هشدار آمریکا درباره تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به لبنان

مقامات اطلاعاتی آمریکا درباره پیامدهای نامعلوم هرگونه تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به لبنان هشدار دادند.

به گزارش مشرق، مقامات دولتی و اطلاعاتی آمریکا از برنامه ریزی رژیم صهیونیستی به منظور حمله زمینی به لبنان در صورت شکست تلاش‌های دیپلماتیک برای عقب‌نشینی حزب‌الله از مرز شمالی خبر دادند و پیش‌بینی کردند این حمله احتمالا در اواخر بهار یا اوایل تابستان آغاز شود.

به گزارش الدستور، سی ان ان به نقل از یک مقام آگاه گزارش داد اگر چه هنوز تصمیم رژیم صهیونیستی در این خصوص قطعی نشده‌است، اما نگرانی‌ها از این بابت در دولت بایدن به اندازه‌ای افزایش یافته‌است که احتمال تهاجم به جلسات مقامات ارشد دولتی آمریکا نیز راه پیدا کرده‌است.

یک مقام ارشد دولت بایدن نیز در این باره اعلام کرد: ما روی این فرض که عملیات ممکن است در ماه‌های آینده انجام شود کار می‌کنیم و این در حالی است که برخی از مقامات تل‌آیو از این حمله به عنوان یک ضرورت نام می‌برند.

به نقل از میدل ایست نیوز، یکی دیگر از مقامات ارشد دولت بایدن هشدار داد: عناصری در داخل دولت و ارتش این رژیم وجود دارند که فقط از تهاجم حمایت می‌کنند، اما اگر حمله‌ای رخ دهد اوضاع بگونه‌ای تشدید خواهد شد که ما نمی‌توانیم ابعاد آن را پیش‌بینی کنیم.

به گفته یک مقام دولت آمریکا، توافقی که به سادگی حزب‌الله را از مرز عقب براند، ممکن است برای تل‌آویو کافی نباشد و گرایشی مبنی بر تهاجم زمینی به منظور نابود کردن زیرساخت‌های فیزیکی حزب‌الله در منطقه وجود دارد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس