سخنگوی شورای نگهبان ادعای دریافت ۱۴۰ سکه توسط یکی از نمایندگان را رد کرد

سخنگوی شورای نگهبان در اشاره به برخی ادعاها در رابطه با نمایندگان تایید صلاحیت شده گفت: خیلی حرفها زده می شود، ولیکن بالاخره قاضی باید قضاوت کند، حالا کار ما قضاوت به معنای قضایی نیست ولیکن باید دلایل رد صلاحیت را به افراد توضیح دهیم. نمی توانیم بگوییم براساس شنیده ها قضاوت کردیم.

به گزارش مشرق، طحان نظیف در برنامه تلویزیونی «به اضافه یک» در شبکه سه سیما، در پاسخ به سوالی در رابطه با ادعای دریافت ۱۴۰ سکه توسط یکی از نمایندگان یا طرح برخی شبهات در رابطه با بعضی از نمایندگان گفت: ما در شورای نگهبان تعارف یا مجامله ای با افراد نداریم و سوابق شورای نگهبان هم آن را نشان می دهد، چه در ریاست جمهوری، چه در خبرگان و چه مجلس.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به اینکه این شورا براساس مستندات قضاوت می کند گفت: ما برای کار خودمان باید دلیل داشته باشیم. خیلی حرفها زده می شود، ولیکن بالاخره قاضی باید قضاوت کند، حالا کار ما قضاوت به معنای قضایی نیست ولیکن باید دلایل رد صلاحیت را به افراد توضیح دهیم. نمی توانیم بگوییم براساس شنیده ها قضاوت کردیم. خیلی نکات ممکن است گفته شود ولیکن ۱۲ عضو شورای نگهبان مبنایشان اسناد و عدله محکمه پسند است. یا سندی نیست یا سندی که در حدی که مجاب کننده باشد نیست. مکرر در شورا گفته می شود، این حرف گفته شده ولی مستند نیست. تایید شورای نگهبان موجب وجاهت فرد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • رضا IR ۰۶:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  1 0
  اگر به قول شما سندی نیست یا سند مجاب کننده نمی‌باشد چرا گوینده این اتهام را مؤاخذه نمی‌کنید؟
  • US ۰۶:۴۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
   1 0
   چون آن موقع سند رو میشه و رو سیاهی به ...
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
  0 0
  هر کسی را تأیید کردید خدا قضاوت خواهد کرد
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
  0 0
  تایید شورای نگهبان موجب وجاهت فرد نیست. این اصل شرک است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس