شبی که دیوار انکار تخریب شد!

با حمله گسترده موشکی و پهپادی ایران به رژیم صهیونیستی و خسارات گسترده به زیرساخت های نظامی این رژیم، جریان تبلیغاتی این رژیم در ادعایی مضحک مدعی شده ۹۹ درصد پرتابه های ایران رهگیری شدند.

به گزارش مشرق، جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به جنایت و حمله غیر قانونی و مجرمانه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت کشورمان در دمشق، در ساعات ابتدایی روز یک شنبه ۲۶ فروردین ماه، با شلیک گسترده موشک های بالستیک و کروز و همچنین پرواز و اصابت تعداد زیادی از پهباد های انتحاری، زیرساخت های امنیتی و نظامی رژیم اسرائیل همچون پایگاه هوایی نواتیم آشیانه هواپیماهای اف ۳۵ نیروی هوایی جنایتکار صهیونیستی را منهدم ساخت.

با پایان حملات ایران در چارچوب سرفصل و اصل «دفاع مشروع» مطابق ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به جنایت و حمله مجرمانه اسرائیل، رسانه های صهیونیستی، مقامات نظامی و سیاسی این رژیم و همچنین دستگاه های تبلیغاتی این رژیم در رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب با تخطئه پاسخ گسترده موشکی و پهبادی ایران مدعی رهگیری ۹۹ درصد موشک ها و پهباد های ایران شدند.

چرا ۹۹ درصد، اصلا ۱۰۰ درصد

در مضحک بودن ادعای صهیونیست ها همین بس که علی رغم سانسور رسانه ای شدید اصابت موشک ها در سرزمین های اشغالی و همچنین فرار صهیونیست ها به پناهگاه ها، ویدئو های متعدد از اصابت موفق موشک ها و ناکامی سامانه های گنبد آهنین منتشر شده است.

این ادعا بیشتر برای حفظ وجهه نظامی رژیم صهیونیستی و جلوگیری از تحقیر بیشتر اسرائیل در حمله دیشب به اذعان ناظران بین المللی ساخته و پرداخه شده است.

معنای پنهان در حاشای اسرائیل

در پس طرح ادعای رهگیری ۹۹ درصدی از سوی مقامات نظامی صهیونیست، معنی و پیام مهمی مستتر است. این رژیم در اوج استیصال و سردرگمی ناشی از ضربه قاطع ایران با فراری رو به جلو به دنبال جبران این شکست در صحنه تبلیغاتی و رسانه ای است.

اساسا تاکتیک فرار رو به جلو در هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که طرف درگیر با آگاهی به شکست خود در صحنه نبرد، به دنبال جبران این شکست است. این ادعا با عدد مضحک ۹۹ درصدی خود بیشتر از پیش ناکارآمدی سامانه های پدافندی رژیم منحوس صهیونیستی را عیان ساخته است.

ضرر هنگفت اسرائیل با شلیک و خالی شدن سامانه های پدافندی

یکی از مهم ترین وجوه شکست اسرائیل در طی عملیات بامداد یک شنبه، شلیک متعدد سامانه های پدافندی گنبد آهنین پوشالی اسرائیل و صرف هزینه سنگین برای بارگذاری مجدد مهمات این سامانه ها است.

در همین راستا، رام امیناخ، مشاور سابق ستاد کل ارتش صهیونیستی با اذعان به این ضرر هنگفت عنوان داشت: ارتش اسرائیل ۱.۳۵ میلیارد دلار برای رهگیری موشک‌ها و پهپادهای ایران هزینه کرده است.

وی همچنین اظهار داشت: ایران برای این عملیات در حدود یک دهم هزینه های متقبل شده اسرائیل را مصروف داشته است.

بر این اساس پاسخ گسترده پهبادی و موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رژیم صهیونیستی، بین ۴ تا ۵ میلیارد شِکِل (بین ۱.۰۸ و ۱.۳۵ میلیارد دلار) برای ارتش این رژیم هزینه به دنبال داشته است. این رقم بر اساس قیمت ۳.۵ میلیون دلاری هر موشک سامانه پیکان و قیمت ۱ میلیون دلاری مهمات سامانه فلاخن داوود و هزینه پرواز و استفاده از جنگنده های نیروی هوایی اسرائیل است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس