رونمایی از گزینه‌های جدید تیم ملی والیبال/ بلاتکلیفی تمام می شود

پس از اینکه حضور هر سه مربی خارجی والیبال در تیم ملی منتفی شد، فدراسیون والیبال در حال مذاکره با گزینه‎‌های جدید است.

به گزارش مشرق، پس از اینکه دوره چهارساله داورزنی در فدراسیون والیبال به پایان رسید و ریاست فدراسیون به وحید مرادی نایب‌رئیس فدراسیون رسید مهم‌ترین چالش پیش روی آن‌ها انتخاب سرمربی برای تیم ملی والیبال بود. مرادی در نشست خبری خود از زمان رونمایی سرمربی تیم ملی والیبال در بهمن ماه سال جاری صحبت کرد، اما در کمال ناباوری بهمن ماه هم از راه رسید اما سرمربی تیم ملی والیبال ایران هنوز انتخاب نشد.

پس از جلسات متعدد کمیته فنی و چندین گزینه پیش روی تیم ملی والیبال، در نهایت مسئولان فدراسیون به چهار گزینه روبرتو پیاتزا، ویتال هاینن و آن جلو لورنزتی و سعید معروف رسیدند که در نهایت حضور هر سه مربی خارجی به دلایلی در تیم ملی والیبال ایران منتفی شد و تنها گزینه باقی مانده سعید معروف است. این اتفاق در حالی رقم خورد که برنامه تیم ملی والیبال ایران برای حضور در لیگ ملت‌ها مشخص شد. البته نایب‌رئیس فدراسیون در سفر اخیر خود به لوزان با چندین گزینه صحبت کرده تا بالاخره از بین این نفرات یک نفر هدایت تیم ملی والیبال را قبول کند.

تیم ملی والیبال ایران در هفته اول خردادماه سال آینده برای کسب سهمیه المپیک باید به مصاف تیم‌های برزیل، صربستان، ایتالیا، آرژانتین، کوبا، ژاپن، آلمان برود. با توجه به نتایج تیم ملی و رنکینگ جهانی قطعاً کار سختی پیش رو دارد، به طوری که برخی اهالی والیبال معتقدند صعود ایران به المپیک پاریس امری بعید به نظر می‌رسد.

قرار است فدراسیون والیبال با گزینه‌های مورد نظر مذاکرات را از سر بگیرد و گویا تا دهه اول بهمن وضعیت سرمربی تیم ملی والیبال ایران مشخص خواهد شد. مسئولان فدراسیون والیبال در سفری که به لوزان سوئیس داشتند و طبق مذاکراتی که با مسئولان فدراسیون جهانی والیبال داشتند، قرار است پیش از آغاز هفته اول لیگ ملت‌ها اردوی تدارکاتی در برزیل داشته باشند و به همین خاطر باید هر چه سریع‌تر وضعیت نیمکت تیم ملی والیبال ایران مشخص شود تا حداقل در آن مسابقات تدارکاتی تیم ملی بدون سرمربی نباشد.

در حال حاضر تیم ملی والیبال از مهرماه سال جاری سرمربی ندارد، ملی‌پوشان والیبال با بهروز عطایی سرمربی ایرانی نتیجه ضعیفی به دست آوردند و پس از مسابقات انتخابی المپیک در رنکینگ جهانی به جایگاه پانزدهم سقوط کردند و کار صعود به المپیک را به اما و اگر کشاندند. حالا پس از منتفی شدن حضور مربیان خارجی در ایران، مسئولان فدراسیون والیبال و اعضای کمیته فنی معتقدند برای انتخاب سرمربی تیم ملی زمان دارد، اما کارشناسان و اهالی والیبال چنین اعتقادی ندارند.

در تازه‌ترین اقدام گویا مسئولان فدراسیون والیبال به دنبال مذاکره با «ایگور جوریچیچ» سرمربی فعلی تیم «ترفل گدانسک» لهستان و همچنین «سدریک انارد»، مربی فرانسوی تیم ملی کرواسی هستند

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس