سعید لیلاز نمایه

اسرائیلی ها باید از یک هفته اخیر و 3 شکست بزرگ و واضح آن بعنوان فصلی جدید در حیات موقت رژیم صهیونیستی یاد کنند و از امروز با سرعت بیشتری نظاره‌گر ورق خوردن رخدادها باشند.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و اتفاقات کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***

سومین شکست اسرائیل از ایران در یک هفته

سومین شکست اسرائیل از ایران در یک هفته/ هشدار نظارتی آیت الله عاملی درباره گرانی

پس از حمله غرور آفرین سپاه پاسداران به اسرائیل در عملیات "وعده صادق" که منجر به شکست کامل اسرائیل در رویارویی با ایران اسلامی شد؛ 2 رخداد دیگر نیز به فهرست شکست های اسرائیل در یک هفته اخیر افزوده شده است.

"شکست دوم"، عملیات صهیونیست ها برای جنگ روانی علیه ایران و داغ کردن فضای افکار عمومی ایران بواسطه احتمالات پاسخ اسرائیل بود که البته به فضل الهی و درایت مسئولان نه تنها تأثیری نداشت بلکه دومین شکست اسرائیل را رقم زد و صهیونیست ها به نظاره حمایت قاطع مردم از نظام و پشتگرمی این دو به یکدیگر نشستند. پشتگرمی مهمی که اجازه نداد جنگ روانی صهیونیستها موفق شود و مردم تهدید اسرائیل را حتی به شوخی هم جدی نگرفتند!

و "سومین شکست" نیز ماجرای شلیک ضد هوایی در اصفهان بود که گفته شد به دلیل شیطنت کوآدکوپتری اسرائیل علیه ایران بوده است. (البته اخبار دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که نشان می دهد توطئه اسرائیل در نطفه خفه شده است) رخدادی که نه تنها مقامات صهیونیست هم در مذمت آن سخن گفته و اقدام اسرائیل را ضعیف ارزیابی کردند بلکه عاملی شد برای مضحکه اسرائیل در نزد خاصّ و عام و ریشخند شدن صهیونیست ها در مقابل قدرت بی مانند نظام جمهوری اسلامی.

اگرچه درباره ماهیت این رخداد اخبار چندانی در درست نیست ولی "ماجرای کوآدکوپترها" نیز به دلیل سکوت و ترس صهیونیست ها به فهرست شکست های اخیر اسرائیل افزوده شد و صهیونیست ها به خواست الهی باز هم و در سومین گام؛ سیلی دهشتناکی دریافت کردند.

*سلسله رخدادهای اخیر که همانند یک گرداب عظیم؛ اسرائیل را درگیر خود کرد؛ در وجه اصلی خودش توانست بلامنازع بودن قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان بدهد و اثبات کند.

اثباتی که البته در کنار آن، سست بودن خانه عنکبوت اسرائیلی نیز مبرهن شد و اکنون همه می دانند که اسرائیل حتی در نزد دشمنانش نیز ضعیف تر از چیزی بود که ارزیابی می شد.

حالا دیگر نه تهدیدات اسرائیل اهمیتی دارد، نه سامانه گنبد آهنین و نه آن همه پروپاگاندای همپیمانان صهیونیست ها درباره حمایت از این رژیم.

طبعا اسرائیلی ها باید از یک هفته اخیر و 3 شکست بزرگ و واضح آن بعنوان فصلی جدید در حیات موقت رژیم صهیونیستی یاد کنند و از امروز با سرعت بیشتری نظاره‌گر ورق خوردن رخدادها باشند.

در باب ماجرای کوآدکوپترها باید دانست که اگرچه اخبار چندانی در این زمینه وجود ندارد اما سکوت اسرائیل (عدم رد یا قبول مسئولیت) نیز یک اقدام اشتباه دیگر بود که موجب سومین شکست آنها و مضحکه‌شان حتی در داخل اسرائیل شد.

سکوتی که چه از سر خفه شدن توطئه آنها در نطفه باشد و چه به هر دلیل دیگری اما در هر دو حالت نشان داد صهیونیست ها حتی از نظر سیاسی و حکمرانی هم تا چه حد نازل‌اند و چرا پایان حیات این رژیم نزدیک است؟

***

این "ایران فاسد" بود که اسرائیل را شکست داد!

سومین شکست اسرائیل از ایران در یک هفته/ هشدار نظارتی آیت الله عاملی درباره گرانی

سعید لیلاز، فعال چپ به تازگی در اظهاراتی ضمن تمجید از عملیات ظفرمند ایران اسلامی علیه اسرائیل گفته است: جمهوری اسلامی یک بازیگر بزرگ فرامنطقه‌ای است. توجه کنید، هنوز ابرقدرت نشده، بلکه فرامنطقه‌ای است. تنها گزاره‌ای که این روند روبه رشد را تهدید می‌کند، مسائل داخلی است. چه رفتار حکومت با مردم خود (ازجمله بساط حجاب و مشکلاتی که این روزها راه افتاده) و چه در حوزه مشکلات اقتصادی و فسادی که حکومت را دربر گرفته است!

به گزارش اعتمادآنلاین، او می افزاید: مساله‌ای بالاتر از فساد برای ایران نمی‌شناسم. در ماجرای باغ هزار میلیارد تومانی ازگل و ماجرای چای دبش، همه حرف‌هایی که 18 تا 20 ماه پیش در گفت‌وگو با خود شما در «اعتماد» درباره فساد زدم، عینیت پیدا کرده است. [1]

*آقای لیلاز در حالی تأکید دارد ایران یک بازیگر صرفا فرامنطقه ای است و ابرقدرت نیست که باید توضیح بدهد یک "هژمون" و ابرقدرت چتر چه چیزی دارد که ایران ما ندارد؟

ایران بزرگ امروز از تمام منافع و متحدان خود در اقصی نقاط جهان انواع حمایت های اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی را بعمل می آورد و البته دارای عقبه تئوریک و بسط ایدئولوژیک نیز هست.

آیا این صفات به معنای ابرقدرتی نیست و آیا جز یک ابرقدرت می تواند شب های تلاویو را با موشک ها و پهپادهای خود شهاب‌باران کند!؟

مسئله مهمتر اما اظهار لیلاز به این است که "فساد حکومت را در بر گرفته است"!

این عبارت ناجوانمردانه در حالی است که غرق شدن یک حکومت در فساد اولا به معنی وجود فساد سیستمی است و ثانیا نشانه های واضحی از قبیل قانونی شدن ظلم و فساد، ناامیدی مردم از دستگاه قضایی و دور شدن جامعه از مباحث عدالتخواهانه و خیر عمومی دارد.

لیلاز کدامیک از این نشانه ها را در ایران دیده که حکم به غرق شدن حکومت ایران در فساد داده است؟

آقای لیلاز آیا هیچ جرم اثبات شده ای را می شناسد که در دستگاه قضایی ایران پیگیری نشده باشد؟ یا ایضا آیا هیچ مجرمی را می شناسد که جرمش اثبات شده باشد اما مجازات نشده و آزادانه در سطح جامعه مشغول تردد باشد؟

اگر پاسخ این سوالات خیر است (که هست) پس لیلاز عملا مرتکب اجحاف شده و تهمتی را به نظام اسلامی زده است که صرفا قرار است بخشی از ضربه اسرائیل بر اثر عملیات وعده صادق را جبران کند. چه این رخداد در نیت لیلاز باشد و چه نباشد!؟

اظهار فساد زدگی ایران البته با عقل هم در تناقض است. چگونه می شود کشوری در سطح بالای تأثیرگذاری جهانی و دیکته کردن قدرت خود به کسانی مثل اسرائیل باشد اما غرق در فساد هم باشد؟

اجتماع نقیضین محال است و لیلاز در حق عقلانیت نیز اجحاف کرده است.

***

هشدار نظارتی آیت ا... عاملی به دولت درباره گرانی

سومین شکست اسرائیل از ایران در یک هفته/ هشدار نظارتی آیت الله عاملی درباره گرانی

آیت ا... سیدحسن عاملی، عضو مجلس خبرگان و نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، طی سخنانی در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تقدیر ویژه از عملیات سپاه پاسداران علیه اسرائیل گفته است: در مسیر رسیدن به آسایش و ثبات اقتصادی دولت وظیفه بسیار خطیری دارد در کنار آن ملت عزیز نیز وظایفی دارد. هر سال دولت به تناسب تورم بلکه پایین‌تر از تورم موجود به حقوق کارکنان و کارگران اضافه می‌کند. این معنایش و لازمه اش این نیست که تمام بخش‌های کشور اعم از کارخانجات تولیدی و خدماتی بعد از عید نوروز قیمت‌ها را بالا ببرند و الاّ هم آن چه دولت به کارکنان، کارمندان و کارگران اضافه کرده اثر خود را از دست می‌دهد و هم در نهایت دود گرانی به چشم همه خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، او می افزاید: -برخی- مجموعه‌های تولیدی می‌گویند صدها کارگر داریم و دستمزد بالا رفته و باید قیمت محصول را بالا ببریم تا اضافه حقوق به پای ما نوشته نشود بلکه به پای مصرف کننده نوشته شود. حتی بعضی از این‌ها متناسب با درصد اضافه حقوق، قیمت کالا را بالا نمی‌برند بلکه بهانه دستشان می‌افتد و خیلی بالاتر از آن قیمت تعیین می‌کنند. در اینجا دستگاه‌های نظارتی باید دخالت کنند اما بالاتر از آن وجود روحیه تراحم، تواد و انفاق در آحاد ملت است.

آیت ا... عاملی با بیان اینکه اگر به همدیگر رحم نکنیم خداوند هم رحم نخواهد کرد، اظهار کرد: من این مطلب را از مسئولین پرسیدم گفتند دولت تصریح کرده که هیچ مجموعه‌ای حق بالا بردن قیمت کالاهای خود را ندارد در آن صورت این سوال مطرح می‌شود که آیا ابزار لازم و نیروی انسانی کار بلد برای نظارت، کنترل و اعمال حاکمیت وجود دارد؟ [2]

*آیت ا... عاملی در سخنان خود به بیت الغزلی در بحث اقتصاد اشاره کرده است که می تواند مشکلات مربوط به "گرانی بیقاعده" را بعضا حتی در مدت چند روز حل کند.

گرانی فعلی در بازار کالا و خدمات ایران هرگز یک گرانی معقول نیست و از هیچ قاعده بازاری، دلاری، تحریمی و تورمی پیروی نمی کند.

این گرانی بیقاعده صرفا به دلیل نبود نقش نظارتی دولت در بازار و تبدیل شدن سودپرستی و طمع به قیمتگذار اصلی بازار ایجاد شده است و مادام که دولت بصورت کارا نقش بر زمین مانده خود مبنی بر نظارت بر بازار را انجام ندهد؛ گرانی همچنان افزایش خواهد یافت.

***

1_https://www.etemadonline.com/tiny/news-657595

2_https://irna.ir/xjQkhP

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 39
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  7 2
  گرانی بی قائده بیداد می کند
  • IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   8 5
   لعنت خدا بر بانیان وضع موجود اقتصادی که هشت سال ایران را پرشتاب به قهقرا بردند و خدا می داند که چه مدت زمان لازم است تا این گرفتاری ها رفع شود!
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  2 15
  ایران به زودی از صحنه روزگار محو می شود
  • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   6 1
   شتر در خواب بیند پنبه دانه
  • IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   4 1
   دوره این چرت و پرتای رسانه‌ای تموم شد. محو و نابودی برای رژیم غاصب و حرام‌زاده صهیونیستی مقدر و نوشته شده نه برای مؤمنین.
 • TR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  5 5
  ...اگر پاسخ این سوالات خیر است (که هست) پس لیلاز عملا مرتکب اجحاف شده .... واسه خودتون میبرین و میدوزین ؟!! کی گفته که پاسخ این سوالات خیر است ؟!!! شرم بر کسانی که به نوعی پوشش فساد و ظلم و تباهی هستند ، چه خود اینچنین، شریک تمامی آن جرایم و مظالم هستند
  • IR ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
   0 0
   چرا نمیگید اسراییل صدمات زیادی به پایگاه های مقاومت زده،چرا اونها رو اعلام نمیکنید؟
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  13 3
  به امید نابودی اسراییل
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   4 2
   و اميد به نابودى عوامل و سرمايه هاى آنها در داخل از جمله شاگردان و فرزند خوانده هاى عمر و عاص زمان غريق نكبتى 👹
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  3 1
  در تصاویری که انتشار میدید از پرچم اسرائیل توجه بفرمایید به هرصورت ستاره داوود سالمه خودتون تصویر سازی کنید و حتما ستاره را مورد مرحمت قرار بدید
  • پرشن امپایر IR ۱۴:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   1 1
   معلوم نیس ستاره مال داوود باشه، این نماد تداخل دو هرم است یکی وارونه دیگری، که باید دید نماد چه فرقه و کدام لژهاست. خاندان تمپلار که اسرائیل را تاسیس کرده از خزران به ظاهر مسیحی هستند که هرگز نه یهودیان اصیل بودند نه حتی مسیحی، بلکه تمپلار شهرت دارد برای فرقه رازآلودی که در آن پیمان بسته. پس از بازگشت به اروپا معلوم شد طلا جواهرات و اشیای باستانی را برای خودشان برداشتند. بخاطر اثبات خیانتها به کلیسا و دربار در فرانسه محکوم به اعدام شدند و گروه قلیلی فرار کردند به اتریش. که همین هم مشکوک است یعنی این گروه که جهانخوار شده به خود شوالیه ها و تمپلار هم خیانت کرده آنان را هم قربانی مطامع خود کرده. سپس از همان اتریش فتنه جنگ جهانی آغاز شد. و همین گروه فراریان با تاسیس بانک سوئیس کاسبان جنگ جهانی شدند. معلوم نیست چرا هیچکس به سوئیس حمله نکرد تا جنگ جهانی دیگری برنامه ریزی نکنند همان کاسبان. جهان ما بقدری خنگ است که بی طرفی جنگ افروزان را در مقر سوئیس پذیرفت! یا بقدری خائن که باج گرفتند و دروازه شهرها را یکایک بر قوای هیتلر تمپلار گشودند. و چون نتوانستند یهودیان را نابود کنند آنها را جمع کردند گروهی فرستادند خاورمیانه تا بعدها به خدمت برسند. ستاره اگر مال داوود بود پس ربطی به تمپلار خزری موسس اسرائیل ندارد. چون یهودی نبودند و متعلق به فرقه برده داری هستند که یهودیان را به اسارت گرفته. آیا این هم ترفندی دیگر بود برای اسارت یهود؟ برعهده پرشیاست که سر از کار تمپلار خزران درآورد و یهودیان را از اسارت این چند خاندان خبیث نجات دهد. برای اینکار ابتدا باید خود یهود همکاری کنند و تاریخ تحریف شده این نظم منحط جهانی را برای جهانیان افشا و آنها را رسوا کنند. فرقه برده داری بابیلان بایستی یکبار برای همیشه کاملا آشکار شود و به گورستان ابدی تاریخ سپرده شود تا دگربار از شرق و غرب عالم سربرنیاورد و جهان را با فتنه و رسانه و توحش به اسارت نگیرد. آمین
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  1 4
  به حزب ندا بگید وسط شرایط امنیتی بیانیه نمی دهند پلیس فقط حصور داشکه باشه فعلا هیچ حرفی نزکه حتی تدکر هم نده فقط حصور . همین ...اگر پرسیدند حفط امنیت جانعه همین نه چیز دیگری ...
 • حسين DE ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  3 4
  خطاب به سعيد ليلاز كم سواد كم شعور و همچنين ليبرال مزدور و وطنفروش ،اولآ تمامى مشكلات اقتصادى ايران ناشى از اون اقدامات اقتصادى جريان خائن و مزدور و وطنفروش سياسى است كه تو عضو بلند پايه اون هستى ، دوم اينكه اين رو بفهم در در عمليات اخير ايران بر عليه رژيم صهيونيستى سياست ميدان و ديپلماسى چگونه پاسخ داد،يادته با اون جواد نيويوركى همپالگى خودت چه اراجيف مزخرفى رو مطرح ميكردى،اين ميدان 💪 است كه در عرصه ديپلماسى تعين ميكند نه اون ديپلماسى حسن اسكاتلندى و جواد نيويوركى خائن و جريانات اصلاح طلبان و ليبرالها و افراد مزدورى مانند تو ،پهپادها و موشكهاى ما تازه و يواش يواش دارند روغنكارى ميشوند ، تو اگر ذره ائى شرف دارى در مورد سياستهاى اقتصادى جريان خائن و مزدور و وطنفروش سازندگى و تأثير آن بر كل روند اقتصادى ايران نظرت رو صريحًا مطرح كن البته اگر سوادش رو دارى،در ضمن نظرت رو در مورد عملكرد اون يارو حسين مرعشى دلال همه چيز رو و همچنين نقش اون شيخ خائن ملعون مغروق رو در نابودى اقتصاد ايران مطرح كن، در غير اينصورت سکوت
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  5 1
  یه نمونه فساد سیستماتیک رو در ایام انتخابات به عینه دیدم ما اقدام به خرید انگشتر ازدواج میکردیم و طلا فروشها با قاطعیت گفتند که تا پایان انتخابات طلا گران نخواهد شد درست بعد انتخابات روند افزایش طلا شروع شد
  • IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   1 2
   عجب فسادی کشف کردی
  • IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   0 2
   این که فساد سیستماتیک نیست! اولا افزایش ناشی از افزایش جهانی قیمت طلا است. ثانیا طلافروشی که اینو گفته که جزء سیستم نیست! بعدشم خودت میگی گفتن تا پایان انتخابات زیاد نمیشه. خب بعد انتخابات زیاد شده نه قبل از پایان آن!!! خیلی احمقی منافق کمپی. اون جا بهتون پِهِن میدن بخورید؟!!!
 • ایثارگر IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  5 2
  در تائیدیه سخنان گوهر بار آیت الله سیدعاملی چرا دولت لگام افسار گسیخته گرانی را به کارخانه دار واگذار کرده است مگه اینجا مدینه فاضله است. دراینجا توان دولت و قدرت دولت زیرسئوال می رود. درتمام کشورهای جهان کنترل قیمت و کنترل تورم برعهده دولت است . مگه دولت دستور داده است که تمام کالا ها را 45 الی 60 درصد افزایش قیمت بدهید کجاست؟ آقای کارخانه دار و سهام دارها و ذینفع ها در سران نشستند همه چیز را به نفع خویش تمام می کنند. پس ملت چکار مملکت هست. وقتی اسرائیل و آمریکا پیش می آید ملت را یدک می کشند وقتی دلار و پول پیش می آید خود تصمیم گیر هستند دراینجا نمایندگان مجلس چکاره هست رای دادیم که به ضرر ملت تصویب کنند؟ هنر دولت اینکه قیمت ها را ثابت نگه دارند دستمزد ها را تدریجا افزایش دهند قدرت خرید و چرخه اقتصاد بچرخد. در کجای دنیا دیده شده است که قیمت گذاری کالا دست اتحادیه ها باشد. اتحادیه ها ذینفع هستند قیمت ها را کارشناسان قیت گذاری می کنند نه حسنقلی خان
  • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   0 2
   این مزخرفاتو تنهایی نوشتی یا نتانی یابو کمکت کرد؟!!
  • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   0 1
   این مزخرفاتو تنهایی نوشتی یا نتانی یابو کمکت کرد؟!!
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 2
  به تمام نیروهاتون بگید از توییر بیاند بیرون و دیگه نه از فصای مجازی استفاده کنتد نه ازش تاثیر بپدیرند از پلیس تا نیروهای دیگه همه حتما این کار را بکنند بهشون بگید لطفا ...
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  3 2
  از اسرائیل نمی‌ترسیم از دولتهای خودمان می‌ترسیم که یا بحران آفرین بوده اند یا توان حل بحران نداشتند و برای لاپوشانی گشت را به میدان می‌فرستند.
 • :) IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 0
  کوادکوپتر نوعی سپاسگزاری بود برای عدم کشتار! چون خودشان کثیف حمله می‌کنند، انتظار چنین حملات تمیزی را نداشتند.
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  1 0
  پیاز چه..ی‌بساط امثال تویی که باید جمع بشین
 • پرشین امپایر 2 IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 0
  خب این فرقه برده داری تاریخ که باری سر از باببلون برآورد و امپراطوری کثیف جهانی شد، نهادها و نمادهایی دارد که براحتی قابل تشخیص و ردیابی تاریخی هستند. اولین نهاد برده داری گویا حرمسرا بوده یعنی بردگی جنسی. نماد نرسالاری مقدس. کاهنان معبد_حرمسرا جادوگران کثیف کودک خواری بودند که کلمه کانیبال یعنی آدمخوار از نام آنان برگرفته شد. کاهن بعل کودکخوار موجودی پست و پلشت و مادون جانوری بوده شبیه باند قاچاق کودکان در فیلم الیور توئیست. همین خاندان الان جهانخوار هستند و باید دید چگونه و چرا. مهمتر اینکه آثار فرقه برده داری که در همه معابد و دربارهای جهان نفوذ داشته می‌بایست از ادیان و معنویت راستین زدوده شود. سپس یک شیوه جهانداری خردمندانه به دور از ظلم و استحمار و استثمار و انحصارات تدوین گردد. روش پرشیا در جهانداری خردمندانه تر بود متشکل از فرهنگهای اصیل هم پیمان که هر یک با خردمندان خود مدیریت میشده. از زمانی که فرقه برده داری رسوخ کرد و مدیریت مناطق فرهنگی را در دست گرفت آن پیمان شکست و پرشیا فروریخت. دگربار چنان حکمت و درایتی می باید تا همگان هم پیمان شویم با منافع مشترک. نه یک پایتخت سهم همگان را ببلعد، نه دیگر اداره کشور و جهان از پای یک تخت ممکن است، بلکه مصلحت فرهنگهای کهن پرشیا و جهان را خود آن فرهنگها بهتر میدانند تا در حفظ خود و پاسداشت طبیعت بکوشند و ماندگار باشند. شیوه مدیریت جهانی کنونی از داووس منجر به تخریب و نابودی همه زیبایی‌های سیاره خواهد شد. و فرهنگهایمان زیباترین خلاقیت برتر تاریخ این سیاره‌ دوست داشتنی هستند که بایستی پایدار بمانند و همچنان جلوه گر باشند. پاسداری از فرهنگها و طبیعت کار و وظیفه همیشگی خود فرهنگهاست، که سایرین نمیتوانند، مگر در حمایت و همراهی. روزی هم پا به سیارات دیگر خواهیم گذاشت و توریسم کهکشانی خواهیم داشت که زیباترین جلوه های تمدن‌های بیشمار زمین را در فرهنگهای رنگارنگ هر قاره خواهند یافت. این فرهنگها تاریخ این سیاره هستند و نه آنچه فاتحان جهانخوار مینگارند به دروغ. فاتحان یعنی همین چند خاندان بازمانده از فرقه برده داری قرون متعلق به موزه حیات وحش سیاره هستند که هرآنچه از فرهنگها ربوده خود را مخترع آن جا زدند. جز توحش اختراعی نداشته این فرقه پلید انحصارات جهانی. پس پرده تمامی جنایات کلونیالیسم و صهیونیسم و گلوبالیسم بوده اند.
 • US ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  4 0
  بابا لیلاز بیشرف رو ول کنید، اون از حب علی نبود که این حرفها رو زد، از بغض ... بود. در واقع نمیخواسته از قدرت و توانایی کشور تعریف بکنه، بلکه از اون بعنوان مقدمه ای برای زدن حرفهای بعدیش بعنوان یک وطن‌پرست روشنفکر استفاده کرده، یعنی بیش از آنچه از کشور تعریف کرده باشه در افکار عمومی داخلی سعی به بی اعتباری کرده و خواسته بگه مردم به این موفقیت‌های ظاهری دلخوش نشید و برای شادی و حمایت نیاید تو خیابون، این دولت همونیه که هزاران مشکل اقتصادی و رفاهی و ... در کنار سرکوب و محرومیت‌های آزادی فردی و اجتماعی براتون درست کرده، یعنی این شیاد منافق یکی به نعل زده و یکی به میخ. اینها کارشونه نعل وارونه بستن.
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  1 0
  واقعا دمت گرم اقای عاملی مردی
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  2 0
  به هر کس بگید تو ایران دولت پول میده که همه طبقات در همه رشته ها برند مجانی تحصیل کنند بعد یا صد حکومت بشند و بعد بیاند علیه ش حرف بزنند یا برای بخش خصوصی یا بزارند برند بدون تعهد به دولت یا اصلا مقاله صد حکومت یا حتی منافع ملی بنویسند بهتون می خندند ... طبقه ی متوسط نفتی ...زامبی ...
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 0
  باید ب ای نشون دادن فیک بودن یک فیلم مثلا بگید یکی مشهور اومده تهران و همه جمع بشند اونجا بعد ببینند که یارو نیست بعد که دیدند نیست ولی فیلم ازش بگدارید همخ ببینند که فیکه یا کیکه
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 1
  می خواهم اسمگشت ارشاد را نشنوم و کمی زندگی کنم اما حجابم باشه بدون حجاب نه چطور می تونید این کار را بکنید هر طور می تونید سریعتر انجام بدید لطفا ممنون اسمش فقط نیاد گشت ارشاد باسه
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  1 2
  همششششششششششش تقصیره دولته هزارتومن حقوق رو افزایش دادده هزارتومن دلاررو میکشه با لا باز مردم هشتشون گرو نهشون باقی میمونه
 • mostafa IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  2 4
  به جنگاتون برسید چیکار گرونی دارید! شما که براتون مهم نیست کمر ملت زیر گرونی بشکنه! خدا شاهده باورشم سخته این حجم افزایش قیمت روزانه و ساعتی!!!
  • IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   0 2
   مردم اینو بهتر از هر کسی میدونن که تا جنگ و دفاع نباشه، کشوری برای زندگی نیست و دیگه ارزونی و گرونی معنی نمیده. بنابراین مردم وطن‌دوست کاملا حامی نظام و نیروهای نظامی‌اند. گرانی مسئول خودشو داره. دوره این مزخرفات گذشت
 • یوسف GB ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  3 0
  جناب عاملی ،یکبار در دوره روحانی نه انتقاد درست وحسابی از روحانی کرد ونه برجام را به چالش کشید،بلکه گاه گداری هم از دولت بخصوص ظریف تمجید می کرد،ازحسن خمینی هم یکبار بامعرفی یکی ازکتابهای او درخطبه های نماز اسم برد.بعلاوه چندین بار به شدت از بعضی ازوزرای آقای رئیسی انتقاد کرده،وگفته می شودبه خود آقای رئیسی هم درسفر استانی شان به اردبیل توپیده،به طوری که آقای رئیسی به ایشان گفته اند،که غرشتان حیدری بود،اما جایش اینجا نبود،الغرض همه این موارد این نگرانی را پیش می آورد که خدای ناکرده تحت القائات اطرافیانش افق فکری ایشان به اصلاح طلبان نزدیک بوده باشد
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  1 1
  راستی اعصابی برای کاسب نمانده چشمش به قیمت دلار دوخته قیمت ها می کشد پایین و بعد از چند روز دوباره قیمت افزایش پیدا می کنند در این گیر و دار ها که همه چیز بر پایه نرخ دلار قیمت گذاری می‌شوند کاسبان هر کسبی دچار سردرگمی و استرس شده اند
  • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
   0 0
   کاسب چشمش به دلار نیست. دلار کاسبی نرخش چند ساله ثابته و بین ۳۸ تا ۴۲ هزار تومان برای کالاهای مختلفه. اونی که چشمش به دلاره دلاله نه کاسب! چه دلال خانگی و چه دلال حرفه‌ای و ان شاء الله هر دو چشم‌شان کور شود از سرمایه‌گذاری بر روی نیازهای مردم.
 • محمدایوب IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
  0 0
  لعنت بر آنانکه مانع محاکمه زنگنه وروحانی وجهانگیری وابتکار وملاوردی کلانتری می شوند لنگ باز بی شرف حداقل سریال هفت سر اژدها راببین فیلم مهدی دزده وشرکا است سریال شده تا امثال تو خر فهم شوند
 • فلاحی IR ۰۷:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 0
  گرانی ها باعث نمیشود ما ملت ایران دست از نظام ولایی خود برداریم چون در همه جای دنیا این گرانی و فقر و تورم وجود دارد اما رسانه ای نمیشود
 • بهلول IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 0
  عدم کنترل قیمت و عدم نظارت توسط دولت دلیل فساد سیستمی هست. مردم تا حالا ریس جمهور را داخل فساد سیستمی نمی دانستند. اما با وجود عدم فعال سازی نظارت و تعذیرات روشن شد ریس قوه مجریه خود حامی گرانی و افزایش قیمتهاست.؟
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  0 0
  یکی از عاملین گرانی خرید فقط با کارت بانکی است انسان نمی‌داند چقدر پول می دهد وچقدر مانده است فقط یک دفعه متوجه می‌شود که پولی در کارت ندارد بایستی بانک مرکزی پول را بازار بیاورید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس