ژنرال صهیونیست: نتانیاهو و گالانت درباره وضعیت ارتش، دروغ می‌گویند

یواو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: ما هرگز چنین جنگی را ندیده بودیم و ۷۵ سال است که در چنین وضعیتی قرار نگرفته‌ایم. هزینه‌هایی که داده ایم بسیار زیاد است.

سرویس جهان مشرق - اسامه حمدان از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در اظهاراتی ضمن تشریح روند مذاکرات آتش‌بس تاکید کرد که اسراییل تنها به دنبال تبادل اسرا است، در حالی که مقاومت خواستار توقف کامل تجاوز اشغالگران و عقب‌ نشینی از غزه و ورود کمک‌های انسانی و بازسازی غزه و بازگشت آوارگان به منازل خودشان است و عملیات تبادل اسرا نیز در همین چارچوب انجام خواهد شد.

حمدان که یکی از شخصیت‌های همراه با مذاکرات غیر مستقیم بین حماس و رژیم صهیونیستی از طریق میانجی‌های بین‌المللی از جمله قطر و مصر است، تاکید کرد که مذاکرات تا این لحظه در چارچوب روند کلی خود قرار دارد و وارد جزئیات نشده است.

وی ابراز داشت که هیچ صحبت جزئی از اسامی یا تعداد تبادل اسرا مطرح نشده و تمامی تمرکزها بر روی چارچوب کلی مذاکرات است تا در این خصوص توافق حاصل شود.

این مقام حماس بار دیگر تصریح کرد که این مذاکرات نباید آن چیزی که اسراییل به دنبال آن است را محقق کند، بلکه باید به پایان دادن به تجاوز اسرائیل ضد ملت فلسطین بیانجامد.

این عضو ارشد حماس تاکید کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا میانجی‌گر در روند مذاکرات نیست، بلکه شریک این تجاوز است و اسراییلی ها برای از بین بردن مقاومت روی وی حساب ویژه ای باز کرده اند، البته که آنها در این اقدام خود شکست خورده اند.

وی ادامه داد که امروز آمریکایی‌ها می‌دانند که از بین بردن مقاومت غیر قابل تحقق است ، چرا که مقاومت یک گروه خاص در فلسطین نیست، بلکه تمامی فلسطینی‌ها را در بر می گیرد و موارد بسیار اندکی از فلسطینی‌ها از دایره مقاومت خارج هستند.

این مقام حماس اقدامات انصار الله یمن را در روند تقابل با رژیم صهیونیستی مهم و تاثیرگذار خواند و تاکید کرد که آمریکا به دنبال بزرگنمایی و تحریک دیگران ضد یمن و انصار الله است. وی ابراز داشت گه اگر اقدام یمنی‌ها تاثیرگذار نبود، این مقدار واکنش آمریکا را به دنبال نداشت. حمدان عملکرد مقاومت لبنان در جنوب این کشور را ستود و تاکید کرد که اشغالگران قادر به انجام حمله گسترده ضد لبنان نیستند.


تحولات سرزمین های اشغالی - صد و چهل و چهارمین روز جنگ

رونین برگمن: واضح و روشن است که نابودی حماس و همزمان آزادی اسرای اسرائیلی در غزه غیرممکن است/ دو نوزاد شیرخواره دیگر در بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه بر اثر سوء تغذیه به شهادت رسیدند

تحلیلگر نظامی اسرائیلی در روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت تاکید کرد که زمان در حال گذر است و واضح و روشن است که نابودی حماس و همزمان آزادی اسرای اسرائیلی در غزه غیرممکن است. رونین برگمن اظهار داشت که تحقق هر دو هدف مذکور غیرممکن است و تنها می‌توان یک هدف را محقق کرد و آن آزادی اسرا است، آن هم نه با عملیات نظامی، بلکه از طریق عملیات مبادله اسرا.

برگمن خاطر نشان کرد که چند ماه گذشت و مشخص شد این معادله که فشار نظامی منجر به انعقاد توافق مبادله اسرا خواهد شد، نه تنها صحیح نبوده، بلکه عکس آن اتفاق افتاده است. وی گفت: به مرور زمان یحیی سنوار (رهبر حماس در غزه) شرایط را سخت‌تر و پیچیده‌تر خواهد دید و در این صورت، اسرای اسرائیلی با خطراتی بیشتر مواجه خواهند شد.

گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: ما هرگز چنین جنگی را ندیده بودیم و ۷۵ سال است که در چنین وضعیتی قرار نگرفته‌ایم/ حزب الله لبنان دو پایگاه اسرائیلی دیگر را در مرزهای شمالی هدف قرار داد/ تلفات و خسارات سنگین نیروها و ادوات جنگی رژیم صهیونیستی در محله الزیتون/ رونین برگمن: واضح و روشن است که نابودی حماس و همزمان آزادی اسرای اسرائیلی در غزه غیرممکن است+ عکس و فیلم
هدف قرار دادن ادوات صهیونیست‌ها در غزه

آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که از آغاز جنگ در غزه ۴۴ درصد از مدارس این آژانس در نوار غزه هدف قرار گرفته و خسارت دیده است. آنروا بیان کرد که نیروهای اسرائیلی همچنان به سمت کاروان‌های امدادرسانی به نوار غزه تیراندازی می‌کنند و اجازه ورود آن‌ها به شمال و بخش‌هایی از جنوب این باریکه را نمی‌دهند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد دو نوزاد شیرخواره دیگر در بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه بر اثر سوء تغذیه به شهادت رسیدند.

مدیر بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه اظهار داشت که این بیمارستان به سبب نبود سوخت از خدمت خارج شده است. حسام ابو صفیه تاکید کرد که تعداد زیادی از بیماران در بیمارستان کمال عدوان به خاطر نبود غذا، دارو و سوخت به شهادت رسیدند. ابو صفیه بار دیگر خواستار ارسال سوخت به این بیمارستان برای نجات جان مجروحان و بیماران شد. وی گفت خروج این بیمارستان از خدمت به معنی محروم شدن هزاران نفر از خدمات درمانی و پزشکی است. ابو صفیه اظهار داشت که طی روزهای اخیر ۴ کودک در این بیمارستان بر اثر سوء تغذیه به شهادت رسیدند.

گردان‌های قسام اعلام کرد مقر فرماندهی تیپ شرقی ۷۶۹ "پایگاه گیبور" و پایگاه المطار را با ۴۰ موشک گراد هدف قرار داده است/ حزب الله لبنان دو پایگاه اسرائیلی دیگر را در مرزهای شمالی هدف قرار داد/ تلفات و خسارات سنگین نیروها و ادوات جنگی رژیم صهیونیستی در محله الزیتون

در پی یورش نظامیان اشغالگر اسرائیلی به جنین، مبارزان مقاومت با آن‌ها به مقابله برخواستند و درگیری مسلحانه شدیدی در این منطقه به وقوع پیوست. بولدوزرهای ارتش اشغالگر صهیونیستی نیز به محله الزهرا در جنین یورش برده و خسارت زیادی به زیرساخت‌های این شهر وارد کردند. مبارزان مقاومت چند بمب دست‌ساز در مسیر خودروهای زرهی اسرائیلی منفجر کردند. پهپادهای ارتش رژیم صهیونیستی منطقه‌ای را در شرق جنین هدف قرار دادند که طی آن جوانی فلسطینی زخمی شد. اشغالگران اسرائیلی خسارت زیادی به زیرساخت‌ها و خودروهای فلسطینیان در جنین وارد کرده و یک جوان فلسطینی را هم بازداشت کردند. صهیونیست‌های اشغالگر به طور کامل از جنین عقب‌نشینی کردند.

لحظه اصابت موشک حزب الله به پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی

ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن دو نظامی دیگر خود در نبرد با مقاومت در نوار غزه اعتراف کرد. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که ۷ نظامی دیگر این رژیم از تیپ گعفاتی در نبردهای محله الزیتون در شهر غزه زخمی شدند. یکی از کشته شدگان فرمانده یک گروهان و دیگری فرمانده یک دسته از نیروهای تیپ گعفاتی بوده است. ارتش رژیم صهیونیستی تا این لحظه به کشته شدن ۵۸۲ نظامی خود از آغاز جنگ در غزه و ۲۴۲ کشته از آغاز حمله زمینی به این باریکه اعتراف کرده است.

منابع عبری زبان اعلام کردند پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه اصبع الجلیل در شمال فلسطین اشغالی از جنوب لبنان هدف حمله موشکی قرار گرفته‌اند.

گردان‌های قسام اعلام کرد مقر فرماندهی تیپ شرقی ۷۶۹ " پایگاه گیبور" و پایگاه المطار در بیت هلل واقع در شمال فلسطین اشغالی را از سمت جنوب لبنان با ۴۰ موشک گراد هدف قرار داده است. قسام اعلام کرد که این دو عملیات پاسخی به جنایات دشمن صهیونیستی در حق غیرنظامیان فلسطینی در غزه و ترور رهبران شهید حماس و برادرانشان در ضاحیه جنوبی لبنان بود. گردان‌های قسام همچنین اعلام کرد گروهی از نیروهای پیاده ارتش رژیم صهیونیستی را در داخل ساختمانی در منطقه عبسان بزرگ در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه با راکت ضدنفر هدف قرار داده و آن‌ها را از پا درآورده است.

رزمندگان فلسطینی اعلام کردند دو تانک مرکاوا ۴ ارتش رژیم صهیونیستی را در غرب خان یونس در جنوب نوار غزه با راکت‌های ضدزره یاسین ۱۰۵ و تاندوم هدف قرار داده‌اند.

لحظه هدف قرار دادن ادوات ارتش رژیم صهیونیستی

گروهان‌های قدس اعلام کرد در منطقه عبسان بزرگ در شرق خان یونس وارد درگیری‌های شدیدی با نیروهای اشغالگر اسرائیلی شده است. گروهان‌های قدس همچنین اعلام کرد با ۴ نفر از نظامیان اشغالگر اسرائیلی در جنوب شرق شهرک القراره در شهر خان یونس درگیر شده و نیروهای اشغالگر را به قتل رسانده و زخمی کرده است.

منابع عبری زبان اعلام کردند آژیر خطر در برخی شهرک‌های صهیونیستی در منطقه الجلیل علیا در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده است.

حزب الله لبنان دو پایگاه اسرائیلی دیگر را در مرزهای شمالی هدف قرار داد. حزب الله اعلام کرد نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در پایگاه "برکه ریشا" هدف حمله موشکی قرار داده و تلفاتی قطعی به اشغالگران وارد کرده است. حزب الله همچنین پایگاه "الرمثا" در مزارع اشغالی شبعا را هم هدف قرار داد و تلفاتی به صهیونیست‌ها وارد کرد.

یک منبع مسئول در گردان‌های قسام اعلام کرد: ما نبرد در محله الزیتون را با قدرت و اقتدار مدیریت می‌کنیم و تلفات و خساراتی سنگین به نیروها و ادوات جنگی دشمن وارد کردیم. منبع مذکور اشاره کرد که نبرد در محله الزیتون طبق اسناد و داده‌های اطلاعاتی بدست آمده از دشمن، انتظار می‌رفت. این منبع مسئول در گردان‌های قسام تصریح کرد که با تجزیه و تحلیل اسناد اطلاعاتی بدست آمده توانستیم اهداف و مسیرهای مورد انتظار عملیات دشمن در محله الزیتون را مشخص کنیم. منبع مذکور اشاره کرد که تلفات دشمن در محله الزیتون بسیار سنگین است و نبرد در پشت و خط تماس با اشغالگران همچنان ادامه دارد.

گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: ما هرگز چنین جنگی را ندیده بودیم و ۷۵ سال است که در چنین وضعیتی قرار نگرفته‌ایم/ حزب الله لبنان دو پایگاه اسرائیلی دیگر را در مرزهای شمالی هدف قرار داد/ تلفات و خسارات سنگین نیروها و ادوات جنگی رژیم صهیونیستی در محله الزیتون/ رونین برگمن: واضح و روشن است که نابودی حماس و همزمان آزادی اسرای اسرائیلی در غزه غیرممکن است+ عکس و فیلم
محاصره بیمارستان های غزه و تحت فشار گذاشتن بیماران و زخمی ها توسط صهیونیست‌ها

یواو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: ما هرگز چنین جنگی را ندیده بودیم و ۷۵ سال است که در چنین وضعیتی قرار نگرفته‌ایم

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی تاکید کرد که در صورت حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه، عواقب و پیامدهای خطرناکی متوجه این رژیم خواهد بود. بلومبرگ به نقل از ایهود اولمرت بیان کرد که نتانیاهو باید فورا جنگ در غزه را متوقف کرده و بر طرحی برای خروج از غزه و ورود نیروهای بین‌المللی به این باریکه متمرکز شود.

یواو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در رابطه با جنگ غزه گفت: ما هرگز چنین جنگی را ندیده بودیم و ۷۵ سال است که در چنین وضعیتی قرار نگرفته‌ایم. هزینه‌هایی که از نظر تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها داده‌ایم، بسیار زیاد است.

تظاهرات در سرزمین های اشغالی

منابع عبری زبان اعلام کردند شمار زیادی از اسرائیلی‌ها مجددا علیه دولت دست به تظاهرات زده و خواستار امضای توافق مبادله اسرا با مقاومت در غزه هستند. شماری از معترضین در تل آویو خیابان منتهی به مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را مسدود کردند. شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد خانواده‌های شماری از اسرای اسرائیلی در غزه تظاهراتی را از شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه به سمت قدس برگزار کردند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه جنگ این رژیم صلاحیت و اختیارات مربوط به مسجد الاقصی را از ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی این رژیم سلب کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  36 48
  دلار 62 تومنو رد کرد
  • IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   28 31
   اولا زر الکی نزن دوما دلار داره حذف میشه سوما پماد لازمی
  • GB ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   20 6
   اسراییلی های...از این بدترش هم سرتون میاد به زودی انشالله فقط سربازاتون رو پوشک کنید خیلی زشته بقیه ببیند شلوار یه ادم بزرگ خیس شده مثل یه بچه
  • IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   7 4
   شما دلارپرستان بویی از انسانیت نبردین. اما اینجا سرزمین پارسیان ایران زمینه که به هر قیمتی پشته مظلومانه
  • علی IR ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   6 10
   طرف از افزایش قیمت‌ها گفته چرا توهین ؟
  • CA ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   10 2
   رژیم انگلی صهیونیستی با مکیدن خون مردم آمریکا زنده‌ست. بدون حمایت آمریکا, اسرائیل یکماه دوام نمیاره.
  • IR ۲۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   7 3
   بهترین راه حل برای صهیونیست ها اینکه هر چه زودتر خودشان فلسطین را ترک و به امریکا مهاجرت کنند چون دیگر در اروپا هم جایی نخواهند داشت واین مهاجرت بنفعشون خواهد بود چون در اینده نزدیک جنازه ها شون فقط در دریا ریخته خواهد شد.
  • IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   7 3
   تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند ادمی . توی ایران نشستی امنیت داری بمب روی سرت نمیریزد خانه و کاشانه ات خراب نمیشود خانواده ات همگی سالم و شاد در کنارت هستند تمام نعمت ها هم بحمدالله بفور یافت میشود اگر هم تورم است نعمت هم هست الحمدولله مردمی داریم که یک از یک بهتر و دستگیر تر هستند انشاالله باهمین مردم مقاوم تورم هم رفع خواهد شد و مشکلات بزودی با کمک همین جوانان نخبه حل خواهد گردید
  • IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
   3 3
   دلار ولش کن فعلاً وسط دعوا.توی این فیلم فقط رهگیری ها مشاهده شد لحظه اصابتش چه ثانیه ای بود که ما ندیدیم.
  • IR ۰۵:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   4 1
   دو چیز برای عده ای نعمته یکی تحریم دومی افزایش قیمت دلار اگرچه هر دو برای ملت یعنی مصیبت
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   0 0
   18:01 تو هم اگه فقط خفه شی کمک بزرگی به حذف دلار می کنی!!!
  • IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۷
   0 0
   تویی که میگی زر نزن .....همین شما هستید که بر تبل جنگ میزنید و نون خودتان را از کشتار سی هزار فلسطینی به دست میاورید
 • US ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  5 0
  خدارو شکر که دیدیدم
 • IR ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  3 1
  عبدالحمید و وراث کم کم ارام ارام کنار برند
 • پیروزه IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  6 1
  کجاش دیدی بعد برای ایرانیها روداری می کنید هنوز خیلی بچه هستید .
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
  2 8
  بعد از حماس حزب الله نیز نابود میشه
  • IR ۰۶:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   0 0
   شالوم مناخیم!! خخخخخ
  • IR ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   0 0
   هیچگاه نمیشه یک ملت را نابود کرد. نه شما نه حتی اسراییل از قدرت واقعی حزب الله خبر ندارند
  • حمید ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   0 0
   حزب الله به کوری چشم شما وهابی ها و داعشی مسلک ها کسی نمی تونه بهش چپ نگاه کنه.اب بریز همونجایی که داره بدجوری میسوزه.خخخخ
 • DE ۰۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
  9 4
  اسرائیل بالای ۳۰ هزارنفر در غزه رو قتل عام کرده و اون بیچاره هایی هم که زنده اند با نبود دارو و گرسنگی و تشنگی روبرو هستند بعد یه سری دانشجو بی غیرت در دانشگاه شهید بهشتی به کیفیت غذای دانشگاه اعتراض کردند و غذا رو ریختن رو زمین . آدم آتیش میگیره از اینهمه بی غیرتی و بی شرفی . دانشجوی با مرام اینکار رو نمیکنه . اینکار کار همون هرزه های زن زندگی آزادیه .
  • US ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   0 0
   تو ک باغیرت و با شرفی الان چرا اعزام نمیشی غزه برو جهاد کن بی عرضه موندی ک چی فقط گنده گویی و زر زیادی
  • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
   0 0
   به جهنم، مگه دانشجوی ایرانی طوفان الاقصی راه انداخته. کار خوبی کردن باید کیفیت غذاشون خوب باشه
 • IR ۰۵:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
  2 1
  پوتین هر جوری هست میخواد آمریکا رو وارد جنگ خاورمیانه کنه تا روسیه در جنگ اوکراین پیشرفت کنه
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۶
  0 0
  آمریکا باید دست از سر فلسطین برداره و اشغالگران مامور آمریکا هم باید فلسطین رو بذارن رها کنن برن. هر روز دیرتر این کار رو بکنن ضرر بیشتری کردند...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس