کد خبر 1593793
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۷
غزه بازیگران

رژیم صهیونیستی باید دست برتر ایران را می‌دید. هرچند که ایران تمام توان خود را به کار نبرد و حتی از موشک‌های قدیمی‌تر استفاده کرد.

به گزارش مشرق، هر کدام‌مان به‌نوعی، پای اخبار می‌نشینیم. یکی پیگیر اخبار حوادث است و یکی دنبال حاشیه‌های هنری. اما نمی‌شود انکار کرد که خبرهای اولین دقایق روز ۲۶فروردین امسال، همه‌ را پای رسانه نشاند. هرکدام از یک منبع بررسی کردیم تا مطمئن شویم خواب نیستیم و باور کنیم بالاخره سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی زده شد.

عملیات ایران علیه رژیم صهیونیستی که با رمز «یارسول‌ا...» کلید خورد، آرامشی برای قلب ایرانی‌هایی بود که از داغ شش ماهه مردم فلسطین، شهادت سرداران ایرانی در سوریه و نسل‌کشی یک رژیم غاصب در غزه خسته شده بودند. در این میان، بسیاری از هنرمندان در همان ساعت‌های اولیه نسبت به این عملیات واکنش نشان دادند. در گزارش پیش‌رو، علاوه بر مرور این واکنش‌ها با برخی هنرمندان گفت‌وگو کردیم تا نظر آنها را نسبت به این اتفاق بزرگ، جویا شویم.

واکنش هنرمندان به عملیات وعده صادقغیرت را نشان دادیم


احمد نجفی، بازیگر تلویزیون با اشاره به این‌که تا ساعت ۷صبح برای رصد اخبار بیدار بوده، به می‌گوید: من تا ساعت ۷صبح بیدار بودم وعملیات ایران رارصد می‌کردم.به نظرم آنچه ایران انجام داد،نشان از قدرت کشورمان داشت. وی ادامه می‌دهد: ما زیر بار زور نمی‌رویم. این نشان غیرت ماست. نشان دادیم می‌توانیم و زدیم. این یک اخطار جدی به اسرائیل بود و می‌توان آن را طلب مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

واکنش هنرمندان به عملیات وعده صادق


یک عملیات انسان‌دوستانه


هوشنگ توکلی، بازیگر تلویزیون هم با تاکید بر این‌که نباید عملیات اخیر را با عنوان اقدام تلافی‌جویانه توصیف کرد، به می‌گوید: به نظرم اقدام ایران را نباید با کلمه تلافی جویانه توصیف کرد. این واکنش ایران نسبت به رفتارهای اسرائیل و قتل‌عام شش ماهه اخیر در غزه و مردم فلسطین، طبیعی بود.

درحقیقت باید به‌نوعی بازدارندگی برای کابینه جنگجوی اسرائیل ایجاد می‌شد. به‌نظرم اقدام اخیر ایران، بسیار انسان‌دوستانه بود. وی ادامه می‌دهد: با وجود همه فضاهایی که علیه مسلمانان و جمهوری اسلامی مبنی بر ضدیهود بودن ما شکل گرفته، ایران نشان داد کاری با مردم ندارد و کسی را نمی‌کشد. عملیات از این نظر انسان‌دوستانه است که به یهودیان اسرائیل آسیب نزد، چراکه می‌توانستیم رفتار جنایتکارانه اسرائیل غاصب را داشته باشیم.

به همین علت افتخار مضاعف برای ماست که فقط بخشی از ظرفیت ما را نشان داد و نگاه انسان‌دوستانه داشت. نگاه رهبری هم همین بود. چند سال است که سپاه را می‌کوبند و علیه آن تهدید می‌کنند. این عملیات یک جشن پیروزی برای رفتار اخلاقی و متمدنانه ایرانیان و مسلمانان جهان است که با وجود توانمندی خودمان از محدوده اخلاق فراتر نرفت و این بسیار مهم است.

واکنش هنرمندان به عملیات وعده صادق


لزوم واکنش هنرمندان برای آرامش مردم


رشید حاجتمند، کارگردان تلویزیون که مجموعه «بیست‌کووید»به تهیه‌کنندگی او سال قبل روی آنتن رفته بود درخصوص اقدام ایران در مقابل رژیم صهیونیستی می‌گوید: رژیم صهیونیستی در مدت اخیر گنده‌گویی زیادی کرده و جلو آمده بود. به نظرم نیاز به سیلی داشت. ما شهدای مدافع حرم بسیاری داریم و شهید فخری‌زاده را هم در خاک خودمان از دست دادیم.

این بار وقتی رژیم صهیونیستی به خاک ایران یعنی کنسولگری ما تعرض کرده بود، باید سیلی می‌خورد که به نظرم سیلی خوبی بود. انگار خواب هستند و هنوز نفهمیده‌اند که چه سیلی‌ای خورده‌اند.وی درخصوص لزوم واکنش هنرمندان نسبت به این مسأله و اتخاذ یک واکنش انسانی نسبت به آن هم عنوان می‌کند: من دیشب ازلحظه شروع عملیات، درصفحه شخصی خودم استوری گذاشتم و نسبت به این مسأله واکنش نشان دادم.

به هر حال ما علاوه‌بر این‌که هنرمند هستیم، بخشی از مردم هستیم. مردم نیاز به آرامش دارند و جایی که نظام برای این آرامش پای کار آمده،باید مردم را ازفضای تشنج به دور نگه داریم. البته به نظر در فضای مجازی یکدستی خوبی دیده شد و بیشتر مردم نسبت به این مسأله موضع مثبت داشتند. به هر حال رژیم صهیونیستی باید دست برتر ایران را می‌دید. هرچند که ایران تمام توان خود را به کار نبرد و حتی از موشک‌های قدیمی‌تر استفاده کرد.

واکنش هنرمندان به عملیات وعده صادق

دل خانواده شهدا آرام شد


فاطمه افشاریان، مجری تلویزیون درخصوص حال و هوای خود در زمان انجام عملیات ایران علیه رژیم صهیونیستی به می‌گوید: من در زمانی که خبر را شنیدم، بیدار بودم. البته چند شبی بود که با توجه به بیانات رهبری انتظار داشتیم که با دفعات قبل متفاوت و یک اتفاق بزرگ در راه باشد.

ابتدا از طریق توییتر متوجه شدم خبرهایی شده است. بعد که زیرنویس تلویزیون را دیدم، اهل خانه را بیدار کردم و تا صبح لحظه به لحظه اخبار را رصد می‌کردیم.وی ادامه می‌دهد:من همزمان با دختر شهید حاجی‌رحیمی صحبت می‌کردم که از شادی مردم فلسطین شاد بود و می‌گفت: «دلم از شادی آنها آرام شد» و خدا را شکر می‌کرد.

شاید مردم عادی بسیاری از شهدا را نشناسند یا ندانند که چه کار می‌کردند اما هر کسی که آنها را بشناسد، می‌داند که چه عزیزان بزرگی را از دست داده‌ایم.افشاریان که پدر شهیدش از همرزمان حاج‌قاسم سلیمانی بوده، می‌گوید: پدر من هم تا زمانی که بود، روزشماری می‌کرد که جنگ رو در رو با رژیم صهیونیستی داشته باشد و اگر امروز بود، نقش پررنگی می‌داشت و خوشحال بود. این مجری تلویزیون که شب گذشته هم دریک برنامه چهارساعته، اجتماع هنرمندان در حوزه هنری را روی آنتن زنده پوشش داده، این‌طور بیان می‌کند:به قول رهبری،دوران بزن دررو تمام شده وکارهای آنها تاوان دارد.این عملیات آرامشی برای قلب خانواده شهدا بود. این‌بار اوضاع پیچیده‌تر از قبل بود ومی‌دانستیم که مثل همیشه نیست.هرچند که شاید تصور نمی‌کردیم به این بزرگی باشد.

واکنش هنرمندان به عملیات وعده صادقتار تنیده به فوت می‌ریزد


مهران رجبی، بازیگر و مجری تلویزیون هم حس و حالش را درباره «عملیات وعده صادق» در قالب دو بیت شعر بیان کرد. او در گفت و گویی در واکنش به عملیات وعده صادق که پاسخ جمهوری اسلامی ایران به رژیم غاصب صهیونیستی است، گفت: «همین که از سر و رویش سقوط می‌ریزد/ شبی تمامی این عنکبوت می‌ریزد/ بگو که تار تنیده به شاخه زیتون/ نیاز نیست به طوفان، به فوت می‌ریزد.»

ضرورت پرداخت به پاسخ ایران


تهیه‌کننده برنامه صبحگاهی شبکه دو هم در گفت‌وگویی درباره پرداخت به تحقق «وعده صادق» در رسانه بیان کرده است که باید بتوان هم‌صدایی مردم برای اهداف ایران را ایجاد و آن را بازنمایی کرد.

امیرعلی آزادی، تهیه‌کننده برنامه «صبحانه ایرانی» شبکه دوی سیما با اشاره به این‌که قرار بود سری جدید این برنامه از هفته آینده شروع شود، درباره پخش این برنامه در صبح روز یکشنبه ۲۶ فروردین گفت: با توجه به اهمیت موضوع و پاسخی که ایران به رژیم صهیونیستی داد، نیاز بود به این موضوع بپردازیم و دوستان در شبکه گفتند از پتانسیل مجریان برنامه صبحانه ایرانی بهره گرفته شود. اکثر مردم شب گذشته را بیدار بودند و ما از مهمانان می‌پرسیدیم شرایط چگونه است یا درباره ضرورت پاسخگویی به حرکت رژیم صهیونیستی و تروری که پیش از این انجام داده بود، می‌پرسیدیم.

وی درباره واکنش رسانه‌ها و سیاست‌گذاری در چنین مواقعی عنوان کرد: واکنش صداوسیما و رسانه‌ها به اتفاق دیشب به نظرم مناسب بود. خود خبرگزاری‌ها هم سریعا به روز می‌شدند و واقعیت را هم برای مخاطب‌شان بازگو می‌کردند چون مردم باید بدانند چه اتفاقی رقم می‌خورد. این به هویت بخشی ملی کمک می‌کند. رسانه باید بتواند نوعی هم‌صدایی بین مردم و هدفی که جهت رسیدن به آن برای کشورمان ایران در تلاش هستیم ایجاد کند. در برنامه هم به همین موارد اشاره شد و این‌که صهیونیسم باید به‌خاطر کاری که کرده است سیلی بخورد.

واکنش هنرمندان تلویزیون در فضای مجازی


خیرا... تقیانی‌پور، نویسنده و کارگردان تلویزیون، سینما و تئاتر هم با انتشار تصویری از شهید احمد کاظمی بیان کرد: «بسم‌ا... قاصم‌الجبارین ... گرگ‌ها خوب بدانند در این غریب/ گر پدر مرد، تفنگ پدری هست هنوز».


ملیکا زارعی، مجری و بازیگر هم در یک استوری نوشت: «امشب کودکان غزه در آرامش می‌خوابند و از فردا دنیا برای همین یک شب ناآرام چه فریادها سر خواهد داد.»


جواد قارایی، تهیه‌کننده و کارگردان مستند «ایرانگرد» که به گفته خودش یکی از شاهدان عینی پرواز موشک‌های ایرانی به سمت سرزمین‌های اشغالی بود، نوشت: «با آرامش و شادی در حال تولید ایرانگرد در ایلام با شنیدن صدای غرش موشک‌های ایران جان بر فراز آسمان پاک وطن. سرافراز وطن؛ یادمان باشد چه با حکومت قاجار باشیم چه پهلوی و چه جمهوری اسلامی، برای ماندن در دنیایی که کشورهایش حاضر نیستند خلع‌سلاح هسته‌ای شوند، باید هسته‌ای شویم. هنوز مرگ مظلومانه نیمی از جمعیت ایران جان در جنگ جهانی را فراموش نکرده‌ایم. هنوز تجاوزات بی‌دلیل روس، انگلیس و آمریکا را به وطن فراموش نکرده‌ایم. هنوز مرگ ۲۰هزار زن و کودک طی چند ماه توسط صهیونیست‌ها که می‌گویند همه انسان‌ها برای بردگی ما آفریده شده‌اند را فراموش نکرده‌ایم. هنوز نقش خون پاک شهیدان، دلاور مام وطن بر خاک پاکش را فراموش نکرده‌ایم.»


محمد مسلمی، بازیگر تئاتر و تلویزیون هم با انتشار یک استوری برگرفته از آیات قرآن‌کریم با مضمون «و مکروا و مکرا...و ا... خیرالماکرین» نسبت به اقدام حملات تنبیهی و عملیات گسترده سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.


حامد سلطانی، مجری تلویزیون هم نوشت : «یا حیدر ...».


علیرام نورایی، بازیگر و مجری تلویزیون نیز در استوری جدیدش اعلام کرد: «شروع شد ...».


مجید یحیایی، مجری برنامه صبحگاهی شبکه دوی سیما هم با انتشار شعری حماسی نوشت: «نقطه پایان‌تان یک یاعلی است/ ذکر حیدر رمز آغاز فناست/ شر این ظالم به‌زودی کم شود/ درب این خیبر کلیدش مرتضاست».


فاطمه حسینی، مجری شبکه خبر هم در جدیدترین توییت خود نوشت:«هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم ساعت ۴ صبح این‌قدر با حال خوب خبر بخوانم. همه همکارانم سراسر شوق وافتخار بودند ازاقتدارایران جان. الهی هزاران‌بار شکر. جانم فدای رهبری و سربلند باشی وطنم».


ژیلا صادقی،مجری تلویزیون نیز درتازه‌ترین مطلب منتشرشده خود توضیح داد:«می‌دونی چی شده؟ چند روز قبل، اون سبز کوچیکه به سفارت سبز بزرگه حمله کرده.دیشب سبز بزرگه یه‌ذره سبز کوچیکه رو گوشمالی داده/ همین. حالا هنوزم نگرانید؟»


علی‌اکبر قلیچ، خواننده و مجری تلویزیون هم در تازه‌ترین استوری خود نوشت:«وما رمیت اذ رمیت ولکن ا...رمی/ یاعلی یا ایلیا یا بوالحسن یا بوتراب ... مدد».

منبع: جام جم آنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  12 67
  باز مهران رجبی .....باور کنید این دیگه تبدیل به ضد جریان انقلاب شده از بس همه جا هست و براش تبلیغ میکنید و تریبون دادید بهش
  • DE ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   4 2
   اینجور مواقع از اینها مایه می زهرید ولی موقع بستن قراردادهای میلیاردی که می شه دوباره برمی‌گردید سمت اونهایی که خیانت می کنند.
  • IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   0 0
   ان شاء الله تعالی همیشه مهران رجبی تا بسوزید و بمیرید. ضدانقلاب خبیث تلاش کرد مهره‌های انقلابی رو از چشم بندازه اما به یاری الله اجازه از چشم افتادن یک نفرشون رو هم نمیدیم. براشون تبلیغ هم می‌کنیم. تریبون هم میدیم تا چشمای سیاهت کور بشه. جریان ضدانقلاب هم تویی که از مواضع درست و انقلابی آتیش گرفتی!
  • IR ۰۵:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   1 5
   احمد نجفی لات در خانه سینما را گل گرفت. باج میخواست .حالا شده ضد امریکا خودش سالها امریکا بوده
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  43 12
  زنده باشید میهن پرستان هنرمند.
  • IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
   3 1
   خداپرستان میهن‌دوست
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  12 10
  به هنرمند و ورزشگارهای خائن که سکوت میکنن نقش و پول و جایزه میلیاردی ندهید . آنها از هر دو طرف پول میگیرند
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  23 10
  دم این هنرمندان گرم کاش به جز این هنرمندان، سلبربتیها ی که برای کوچکترین چیزی گریه وشیون راه می اندازن الان اندازه یه سرسوزن ابراز احساسات میکردند ولی ابراز احساسات برای انسانیت وغیرت ،ازادگی لیاقت میخواد که بعضی ندارن😔😔😒
 • IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  18 11
  درود بر شرفشان
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  13 7
  البته بفرمایید هنرمندان ارزشی. اکثریت نون به نرخ روز خور که خفه خون گرفتن.
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  18 11
  ایران و ایرانی را سربلند کردید
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  0 1
  آقای قارایی فرد وطن پرستیه ولی مقایسه جمهوری اسلامی ایران با دو دوره قاجاریه و پهلوی توهین به کشوره.جمهوری اسلامی ایران امروز یک کشور دارای صنعت هسته ای و صنعت فضاییه که از نظر جغرافیایی ما امروز پس از هزاران سال در مرز های هخامنشی هستیم.دوره قاجاریه و پهلوی دو دوره سیاه در تاریخ ایران و دو دوره نکبت بار بود در تاریخ کشور که ما یک مستعمره بودیم و خاک کشورمان بارها تجزیه و اشغال و مردم به خاک و خون کشیده شد.امروز ایران دوباره به تاریخ شکوهمند خود برگشته دوباره در حال قدرت گرفتن و برگشتن به جایگاه خود هست.ایران در حال طی کردن مسیر برای تبدیل شدن به یک ابرقدرته.مشکلات اقتصادی ما بیشتر ناشی از تحریم های آمریکا و اقتصاد نفتی ناشی از استعماره.ایران کشوری که یک روز حافظ منافع آمریکا بوده در دوره پهلوی و کاپیتولاسیون در اون اجرا میشد امروز پایگاه آمریکا رو میزنه امروز خاک اسرایبل رو جلوی چشم میلیاردها نفر هدف قرار میده.کشتی انگلیس رو توقیف میکنه در برابر توقیف کشتی ایرانی.ما در تاریخ یک ملت بزرگ بودیم در دو دوره قاجاریه و پهلوی مستعمره شدیم و دو حکومت دست نشانده بر ما حکومت کرد و امروز دوباره استقلال یافتیم.حکومت امروز مردمه.دموکراسی.
 • IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  10 7
  همون همیشگیا
  • IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   3 4
   هر بار باید تغییر کنن؟! کم آوردی منافق کمپی!
  • IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   3 3
   همون همیشگیای باشرف
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   3 1
   همون همیشگی ها هستند پای کار ،اونای دیگه که فقط دنبال کاسه لیسی هستند . سلبریتی های دوزاری
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷
  3 4
  این ها برای ما مرجع نیستند. اصلا مهم نیستند.
 • رستم ایرانی IR ۰۵:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  2 2
  پس بقیه بازیگران و ورزشکارانی که در فتنه 1401استوری حمایت ززآ زدند کجا هستند؟ چیه پاسپورتا و گرین کارتها و اقامت سو لغو میشه، تف به غیرت نداشته تون، باید تکلیف این دسته از افراد روشن بشه خائن ها به بهشت نمی روند
 • IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  3 2
  ایرانی شرف و غیرت داره و وطنش رو به صهیونیستها نمی فروشه
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  1 2
  اسم عملیات بعدی رو بگزارید وعده کتاب مقدس. در کتاب مقدس وعده نابودی قوم یهود در آخرالزمان بدست ایرانیان داده شده است.
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  2 1
  آفرین به این وطن پرستان واقعی که دراین بازار داغ شایعات به سرعت نور دگرگون و جوگیر نشدند .امروز شجاعت می خواهد از حق دفاع کردن .درود برشرف این هنرمندان
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  0 4
  حمله و تنبه اسراییل یک موفقیت بزرگ برای ایران ست ولی اکثریت مردم چون از غلبه تفکرات متحجرانه و بگیر و ببند بر سر حجاب زوری و تورم لجام گسیخته و عدم اجرای عدالت با مفسدین و اختلاسگران ناراحتند لذا از این موفقیت شادی نمیکنند
  • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
   3 3
   همه ازعمق دل شادند .
 • سید IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۸
  9 3
  بیشترشان خفقان گرفته اند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس