اظهار پشیمانی محمد خاتمی از ادامه خط امام(ره)

اصلاح‌طلبان ساختاری معتقدند که خاتمی در سربزنگاه‌هایی چون آشوب‌های خیابانی گارد بسته داشته و نمی‌تواند رهبر جنبش در خیابان باشد.

سرویس سیاست مشرق- آخرین حلقه‌های وصل میان اصلاح‌طلبان رادیکال با محمد خاتمی در حال بریده شدن بوده و گویا اصلاح‌طلبان ساختاری بار دیگر در حال عبور از خاتمی هستند. جریان تندرو اصلاحات با تکیه بر جوانان این جناح در روزهای اخیر رئیس دولت اصلاحات را به «بی‌عملی» و «بی‌کنشی» متهم کرده و معتقدند که دوران همراهی با خاتمی به سر رسیده است.

اصلاح‌طلبان تندرو اعتقاد دارند که با وجود علاقه عاطفی به خاتمی امکان همراهی با لیدر اصلاحات را نداشته و تبریک تولد یک عده یا تسلیت مرگ عده‌ای دیگر یا خواندن خطبه عقد کنشگری نیست خصوصا برای رهبر سیاسی اثرگذاری که خرداد ۷۶ بیست میلیون رای جامعه ایرانی را داشته است!

اصلاح‌طلبان ساختاری معتقدند که خاتمی در سربزنگاه‌هایی چون آشوب‌های خیابانی گارد بسته داشته و نمی‌تواند رهبر جنبش در خیابان باشد، از نگاه این جریان سیاسی خاتمی اگر ادعا می‌کند که دارای سرمایه‌ اجتماعی است باید آن را حالا خرج کند و نه فردای دیگر، بر این اساس فصل همراهی با رئیس دولت اصلاحات به پایان رسیده و موعد جدایی به سرآمده است.

سعید رضوی فقیه که در سال‌های اخیر از اصلاح‌طلبی به سبک دوم خردادی عبور کرده و به سوی گروهک منحله نهضت آزادی گرایش یافته در این‌باره می‌گوید: خاتمی باید در بزنگاه‌ها وارد عمل شود تا در بخش‌هایی از جامعه اثرگذاری داشته باشد که متاسفانه نگذاشته است، یا تکرار آقای خاتمی برای لیست امید که از اعتبار آقای خاتمی هم خرج شد تاثیری روی سرنوشت اصلاحات داشت؟ با کدام مشاوره این کار را کردند!؟ این‌ها تاکتیک‌های کدام استراتژی بودند!؟ گفتمانی که آقای خاتمی در دو خرداد مطرح کرد و بعد هم آن را گسترش داد که مولفه‌های مشخص خود را داشت و تعداد زیادی آدم را از سطوح مختلف را به یکدیگر پیوند داده بود الآن به کجا رسیده است؟ الآن گفتمان آقای خاتمی چیست که فقط خود همین اصلاح‌طلبان را دور خود جمع کند.

اصلاح‌طلبان از خاتمی بریده‌اند! / تبریک تولد یا تسلیت مرگ و خواندن خطبه عقد کنشگری نیست!

اصلاح‌طلبان رادیکال همچنین با اشاره به گسست سیاسی در میان اصلاح‌طلبان معتقدند که جوانانشان از مسن‌ترها بریده‌اند. رضوی فقیه در بخشی دیگر از انتقادات علنی نسبت به ژنرال‌های ۵ ستاره در جبهه اصلاحات می‌گوید» مسن‌ترها آگاهانه انتخابات را تحریم نکرده‌اند بلکه با صندوق رای قهر کرده‌اند چون می‌بینند دیگر سهمی ندارند. من بعید نمی‌دانم اگر شورای نگهبان به آن‌ها هم سهمی بدهد همین جوانانی که در در گفت‌وگوهای خصوصی شعار براندازی می‌دهند در ستادها فعال شوند!

پیش از این فرزند جلایی‌پور و یک عضو دیگر از گروهک نهضت آزادی، خاتمی را تهدید کرده‌ بودند که باید شفاف‌تر، دموکرات تر و منعطف‌تر باشد و جوانان اصلاح‌طلب دیگر دلشان نمی‌خواهد زنجیره انسانی اصلاح‌طلبان در شب انتخابات شوند. از نگاه اصلاح‌طلبان ساختاری خاتمی استراتژی، گفتمان، برنامه مشخص، نگاه تحلیلی به خصوصی به شرایط موجود و مطلوب وجود ندارد از این رو نمی‌تواند رهبر معنوی آن‌ها در تحولات آینده باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 5
 • ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  16 10
  فقط می توان گفت اصلاح طلبان تهوع آور !!!!!!!
  • ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
   19 2
   فرقی نداره! همشون تهوع آور هستن!
  • ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
   4 2
   مرگ بر فتنه گر چه در حصر چه در قصر
 • محمدایوب ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  4 1
  وزارت اطلاعات وسازمان اطلاعات سپاه باید به هوش باشد سرمایه های اسراییل چون دیگر رای ندارند دارند مانند منافقین وارد فاز مبارزاتی می شوند منتهی فرق اینها با منافقین این است آنها سلاح به دست گرفتند اینها با استفاده ابزاری از زنان لباسشان را در می آورند با جوانان وارد مبارزه تن به تن می شوند و جوانان را از شور و حال انداخته بی حال می کنند واخر مکانی را مانند رژیم قبل راه می اندازند جوانان را به آنجا می کشانند
 • ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  0 0
  رتبه اول از نظر ارزشمند ترين كالاي جهان
 • 262 ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  6 19
  سید هنوز هم سالار دلهاست نامش ، مرامش ، کلامش در دلهای ما جا دارد.
  • حسین ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
   0 0
   مرگ بر سگ نجست اصلاح طلب منافق که بوی تعفنش همه جا رو گرفته ...زنده باد غزه . زنده باد مقاومت زنده باد حزب الله
  • حسین ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
   0 0
   یه اصلاح طلب خوب ... یه اصلاح طلب مرده است..!
 • ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  5 2
  همراهی با اسرائیل و فتنه های ۷۸ .۸۸ .۹۶.۹۸ و ۱۴۰۱ به کنشگری تو اضافه کنید
 • بهنام ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  8 0
  مردم هم از اصلاح طلبان و اصولگرایان بریده اند
 • عمو ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  0 1
  چند متر?
 • ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  18 2
  بهمن 88 سازمانهای نظرسنجی امریکا صحت نتیجه انتخابات را تایید کردند اگر مردم خبر دار میشدن کار به اینجا نمی کشید
 • ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  0 1
  اصلاح طلبان از خاتمی بریده اند یا کلا همشون باهم بریده اند یک حرف تفاوت دارد خود خاتمی که ...
 • ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
  0 3
  الموت الأمريكا الموت الاسراييل لعنت علي يهود لعنت علي ال سعود الموت علي خائن الموت اصلاح طلب
 • ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
  0 0
  مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....مرگ بر آمریکا و اسراییل .....
 • ۰۶:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۱
  0 0
  خوب حالا این به قول جوانان می خواهند چه کنند 12
 • ۰۶:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۱
  0 0
  برای مردم از صندوق های بازنشستگی و بحرانشون گفتید که به این خاطر سن بازنشستگی را بالا بردید یا بازهم ماری را بدون توضیح انجام دادید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس