اسرائیل

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از بازدید وزرای خارجه کشورهای ایرلند، نروژ و انگلیس از کرانه باختری، با هدف جلوگیری از کمک‌رسانی اروپا به فلسطینیان ممانعت کرده است.

به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی «واللا» به نقل از دو دیپلمات غربی گزارش داد که طی هفته‌های اخیر، وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی از بازدید ۳ وزیر خارجه اروپایی از روستاهای فلسطینی واقع در منطقه C در کرانه باختری جلوگیری کرده است.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین» این دو دیپلمات اروپایی روز گذشته، سه‌شنبه (سوم اکتبر) به واللا گفته‌اند: وزرای خارجه کشورهای ایرلند، نروژ و انگلیس که در هفته‌های اخیر از سرزمین‌های اشغالی دیدن کرده‌اند، خواستار بازدید از روستاهای فلسطینی در منطقه C شده‌اند که به دلیل مخالفت وزارت امور خارجه اسرائیل از انجام این کار منع شدند.

در حالی که این دو دیپلمات غربی اذعان کرده‌اند «اسرائیل سیاست خود را به خاطر وضعیت داخلی تغییر داده»، اما منابعی در وزارت امور خارجه رژیم مدعی هستند که ممانعت این وزرا از بازدید براساس یک «تصمیم امنیتی» بوده است.

پایگاه عبری واللا در ادامه گزارشش نوشت: لابی شهرک‌سازی، به ویژه سازمان‌های شهرک‌سازی وابسته به حزب «صهیونیسم مذهبی»، عضو ائتلاف حکومتی «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر را برای جلوگیری از کمک‌رسانی اروپا به فلسطینیان در منطقه C تحت فشار قرار می‌دهد.

«لئور حایط»، سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی، تصمیم برای عدم موافقت با بازدید هیأت‌های اروپایی از منطقه C را که در پی رایزنی‌های امنیتی صورت گرفت، توجیه کرده و گفت: این به منظور «جلوگیری از تشدید درگیری‌ها» در مناطقی است که رژیم به عنوان «مناطق دارای اصطکاک» طبقه‌بندی می‌کند.

در حالی که پایگاه واللا به نقل از منابع دیگر نوشت: «هیچ مقامی در ارتش اسرائیل چنین توصیه‌ای به وزارت امور خارجه نکرده است». این رسانه عبری همچنین به نقل از منابعی در سرویس امنیت داخلی رژیم اشغالگر (شاباک) می‌نویسد که «هیچ رایزنی از سوی وزارت امور خارجه با مقامات شاباک در این زمینه صورت نگرفته است».

از زمان تشکیل کابینه فعلی رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو، تل‌آویو از هرگونه تحرکاتی که منجر به بهبود وضعیت فلسطینی‌ها در منطقه C شود، جلوگیری کرده است؛ مقامات کاینه او حتی روند تخریب خانه‌ها و مهاجرت دادن ساکنان روستاها از خانه‌هایشان را تشدید کرده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس