کد خبر 1590191
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۴
سفرهای نوروزی

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای: تردد بین استانی از ابتدای طرح سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ تا چهاردهم فروردین نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲ درصد کاهش داشته است.

به گزارش مشرق، از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمد تیموری افزود: بیشترین تردد بین استانی روزانه، در روز هفتم فروردین امسال رخ‌داده که طی آن دو میلیون و ۳۹۹ هزار و ۸۲۸ وسیله نقلیه تردد داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان با ۱۴ درصد، فارس با ۱۳ درصد، لرستان با ۴ درصد، تهران و البرز با ۴درصد و یزد با ۴ درصد افزایش بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را از ابتدای طرح تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی در مجموع بیشترین تردد بین استانی را در مدت ایام طرح به ثبت رسانده‌اند.

وی افزود: در مجموع ایام طرح فروردین محور چالوس - کرج با تردد ۲۳ هزار و ۷۸۶ وسیله نقلیه دارای ۱۰۶ درصد افزایش نسبت به متوسط سال قبل، محور هراز با تردد ۲۰ هزار و ۶۱۶ وسیله نقلیه دارای ۴۵ درصد افزایش نسبت به متوسط سال قبل، محور قائم‌شهر - فیروزکوه با تردد ۱۹ هزار و ۸۹۶ وسیله نقلیه دارای ۵۵ درصد افزایش نسبت به متوسط سال قبل، آزادراه رشت - قزوین با تردد ۴۹ هزار و ۳۴۷ وسیله نقلیه دارای ۱۱۰ درصد افزایش نسبت به متوسط سال قبل، آزادراه قم - تهران با ۷۵ هزار و ۶۸۲ وسیله نقلیه دارای ۳۴ درصد افزایش نسبت به متوسط سال قبل، آزادراه ساوه - تهران با تردد ۶۰ هزار و ۵۵۷ وسیله نقلیه دارای ۸۷ درصد افزایش نسبت به متوسط سال قبل و آزادراه باغچه - مشهد با تردد ۳۴ هزار و ۸۷۰ وسیله نقلیه دارای ۷ درصد افزایش نسبت به متوسط سال قبل بوده‌اند.

به گفته معاون برنامه‌ریزی، استان‌های تهران و البرز با تخلیه بیش از ۱۷۹ هزار و ۸۰۰ وسیله نقلیه به مقاصد مهم شامل مازندران، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، استان مازندران با انباشت بیش از ۸۳ هزار و ۷۰۰ وسیله نقلیه از مبادی مهم شامل تهران و البرز، گلستان، اصفهان، گیلان، آذربایجان شرقی، استان گیلان با انباشت بیش از ۷۲ هزار و ۴۰۰ وسیله نقلیه از مبادی مهم شامل تهران و البرز، قزوین، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی از استان‌های حائز اهمیت در این طرح نوروزی هستند.

تیموری ادامه داد: در بازه زمانی مذکور تعداد چهار میلیون و ۹۴۲ هزار و ۹۶۹ تماس با سامانه تلفنی ۱۴۱ برقرار شده است، از این مقدار، تعداد ۱۴۰ هزار و ۸۵۱ تماس توسط کارشناسان پاسخ داده شده است،

وی گفت: آمار بازدید از سایت و اپلیکیشن ۱۴۱ از ابتدای طرح تا پایان روز چهاردهم فروردین به ترتیب یک میلیون و ۸۲۱ هزار و ۲۲۵ و ۵۳۴ هزار و ۱۷۵ بوده است، ضمن این که از ابتدای طرح تا تاریخ چهاردهم فروردین جاری، تعداد ۱۳۲۶ شکایت مسافری توسط کارشناسان مرکز به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس