کد خبر 1551084
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۶
نکیسا: از طرف نکونام هم از فیلمبردار سیما دلجویی کردم

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان گفت:‌ من هم از سوی خودم و هم از طرف جواد نکونام هم از فیلم‌بردار صداوسیما دلجویی کردم.

به گزارش مشرق، باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در فصل جاری یکی از موفق‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال بود. این تیم اکنون با ۱۹ امتیاز در رده سوم جدول لیگ ایستاده و بالاتر از تیم‌های مدعی مثل پرسپولیس، تراکتور و گل‌گهر سیرجان قرار گرفته است. ذوب‌آهن در هفته یازدهم لیگ برتر هم توانست استقلال صدرنشین را متوقف کند. با نیما نکیسا بعد از چهار ماه مدیریت در باشگاه ذوب‌آهن اصفهان گفت‌وگویی انجام دادیم و صحبت‌های دروازه‌بان اسبق تیم ملی و مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان را می‌خوانیم.

* ذوب‌آهن‌ بخش کمی از بودجه خود را دریافت کرده

وضعیت باشگاه ذوب‌آهن‌ در چهار ماه حضور شما چگونه است؟

ذوب‌آهن‌ با زحمات محمد ربیعی و بازیکنان پرتلاشش وضعیت بسیار مناسب و مطلوبی دارد. از سرمربی و بازیکنان پرتلاش باشگاه تشکر می‌کنم که با کمبودها و نداری‌ها کنار می‌آیند تا مسئولیت‌شان را به خوبی انجام بدهند. از آنها تشکر می‌کنم و همچنین از مدیرعامل محترم کارخانه ذوب‌آهن که ما را حمایت می‌کند. ضمن اینکه باید بگویم تیم بسکتبال باشگاه ذوب‌آهن‌ نیز در جایگاه دوم جدول لیگ قرار دارد که این موفقیت هم حاصل تلاش‌های دکتر حاتمی در بسکتبال است. شرایط باشگاه ما بسیار خوب است و به لطف همکارانم و پرسنل زحمتکش باشگاه و کارخانه ذوب‌آهن‌ وضعیت مطلوبی داریم. کارگران کارخانه ذوب‌آهن‌ در کنار کوره‌هایی با ۱۳۰۰ درجه حرارت تلاش می‌کنند تا مجموعه ذوب‌آهن‌ موفق شود.

شما از نداری‌ها گفتید مگر باشگاه ذوب‌آهن‌ هم مشکل مالی دارد؟

باشگاه ذوب‌آهن‌ هم متأثر از شرایط اقتصادی کشور است و در زمینه اقتصادی دچار مشکلاتی است اما ما قدردان هیأت مدیره باشگاه و مدیران و معاونت‌های مختلف کارخانه هستیم. ما هم پول فراوان و کلان نداریم. تا امروز که ۹ ماه از سال ۱۴۰۲ گذشته باشگاه ذوب‌آهن‌ فقط بخش کوچکی از بودجه مصوب خود را دریافت کرده است و سختی‌های زیاد در فضای اقتصادی کشور در ذوب‌آهن‌ نیز وجود دارد. با وجود همه این مشکلات و سختی‌ها تمام پرسنل و ورزشکاران باشگاه برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند.

نکیسا: از طرف نکونام هم از فیلمبردار دلجویی کردم

* وظیفه مدیرعامل حضور در کف میدان است نه مصاحبه های متوالی

نقش شما به عنوان مدیرعامل هم در موفقیت‌های ذوب‌آهن‌ پررنگ است.

من بدون شکسته نفسی این را می‌گویم اگر باشگاه موفق شده من کمترین نقش را در آن دارم زیرا معاونت‌های مختلف در باشگاه و پرسنل زحمتکش باشگاه بسیار دقیق و پرتلاش کار می‌کنند. معاونت‌های فرهنگی ورزشی، بازرگانی، اقتصادی و پشتیبانی و مالی همه و همه دقیق و پرتلاش هستن دو به لطف خدا نتایج خوبی گرفته‌ایم همین تلاش باعث شده هواداران دوباره با باشگاه ذوب‌آهن‌ و ورزشگاه فولادشهر آشتی کنند و در هر مسابقه تماشاگران زیادی برای دیدن مسابقات به ورزشگاه بیایند. ذوب‌آهن‌ دوباره همان تیم مطلوب هوادارانش شده است.

من عقیده دارم مدیرعامل باید در کف میدان کار کند نه آنکه مدام در رسانه حضور داشته باشد این نخستین مصاحبه من بعد از چهار ماه مدیریت در باشگاه ذوب‌آهن‌ است. من معقتدم مدیرعامل باید روزی ۱۲ تا ۱۴ ساعت برای باشگاه کار کند نه اینکه فقط بخواهد مصاحبه کند و در رسانه‌ها حرف بزند کار مدیریت این نیست حضور مدام در رسانه‌ها باعث حاشیه‌سازی شده و از اصل موضوع دور می‌مانیم. بازیکنان و مربیان فوتبال هم همین‌ قدر از حاشیه‌ها دوری می‌کنند و به همین دلیل ما آرامش خوبی داریم.

* از طرف نکونام هم از آن فیلمبردار دلجویی کردم

در بازی استقلال و ذوب‌آهن‌ حواشی رخ داد که مهم‌ترین مسئله همان درگیری فیلمبردار با سرمربی حریف بود؟

من از آن فیلمبرداری از جایگاه یک بازیکن سابق تیم ملی دلجویی کردم . جواد عابدین یک فیلمبردار بسیار متشخص از صداوسیمای اصفهان است اگر می‌بینید که تصاویر مسابقات فوتبال سپاهان و ذوب‌آهن بسیار با کیفیت‌تر و مطلوب‌تر از شهرهای دیگر است به خاطر زحماتی است که فیلمبرداران و عوامل صداوسیما در اصفهان می‌کشند. از مدیریت محترم صداوسیمای استان و پرسنل متعهدشان تشکر می‌کنم. دلجویی من از آن فیلمبرار باعث ناراحتی هواداران ا ستقلال شد اما واقعیت این است که من به عنوان بازیکن سابق تیم ملی این کار را کردم ضمن اینکه جواد نکونام هم دوست من و همبازی سابق من است و من حتی از زبان نکونام هم از این فیلمبردار دلجویی کردم.

جواد یک فوتبالیست جنتلمن و با شخصیت است و اکنون هم یکی از مربیان جوان و آینده‌دار است. به آن فیلمبردار گفتم آن اتفاق نباید ملاک قضاوت تو در مورد شخصیت نکونام باشد شاید فشار بازی بر او مستولی شده بود که چنان برخوردی با تو انجام داد. خود من جواد نکونام را به خوبی می‌شناسم سال‌ها در تیم پاس با او هم بازی بودم او یکی از با شخصیت‌ترین‌های فوتبال ما است.

ضمن اینکه ما هرچه داریم از هواداران فوتبال است و باید همه شرایط برای حضور بیشتر هواداران در باشگاه‌ها فراهم کنیم. در سال‌های گذشته نیز در خود اصفهان فیلمبردارها حتی به سمت رسول کربکندی سرمربی ذوب‌آهن‌ هم رفته بودند که او با مهربانی و ملایمت از فیلمبردار خواسته بود از او فاصله بگیرند و تمرکزش را به هم نریزند.

باید به این نکته هم توجه داشت بعد از سوت آغاز مسابقه و تا پایان سوت بازی، مسابقه براساس قوانین فوتبال و سازمان لیگ انجام می شود و ما محوطه فنی داریم. اما بعد از پایان سوت بازی مسئول امنیت و حفاظت عوامل با مسئولان امنیتی و انتظامی است و دیگر بعد از سوت پایان مسابقه چیزی به نام محوطه فنی برای مربی وجود ندارد. جواد عابدین هم فیلمبردار با شخصیتی است که مافوق و کارگردان برنامه از او خواسته بود که تصاویر متفاوت‌تر و بهتری از لحظه خروج بازیکنان و مربیان از چمن ورزشگاه بگیرد.

نکیسا: از طرف نکونام هم از فیلمبردار دلجویی کردم

* تاکتیک ذوب آهن مقابل استقلال هوشمندانه بود

بازی استقلال و ذوب‌آهن‌ از نظر فنی چطور دیدید؟

ربیعی مربی خوبی است که توانست ذوب‌آهن‌ را بعد از گل خوکردن به بازی برگرداند و بازگشت مقابل تیم قدرتمند استقلال کار هر تیمی نیست جواد نکونام در ا ستقلال هر تاکتیکی را که بخواهد می‌تواند اجرا کند زیرا مهره‌های موردنظرش را در اختیار دارد زیرا از همانجایی که از استقلال ضربه خوردیم به آن ضربه زدیم و هر دو تیم با شوت زنی به گل رسیدن دلیلش این بود که دو تیم منافذ نفوذ حریف را بسته بودند. ربیعی هم تاکتیکی بسیار هوشمندانه مقابل استقلال انتخاب کرد و توانستیم موقعیت‌های خطرناک‌تر و بهتری نسبت به استقلال ایجاد کنیم. بازی مساوی تمام شد و تماشاگران هم از دیدن این مسابقه جذاب راضی بودند.

* توصیه های مدیرعاملی که دروازه بان سابق تیم ملی است

فیلمی از شما منتشر شد که قبل از بازی با دروازه‌بان تیم ذوب‌آهن‌ در حال صحبت بودید؟

بله، دروازه‌بان تیم ما یک جوان آینده‌دار است. پارسا جعفری دروازه‌بان جوانی است که با شایستگی توانسته نظر سرمربی سخت‌پسند ما را به خودش جلب کند. حبیب فرعباسی دیگر دروازه‌بان ما دچار مصدومیت شده بود. من هم به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن‌ و دروازه‌بان اسبق تیم ملی سعی کردم به این دروازه‌بان جوان‌مان روحیه و انگیزه بیشتری بدهم وگرنه توصیه‌های فنی ما مربی دروازه‌بانان ما به خوبی به دروازه‌بانان ارائه می‌دهد. گفتم حالا که مدیرعامل این باشگاه دروازه‌بان تیم ملی بوده شاید بتوانم آرامش بیشتری به این جوان بدهم و از او خواستم فکر کنم مقابل یک تیم عادی بازی می‌کند و در زمین هر کاری که صلاح بود انجام بدهد. چند توصیه دیگر هم به او داشتم. پارسا جعفری جوانی است که بسیار سلامت زندگی می‌کند و دروازه‌بان آینده‌داری است.

* شکایت از استقلال یک دلیل دارد

هدف‌گذاری شما در لیگ برتر چیست؟

ما از نظر بودجه‌ای در رده دوازدهم و سیزدهم لیگ برتر قرار داریم. اما درایت کادر فنی ما به سرمربیگری ربیعی باعث شده تیمی منسجم و موفق باشیم. یکی از رسانه‌ها تیتر زده بود ذوب‌آهن‌ را به خانه‌های‌تان دعوت نکنید زیرا تیم خطرناکی است ذوب‌آهن‌ ۱۵ امتیاز از ۱۹ امتیاز را خارج از خانه گرفته ما تیم سخت‌کوشی هستیم که تا دقیقه ۹۵ برای موفقیت تلاش می‌کنیم تا به نساجی گل بزنیم، استقلال خوزستان را شکست بدهیم و از آلومینیوم اراک هم در لحظات آخر امتیاز بگیریم. ما تیمی سخت‌کوش هستیم که هدف‌مان موفقیت و راضی نگه داشتن هواداران است.

شما از باشگاه استقلال به دلیل رعایت نکردن سقف بودجه باشگاه شکایت کرده‌اید؟

بله ما از استقلال شکایت کرده‌ایم اما این شکایت فقط یک دلیل دارد آن هم شفاف‌سازی مسائل مالی است. من برای تمامی تیم‌ها، مدیران عامل و بازیکنان و سرمربیان لیگ برتر احترام قائل هستم اما به من حق بدهد برای حفظ منافع باشگاه وارد عمل شوم. باشگاه ذوب‌آهن‌ مثل باشگاه پاس یک مکتب در فوتبال کشور است باشگاهی با قدمت و فرهنگ، ما می‌خواهیم حق‌مان را بگیریم و اگر ما تخلف کرده باشیم مراجع قضایی به آن رسیدگی می‌کند و حالا هم که قانون سقف بودجه تعیین شده و از سوی سازمان لیگ برای باشگاه‌ها قرار داده شده است همه باید از آن تمکین کنند و به آن احترام بگذارند.

ما تیمی هستیم که با وجود اینکه ۵ امتیاز در ۱۱ مسابقه از اشتباهات داوری متضرر شده‌ایم هیچ شکایتی از داوران یا کمیته داوران نداشته‌ایم و همواره به داوران، کمیته داوران و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ احترام گذاشته‌ایم چون معتقدیم داور انسانی جایزالخطا است و تلاش می‌کنیم که در آرامش کار خود را پیش ببریم.

* شکایت از استقلال تحت تاثیر هیچ عزیزی نیست

می‌گویند چون شما در گذشته در پرسپولیس بوده‌اید به همین خاطر از استقلال شکایت کرده‌اید و تحت تأثیر این مسئله هستید؟

من و باشگاه ذوب‌آهن‌ تحت تأثیر هیچ عزیزی نیستیم. باشگاه ذوب‌آهن‌ یک مجموعه قدرتمند است که وکلا، معاونین و مشاوران قوی دارد و ما بعداز بررسی‌های مختلف در هیأت مدیره رسیدیم که از باشگاه استقلال شکایت کنیم و خواستار شفاف‌سازی در مسائل مالی هستیم و اینکه باشگاه‌ها به قانون سقف بودجه تعیین شده احترام بگذارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  0 1
  وقتی جنبه ندارید و به جایی می رسید دلقک هایی که بی عرضگی خود را در خشم به دیگران تخلیه می کنند
 • مجتبی ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  1 0
  نیما نکیسا مطمئنا یک مدیر موفق در ورزش ایران خواهد شد
 • ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  0 0
  چه مصاحبه فنی و قوی ای بود. نشون داد یک سر و گردن از مدیران عامل باشگاه های دیگه بیشتر از فوتبال سر در میاره و با همه جوانب فنی و قانونی فوتبال و باشگاه داری آشناست
 • ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  0 0
  جالبه زمانی تازه مدیر ذوب شده بود می گفتند برای چی یه تهرانی امده اصفهان یا انگ حکومتی برای دیدار با رهبری بهش می زدند کلی فحش
 • علی ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  0 0
  بابت اومدن فیلمبردار به داخل زمین حین بازی چی دارین بگین اقای حرفه ای.کار خوبی نمیکنین با احساسات یه عده هوادار بازی میکنین که سکوی پرتاب تون باشه برای آینده.آینده نشون میده این همه بازی رسانه ای و مصاحبه برای چی بوده
 • ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  0 0
  اگر تحت تاثیر هیچ عزیزی نبودید، از خود آن عزیز هم شکایت می کردید!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس