پیامدهای اِل‌نینو؛ اعلام وضعیت اضطراری و جیره‌بندی برق در اکوادور

رییس جمهور اکوادور برای دومین بار در این کشور، به دلیل بحران انرژی وضعیت اضطراری اعلام کرد.

به گزارش مشرق، دانیل نوبوآ، رییس جمهور اکوادور به‌دلیل بحران انرژی که به جیره‌بندی در این کشور واقع در آمریکای جنوبی منجر شده است، برای دومین بار وضعیت اضطراری اعلام کرد.

نوبوآ که در ماه نوامبر به کرسی ریاست جمهوری اکوادور تکیه زد، اوایل هفته جاری برای دومین بار در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. دلیل اعلام وضعیت اضطراری جدید در اکوادور بحران انرژی است و با قطعی متناوب برق در سراسر این کشور همراه خواهد بود.

به نوشته رویترز، با این حال، قطعی برق فردا به دلیل برگزاری همه‌پرسی به منظور تصویب مجموعه‌ای از تدابیر امنیتی در راستای مبارزه با خشونت در این کشور، به طور موقت تعلیق خواهد شد.

نخستین وضعیت اضطراری در ماه ژانویه با هدف کنترل جرم و جنایت افسارگسیخته در اکوادور اعلام شد و در جریان آن نیروهای ارتش و پلیس مجاز به همکاری نزدیک‌تر بودند.

نوبوآ در آخرین وضعیت اضطراری که ۶۰ روز به طول انجامید، نیروهای ارتش و پلیس را به منظور حفاظت از زیرساخت‌های انرژی به موقعیت مکانی تاسیسات اعزام کرد.

وقوع خشکسالی در اکوادور ناشی از پدیده اقلیمی «اِل‌نینو»، به کاهش سطح آب سدهای برق‌آبی منجر شد که بخش عمده برق این کشور را تامین می‌کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس