اقدامات پلیس‌ فتا در آستانه انتخابات ۱۱ اسفند

رییس پلیس فتا فراجا، از اقدامات پلیس فتا برای برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار وحید مجید با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، گفت: انتخابات مجلس وظایف متعددی در پلیس فتا دارد و بر اساس ماده ۷۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که در ارتباطات با جرایم و تخلفاتی است که علیه نمایندگان صورت می‌گیرد، تکالیف جدیدی برای ما وضع شده و پلیس فتا راساً باید موضوعات را مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: به عنوان مثال موضوعاتی اعم از انتشار اطلاعات نادرست یا هرگونه توهین، تحقیر و تخریب شخصیتی در هر سایت، شبکه اجتماعی یا هرنوع پلتفرم دیگری علیه هر کاندیدایی منتشر شود؛ پلیس فتا می‌تواند راساً اقدام به برخورد با افراد متخلف کند و پس از حذف مطالب نادرست، امکان دفاع از آن کاندیدا را در همان پلتفرم ایجاد کند.

رئیس پلیس فتا فراجا درباره اقدام بعدی این پلیس در حوزه انتخابات ادامه داد: از دیگر اقدامات ما در این زمینه، تخلفات مربوط به حوزه اقدامات است که ۲۰ مورد خاص مدنظر است که توسط دادستانی به پلیس فتا اعلام شده است.

سردار مجید در ادامه درباره جزئیات این اقدامات افزود: به عنوان مثال اگر نامزدی یا فردی مطالب کذب یا خلاف واقعیت مطرح کند، پلیس بر اساس مصادیق ذکر شده می‌تواند با افراد مقابله کند. همچنین اگر تشویش اذهان عمومی صورت گیرد یا به حریم خصوصی افراد تجاوز شود پلیس برخورد می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس