حسین شریعتمداری

مشکلات اقتصادی و گرانی، فقط مشکل مردم نیست بلکه مشکل مشترک مردم و مسئولان نظام و مخصوصاً دولت نیز هست.حضور گسترده مردم در انتخابات می‌تواند کمک به مسئولان برای مقابله با این مشکل و سایر مشکلات باشد.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

۱- آن روزها جوانی ۲۱ ساله بودم و دانشجوی دانشگاه تهران. آیت‌الله سعیدی پیغام داده بودند که به دیدارشان برویم. ایشان به شدت تحت نظر ساواک بودند و سرانجام نیز پس از بازداشت، تحت شکنجه‌های وحشیانه ساواک به شهادت رسیدند. آن روز به اتفاق آقای مرتضی الویری که دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف (آریامهر سابق‌) بود به دیدار ایشان رفتیم.

آیت‌الله شهید از شاگردان حضرت امام، نماینده ایشان و امام جماعت مسجد موسی بن جعفر(ع) در خیابان غیاٍثی تهران بود. وقتی به محضر ایشان رسیدیم، فرمودند شما در تظاهرات دانشجویی شعار می‌دهید که « من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟ و، من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، همه برمی‌خیزند». شعار بسیار خوبی است ولی سؤالی که مطرح است این که همه برخیزیم تا چه کنیم؟! برخاستن مقدمه است. برخیزیم تا به کدام سو برویم؟! باید آدرس نقطه‌ای که قرار است به آنجا برویم را هم بیان کنید. حضرت آیت‌الله سعیدی فرمودند، من و آیت‌الله طالقانی به این نتیجه رسیدیم که شما باید در تظاهرات دانشجویی نام مبارک آیت‌الله خمینی را هم مطرح کنید تا هدف و مقصود از برخاستن هم مشخص باشد. باید از ظرفیت این برخاستن و برانگیختگی برای رسیدن به نقطه و هدف مطلوب استفاده شود. چند روز بعد تظاهرات دانشجویی بزرگ و پُرشماری در دانشگاه تهران برپا شد و شعار«‌درود بر خمینی بت شکن‌» با صلابتی مثال‌زدنی در فضا پیچید.

۲- حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، به مراتب بیشتر و پُرشمارتر از سال گذشته بوده است. گویی از زمین و زمان جمعیت می‌جوشید. آدم‌ها انگار سال‌هاست که همدیگر را می‌شناسند. این جمعیت انبوه و چند ده میلیونی در سراسر کشور برای چه آمده‌اند؟ این حضور بدون کمترین تردید نشانه و نماد حمایت از اصل نظام است. حضور در دو انتخابات پیش‌روی نیز صرفنظر از این که چه کسانی انتخاب شوند، نشانه و نماد حمایت از اسلام و انقلاب است و از این روی جنس آن با جنس حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکسان است. سکه انتخابات دو روی دارد. یک روی آن حضور و شرکت در انتخابات است و روی دیگر آن نامزدهایی هستند که با رای مردم انتخاب می‌شوند. به بیان دیگر حضور در انتخابات به تنهایی موضوعیت دارد.

۳- اکنون به توصیه حکیمانه آیت‌الله شهید سعیدی و مرحوم آیت‌الله طالقانی باز می‌گردیم و آن، این که ظرفیت عظیم حضور و برانگیختگی ملت در ۲۲ بهمن باید و ضروری و شایسته است که به دو انتخابات پیش‌روی نیز منتقل شود. به گفته حضرت آقا، هرکس تریبون و شنونده‌ای دارد باید دست به روشنگری بزند و علاوه‌بر توصیه به کاوش و تحقیق برای انتخاب اصلح، این نکته اساسی و سرنوشت‌ساز را هم به کسانی که ممکن است از آن غفلت ورزیده باشند، گوشزد کند که انتخابات یکی از میدان‌های جنگ با دشمنان اسلام و انقلاب نیز هست و مفهومی به مراتب فراتر از انتخاب این یا آن نامزد دارد، صحنه جهاد است.

۴- اشاره به این نکته نیز ضروری است. نکته‌ای که تریبون‌های دشمن و پادوهای داخلی آن هم به گونه‌ای متفاوت از آنچه واقعاً هست، برای مایوس کردن مخاطبان خود از شرکت در انتخابات به آن دامن می‌زنند! مشکلات اقتصادی و از جمله گرانی کالا و خدمات عمومی که عرصه را بر بسیاری از مردم و مخصوصاً اقشار کم درآمد و مستضعف و به قول حضرت امام (ولی‌نعمت‌ها) تنگ کرده است. در این خصوص باید گفت؛ مشکلات اقتصادی این روزها، یک پدیده چند لایه و چند وجهی است که تحویل خزانه چند صد درجه پایین‌تر از خالی، گرانی فراگیر جهانی، توطئه دشمنان بیرونی با بهره‌گیری از عوامل خودفروخته داخلی و برخی از کلان‌سرمایه‌داران مفت‌خور و ... از جمله این علت‌ها به شمار می‌آیند. بدیهی است که در این میان، نمی‌توان و نباید برخی خطاها در برنامه‌ریزی اقتصادی، کوتاهی در برخورد با کلان‌سرمایه‌داران سودپرست، عدم نظارت جدی بر قیمت‌ها و ... را نادیده گرفت‌. اما، در این میان نکته بااهمیت و امیدآفرینی هست و آن این که مشکلات اقتصادی و گرانی، فقط مشکل مردم نیست بلکه مشکل مشترک مردم و مسئولان نظام و مخصوصاً دولت نیز هست. به بیان دیگر، این‌گونه نیست که مسئولان و مخصوصاً مسئولان دولتی از آن غافل باشند و این ناهنجاری را به حال خود گذارده و رها کرده باشند، بلکه همه شواهد حکایت از آن دارند که دولت و سایر مسئولان تلاش گسترده‌ای را برای مقابله با این پدیده پلشت و آسیب‌رسان به کار گرفته‌اند. حضور گسترده مردم در انتخابات می‌تواند کمک به مسئولان برای مقابله با این مشکل و سایر مشکلات باشد و هست.

۵- فردا سالروز میلاد حضرت بقیة‌الله الاعظم- ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- است. در احادیث معصومین‌(ع) آمده و تاکید شده است یکی از نشانه‌های منتظران واقعی آن است که با اعمال و گفتار خویش دشمنان حضرتش را به خشم می‌آورند. حالا فقط نیم‌نگاهی به هزاران رسانه دشمنان تابلودار انقلاب اسلامی و نظام مقدس برخاسته از آن بیندازید و اظهارنظرهای پی‌درپی مقامات رسمی دشمن را رصد کنید. تمامی توان و ظرفیت خود را با صرف هزینه‌های کلان برای ناامید کردن مردم از حضور در انتخابات به میدان آورده‌اند. در این میان به آسانی می‌توان درک کرد هر رأی که به صندوق‌ها انداخته می‌شود، صرفنظر از آن که برای انتخاب کدام نماینده باشد، تیری است که به سوی دشمن شلیک می‌شود و ترجمان همراهی و همسویی با آرمان شهیدان است. نیست؟!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • حمیدرضا IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  19 15
  *** سلام ..‌‌ سالروز ولادت مهدی موعود امام زمان -- عج -- مبارک .... سردار رسانه حاج آقا حسین شریعتمداری .
  • باغبان پیر FR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
   10 2
   خداوند را شاکریم که با رحمت او ۲۲ بهمن با عزتی داشتیم, چشن نیمه شعبان نورانی در سراسر کشور داشتیم, برف و باران خوبی امروز در ایران داریم. امیدوارم در انتخابات پیش رو نیز با رحمت الهی و حضور پر شور مردم پای صندوق رای دشمنان اسلام, انقلاب اسلامی, جمهوری اسلامی و ایران مستقل و سر افراز مفلوکتر از گذشته گردند
  • DE ۰۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۷
   4 0
   اگر در میدان جنگ قطب نما از دستتان گم شد و راه گم کردید بیبینید دشمن کدام سمت را میکوبد آنجا دقیقا زمین خودی است و با توجه به جیغ های سبز و بنفش و قرمز و ماورای بنفش دشمن و خصوصا منفی هایی که منافقین و ضد انقلاب و قمپوزیسیون به مشوقین شرکت در انتخابات میزنند دقیقا نشان میدهد راه را شما درست پیموده اید و شرکت در انتخابات و ریختن هر رایی به صندوق مانند تیری در قلب سیا و سیاه دشمنان و وطنفروشان است.
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  16 11
  چیزی که مردم را نا امید می کند در وهله اول عملکرد مسئولین است
  • DE ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
   6 9
   خود گُزیده را گّزیدن چه روا ؟؟ اینها همه انتخاب خود مردم بوده اند .خب مردم درست انتخاب کنند. ضمنا رد صلاحیت شده ها باید نامه رد صلاحیت خود را به مردم نشان دهند این یعنی شفافیت . حسن فریدون ها یا باید نامه رد صلاحیت خود را رسانه ای کنند تا مردم بخوانند یا زبان به نیام گیرند و اینقدر کُرکُری نخوانند.
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  37 19
  مسئولان کاخ نشین مشکل اقتصادی ندارند جناب شریعتی
 • DE ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  15 41
  با گزینش و انتخاب بهترین کاندیداها بدست شیر زنان و شیرمردان ایرانی تیری است بر سینه دشمن. هر کاندید مردمی یک موشک بالستیک بر سردشمنه. پیگیری مردم از نمایندگان در تصویب مردمی ترین قوانین مبنی بر بذرپاشی عدالت و نظارت و کنترل در به اجراء دراوردن قانون از سمت قوه مجریه .
 • مهدی IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  21 7
  طبق فرمایشات شما اگه مشکل دولت و مسئولین هم هست چرا براش فکری نیم کنن پس ، چرا راهی که نشون بده حرف شما درست هست و واقعا مشکل مسولین هم هست در زندگی مردم نمود پیدا نمیکنه ؟ مشکلات مردم، مشکلاته مردم مشکلات دولت و مسئولین هم مشکلات مردمه
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  7 17
  من مطمئن هستم که شرکت ما در انتخابات باعث خوشحالی قلب امام زمان ع می باشد وروح شهدا ،علما ،دانشمندان هم از رای ما خشنود ه،وظیفه ما رای دادن به اصلح می باشد حالا اگر اون اصلح کم کاری کرد خودش میدونه وخدای خودش ✌️🇮🇷💪
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  25 13
  جناب شریعتنداری،واقعا مسئولین دارند به مشکل اقتصادی فکر می کنند تازه نتیجه اش شده تورم 60 درصدی؟!
 • IQ ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  29 13
  آیت الله سعیدی رحمته الله علیه اگر امروز بودن مطمعنا نظر دیگری داشتن
  • IR ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
   2 18
   در متن اظهارات شما که مجموعاً در یازده کلمه نوشته شده ، چهارتا غلط نوشتاری وجود دارد! . و این نتیجه ی عدم اشتیاق و علاقه و بی تفاوتی شما و معلمتان نسبت به تدریس صحیح است!.
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  12 35
  من میام رای میدم دیگران رو هم تشویق میکنم شکی نیست تکلیفه
  • IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
   0 2
   کی گفته تکلیفه؟
 • حمید کلباسی IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
  0 0
  ای سرور انس و جان کجایی؟ وقت است که از سفر بیایی . ای یوسف فاطمه کجایی؟ وقت است که از سفر بیایی . فرمانده شیعیان کجایی؟ وقت است که از سفر بیایی . در مکتب عشق و بی وفایی؟ وقت است که از سفر بیایی . مائیم و نوای بی نوایی ، ای سرور انس و جان کجایی؟
 • IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
  3 0
  درود خدا بر حضرتعالی که یار و یاور نائب امام زمان (عج) در مقابله با تهاجم ترکیبی صهیونیسم جهانی در میدان رسانه می باشید.
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
  0 0
  اصلاح طلبان بزرگترین مشکلشان این است که روی فرد نادانی مثل شیخ بنفش سرمایه گذاری کردند-اگه عملکرد ضعیف دولت روحانی نبود مجلس یازدهم سر کار نمی امد و قوانینی که به مذاق اصلاح طلبان خوش نمیاد تصویب نمیشد-خودتون رو سرزنش کنید
 • محمد IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
  0 0
  سیاست جالبیه. وقتی مجلس و دولت دست جناح مخالفه،گفته میشه که انتخابات با کمیت پایین بهتر از انتخاب افراد بده. وقتی جایگاه ها افتاده دست جناح خودی تر و دیدین که اونا هم گلی به سر نظام و مردم نزدن و مردم از اونا هم چیز خاصی ندیدن،میگین شرکت کنید و مهم حضوره .
 • نصر IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
  0 0
  خداوند رحمت کند ایت الله سعیدی را که از مبارزان بزرگ انقلاب بودند و مورد شکنجه های وحشیانه در زندان قرار گرفته و به شهادت رسیند.روحش شاد .و در مشکلات اقتصادی کشور نباید نقش سرمایه داران بزرگ صهیونستی که 70 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند نادیده گرفت والا ایران بتنهایی میتواند بهترین اقتصاد دنیا را داشته باشد بشرط انکه تحت سلطه بانک های صهیونیستی جهانی و صندوق پول و دیگر سازمان های جهانی صهیونیست ها قرار نگیریم .
 • احمد IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
  0 0
  حاج حسین عزیز مردم می دانند شما هم می دانید اوضاع وخیم اقتصادی چند علت دارد یکی تحریم یکی بد مصرف کردن یکی گرانفروشی تولید کنندگان که نهایتاً 50 درصد علت است اما علت 50 درصد بعدی بی عرضگی مسوولین است که اگر مسولان جنم داشتند قطعاً آلان وضع اقتصادی خیلی بهتر بود.
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶
  2 0
  احسنت
 • DE ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۷
  0 0
  آدمی مثل شهید سردار سلیمانی چقدر عالی بحران هایی مثل سیل ، زلزله ،بحران داعش ده ها بحران دیگه رو بی سرو صدا با نظم و تفکر و درایت ، تدبیر و شناسایی دقیق، با سازماندهی تقسیم کار منظم وبعد با عملیات پی درپی مثل یک جراح حرفه ای حل و رفع میکرد. وقتی موکب های شهید حاج قاسم رو درخوزستان می دیدم منظم بوقت و سریع عمل میکردند. امروز دنیا با اینهمه آفتابه لگن یعنی صدها سازمان بین المللی پرسروصدا و صدو ان حکومت درجهان، هزاران کارخانه دار در جهان عرضه نداشتن بر علیه اراده شیطانی و ضد بشری امریکا و اسرائیل غالب بشن. چرا؟ حتی عرضه اینو ندارند حداقل حق انسانی یعنی فقط و فقط یک وعده غذای گرم و چند لیتر اب نوشیدنی سالم و مقداری دارو رو بطور منظم به 1.5میلیون مردم مظلوم غزه تحویل دهند. چرا؟ اگر سردار شهید سلیمانی بود، بطور حتم با ان هوش سرشارش و اراده عظیم اش مشکل گرسنگی ، سقف و بیماری مردم مظلوم غزه رو بشکل ترکیبی بین المللی حل و فصل کرده بود. در دنیای اقتصاد ایران اگر سه یا چهار نفر نخبه دانشمند اما جهادی عارف مثل شهیدحاج قاسم داشته باشیم . درعین اینکه نابغه متخصص و جراح اقتصاد و ثروت سازباشند ولی سرباز رزمنده میدان اقتصاد باشند و تارمویی دل به مال دنیا نبسته و همه وجودشون رو بطور کامل نذر خدا برای بازکردن گره اقتصاد مردم کرده باشند. متاسفانه اشکال از نخبگان اقتصادی و بانکی جامعه است که اکثرا دنیاپرست شدن ،حتی با داشتن صدها میلیارد تومان حساب یک ریال ناقابل سودشان رو دارند. از لای انگشت شون یک سرسوزن آب برای هیچ ایرانی نمی چکه. مشکل بعدی ضعف مدیریت اقتصادی عدم تمرکز و سازماندهی و اولویت بندی درحل مشکلات اقتصاده. ضعف قانون گذاری در مجلس محترم برای رفع موانع تولید کالا و خدمات و قوت پول ملی، حذف هزاران بانک خصوصی است . ضعف دانشگاه ها جزیره ای عمل کردن. عدم تاسیس اطاق فکر متمرکزدر دانشگاهها برای رفع موانع تولید و تولید راهکارهای کلان برای چرخیدن اقتصاد، عامل ضعیف شدن پول ملی تعداد زیاد بانکهای خصوصی است. سرمایه بانکهای خصوصی اگر دربخش مورد نیاز مردم سرمایه گذاری بشه ارزش پول ملی قطعا بالا رفته و تورم کاهش میابه. ریشه بیرونی تورم 4500 عدد تحریم علیه ایران توسط امریکا و کشورهای غربی است که ایران درجایگاه دوم جهانی قرار داره. راهکار توسعه تولید داخلی بدست کل مردم هست.
  • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
   0 0
   برو عمو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس