کد خبر 1577808
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۷
ابلاغ اعتراض کشورمان به سفیر دولت کویت

مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه گفت: طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه‌های مختلف و رسانه‌ها نمی‌تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده مواضع ایجاد نخواهد کرد

به گزارش مشرق، به دنبال رویکرد دولت کویت در هفته های اخیر جهت طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه ای محمد علی‌بک دستیار وزیر و مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه در دیدار با بدر المنیخ سفیر دولت کویت در تهران در روز پنجشنبه مورخ ٣ اسفند ماه ۱۴۰۲ مراتب اعتراض و ناخرسندی کشورمان را نسبت به این رویکرد به وی ابلاغ نمود.

در این ملاقات مدیر کل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به سوابق مذاکراتی بین دو کشور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توافق درخصوص این موضوع در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است.

علی‌بک افزود: بدون شک طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه‌های مختلف و رسانه‌ها نمی‌تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده این مواضع ایجاد نخواهد کرد.

دستیار وزیر امور خارجه همچنین بر آمادگی کشورمان برای انجام دور جدید گفت و گوها با دولت کویت در فضای دوستانه و با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تاکید کرد.

بدر المنیخ سفیر دولت کویت نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و تصمیم دولت کویت برای گسترش روابط بین دو کشور تاکید نمود: مراتب مورد نظر را در اولین فرصت به مراجع ذی ربط دولت کویت منتقل خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس