کد خبر 1578899
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
برف

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: در روز چهارشنبه با تقویت فعالیت سامانه بارشی بتدریج بارش باران، برف و وزش باد شدید کل کشور را فرا می‌گیرد.

به گزارش مشرق، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز دوشنبه شاهد هستیم که فعالیت سامانه‌ای بارشی بیشتر مناطق کشور و بجز نوار غربی کشور را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: تحت تاثیر این سامانه بارشی شاهد بارش برف، باران و وزش باد شدید در بیشتر مناطق هستیم.

وی ادامه داد: بارش‌های امروز در استان‌های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، قم، مرکزی و غرب اصفهان از شدت بیشتری برخوردار است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره شرایط جوی کشور در روز سه شنبه نیز توضیح داد: فردا بارش برف و باران را در برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات شرقی زاگرس شاهد خواهیم بود.

به گفته وی فردا شهروندان در نوار شرقی کشور نیز بارش‌ها پراکنده‌ای را تجربه خواهند کرد.

ضیاییان درباره اوج فعالیت این سامانه بارشی نیز بیان کرد: در روز چهارشنبه با تقویت فعالیت سامانه بارشی بتدریج بارش باران و برف و وزش باد شدید کل کشور را فرا می‌گیرد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی یادآور شد: در روز چهارشنبه بارش‌ها در استان‌های قزوین، همدان، مرکزی، لرستان، غرب اصفهان، فارس، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از شدت بیشتری برخودار خواهد بود.

وی درباره شرایط جوی کشور در روز پنجشنبه پیش‌رو نیز با اشاره به اینکه در این روز به تدریج در نوارغربی کشور آسمان صاف خواهد شد، گفت: از شدت بارش‌ها نیز در نیمه شرقی، سواحل دریای خزر، البرز شرقی و مرکزی و برخی نواحی مرکزی کاسته می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: برای روز پنجشنبه البته برای مناطقی مانند شرق سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور بارش پیش‌بینی شده است که البته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره کاهش دمای هوا نیز عنوان کرد: تاپایان هفته ماندگاری هوای سرد را به ویژه در نیمه شمالی کشور شاهد خواهیم بود.

به گفته وی امروز و فردا دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم خواهد بود.

منبع:جام جم آنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس