تصمیمات مهم AFC درمورد مجوز حرفه‌ای و مرحله نهایی لیگ قهرمانان

تصمیمات کلیدی در دومین جلسه کمیته مسابقات AFC اتخاذ شد.

به گزارش مشرق، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دوره ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ تشکیل جلسه داد و چند موضوع استراتژیک را با هدف ارتقا بیشتر مسابقات AFC که در دومین نشست خود در دبی، امارات متحده عربی برگزار شده بود، مورد بحث و بررسی قرار داد.

این نشست به ریاست Tran Quoc Tuan برگزار شد، وی آینده جام همبستگی AFC که در سال ۲۰۲۰ به دلیل بیماری همه گیر کرونا لغو شد و دوره بعدی که در ابتدا برای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده بود را مورد بررسی دقیق قرار داد.

وی خاطرنشان کرد که بیشتر فدراسیون های شرکت کننده، به ویژه تیم های دارای رتبه پایین تر، اکنون در معرض دید و فرصت های بیشتری برای رقابت در مسابقات سطح بالا در مدت زمان طولانی تر هستند.

همچنین کمیته موافقت کرد که رضایت خود را به باشگاه DPMM FC Brunei بدهد تا در فصل ۲۰۲۴/۲۰۲۵ لیگ برتر سنگاپور و جام سنگاپور شرکت کند، و موضوع برای تایید نهایی به فیفا ارجاع شود.

اعضای کمیته همچنین در پایان نشستی با کارگروه فوتبال حرفه ای AFC برگزار خواهند کرد که اصلاحات استراتژیک در مسابقات AFC، بخش اصلی دستور کار این جلسه را تشکیل می دهد. همچنین به‌روزرسانی‌های فرآیند مناقصه مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تصمیم میزبان به اشتراک گذاشته خواهد شد که در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

تمام تصمیمات برای اجرایی شدن باید توسط کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس