کد خبر 1589010
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۸
‌

وزیر ارشاد در نمایشگاه قرآن گفت: امسال ۳ میلیون نفر از نمایشگاه‌های قرآن بازدید کرده‌اند.

به گزارش مشرق، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در «بیست و نهمین آیین تکریم از خادمان قرآن کریم» که عصر امروز در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: به برکت انقلاب و نهضت رهایی‌بخش امام(ره) ما در محضر قرآن کریم هستیم و شاید آن روزی که این نهضت آغاز شد هیچ فرد قرآنی، ایرانی و مسلمانی این روزهای باشکوه را برای قرآن پیش‌بینی نمی‌کرد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در «بیست و نهمین آیین تکریم از خادمان قرآن کریم» که عصر امروز در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: به برکت انقلاب و نهضت رهایی‌بخش امام(ره) ما در محضر قرآن کریم هستیم و شاید آن روزی که این نهضت آغاز شد هیچ فرد قرآنی، ایرانی و مسلمانی این روزهای باشکوه را برای قرآن پیش‌بینی نمی‌کرد.وی افزود: در ادامه مسیر، رهبر معظم انقلاب، رهبر قرآنی و بیدار ما با تمسک به قرآن این مسیر را ادامه دادند و این مسیر قرآنی را تکامل بخشیدند و این مسیر نورانی را به قوت ادامه دادند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: کدام تحلیل‌گری پیش‌بینی می‌کرد ریاست جمهوری در سازمان ملل قرآن را در دست گرفته و از هدایت قرآن سخن بگوید.اسماعیلی بیان کرد: امسال نمایشگاه قرآن در ۳۰ استان کشور برگزار شد و آخرین آماری که ورود افراد به نمایشگاه‌های قرآن سراسر کشور داریم، ۳ میلیون نفر است.

وی با بیان اینکه فضای نمایشگاه قرآن در مصلی امام خمینی(ره) ۸۰ هزارمترمربع است، اظهار کرد: در این نمایشگاه جلوه‌های خاصی از قرآن اعم از پوشش، نشر کتاب و ... به نمایش گذاشته شده و ما با انبوهی از متقاضیان روبرو هستیم.وزیر ارشاد درباره بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن گفت: امسال خوشبختانه میزبان ۲۸ کشور از سراسر دنیا بودیم و درباره غزه و فلسطین باشکوه عمل شد. هم‌چنین بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب از اندیشمندان غیرمسلمان به رشته تحلیل درآمده و منتشر شد.

اسماعیلی ادامه داد: با همکاری دستگاه‌های مختلف مصلی امام خمینی(ره) را به محلی برای حضور خانواده‌ها تبدیل کردیم. در سال گذشته نیز برنامه‌های متعددی از جمله فیلم، پژوهش، بین‌المللی و ... برای خانواده‌ها ترتیب دادیم.وزیر ارشاد در پایان گفت: خوشحالیم که دولت مردمی و انقلابی اهتمام اصلی و راهبردی خود را بر موضوع قرآن قرار داده و کارهایی مثل ساخت فیلم قرآنی، پویانمایی، کتاب و ... انجام می‌دهد. گفتنی است؛ سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۳۰ دقیقه بامداد پذیرای علاقه‌مندان به قرآن کریم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس