شکایت ایالت آمریکایی از متا به دلیل ناتوانی در محافظت از کودکان

ایالت نیومکزیکو آمریکا به دلیل ناتوانی شرکت مادر اینستاگرام و فیس بوک در محافظت از کودکان در مقابل سواستفاده جنسی و قاچاق انسان شکایت کرده است.

به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، رائول تورز دادستان کل ایالت نیومکزیکو آمریکا علیه متا پلتفرمز شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام و مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی آن شکایت کرده است زیرا این پلتفرم های اجتماعی نتوانسته اند در مقابل سواستفاده جنسی و قاچاق انسان از کودکان محافظت کند.

تورز در بیانیه ای نوشته است: تحقیق ما درباره پلتفرم های متا نشان می دهد آنها فضاهایی ایمن برای کودکان نیستند و برعکس مکانی برای مجرمان هستند تا محتوای هرزنگاری کودکان را مبادله و از کودکان درخواست های نابه جا کنند.

به گفته او متا به چند فرد بزرگسال اجازه داده کودکان را بیابند، با آنها تماس برقرار و درخواست عکس ها و ویدئوهای هرزنگارانه کنند.

متا در واکنش به این شکایت اعلام کرد از فناوری پیچیده ای استفاده و کارشناسان ایمنی کودکان را استخدام می کند. علاوه بر آن محتوای غیرقانونی را به مرکز ملی کودکان گمشده و مورد سواستفاده قرار گرفته شده، ارسال می کند. همچنین این شرکت اطلاعات و ابزارها را با شرکت های دیگر و نیروهای مجری قانون از جمله دادستان های کل به اشتراگ می گذارد تابه ردیابی مهاجمان جنسی کمک کند.

در کنار این موارد متا ادعا می کند فقط در ماه آگوست سال جاری میلادی بیش از ۵۰۰ هزار حساب کاربری را به دلیل نقض قوانین سواستفاده جنسی از کودکان غیرفعال کرده است.

به گفته تورز، زاکربرگ و دیگر مدیران اجرایی متا از آسیب های جدی محصولاتشان برای کاربران جوان آگاهند و با این وجود نتوانسته اند تغییرات کافی در پلتفرم هایشان ایجاد کنند تا از سواستفاده جنسی کودکان جلوگیری کنند.

آستین کنودسن دادستان کل ایالت مونتانا اعلام کرد از متا شکایت کرده زیرا اینستاگرام به طور عمدی طوری طراحی شده تا به خصوص برای افراد زیر سن قانونی اعتیاد آور باشد.

در ماه اکتبر نیز بیش از ۴۰ ایالت آمریکا از متا شکایت و شرکت را متهم کردند با اعتیادآور کردن پلتفرم های اجتماعی اش به بحران سلامت جوانان دامن زدند.

متا، بایت دنس و یوتیوب هم اکنون با صدها شکایت از سوی کودکان و مدارس درباره اعتیاد آور بودن شبکه های اجتماعی روبرو هستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس