدا و سیمای خودمون رو بگیره !
 • سینا حاجی خانی ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 8
  سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست مسائل سیاسی از مسائل دینی جدا نیستند دین ما میگه چجوری سیاست بورزیم
 • سینا ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  اتفاقا در این موضوع کاملا به هم پیوسته است
 • ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 0
  شما قوه !!! بزن داداش اینجا در مورد قمه حرف میزنن
 • ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  6 4
  متاسفانه شما حرف از وحدت میزنین و دم از وحدت هست . برید سرچ کنین که آیت ا... قزوینی چه چیزهایی گفته و چه توهینی به قوم و مذاهب سنی کرده است . اون هم چند روز پیش ... خواهش میکنم منتشر کن اگه دنبال وحدتی ..
 • هموطن بلوچ ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۳
  0 4
  چند روز. پیش آیت اله قزوینی به بلوچ توهین کرده به غیرت بلوچ . بلوچی که از وهابیت بیزاره. بلوچی که اهل سنت و رهروی رهبر عزیز هست بلوچی که متعلق به ایران عزیز هست. مشرق خواهش میکنم اینو منتشر کن حرفای یه هموطن هست
 • سید شهاب ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  البته شیعیان افغان و محب اهل بیت تاج سرند
 • ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  احسنت
 • ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  بله؛ اسلام آمریکایی بلیغ می کنند.
 • حسين ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  3 0
  نويسنده محترم شب اول قبري هست حجتيه اي ها مشهورند به سخن گفتن بر مبناي برهان نه سخن بي ادبانه و تفرقه آميز
 • ۰۵:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  3 0
  خیلی بی هویتید
 • ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 3
  مشرق جان این نظر رو خوندی منتشر کردی؟ یک بار دیگه بخونش ببین چیه . آقای دانشمند خودش متاسفانه به مقدسات اهل تسنن توهین می کنه. این کامنت خودش جریانسازی است به اسم انتظار حضرت حجت. متوجه نشدی؟
 • ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 3
  آقای ناشناس. همان که ناشناسی. شناخته شده ها که پای کار سلام و الهیاری ویاسر الحبیب نمی روند. وحدت آنگونه معنا می شود که امام خمینی و امام خامنه ای تعریف می کنند و با آن تعریف ٰ‌یک واجب است. والسلام .
 • ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  بروبابا حاجی. شما فعلن از آمریکا برا مشرق کامنت بذار ببین قوانین اسلام چیمیگه چی نمیگه :))
 • ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  میگه نباید توهین بشه ÷‌بعد خودش کلمات زشت بکار می بره . ما اینهمه دوم خردادیها رو نقد کردیم فحاشی هم کردیم؟ چه نیازی داره نقد سیاسی با فحش همراه بشه ؟ این فحاشی کارها به مسدود شدن راه نقد سیاسی منجر میشه !
 • ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 4
  چهار نفری که به این نظر تا الان منفی دادن ٰ‌رسما مدافع حجتیه هستند. از تعداد مفنی ها می توان راحت این چهتارتا را پای حجتیه گذاشت. نظراتبی که بوی حمایت از نفاق انگلیسی به اسم شیعه می دهد هم لا اقل چهارتایش را پای حجتیه می گذارم .
 • ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  حساب کن معنای انی یک دانه منفی را ای خدا :))
 • ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  یعنی تو با این نظرت الان نظر مشرق رو رد کردی یا اینکه بیشتار تایید کردی ؟ یک بار دیگه کامنتا خودت رو بخون ! :))
 • ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  راه اندازی شبکه ماهواره ای برای دریافت در داخل با وجود صداوسیما چه معنایی دارد؟ صداوسیما باید به اینها اجازه تولید برنامه و انتشار روی فرکانس داخلی را بدهد و البته نظارت هم بکند . نه آنکه با پخش ماهواره ای صورت مسئله را پاک کنیم .
 • علی ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 12
  آقای دانشمند خودشان یکی از پرچمدارن تفرقه افکنی است پخش سخنرانی های ایشون از شبکه سلام و امام حسین و ... و همچنین فیلم هایی که از ایشون در اینترنت پر است که آتش تفرقه را شعله ور تر می کنه
 • ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 3
  آقای روحانی و شیرازی پرچمدار تفرقه بین شیعه و سنی هستند در آخرین اقدام زشت آنها همین بس با تشدید جنایات در سوریه و دروغ افکنی غربی ها که این جنگ قومیتی است آقای شیرازی هفته وحدت را هفته برائت اعلام کردندو در شبکه های زیر مجموعه اش عیدازهرا گرفتند
 • علی ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  سلام مطلب جالبی بود ولی توضیحی مهم لازم دارد: مقصر در پیدایش این شبکه ها صدا وسیمای ماست چون در حالی که نیاز شدید به معارف شیعی داریم، و شبکه های ماهواره ای وهابی مثل وصال، کلمه، بیان ، نور و... دائما شبهه زایی می کنند، رسانه ما مشغول سماق مکیدن و دلنگ دلونگ خودش است و ذره ای مشاعر کار برای اهل بیت به صورت صحیح و ددقیق را ندارد. اگر رسانه درست کار کند زمینه جذب نیرو برای این شبکه های اختلاف افکن به وجود نمی آید مدرس حوزه علمیه خراسان
 • ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  نژاد پرستانه صحبت نکنین لطفا انگلیس همه جا نوکر داره
 • علي ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  محمد جان رابرت مرداك يه صهيونيستي كه اكثر رسانه هاي بزرگ دنيا دستشه.اخيراً واسه خوشايند من وشما شبكه هايي مانند فارسي وان ، وچند شبكه ديگه فارسي رو راه اندازي كرده . . به قول خودش در روز پانصد ميليون كلمه توليد ميكنه وبه خورد منو شما ميده . .
 • ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 14
  تحريك ياسر الحبيب عامل شهادت حسن شحات بود اين جانور بهانه دست وهابها در مصر داد
 • sadat ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
  0 0
  مرگ بر اسلام آمریکایی!! دقیقا الان اینا گرگ هستند در لباس بره آخه ملت رو تحریم کردند با مردم ما سر جنگ دارند ،بعد میخوان اسلام ما رو گسترش بدهند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه کدوم آدم عاقلی باور میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
  0 0
  سلام مطالب عالی و روشنگر بود
 • ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 13
  خدا لعنتشون کنه . همینا باعث ایجاد داعش و غیره هستن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس