کد خبر 201980
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۶

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همواره گفته‌ام راهکار عبور از وضع کنونی دو اقدام اساسی همدلی داخلی و همزیستی جهانی است و راهکارم برای خروج کشور از وضعیت کنونی، همان راه سازندگی است.

به گزارش مشرق به نقل از تسنیم ‌، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی‌ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، سخنان و نگرانی‌های جمع حاضر را درد‌دل‌های صاحبان اصلی انقلاب و نظام اسلامی خواند و گفت: جوش و خروش دردمندانه اقشار گوناگون مردم و به خصوص زندانیان سیاسی قبل از انقلاب، دیدگاه کسانی است که انقلاب را همانند فرزند و پاره‌تن خود می‌دانند و دیدن رنجوری و ضعف و بیماری فرزند برایشان از هر چیزی دردآورتر است.

وی‌ تشکیل کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب را که نیروهایی شایسته و دردآشنا هستند، امری شایسته دانست و اظهار داشت: یکی از نیازهای اساسی حال حاضر کشور، وجود تشکّل‌ها، جمعیت‌ها و احزاب قوی و دارای پایگاه اجتماعی وسیع است که بتوانند امر نظارت بر عملکرد مسئولان را انجام و واسطه انتقال خواست‌ها و دیدگاه‌های بدنه جامعه به تصمیم‌گیران باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: مسببین اوضاع کنونی و حامیان دیروز جریان مرموز تخریب دستاوردهای انقلاب کسانی هستند که وقتی مبارزان راستین این کشور در زندان‌های ستم‌شاهی شکنجه می‌شدند، گوشه عافیت‌طلبی گزیده بودند و این‌گونه توجیه می‌کردند که در زمان غیبت امام زمان(عج) هر پرچمی برای حکومت بلند شود، پرچم ضلالت است و حتی به مبارزین اعتراض می‌کردند جواب این ‌خون‌ها را که خواهد داد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری‌ در پاسخ به درخواست‌های مکرر جمع حاضر برای ورود شخصیت‌های باتجربه، توانمند و کارآمد در عرصه سیاسی و انتخابات، عبور از وضع نابسامان کنونی را دغدغه همه دلسوزان و وفاداران به نظام خواند و با تأکید مجدد بر اینکه وضع کنونی کشور قطعاً از سال پایانی جنگ تحمیلی که هم به لحاظ داخلی و هم بین‌المللی خوب نبود بدتر نیست، تأکید کرد: همواره گفته‌ام راهکار عبور از وضع کنونی دو اقدام اساسی، یعنی ایجاد همدلی و اتحاد در داخل با انجام انتخابات رقابتی و همه‌جانبه و ایجاد دولتی متشکل از نیروهای کارآمد و دلسوز از همه جریان‌های قانونی و وفادار به نظام و نیز تلطیف روابط خارجی و گشایش بین‌المللی همراه با همزیستی مسالمت‌آمیز با دنیا براساس عزت، حکمت و مصلحت است و اگر این دو مهم صورت گیرد، به تدریج مشکلات رو به سامان می‌رود و امیدها گسترش می‌یابد.

هاشمی رفسنجانی‌ با تشریح اوضاع مقطع پایانی جنگ و پذیرش قطعنامه، به همراهی کشورهای منطقه و قدرت‌های استکباری با صدام اشاره کرد و افزود: در آن مقطع توانستیم با همراهی و همدلی مردم، تدابیر امام راحل(ره) و مسئولان جنگ، صدام را در سازمان ملل متجاوز و جمهوری اسلامی را مستحق دریافت غرامت معرفی کنیم و این کار کوچکی نبود.

وی افزود: با همراهی مردم و تدابیر مسئولان در مدت کوتاهی پس از تشکیل دولت بسیاری از کشورهای منطقه و قدرت‌های جهانی به اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران به عنوان لنگرگاه منطقه پی برده و در دیدارهای خصوصی نسبت به حمایت از رژیم صدام ابراز ندامت می‌کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ گسترش شبکه‌های اطلاع‌رسانی و تکنولوژی آگاهی‌‌بخش را مهمترین نوید و امید ملت‌ها عنوان کرد و گفت: در پناه آگاهی رو به گسترش ملت‌ها، تحمیل عقیده و سیاست به مردم به تدریج ناکارآمد شده و مردم آگاه راه خود را خواهند یافت.

بنا به نوشته سایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی, در ابتدای این دیدار آقایان علی حسینی، اکرمی، رضوی، طوسی، سیدزاده و با قربان‌نژاد و چند تن دیگر دیدگاه‌های خود پیرامون مسائل جامعه را در محورهای زیر بیان کردند:

- چشم امید بسیاری از مردم و اقشار جامعه برای برون‌رفت از مشکلات به توانمندی و کارآمدی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است.

- آنچه بیش از همه در وضعیت کنونی صدمه دیده، عقاید و ارزش‌های دینی، معنویت و اخلاق اسلامی بوده است.

- مسئولیت تخریب دین و عقاید مردم با کسانی است که در عین ناتوانی، مسئولیت به عهده گرفته و تخریب کرده‌اند.

- نگرانی از وضعیت بین‌‌المللی جمهوری اسلامی و تضعیف جایگاه انقلاب و نظام اسلامی در جهان

- در بین نامزدهای حاضر در صحنه فرد توانمند برای عبور از مشکلات وجود ندارد.

- برگزاری انتخابات حداکثری و رقابتی موجب افزایش جایگاه بین‌المللی کشور در منطقه و جهان خواهد شد.

- تشدید واگرایی سیاسی و عدم توجه به وحدت ملی موجب خسران همگانی برای نظام خواهد بود.

- با ایجاد کارآمدی در داخل جلوی فرار مغزها و انتقال ژن هوشمند ایرانی به خارج برای حفاظت از نسل‌های آینده بگیریم.

- توجه به شایسته‌سالاری از طریق اعتبار بخشیدن و احترام به شخصیت‌ها که الگوی جوانان هستند.

- امروز نگران تضعیف ایران شیعی و معارف اهل بیت با برخی عملکردها هستیم.

- تضعیف تشکّل‌ها و احزاب از صدمات جبران‌ناپذیر اداره نظام اسلامی است.

- لزوم اعتدال‌گرایی و اصلاح امور با رویه اعتدال و میانه‌روی

- تضعیف آرمان‌های اولیه انقلاب و فرصت‌سوزی‌ها فاجعه‌بار است.

- حضور شخصیت‌هایی چون آیت‌الله هاشمی و حجت‌الاسلام خاتمی می‌تواند فضای سیاسی را تلطیف و انتخاباتی حداکثری فراهم کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
    0 0
    منظور همون تورم 50درصدی و مسابقه اشرافیگری در دوران سازندگیست دیگر ؟؟!!!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس