سریال گناه فرشته

شهاب حسینی با همه فراز و فرودهایش و شماری از مهمترین جوایز بین‌المللی با انتشار سریال پوست شیر به بالاترین سطح از محبوبیت دست یافت اما با سریال گناه فرشته محبوبیتش دچار نوسان خواهد شد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق -سریال «گناه فرشته» به کارگردانی حامد عنقا که تصویربرداری آن همچنان ادامه دارد، از روز جمعه در پلت‌فرم «فیلیمو» منتشر می‌شود. در این سریال‌ همچون سایر مجموعه‌های کارگردان در مقام نویسنده و تهیه‌کننده، شمار فراوانی از بازیگران و سلبریتی‌های مشهور حضور دارند.

در تازه‌ترین محصول فیلیمو، شهاب حسینی، امیر آقایی، لادن مستوفی، محمدمهدی سلطانی سروستانی، پردیس پورعابدینی، بهروز رضوی، فرید سجادی حسینی، آشا محرابی، دیبا زاهدی، جمشید گرگین، سید مهرداد ضیایی، جعفر دهقان، فخرالدین صدیق شریف، سام کبودوند و نفس بازغی ایفای نقش می کنند.

نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان این سریال یکی از پیمانکاران‌ حق‌العمل‌کار سابق تولید آثار تلویزیونی، شبکه نمایش خانگی و سینماست. او در تولید مجموعه‌هایی نظیر نردبام آسمان، قلب یخی، انقلاب زیبا، تنهایی لیلا، پدر، بر سر دوراهی و آقازاده در مقام نویسنده یا تهیه‌کننده ایفای نقش کرده است.

در اغلب آثار این تهیه‌کننده، عمدتا مشهورترین چهره‌های سینما، تئاتر و تلویزیون ایفای نقش می‌کنند و کارگردان ، پدیدآورده لاکچری‌ترین تولیدات نمایشی سال‌های اخیر است.

خالق این مجموعه سال گذشته از گرانترین تولید سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر رونمایی کرد. چون وضعیت اقتصادی تولید در سینما شفاف نیست، بحث درباره اقتصاد سینما و هزینه‌های تولید در سینمای ایران، به یک گزاره دست‌نیافتی و مقدس تبدیل شده است.

اما شنیده‌هایی که تا کنون از سوی منابع رسمی تایید نشده است، حاکی از آن است که برای تولید فیلم سینمایی غریب با محوریت شخصیت شهید محمدبروجردی، ۵۸ میلیارد تومان تامین اعتبار صورت پذیرفته و مولف موفق شده که یک متمم ۱۲ میلیارد تومانی برای تبلیغات حین اکران دریافت کند.

به هر حال تا زمانی که نهادهای متولی تولید لیست هزینه‌های خود را در قالب ترازهای سالیانه منتشر نکنند، این شنیده‌های بشدت تعجب‌برانگیز نقل محافل سینمایی خواهد بود. اما سئوال اینجاست که تولید فیلم غریب با هزینه شنیده شده، جز یک بابک حمیدیان با دستمزد رایج «گران»، نیاز به چنین تامین اعتباری نداشت.

تهیه‌کننده و کارگردان گناه فرشته تصور می‌کند لشگری کشی‌ چهره‌های سرشناس می‌تواند به اعتبار اثرش کمک شایانی کند، در حالیکه این روش صرفا در تولید سریال قلب یخی به عنوان اولین تولید شبکه نمایش خانگی اعتنابرانگیز بود، اما در آثاری مثل «آقازاده» استفاده از چهره‌های گرانی نظیر «امین حیایی» در یک نقش مکمل محلی از اعراب ندارد و صرفا به صورت بیهوده‌ای موجب افزایش هزینه‌های تولید می‌شود. شنیده‌ها حاکی از آن است که دستمزد امیرآقایی در سریال «آقازاده» از میزان دریافتی «نوید محمدزاده» در سریال قورباغه بیشتر بوده است.

نگاهی به تازه‌ترین همکاری حامد عنقا با فیلیمو/ آیا «گناه فرشته» نامزد ضعیف‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی خواهد شد؟ +عکس

ققنوس سینمای ایران از هبوط با«پوست شیر» تا سقوط با «گناه فرشته»

نگاهی به کارنامه سازنده سریال «گناه فرشته» نشان می‌دهد انتخاب بازیگران آثارش تحت تاثیر هیجانات سایر مجموعه‌های موفق است. شهاب حسینی کارنامه پرباری را یدک می‌کشد و محبوبیت او پس از سریال «پوست شیر» به شدت افزایش یافت.

در این میان اجرای تاک‌شوء ناموفق هم‌رفیق این محبوبیت را خدشه‌دار کرد، اما حسینی ققنوس سینمای ایران است و با سریال پوست شیر دوباره این محبوبیت را احیا و آن را تثبیت کرد. رصد فضای مجازی نشان می‌دهد که محبوبیت مردمی او تقریبا در سینمای ایران دست نیافتی است.

او به عنوان بازیگر با همه فراز و فرودهایش و شماری از مهمترین جوایز بین‌المللی با انتشار سریال پوست شیر به بالاترین سطح از محبوبیت دست یافت.

اما شنیده ها از درونمایه سریال «گناه فرشته» حاکی از آن است که محبوبیت فعلی ایفا کننده نقش حامد تهرانی در سریال گناه فرشته دچار نوسان خواهد شد. بازیگر محبوبی چون او باید نقشی را بازی کند که با قواره، شخصیت درونی و حتی تجربه‌های گذشته‌اش نسبتی داشته باشد و بر فرامتن کارنامه او تاثیر بگذارد. شخصیتی که کارگردان و نویسنده طراحی کرده و تلاش می کند با سیگار و موسیقی، احوال نگاری فردی برای کاراکترش بسازد هیچ شباهتی به قالب رسمی بازی های حسینی ندارد و مخاطبان سریال «گناه فرشته» او را در این نقش باور نخواهد کرد.

نگاهی به تازه‌ترین همکاری حامد عنقا با فیلیمو/ آیا «گناه فرشته» نامزد ضعیف‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی خواهد شد؟ +عکس

آقای نویسنده، تهیه‌کننده طراح از هول حلیم افتاد تو دیگ کارگردانی!

کارگردان «گناه فرشته» تا پیش از هدایت این مجموعه در سال‌های اخیر با عنوان نویسنده – تهیه‌کننده فعالیت‌هایش را دنبال می‌کرد و حضور کارگردانان زبده در آثارش ضعف‌های فیلمنامه‌هایش را می‌پوشاند.

به عنوان مثل سریال‌های آقازاده، پدر لبریز از ضعف‌های مشهود دراماتیک و عدم شناخت جامعه شناسی کلان است. سریال پدربا الگوبرداری از فیلم دلشکسته(علی‌روئین‌تن) ساخته شد و بهرنگ توفیقی با کارگردانی بسیار دقیق ، اجازه نداد، ضعف‌های مشهود فیلمنامه‌های نویسنده وضوح پیدا کند.

در مورد سریال آقازاده تدوین به اضافه کارگردانی هوشمندانه و غیرخطی کردن روایت، آن را به سطح متوسطی رساند، اما در سریال گناه فرشته، نویسنده- تهیه‌کننده سابق وارد گود کارگردانی شده و حضور او پشت دوربین لطمه فراوانی به این سریال زده است.

مهمترین نمود عمومی در کارگردانی که به چشم مخاطب عام می‌آید، هدایت بازیگران است. در سریال گناه فرشته مولفه‌ای به نام هدایت بازیگران نمود چندانی ندارد که درشت‌ترین آن استفاده از بهروز رضوی است که با عدم هدایت صحیح بازیگر، خاطره نیم قرن گویندگی او با این سریال تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

کارگردان این مجموعه پیش از این با کارگردانی تله فیلم «خنده در تاریکی» و مجموعه تلویزیونی به همین سادگی نشان داد در کارگردانی متاثر از مکتب «ایرج ملکی» است.

نگاهی به تازه‌ترین همکاری حامد عنقا با فیلیمو/ آیا «گناه فرشته» نامزد ضعیف‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی خواهد شد؟ +عکس

به نام شبکه نمایش خانگی اما کاملا تلویزیونی!

سریال ریتم بسیار کندی دارد و حتما ذوق مخاطبان را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. بهرنگ توفیقی با اضافه کردن شگرد فلش بک و فلش فوروارد ،عمدتا سریال‌های مشترکش با عنقا را از کلیشه شدن و توسعه‌ها اضافی دیالوگ‌های نجات می داد، اما کارگردان گناه فرشته به سبک تله‌فیلم‌های خسته‌کننده تلویزیون زمان فراوانی را به دیالوگ‌های کش‌دار اختصاص داده است. نمونه خاص آن در قسمت نخست دیالوگ‌های مشفق در حاشیه مراسم تولد تینا در کافه اوست. در قسمت اول دیالوگ‌های حامد تهرانی و مهتاب محتشم به نوعی دیگر نشان دهنده عدم سلیقه در دیالوگ‌نویسی است.

معلق کردن شهاب حسینی میان آل پاچینو و متیو مک‌کاناهی

بر اساس شنیده‌ها در بخش نخست سریال حامد تهرانی در مقام وکیل وارد یک دادگاه می‌شود تا از موکلش دفاع کند. شیوه دفاع وکیل شباهتی به نحوه دفاع در دادگاه‌های مرسوم ندارد و بیشتر شبیه نمایش‌های سرسختانه آل پاچینو (در نقش آرتور کرک‌لند) است و پس از اتمام دادگاه او با سیگار مطبوع کوبایی و موسیقی فرنگی به میتو مک‌کاناهی وکیل لینکلن سوار شباهت پیدا می‌کند.

نگاهی به تازه‌ترین همکاری حامد عنقا با فیلیمو/ آیا «گناه فرشته» نامزد ضعیف‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی خواهد شد؟ +عکس

قسمت اول سریال به دادگاه‌هایی اختصاص دارد که حامد و مهتاب درگیر آن هستند و بخش دیگری از قسمت نخست به سکانس های بشدت آبکی با تمرکز روی تولد تینا (نفس بازغی) است.

در قسمت اولحضور پدربزرگ تینا در خانه آنان و دادن کادو به او آورده به صورت بیهوده ای روایت را گسترش می‌دهد. حذف این سکانس‌ها هیچ لطمه‌ای به روند روایی آن نخواهد زد.

نگاهی به تازه‌ترین همکاری حامد عنقا با فیلیمو/ آیا «گناه فرشته» نامزد ضعیف‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی خواهد شد؟ +عکس

گیرم که پدرش بود فاضل ، از فضل پدر او را چه حاصل؟!

تیم تبلیغاتی سریال در حال انتشار عکس‌های متفاوتی از عوامل این سریال در قالب خبر است. یکی از محورهای اصلی تبلیغ، حضور دختر پژمان بازغی در نقش دختر شهاب حسینی در این سریال است.

تنها سکانس موثر «نفس بازغی» در همان جشن تولد قسمت اول است که هیچ دیالوگی ادا نمی‌کند. به محض آنکه نفس بازغی کوچکترین جمله‌ای را به زبان می‌آورد ساختار نمایش تصعنی‌تر می‌شود.

در یک سکانس خاص که حامد تهرانی همراه با دخترش سوار بر خودرو مشغول گوش کردن موسیقی هستند، با تلفنی از سوی وکیل فرشته، دکتر اسدی ، مجبور به تغییر مسیر می‌شوند. در این لحظه با نمای کلوز ،نفس بازغی یکی از بدترین‌ بازی‌های این سریال را با حالت‌های تصنعی بسیار ضعیفی از چهره خودش به نمایش می‌گذارد.

نگاهی به تازه‌ترین همکاری حامد عنقا با فیلیمو/ آیا «گناه فرشته» نامزد ضعیف‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی خواهد شد؟ +عکس

دوباره منتظر حماسه آش و شکلات باشیم؟!

نام حامد تهرانی برآمده از فانتزهای دلچسب مولف در نامگذاری کاراکترهاست. البته مشرق به فاصله کوتاهی از انتشار قسمت نخست گزارش مبسوطی را از شیوه نامگذاری‌ها در این سریال و ارجاعات سیاسی آن را منتشر خواهد کرد. اما «حامد تهرانی» سریال پدر برای دوری از گناه خودش را از ساختمان دانشگاه به پایین پرت می‌کند.

حامد تهرانی سریال آقازاده ماموری امنیتی است که قبل از ازدواج رسمی دچار رویداد «آش و شکلات» می‌شود . گویا حامد تهرانی برآمده از فانتزی‌های مولف، همچنان دلبستگی خود را به آش و شکلات در این سریال حفظ کرده است و احتمال رخ دادن این رویداد حماسی میان حامد تهرانی و فرشته بسیار محتمل است.

یکی از شگردهای تیم سازنده آقازاده تمرکز مجازی استفاده از رویداد «آش و شکلات» و واکنش‌گیری مجازی در فصل اول بود و این شگرد در سریال گناه فرشته طبیعتا با توجه به ضعف عمیق سریال مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نگاهی به تازه‌ترین همکاری حامد عنقا با فیلیمو/ آیا «گناه فرشته» نامزد ضعیف‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی خواهد شد؟ +عکس

آیا گناه فرشته در جذب مخاطبان شکست خواهد خورد؟

این سریال احتمالا مثل تمامی آثار اخیر فیلیمو در لیست شکست خورده‌های این پلت‌فرم قرار خواهد گرفت و مدیران این پلت‌فرم روی آن حساب ویژه ای باز کرده‌اند. این سریال تنها محصول فیلیمو است که توسط مدیرعامل آن محمد جواد شکوری مقدم استوری می‌شود.

احتمالا تیم تبلیغاتی از هفته دوم انتشار سریال، قطعا آمارهای عجیب و غریبی را از بازدید مخاطبان سریال اعلام خواهند کرد. اما زخم‌کاری یکی از پربازدیدترین سریال‌های فیلیمو از مرز 650 هزار تماشا عبور نکرد و هر گونه آمار سازی برای پرمخاطب شدن سریال فیک خواهد بود. ضمن اینکه مهمترین نکته درباره سریال این است که این مجموعه فاقد پتانسیل‌های نمایشی عامه پسندانه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 28
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  38 8
  تحلیل هلی آبکی ارائه شده، قبل پخش سریال
  • IR ۰۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۲
   2 0
   خیر، نظرشما شاید مغرضانه ست
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  32 6
  نقد مغرضانه و تحلیل آبکی
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۷
   1 0
   این کامنت رو من گذاشتم قبل از تماشای سریال و حالا که قسمت اولش رو دیدم حرفمو پس میگیرم و با بخش هایی از نقدتان موافقم
 • Ali IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  15 10
  جای اینکه آثار نمایش خانگی رو مورد نقد مغرضانه و قضاوت پیش از پخش قرار بدید برید یه فکری به حال صدا و سیما بکنید که چندین ساله از بی محتوایی داره خزعبلات نشون میده و به یکی دو مورد تمامی محتوا هاش فاقد ارزش تماشا کردن هستن سریال گناه فرشته هم امروز پخش شد و در قدم اول و اپیزود ابتدایی حسابی خوش درخشید تا خاری باشد همانند قورباغه و فصل اول زخم کاری در چشمان کسانی که چشم دیدن موفقیت عرصه نمایش خانگی رو ندارند شبکه نمایش خانگی با اینکه میزبان آثار ضعیف و بسیار ضعیفی بوده اما بدون هيچ شک و تردیدی عملکردش از تمامی آثار نیم دهه صدا و سیما بهتر و رضایت بخش تر بوده.
  • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
   4 2
   اولا که همین اثر هم محض اطلاعتون قرار بود برای ماه رمضون تلوی یون ساخته بشه بعدم اینا هرچی باشه بهتر از اون خبرگزاری هایی هستند که سریالی که هنوز از تلویزیون پخش نشده را گفتند سریال درحال پخش فلان کم مخاطب سریالی اکه اتفاقا بعد پخش پرمخاطب بود.
  • ارام IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵
   0 0
   هنوز هم نسبت به گناه فرشته نظرتون مثبته؟؟؟
 • Ali IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  3 3
  کارگردانی هوشمندانه بهرنگ توفیقی روی نقاط ضعف فیلمنامه حامد عنقا سر پوش میذاشت؟؟؟؟ اصلا کاری با آقای عنقا ندارم اما چطور از کارگردانی آقای توفیقی تعریف و تمجید میکنید؟؟ مگه اثر آخرشو ندید؟ سریال سر گیجه دست کم از فاجعه نداشت و میشه گفت آبکی ترین سریال این کارگردان بود و حتی در آثار نسبتا خوبش هم کارگردانی درخشانی ارائه نکرده بعد شما اینطوری تعریف هوایی میکنید؟ شئن و جایگاه نقد و تحلیل رو حفظ کنید و با چنین حرفای بی پایه و اساسی مارو متعجب نکنید.
 • Ali IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  5 0
  فقط در مورد نفس بازغی باهاتون موافقم که خیلی مصنوعی ایفای نقش میکنه و حس تصنعی رو به مای مخاطب القا میکنه، البته که اول کارشه و با پیشروی پخته تر میشه ولی خب بازم نمیشه از ضعفش چشم پوشی کرد.
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  16 4
  خسته نمیشین از این هم تحلیل های خیالی و البته بی تاثیر
 • سید IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  19 4
  حالا بزارید ۴ قسمت نمایش داده بشه بعد نقدش کنید.
 • الف. ر IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  6 4
  باسلام. علی رغم تحلیل شماقسمت اول سریال خیلی جذاب و قابل اعتنا بود و آنچه که‌شما اضافات‌سریال اعلام فرمودین حتما در ادامه سریال متوجه خواهیم شدکه همه صحنه ها درست و بجا هستند...باتشکر
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  19 3
  حداقل بزاريد يك قسمت دربياد بعد شروع كنيد
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  6 4
  حتی اگر واقعا اینطور نباشه هم نقدتون کاملا مغرضانه و از روی کینه شخصی به نظر میاد، حداقل اینقدر غیرحرفه ای نقد نکنید که فقط آبروی خودتونو میبرید در ضمن نقد خوبه ولی آتش توپخونه رو بر سر طرف خودی ریختن واقعا جای تاسف داره
 • فیروزه ف DE ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  6 2
  به نظرم خیلی با دید منفی و حتی بدون نگاه کردن به این سریال اینا رو نوشتید چطور میشه با یه قسمت این همه نظر منفی داد؟؟؟
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  1 4
  تا اون جایی که من شنیدم قبلا قرار بود برای شبکه دو تلویزیون در ماه رمضان فکر سال قبل ساخته بشه ودرواقع قرار که بود که حامد عنقا بعد از آقا زاده برگرده به تلویزیون ولی نمی دونم چی شد دوباره ه سریالش را برد نمایش خانگی حالا صدا وسیما موافقتنامه یا چی نمی دونم. ولی اتفاقا به نظرم میاد پرمخاطب بشه و واقعا خیلی که برای صدا وسیما متاسفم که برای اونجا ساخته نشد.
 • باربد IR ۱۵:۴۴ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  7 0
  اتفاقا سریال پوست شیر سریال خوبی بود مفهوم غیرت رو برای مخاطب به خوبی به نمایش گذاشت
 • باربد IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  6 2
  خدایی اینو نبین ملت تلویزیون ایرانو ببینن؟ سریالهای بیمحتوایی مثل لیسانسه ها و ستایش و جومونگ و.....رو برای nامین بار ببینن؟
 • محسن GB ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  2 1
  گناه فرشته و محسن در آینده منجر به تولد دو بیبی سفید و خوشگل خواهد شد
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  16 1
  از هر چیزی که شما انتقاد کنید مردم حتما میرن سراغش
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  12 0
  هر روز چندین پست از فیلم و سریال و فیلیمو
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  6 1
  اگه مثل بورس پول سریال ها هم میرفت تو جیب خودشون اونوقت سریال ها رو بهترین سریال خاورمیانه معرفی میکردن
  • جواد ناعمی IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۸
   0 0
   امروز قسمت دوم رو دیدم بسیار هم عالی ،انتقاد هم خوبه درست باشه نه رو باد هوا ،اقلا چند قسمت ببین کوچولو بعد کنده گوی کن ،ممنون از تمام بازیگران این سریال
 • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  5 1
  این سریال ها از جیب شخصی ساخته میشن برعکس بورس که از جیب مردم بودجه کشور تامیین میشه
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  17 1
  این سریال ها اسیبی به سرمایه مردم نمیزنن ولی بورس و اختلاس مسئولان چرا
 • ناشناس IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  13 1
  کلا 1قسمت منتشر شده چجوری تحلیل کردین؟انگار شما همه قسمت هارو دیدین؟سریال اقازاده هم انگار خیلی بهتون فشار وارد کرده
 • مهتاب RU ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  7 1
  تازه یه قسمتش پخش شده دارین بد میگین ازش ، اصلا معلوم نیست که مغرضانه ست نظرتون اصلاااااا، شهاب حسینی هم در هر نقشی شاهکار میکنه ، همه دوستش دارن اینجا هم فعلا عالی بوده و نقشش خیلی بهش میاد
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  1 4
  محتوا نداره میخواد بفروشه
 • محمدحسین IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  14 1
  ادبیات تحلیل گر نشون میده در حدی نیست که بخواد نقد بنویسه برادر یا خواهر برو قصه شبانه کودکانه بنویس
 • DE ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  13 0
  فیلیمو کلی طرفدار و مشترک داره و سریال های پولی اش چند برابر آثار صداوسیما بیننده داره
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  2 0
  چرا از پخش سریال آقازاده تا این حد ناراحت هستید؟
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۱
  0 0
  با با جا ن فا ز بد ند ه
 • سحر IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۲
  9 0
  اواچه خبرته؟.یعنی بادیدن یه قسمت ازسریال تااین حدبه خودت اجازه میدی چرت وپرت بنویسی.
 • صالحی IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۲
  1 0
  چقدرنقدبی انصافانه ای کردین ولله آقای فراستی هم اینقدربهش گیرمیدن منتقدبی انصافی نیست شماروچه حسابی به خودتون اجازه میدین مردم روبدبین کنین؟؟مردم عاشق شهاب حسینی هستن وبه عشق سوپراستارشون فیلم وسریالاش رومی بینن..دیگرعوامل هم زحمت کشیدن وسریال به این خوبی ساختن
 • علی برجسته IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۲
  3 0
  حضورسوپراستارسیدشهاب حسینی درسریال گناه فرشته مُهرتاییداین سریاله..امیرِآقایی ومهدی سلطانی هم کامل کننده ی این اثرهستن
 • اکبری IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۲
  1 1
  بازی هاعالی هست بازیگران خیلی خوبن مخصوصاآقای حسینی عزیز..فقط خداکنه کم کم یخ استادرضوی بازبشه..دیگه سریال عالیه من دوستش دارم خانوادگی دیدیم ولذت بردیم ومنتظرادامه سریال هستیم
 • علی مشفق IR ۰۷:۳۱ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۲
  1 3
  شهاب حسینی سوپراستاربه تمام معناوالسلاااام..خدابرامون حفظش کنه..مردبزرگ وبی همتاوشهاب هنرایران زمین💖
 • فرنگیس IR ۰۷:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۲
  1 2
  چقدرجذابه دوتازوج که وکیل هستن قراره روبروی هم قراربگیرن..البته خدامیدونه چه نقشه هایی امیرآقایی برای شهاب حسینی ولادن مستوفی کشیده...خیلی سریال جذابیه..ممنون ازسازندگانش
 • سروش IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۲
  3 1
  فیلم یا سریالی هم در شبکه خانگی هست که مورد تائید شماها باشه؟؟؟!!!!!!!!!! همش ایراد گرفتن هنر نیست شماها بسازید تا ما ببینیم
 • مصیری IR ۰۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۳
  0 0
  آقای پورصباغ از آلبالویی جنسی چخبر
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۳
  1 1
  کاملا مشخصه که تعدادی کامنت نویس بصورت کاملا خودجوش!!! اومدن به نفع یک سریال در فیلیمو نظر بدهند! خلاصه مدیونید از چشم فیلیمو و ذینفعاش بدونید این طرفداریهای عجیبو… مردم تو گرفتاری هستند و یک عده پول پرست مشغول پاتیناژ کردن روی درد مردم…
 • روح الله IR ۰۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۴
  1 0
  عزیزم با کارگردان مشکل شخصی داری به خودش اس ام اس بده.
 • ناشناس IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۴
  0 0
  شما هنوز یک قسمت پخش نشده ، کلی انتقاد به سریال وارد کردید . میشه بفرمایید کدام سرگرمی مناسب را برای مردم درست کردید که به این سریال اینگونه تاختید ؟ اینکه شما قبل از پخش دیالوگ و سکانسهای سریال را زیر سوال میبرد نشان زیرکی و هوش و سواد شما نیست معنای دیگری میدهد.
 • ناشناسم IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۴
  1 0
  به نظر من نقد سریال ها با شخصیت ها و اسم های تکراری کار بدی نیست ...حضور تکراری بعضی از بازیگران در فیلم هایی که آقای عنقا نوسینده یا کارگردان اونها بوده باعث ضعف فیلم و تکراری شدن مسائل و هیجان های توی فیلم میشه .آقای حامد عنقا نظر و نکته عجیبی در رابطه با فشار های نابرابر یا فاصله طبقاتی در فیلم آقازاده رو میخواستن نشون بدن اما با موضوع حامد تهرانی و استدلال های نادرست برای پیدا کردن رابطه بین داستاناشون با بقیه آقا زاده ها خیلی موضوع فاصله طبقاتی عمقی بیان نشد ..یا توی فیلم پدر با تکراری بودن موضوعشون یکم از اون هیجان های سریالی رو نداشت مثل فیلم تنهایی لیلا از حال نشون داد و اون هیجان مخاطب برای دیدن اینده شخصیت ها رو کم کرد و با دیدین فیلم پدر همون کار تکرار شد ...بنظر من موضوع برای مخاطب مبهم بمونه بهتر از اینه که مثل فیلم پدر همه چیز مشخص باشه ..و در رابطه با مجوز از صدا و سیما من نظر خاصی ندارم چون فیلم هایی رو مجوز دادن که حنثتی ارزش نقد هم نداشتن ان شاءالله که موضع اصلی این سینما گردانان هم مشخص بشه و ما هدف اصلی بازیگردانان بازیگران و کارگردان ها رو بفهمیم و فیلم های خانوادکی و داخلی قوی تری داشته باشیم که فرهنگمون رو نشون بدن و باعث افتخارمون باشه🇮🇷✌
 • زهرا IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۴
  0 1
  تحلیل به شدت مغرضانه
 • وحیدگورکانی IR ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
  0 0
  پیش نمایش قسمت 8فرشته کنار نویده..به نوید میگه نویدم....چه راضی بین فرشته و‌نوید هست‌...و‌اینکه من شرط‌میبندم که فرشته بی کناه نیست یا قاتله و یا هم دست هست...این گوی و این میدان
 • دادمرز IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  0 0
  فيلمی پر از کلیشه و سخنرانی های فلسفی بی مورد درباره زندگی و روابط آدمها دوره آقا آقا گفتن و نوکر بازی و اجیر کردن آدمها گذشته نویسنده محترم گویا در ایران زندگی نمی کنند سریال به شدت افتضاح چه محتوایی جه کارگردانی انتخاب بازیگران به دیالوگ های قلمبه سلمبه سعی در اعتبار بخشیدن به فیلمنامه دارید همه کاره محترم گناه فرشته ذهن و هوش مخاطب رو نادیده نگیرید و بیشتر از این به شعورش توهین نکنید
 • IR ۰۶:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
  1 0
  فيلمی پر از کلیشه و سخنرانی های فلسفی بی مورد درباره زندگی و روابط آدمها دوره آقا آقا گفتن و نوکر بازی و اجیر کردن آدمها گذشته نویسنده محترم گویا در ایران زندگی نمی کنند سریال به شدت افتضاح چه محتوایی جه کارگردانی انتخاب بازیگران با دیالوگ های قلمبه سلمبه سعی در اعتبار بخشیدن به فیلمنامه رو داره. همه کاره محترم گناه فرشته ذهن و هوش مخاطب رو نادیده نگیرید و بیشتر از این به شعورش توهین نکنید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس