کد خبر 1588157
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۹
معترضان

معترضان حامی فلسطین بار دیگر سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا را در اعتراض به سیاست‌های وی در جنگ غزه مختل کردند.

به گزارش مشرق، جو بایدن،رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به معترضان حامی فلسطین که سخنرانی او در مورد مراقبت‌های بهداشتی در آمریکا را برای لحظاتی قطع و مختل کردند،عنوان کرد: اعتراض آنها نکته‌ای دارد. زمانی که بایدن در سخنرانی‌ خود بر اهمیت مراقبت‌های بهداشتی تاکید می‌کرد، دو نفر از معترضان صحبت‌های وی را قطع کرده و با فریاد از وی نظرش را در مورد مراقبت‌های بهداشتی در غزه پرسیدند.

بایدن در حالی که معترضان به نشانه اعتراض فریاد می‌زدند که بیمارستان‌های غزه در حال بمباران شدن هستند و وی را متهم به همدستی در نسل‌کشی در غزه کردند، ادعا کرد: همه سزاوار مراقبت‌های بهداشتی هستند و از معترضان خواست صبور باشند. پس از آنکه معترضان از مراسم سخنرانی رئیس‌جمهور بیرون برده شدند، بایدن گفت: اعتراض آنها نکته‌ای دارد. اینکه ما باید توجه بیشتری به غزه داشته باشیم. معترضان حامی فلسطین حتی در خارج از محل سخنرانی وی تجمع کرده‌ بودند و شعار می‌دادند. اتفاقی که در ماه‌های اخیر برای دولت بایدن تحت تاثیر سیاست‌هایش در جنگ غزه بسیار اتفاق افتاده است.

از زمان آغاز جنگ غزه در تاریخ 7 اکتبر، اعتراضات ضدجنگ متعددی علیه دولت بایدن شکل گرفته است و معترضان خواستار اقدامات وی برای جلوگیری از گسترش تلفات غیرنظامیان فلسطینی شده‌اند. بسیاری از اعضای حزب دموکرات در آمریکا نیز بایدن را تحت فشار قرار داده‌اند تا کمک‌های بشردوستانه به غزه را با شدت بیشتری ادامه دهد و به رژیم صهیونیستی جهت توقف جنگ فشار وارد کند با این حال بایدن هنوز هم با طرح توقف فروش تسلیحات آمریکا به رژیم صهیونیستی موافقت نکرده است.

بی‌توجهی بایدن به درخواست‌ها برای فشار بر رژیم صهیونیستی در حالی ادامه پیدا می‌کند که شمار شهدای فلسطینی جنگ غزه از مرز 32 هزار نفر گذشته است و هزاران نفر دیگر هم تحت تاثیر این جنگ آواره و مجروح شده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس