بیش از ۴۰ درصد واجدان شرایط شهرستان مشهد در انتخابات شرکت کردند

فرماندار مشهد گفت:بیش از ۴۰درصد جمعیت واجد شرایط رای دادن شهرستان مشهد در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری شرکت کردند.

به گزارش مشرق به نقل از فرمانداری خراسان رضوی، محسن داوری در نخستین ساعات بامداد روز شنبه افزود:تعداد آرای ماخوذه حوزه انتخابیه مشهد و کلات ۹۲۸ هزار و ۱۴۷ رای بوده است و همچنین آرای ماخوذه شهرستان مشهد با احتساب بخش احمد آباد و رضویه ۹۶۷ هزار و ۷۴۷ رای بوده است.

وی ادامه داد:با توجه به تعداد واجدان شرایط مشارکت بیش از ۴۰ درصدی در انتخابات شهرستان مشهد رخ داده است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای گزینش ۲۴ نماینده خراسان رضوی در مجالس مزبور، همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح در این استان آغاز شد و تا ساعت ۲۴ روز ۱۱ اسفند ادامه داشت.

چهار میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در خراسان رضوی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر رای اولی اند و برای نخستین بار در صحنه انتخابات و مشارکت سیاسی حضور می یابند.

خراسان رضوی ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۶ نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد که برای مجلس شورای اسلامی ۸۱۵ نفر و برای مجلس خبرگان رهبری هشت نامزد در عرصه رقابت حضور دارند.

همچنین این استان دارای چهار هزار و ۶۲۷ شعبه اخذ رای است و در مجموع ۸۰ هزار نفر مدیریت و نظارت بر این انتخابات در این شعب را برعهده دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس