‌

فرمانده کل سپاه پاسداران در جمع وابستگان و بازنشستگان سپاه پاسداران، گفت: دشمن دست نکشیده، شکست خورده است آن هم شکست پشت شکست.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز (پنجشنبه، ۶ مهرماه) در جمع وابستگان و بازنشستگان سپاه پاسداران، گفت: این فرصت یک فرصت برای یک دیدار آسمانی با مردان اهل بهشت است. این حسینیه‌ امروز عطر و بوی جهاد، رایحه دل‌انگیز شهادت، شمیم غیرت، جوانمردی، صلابت، استواری، وفاداری، فداکاری، ایمان، اخلاق، انسانیت و تواضع را می‌دهد.

وی با بیان اینکه انسان‌هایی که اینجا نشسته‌اند ۴۳ سال قبل در چنین روزهایی عازم سفری بودند که بازگشت آن از مبهم بود، تصریح کرد: هیچ‌کدام از شما نمی‌دانست که آیا بازمی‌گردد یا راهی بهشت می‌شود. خانه‌های شما دروازه‌های بهشت شده بود. همه شما جوان بودید، این چین و چروک در صورت‌های ما و موهای سفید البته راز یک خوشبختی و سعادت است که آنانی که ۴۳ سال قبل به میدان رفته‌اند، هنوز زنده‌اند، هنوز در میدان هستند و هنوز نفس جهاد می‌کشند.

فرمانده کل سپاه، گفت: معلوم است که هنوز نگذاشته‌اید دشمن به هدف خود برسد چون شما بعد از ۴ دهه هنوز هستید، مهم است که ما پیش رفته‌ایم. دشمن به آرزوهایش نرسیده است که شما اینجا هستید.  همه شما شاهد درخشش‌ها و شاهد برخی از روال‌ها و به زباله‌دان رفتن بسیاری از قدرت‌ها، زمین‌گیر شدن شیاطین، ناکام‌شدن دشمنان اسلام و ایران هستید.

سرلشکر سلامی خطاب به پیشکسوتان و بازنشستگان سپاه، گفت: شما سال‌های سختی را در میدان گذرانده‌اید، عقب نشستید و تا جنگ به پایان نرسید به عقب بازنگشتید. در کرخه، کارون، هور، بازی دراز، کنجان‌چم، قلاویزان، عبور از میدان‌های مین و سیم‌های خاردار، تن خود را به تیر می‌زدید و از میان باران گلوله می‌گذشتید. 

وی ادامه داد: شما مناجات می‌خواندید و تکبیر می‌گفتید، از ولایت دفاع می‌کردید و از هیچ چیز هراس نداشتید. شما مردان آن دل‌های سخت هستید، شما بر سلاح‌ها، قدرت‌ها، موشک‌ها، هواپیماها، توپ‌ها و تانک‌ها غلبه کردید. 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن در جنگ تحمیلی آمده بود و تا توانمندی‌های خود را به رخ ما بکشد، عنوان کرد: دشمن می‌گفت من صاحب تانک، توپ، هواپیما و موشک هستم، از من بترسید. اما شما به جای اینکه از دشمن بترسند بر ایمانشان افزوده می‌شود. این کار فقط یک خاطره و حماسه نبود بلکه این کار سرودن سرود جاودانگی برای یک ملت، اسلام و انتقام بود از عاشورا.

وی افزود: این جنگ توصیف زیارت عاشورا بود، بوی انتقام می‌داد از آن‌ها که علیه پسر پیامبر و اهل بیت او شمشیر کشیدند. همه چیز در دایره آرزوهای دیرینه ما که ای کاش امام حسین ما با تو و ابالفضل تو می‌بودیم تا آب روی آب ریخته نشود، مشک پاره نشود، دست‌های قطع نشود و علی اکبر در میدان قطعه قطعه نشود و بر حنجر نوزادت تیر سه شعبه وارد نشود.
 
سرلشکر سلامی با بیان اینکه این مردان در میدان ماندند تا از تکرار آن حوادث تلخ جلوگیری کنند و امام در محراب مسجد کوفه ضربت نخورد، تصریح کرد: اگر همین تعداد شما با همین سن و چهره‌ها آن نیمروز عاشورا در میدان بودید آن اتفاقات رخ نمی‌داد و اگر اندکی از شما در مسجد کوفه هیچ کسی ضربت نمی‌خورد. اگر تعدادی از شما کنار امام مجتبی (ع) بود آنگاه صحنه به نحو دیگری رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: شما تاریخ را تغییر دادید. با تکیه بر تاریخ صدر اسلام، شیرین‌ترین حماسه های اسلام را آفریدید. این کار را بدون توقع و برای خدا انجام دادید، شما به مسکن، پدر و مادر، همسر و فرزند دل نبستید و دنیا را بر دوستی خدا و رسول خدا (ص) ترجیح ندادید.

فرمانده کل سپاه در ادامه سخنان خود خطاب به پیشکسوتان سپاه، تاکید کرد: شما اکنون هم در میدان هستید و هنوز دشمن از شما می ترسد و نگران است. هنوز هم شما را در میدان مشاهده می‌کنیم‌، اغتشاش که می شود، شما هستید، مراجعه می کنید، سازماندهی می‌شود و به میدان می‌روید و این یعنی هنوز هستید. تا شما هستید نسلی که تکثیر شده و پرچم را از ما و شما گرفته، همان روحیه را با همان عشق، معرفت و ادب می‌جنگد. به همین دلیل، این ۴۵ سال سرشار از بغض دشمن از صلابت شما و فرزندان شما بوده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: دشمن دست نکشیده، شکست خورده است آن هم شکست پشت شکست ولی دوباره برخاسته و از زاویه دیگری آمده است اما زائل، سست، کم‌جان، کم‌رمق و افسرده شده است و دیگر دشمن سال های دور نیست. شما در مقابل دشمن مدام پیروز و قوی شده‌اید.

فرمانده کل سپاه با اشاره به خود کفایی دفاعی جمهوری اسلامی ایران و مقایسه آن با دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: به صحنه نگاه کنید، یک روز با آر پی جی که می‌جنگیدید، فکر می‌کردید که قوی‌ترین سلاح جهان در اختیار شماست و با آن می‌جنگیدید. اما دیروز شما به نام اسلام و ایران ماهواره به آسمان فرستادید؛ موشکی که ماهواره می‌برد و ماهواره‌ای که در مدار قرار می‌گیرد و به دور زمین می‌چرخد.

وی ادامه داد: از سردار حاجی‌زاده و همکاران‌شان که این افتخار، امید دل‌انگیز و قطعه درخشان عمل سپاه را ساختند قدردانی می‌کنم. باید ببینم از کجا به اینجا رسیدیم و این سیر حرکت صعودی ما تحت زعامت نایب امام زمان(عج) است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به خود کفایی دفاعی جمهوری اسلامی ایران و مقایسه آن با دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: به صحنه نگاه کنید، یک روز با آر پی جی که می‌جنگیدید، فکر می‌کردید که قوی‌ترین سلاح جهان در اختیار شماست و با آن می‌جنگیدید. اما دیروز شما به نام اسلام و ایران ماهواره به آسمان فرستادید؛ موشکی که ماهواره می‌برد و ماهواره‌ای که در مدار قرار می‌گیرد و به دور زمین می‌چرخد.

وی ادامه داد: از سردار حاجی‌زاده و همکاران‌شان و سازمان تحقیقات و خودکفایی سپاه که این افتخار بزرگ، امید دل‌انگیز، چراغ روشن و قطعه درخشان عمل سپاه را در تاریخ ساختند، تشکر می‌کنم. باید بررسی کنیم که از کجا به اینجا رسیده‌ایم و این سیر حرکت صعودی ما تحت ولایت امر نایب امام زمان(عج) که در دوران رهبری امام‌ خمینی (ره) و دوره پربرکت، طولانی و متصل به ظهور رهبر عزیز و عظیم الشان ما امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به دست آمده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه هر کجا دشمن علیه ما فتنه کرد، ما موفق شدیم چون ‌تمام اسرار موفقیت‌های ‌ما در دوره سخت دفاع مقدس و شهادت زنان و مردان‌ کشورمان نهفته است؛ اظهار کرد: آن خون‌ها هرگز خشک نمی‌شود و جاری است. خون شهید همیشه تازه است، حیات شهید و زندگی او همیشه جاری و نزد خداوند روزی می‌گیرد.

وی افزود: حماسه‌ها یکی پس از دیگری آمد، این ‌کشور پیشرفت کرد و در کناره‌های مدیترانه و دریای سرخ جنگید و دشمن را تجزیه کرد، اذن عمل به او نداد، مزدورانش را تعقیب کرد؛ به داستان‌های شگفت‌انگیز فرمانده جاودان ما شهید حاج قاسم سلیمانی نگاه کنید، ببینید او چه کرد و چگونه دشمن را تعقیب می‌کرد. او در دوردست از نزدیک و فرزندان قدرتمند موشکی انقلاب از اینجا با هم دشمن را نگران، مضطرب و آشفته کردند.

فرمانده کل سپاه، گفت:‌ کشور هم به پیش رفت و ساخته شد، آن هم در تحریم‌ و انزوایی که می‌خواستند تمام روابط سیاسی ما را با دنیا قطع کنند ولی نمی‌توانند چون نفوذ و حضور سیاسی نظام ما در منطقه و جهان قابل حذف‌شدن نیست، هر چند می‌خواهند ولی نمی‌توانند؛ ما می‌خواهیم و می‌توانیم اما آن‌ها می‌خواهند و نمی‌توانند، تفاوت در توانستن و نتوانستن است.

وی ادامه داد: من شعار نمی‌دهم و نمی‌توانم شعار بدهم ‌چون صحنه واضح است و همه آن را مشاهده می‌کنند و نمی‌توان اغراق کرد؛ ما آموخته‌ایم حرف‌های واقعی بزنیم‌ و مطابق آن عمل کنیم ‌و به حرف‌هایی که می زنیم وفادار باشیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن همه فضای زندگی این ملت را به جنگ تبدیل کرد و به قلب و ذهن جوانان کشورمان یورش بردند تا آن‌ها را از نماز، حجاب، عفت، ادب، پاکدامنی، عبودیت خداوند و محبت به اهل بیت جدا کنند، خاطرنشان کرد: با وجود همه این تلاش‌ها در اربعین شاهد بودید که تمام تلاش‌های شیطانی آن‌ها همه به یکباره نابود و همه آرزوهای آن‌ها به گور سپرده شد. جوانان ما در مسیر پیاده‌روی اربعین درخشیدند، دختران ما با چادر آمدند و پسران ما نماز خواندند.

وی افزود: ما با عمل و عملیات ثابت می‌کنیم که دشمن ناکام است. او می‌خواهد با صوت، کلمه، جنجال و دروغ ما را شکست دهد ولی ما با با حقیقت، عمل، صداقت و حریت با آن‌ها مقابله می‌کنیم. پیروزی از آن حق است، هنگامی که حقیقت وجود دارد ما به وعده‌ها و نصرت‌های الهی مومن هستیم.

فرمانده کل سپاه، ضمن اشاره به کمک‌های خداوند در عرصه‌های مختلف، تصریح کرد:‌ همه جا خدا ما را مدیریت کرد و دست خدا در تمام این‌ پیروزی‌ها برای ما و شکست‌ها ‌برای دشمن آشکار است. این به ما امید می‌دهد زیرا سرانجام حق پیروز خواهد شد چون این وعده الهی است و وعده او هم همیشه حق بوده است؛ بی‌ایمان‌ها نمی‌توانند مومنان را خفیف کنند برای اینکه مومن عزیز است و شکسته نمی‌شود.

سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اغتشاشات پاییز 1401 بیان کرد: سال گذشته در چنین روزهایی مشاهده کردید، چه غوغایی به پا کردند، چه امیدها بسته و چه تصورات، توهمات و رویاهایی داشتند و به فریب و شایعه‌ها دلخوش کرده بودند ولی همه چیز تغییر کرد. امسال را هم ببینید که چگونه در جیوش شیطانی، در سربازان سپاه یزید و در سران و هواداران آن‌ها چه تفرقه، ذلت و آشفتگی وجود دارد.

فرمانده کل سپاه در پایان، گفت: ما از شما به خاطر مجاهدت‌های سال‌های دور و نزدیک متشکریم و تلاش داریم مشکلات شما پیشکسوتان را رفع کنیم چون بهتر از شما نداریم؛ ما برای شما آرزوهای بزرگ داریم که همیشه عزیز و در سلامت باشید. لذا تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا رضایت شما را کسب کنیم چون اسلام همیشه به شما نیاز دارد و ملت تا ابد قدردان شما است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  6 1
  خدا رو شکر دشمن قوی نیست
  • US ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
   10 2
   بله صدای انفجار ها در مراکز استراتژیک ایران حتما کار خودی ها هست!؟
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
   0 9
   سوختی
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
   0 3
   ایشون چنین چیزی نگفت
  • حاجی از سه راه جوبشور قم IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۷
   0 0
   دشمن شکست خورده و شما پیروز شدید منم خیلی خوشحالم
  • IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۷
   0 0
   خداروشکر که جمهوری اسلامی رو به افول رفته و در حال سست و ضعیف شدن هست هم در اقتصاد و هم در جمعیت در بعد نظامی هم در حال رسوا شدن🤣🤣🤣
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  9 2
  😂😂😂😂😂
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  5 4
  متاسفانه مسئولان شهرکرد و چهارمحال ، مسئولانی غیر بومی یا ریشه بریده از این استانند .
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
   2 1
   منبع حرفات؟
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  4 0
  چرا شمال استان چهارمحال در نقشه ها از این استان به اصفهان منتقل شده ؟
 • علی IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  12 6
  اقای سلامی دشمن در داخل است و در نظام هم نفوذ کرده تمام مشکلات کنونی ملت و مملکت زیر سر این دشمن است که از ان غافل شده اید
  • IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
   0 7
   اولا غافل نشدن دوما گندهای مردم رو یادمان نرفته
 • حمیدرضا IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  3 11
  *** اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ...
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  1 8
  حس سردار سلیمانی را باهمان ادبیات درشما می بینم هرچند مشکلات زیادی گریبانگیر است اما راه را با همان صلابت پیش پای خود می بینید
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  3 4
  دشمن افسرده شده باید پیش یه روانشناس خوب بره😃
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  9 2
  دشمن سست،کم جان و افسرده شده خوب احتمالا آهن و ویتامین بدنش کم شده، اینقدر سست و بیجان شدن که F22 و بی 2 میسازن,
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  1 6
  به نیروهای مسلح زمین بدهید
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  14 1
  هر وقت ایران قدرت نظامی واقعی و قدرت اقتصادی پیدا کرد باید قلدری کنه آمریکا اقتصاد اول دنیاست،بدون جنگ ما رو نابود کرده
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  1 6
  کسی که از خداوند بترسد از هیچکس دیگر نمی ترسد ، ما تا پای جان از انقلاب و رهبر عزیزمان دفاع می کنیم هرچند کفار را خوش نیاید، وعده خداوند محقق شدنی ست که فرمودند حق بر باطل پیروزست
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  11 1
  اگر دشمن سست ،کم جان و افسرده است ما چی هستیم؟
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  1 9
  درود بر سپاه شجره طیبه انقلاب و فرمانده محترم دانا توانا بصیر و حاذق و خوش بیان و الحان آن که بحق کلمه و جمله ای نمیماند که بشود ذکر نمود جز شکر و آرزو و استمداد الهی برای هر چه بیشتر توفیقات و سلامتی سپاهیان عزیز تحت رهبری و زعامت فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای مد ظله
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  1 10
  درود فراوان بر سپاه و پاسداران انقلاب اسلامی ایران . افتخاران جهان اسلام
 • مجتبی IR ۱۷:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  10 0
  جناب سلامی بلایی که این مدیران بیسواد بر سر کشور آوردن پنجاه تا بمب اتم نمیتونست
 • علی IR ۱۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  11 0
  با حلوا گفتن دهان شیرین نمی‌شود
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  6 0
  عده ایی هستند که درتاریکی برای سرپوش گذاشتن برپول بی ارزش ملی نقشه میکشند . تمام منابع کشور درجایی هزینه میشود که دوربازده هستند وبه نسل دهه ۴۰۰ میرسد ونسل سوخته قبل ازآنهم باید درد ورنج فراوانی با خود همراه کنند منتظر نباشید که برنامه هفتم هم معجزه کند اتفاقا برنامه هفتم جاگذاری شده ونه کمیسیون تلفیق ونه صحن علنی مجلس ونه نمایندگان جرات اظهار نظر ندارند عده بخصوصی درسایه مردم را کباب کرده اند وبوی کباب آدمها را میشه توبازار قشنگ لمس کرد .پس بیراه نگفتیم خودتان قضاوت کنید اینها بجای اینکه خودشان کباب بشوند مردم را کباب کرده اند😂😂😂
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  12 0
  از خرم آباد چه خبر
 • IR ۱۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  12 3
  ای بابا در شناختن زیرکی دشمن خیلی عقب هستید آنقدر تورم است که دشمن نیازی به حمله و جنگ ندارد اقتصاد را فلج کرده تحریم تورم و گرانی این که ولله بدتر از جنگ فیزیکی است
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۶
  1 17
  سگای داخلیشون خوب پروار و سرحال هستن و منتظر انتخابات........

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس