کد خبر 1587504
تاریخ انتشار: ۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۸
رشد ۴۰ درصدی نوروزگاه‌های عشایری در نوروز

قائم مقام سازمان امور عشایری کشور گفت: در تعطیلات نوروزی امسال تعداد نوروزگاه های برپا شده به همت عشایر کشور ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مشرق، مهدی میزبان بعدازظهر شنبه در آئین افتتاح اولین فروشگاه تعاونی عشایر در مشگین شهر اظهار داشت: برای اولین بار در کشور با سهامداری خود عشایر شاهد راه اندازی فروشگاه تعاونی امور عشایر شاهسون مغان هستیم تا سود حاصل از این فعالیت اقتصادی نصیب عشایر غیرتمند شاهسون شود.

وی خاطرنشان کرد: تعداد این فروشگاه ها در سطح کشور با هدف عرضه محصولات تولید شده جامعه عشایری افزایش خواهد یافت.

قائم مقام سازمان امور عشایری کشور افزود: در قالب این فروشگاه ها که خود عشایر پیشقدم در راه اندازی و عرضه محصولات آن هستند سعی بر این است تا نقش جامعه عشایری در تحقق شعار سال نیز به شکل عینی و ملموس به نمایش گذاشته شود.

میزبان بیان کرد: در سال جاری تلاش بر این است تا بیش از ۱۳۰ فروشگاه تعاونی عشایر راه اندازی شود تا عشایر بلاواسطه و مستقیم محصولات خود را عرضه کنند.

وی عشایر را پیشرو در تحقق اهداف اقتصاد مولد و مشارکت جو عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه یک چهارم جمعیت کشور عشایر است اما این جامعه مولد ۲۵ درصد مواد پروتئینی و گوشت قرمز کشور را تامین می کنند.

قائم مقام سازمان امور عشایری کشور ادامه داد: ۳۵ درصد صنایع دستی و ۲۰ درصد گیاهان دارویی به همت جامعه عشایری تولید و روانه بازار مصرف می شود.

میزبان با اشاره به فعالیت نوروزگاه ها در ایام تعطیلات نوروز اظهار داشت: در سطح کشور تعداد نوروزگاه ها ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: امسال در قالب یک هزار و ۲۰۰ چادر عشایر به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه خدمات می کند و ۱۰۰ چادر نیز به صورت مشترک با راهدارخانه ها فعال شده تا در ایام تعطیلات نوروزی در خدمت مسافران و گردشگران باشیم.

قائم مقام سازمان امور عشایری کشور بیان کرد: عشایر شاهسون نیز که از دیرباز به میهمان نوازی شهره هستند در این ایام استقبال گرمی را از مسافران و گردشگران نوروزی انجام می دهند تا ما شرایط مناسبی را در ایام سفرهای نوروزی شاهد باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس