نوبخت

ردصلاحیت از سوی شورای نگهبان برای عده‌ای بسیار کم‌هزینه‌تر از ردصلاحیت شدن از سوی مردم است. این مهم را حداقل کسانی چون «محمدباقر نوبخت» و خیلی‌های دیگر متوجه خواهند شد اما به تلخی!

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه خود نوشت: روزنامه اصلاح‌طلبان آفتاب یزد با تاکید بر این که تحریم انتخابات شکست خورد، به شکل سربسته از دوستانی که رفتار متناقض تحریمی- مشارکتی داشتند، انتقاد کرد.

مدیرمسئول این روزنامه در سرمقاله خود نوشت: به عنوان جزو کوچکی از جامعه رسانه و اطلاع‌رسانی کشور، نخست خداوند متعال را شاکرم که یک‌بار دیگر مردم نشان دادند بیشتر و بهتر از بسیاری مسئولان به وظایف خود آشنا بوده، متعهدانه قدم در مسیر عمل به وظیفه نهادند و سربلند از یک امتحان دیگر بیرون آمدند.

خوشحالم در فضایی که جامعه از گرانی و تورم و سوءمدیریت و ناکارآمدی به الامان درآمده بود، پشتیبانی از نظام دستخوش هیچ مرافعه و دعوای سیاسی نشد زیرا همه آنهایی که پای صندوق های رأی آمدند با یک پیام روشن به جهان اعلام کردند؛ منافع و امنیت ملی ایران عزیز را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد و دست‌کم نخواهند گرفت.

در این انتخابات نیز چونان تمامی انتخابات قبلی، عده‌ای پیروز شدند و عده‌ای در آن ناکامی نصیبشان شد. شعار دادند، رقابت کردند، گاهی حتی قدم از دایره اخلاق بیرون نهادند اما رقابت است و هر اتفاقی محتمل. در نهایت آن چه رخ داده، ساعت ٢٤ جمعه یازدهم اسفندماه، برگی از تاریخ شد و تمام!

نکته چهارم اما تلاش همچنان عقیم دشمنان این سرزمین است که می‌خواهند به اصطلاح ماهی خود را از آبی که خودشان گل‌آلوده کرده‌اند، صید کنند. زهی خیال باطل که اگر اینچنین بود اساساً نبایدانتخاباتی برگزار می‌شد و حال با تمامی فراز و فرودها، دیدید و دیدیم که انتخاباتی برگزار شد رقابتی، پرشور و قابل‌فهم برای علمای علم سیاست (البته آن دسته که دچار ویروس تفرقه‌افکنی نشده باشند!)

نکته پنجم گلایه‌ای است دوستانه، خطاب به برخی و بعضی که در علن بر طبل تحریم کوبیدند و در خفا، تقلاها کردند برای بودن در میدان رقابت(!)، بین خودمان بماند ولی این نبود رسم انصاف و حضور در یک میدان پرتلاطم رقابت‌های سیاسی. این‌بار که گذشت، بار دیگر اگر خواستید از این مسیر ره بپیمایید یادتان باشد که حتماً رفتارهای این چند ماهه را به یادتان خواهیم آورد!

نکته ششم اما یک جمله بیشتر نیست: «تحریم انتخابات» شکست خورد، مردم ایران پیروز شدند.

و اما نکته هفتم؛ رسانه مثل همیشه چشم بیدار جامعه و ناظر تمامی گفتار و رفتار مسئولان از عالی‌ترین تا جزء‌ترین باقی خواهد ماند. به برندگان این انتخابات تبریک می‌گوییم، به بازنده‌ها خسته نباشید و از خدا می‌خواهیم همه آنچه رخ داده خیر و صلاح مردم و مملکت در آن مستتر باشد.

آفتاب یزد در عین حال در گزارش خود ردصلاحیت روحانی را در مقایسه با تایید محمدباقر نوبخت(سخنگوی دولت روحانی) و رای نیاوردنش در انتخابات مجلس در رشت، «سرنوشت خوب» توصیف کرد.

این روزنامه می‌نویسد: در یادداشتی که همزمان با اعلام خبر ردصلاحیت حسن روحانی منتشر کردیم، تیتر زدیم: «شورای نگهبان به داد حسن روحانی رسید!» و همان ابتدا توضیح دادیم «لابد تیتر انتخابی به مذاق خیلی از دوستان و هواداران حسن روحانی چندان خوش نیاید اما بر این باوریم ردصلاحیت حسن روحانی از سوی شورای نگهبان لطفی بودکه شامل حال حسن روحانی شد.»

با اعلام نتایج در بسیاری از حوزه‌های کشور می‌توان قاطع‌تر گفت: ردصلاحیت از سوی شورای نگهبان برای عده‌ای بسیار کم‌هزینه‌تر از ردصلاحیت شدن از سوی مردم است این مهم را حداقل کسانی چون «محمدباقر نوبخت» و خیلی‌های دیگر متوجه خواهند شد اما به تلخی!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  11 0
  این نوبخت کهنه بخت اگه ذره ای عقل ، درک و شعور داشت دیگه تا عمر داشت ظاهر نمی شد . عجب رویی داره ؟!!!!!!!!
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
   0 0
   خب این رجاله ها چون احساس ژن برتری دارند تا لب گور هم می خواهند در قدرت هوزور داشته باشند.
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  7 0
  امیدواریم نمایندگان منتخب برای مردم کاری کنند
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  8 0
  مردم خوب این اصلاح طلبها رو داغ کردند
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  10 0
  وقتی تو لبا رو غنچه می کردی و کلیدساز پوزخند می زد فکر عاقبتش هم لازم بود.
 • alir IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  0 7
  چند درصد مردم!؟؟
  • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
   4 0
   مهم انتخاب شدگان است
 • علی IR ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  1 6
  امروز دستخوش به مردم دادند و نان افزایش قیمت پیدا کرد!
  • IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
   0 0
   کسی که سر سفره نیاد خودش گشنه میمونه! عده‌ای که به توصیه دشمن خود را از حق انتخاب محروم کردن، هم به خود ظلم کردن و هم به کشور!
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  1 0
  لطف شورای نگهبان دور قبل ریاست جنهوری هم نصیب لاریجانی شده بود. در واقع اصلاح خوارها بعداز افتصاح روحانی عددی نبودند که بخواهند رد یا تائید شوند اما رد کردن آنها یک هدف بیشتر نداشت. عادیساری رد صلاخیت احمدی نژاد! اسوه سلامت و صداقت و مدیریت و خدمت. خالی بافان روزی رسوا میشوند دور و دیر نبست.
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  4 0
  خیلی پررو تشریف دارند روحانی وافراد دور وبرش ملت رابهخاک سیه نشانده اند بعدازاختلاس دزدی تحمیل تورم هزاردرصدی ونساختن مسکن بیعرضگی درفروش نفت ویجای معذرت خواهی وشرمندگی انتظار گرفتن رای از ملت رادارند خواری دردنیا وآخرترابرای خود فراهم کردند
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  2 0
  طماع و پرو رو
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  1 0
  مطالعه این مطلب از یک روزنامه اصلاح‌طلب خوشحال کنندست شاید در اکثر مواقع دیدگاه های اونها رو قبول نداشته باشم اما اینکه به قانون برگردند خوشحال کنندست امیدوارم اصلاح‌طلبان واقعی راهشونو از این گروه رادیکال جدا کنند که اگر باختند مدعی تغلب هستند اگر بردند انتخابات سالم هست و اگر احتمال بدهند شکست می خورند انتخابات رو تحریم می‌کنند و بارها و بارها آشوب طلبی کردند و هیچ وقت مرز درستی با دشمنان این مملکت نکشیدند.
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  1 0
  آنکس که نداند، که نداند، که نداند، مانند این آقایون در جهل مرکب ابد الدهر بماند. البته اگر اجل به آنها مهلت دهد.
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
  1 0
  اصلاح طلبان تحلیلهای عجیبی دارن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس