کد خبر 1605279
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۲
‌

هواشناسی مازندران با اشاره به تداوم ناپایداری‌های هوا تا چند روز آینده پیش بینی کرد که آسمان این استان در چند روز آینده بارانی و با وزش باد همراه باشد.

به گزارش مشرق، طبق پیش بینی هواشناسی، شرایط هوای مازندران از امروز تا روز یکشنبه هفته آینده نیمه ابری تا ابری و با بارش پراکنده باران و وزش باد همراه خواهد بود.

جدول پیش بینی پنج روز هواشناسی نشان می دهد که میانگین دمای هوا از امروز تا روز یکشنبه هفته آینده در مناطق مرکزی و شرقی بین ۲۳ تا ۲۵، مناطق غربی بین ۱۹ تا ۲۳ و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات نیز بین ۱۱ تا ۲۱ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان باشد.

هواشناسی پیش بینی کرد که از روز یکشنبه تا پایان هفته آینده، آسمان مازندران صاف و آفتابی و دمای هوا نیز افزایشی خواهد بود.

تداوم ناپایداری جوی مازندران تا چند روز آیندهبراساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی امروز مازندران نیمه ابری تا ابری، در ارتفاعات مه آلود و از بعدازظهر به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات با رگبار باران، وزش باد و احتمال رعد و برق و در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز نیمه ابری تا ابری، در دامنه ها و ارتفاعات استان با رگبار پراکنده باران و با وزش باد پیش بینی شده است.

شرایط جوی مازندران در روز شنبه آینده در مناطق ساحلی و جلگه ای نیمه ابری تا ابری و از بعدازظهر با رگبار پراکنده باران و وزش باد و در دامنه ها و ارتفاعات نیز ابری به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب با رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

آسمان مازندران در روز یک‌شنبه آینده نیمه ابری تا ابری به ویژه در نیمه غربی استان با بارش پراکنده باران و وزش باد و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات با رشد ابر، وزش باد و با رگبار پراکنده باران همراه خواهد بود.

داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که بندرامیرآباد با ثبت دمای ۲۵.۶ و دلیر چالوس با ۹.۶ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم‌ترین ساعت به ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته بیش از ۲ درجه افزایش خواهد یافت.

وضعیت امروز دریای خزر نیز با موج کوتاه و گاهی با افزایش موج پیش بینی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس