رهبر انقلاب - خامنه ای

جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی، در حسینیه‌ امام خمینی(ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش مشرق، پیش از ظهر امروز چهارشنبه (۲۲ فروردین ماه) به‌مناسبت عید سعید فطر،‌ جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی، در حسینیه‌ امام خمینی(ره) با حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

این راهپیمایی‌ای که در روز قدس انجام گرفت، این یک حرکت سیاسی بین‌المللی شگفت‌آفرین بود. به معنای واقعی کلمه یک خروش عمومی بود در کشور در روز قدس. جمعیتهای متراکم بیش از سالهای گذشته، اینها واقعاً جای تشکر دارد. بنده‌ی حقیر واقعاً از ملت عزیزمان به خاطر پیشگامی و پیشروی در این عرصه‌های مختلف در همه‌ی این عرصه‌ها صمیمانه تشکر میکنم. اما تشکر زبانی کافی نیست. از این ملت باید تشکر عملی کرد.

امروز دل ملتها همراه مردم مظلوم غزه است

مسئله‌ی غزه امروز رأس مسائل دنیای اسلام است، همه باید احساس مسئولیت کنیم. ملتها دلشان همراه است، حتی غیر مسلمانها، شما می‌بینید دیگر این راهپیمایی‌ها و تظاهراتی که در دنیا به‌نفع فلسطینی‌ها و مردم غزه و مظلومان این منطقه اتفاق می‌افتد این راهپیمایی‌ها هم بی‌سابقه است چنین چیزی ما سراغ نداریم در هیچ‌کدام از این قضایا اینکه در آفریقا، در آسیا، در اروپا، در خود کشور آمریکا مردم بیایند در خیابانها به‌نفع مردم فلسطین شعار بدهند این در طول این دهها سالی که غصب فلسطین اتفاق اتفاده بی‌سابقه است.

پیداست یک تحول جدیدی در عالم اسلام دارد به وقوع می‌پیوندد

پس پیداست یک کار جدیدی دارد انجام میگیرد، یک تحول جدیدی در عالم اسلام به وقوع می‌پیوندد. اینکه مسئله‌ی فلسطین بشود مسئله‌ی اول در لندن، در پاریس، در کشورهای اروپایی، در واشنگتن چیز کوچکی نیست. این صدا در همه‌ی دنیا دارد پخش می شود پول هم خرج می کنند، فریاد هم می‌زنند، دفاع هم می کنند مردم دنیا علیه اینهایند، مخالف صهیونیستهایند. اینها مسائل مهمی است این باید به چشم عبرت به اینها نگاه کرد، یک حادثه‌ای دارد اتفاق می‌افتد.

در قضیه فلسطین، دولتهای اسلامی به وظائفشان عمل نمی‌کنند

دولتها انصافاً به وظائفشان عمل نمی‌کنند. در عمل مطلقاً اثری از دولتها دیده نمیشود، بلکه بعکس کمک میکنند، کمک تسلیحاتی، کمک مالی، کمک سیاسی. تأسفبارتر این است که بعضی کشورهای اسلامی هم به رژیم صهیونیستی کمک میکنند.

این کار، خیانت به امت اسلامی و کمک به نابودی خودشان است

این خیانت است، خیانت به امت اسلامی است. خیانت به خودشان هم هست، برای خاطر اینکه دارند با این کار دستگاه‌های رو به ضعف صهیونیستی را تقویت میکنند و این تقویت به ضرر خودشان هم تمام خواهد شد. صهیونیستها وقتی وارد کشوری بشوند این‌جور نیستش که به نفع آن کشور کار بکنند. وقتی نفوذ کردند مثل پشه خون آن کشور را می‌مکند، به نفع خودشان. کمک به رژیم صهیونیستی، کمک به نابودی خودشان هست.

مجدّداً عید را به همه‌ی شما تبریک عرض میکنم؛ امیدوارم ان‌شاء‌الله برکات ماه رمضان، برکات عید برای ملّت عزیزمان، برای مسئولین محترممان و فعّالان گوناگون بخشهای مختلف ماندگار باشد و همه استفاده کنند، و ان‌شاء‌الله بزودی آثار موفّقیّت و پیشرفت را، هم در عرصه‌ی داخلی، هم در عرصه‌ی خارجی به چشم مشاهده کنیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس