راوی فعالیت هیأت‌ها در فاطمیه باشید

همزمان با فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) و برپایی مجالس عزاداری فاطمیه، سازمان هیأت و تشکل‌های دینی سومین فصل طرح «هیأت خبرنگار» را برگزار می کند.

به گزارش مشرق، همزمان با فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) و برپایی مجالس عزاداری فاطمیه، سازمان هیأت و تشکل‌های دینی سومین فصل طرح «هیأت خبرنگار» را با هدف روایت اقدامات و برنامه‌های هیأت‌ها در ایام فاطمیه به خصوص هیأت‌های کوچک با موضوع نقش زنان در تقویت پیوندهای اجتماعی و جهاد تبیین و نشر خوبی‌ها برگزار می‌کند.

در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند به مثابه یک خبرنگار، حس و حال هیأت خود را در قالب متن، صوت، تصویر، فیلم و … اطلاع‌رسانی کنند. روایت‌های برتر در رسانه‌های کشور و فضای مجازی این سازمان منتشر می‌شود.

راویان برتر هیأت‌ها در فاطمیه از کمک هزینه سفر عتبات و هدایای نقدی برخوردار خواهند شد. روایت‌های برگزیده این طرح بناست در تلویزیون و رسانه‌های معتبر کشور بازنشر داده شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این طرح کافی است عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۶۱۵ ارسال کنند. مهلت ارسال آثار در این طرح، تا دهم دی‌ماه است.

ارائه روایتی از نقش مادران در ایجاد و تقویت پیوندهای اجتماعی در قالب و بستر هیأت‌های مذهبی، امیدآفرینی و نشر خوبی‌ها با انعکاس تشریح و روایت برنامه‌های جانبی هیأت مانند کمک‌رسانی به نیازمندان، حل مسائل و مشکلات محله، روایت اقدام شاخص هیأت در موضوع فلسطین و غزه، ثبت و نگارش مهمترین محورهای سخنرانی‌های جلسه، وصف و روایت مداحی شاخص هیأت خودتان، روایت اتفاق خاص و ویژگی متفاوت هیأت نسبت به دیگر مجالس، وصف و روایت مجالس روضه‌های خانگی به خصوص مجالس قدیمی و قدمت‌دار
روایت حضور دهه هفتادی‌ها و دهه هشتادی‌ها در مجالس فاطمیه و فضای حسینیه کودک، معرفی و تقدیر از مادران شهدا در بستر هیأت، روایت فعالیت زنان موفق از جمله سوژه‌های پیشنهاد شده برای روایت‌گری به هیأت خبرنگاران است.

طرح هیأت خبرنگار در ایام ماه محرم و همچنین ماه صفر و اربعین حسینی هم از سوی سازمان هیأت و تشکل‌های دینی برگزار شد که بیش از ۲ هزار نفر در قالب این طرح، روایتگر هیأت‌ها شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس