امیررضا واعظ آشتیانی

حاشیه‌های رخ داده در جریان برگزاری دیدار تیم‌های پرسپولیس و النصر در رابطه با وضعیت چمن استادیوم آزادی دست‌مایه مضحکه سعودی‌ها شد.

سرویس ورزش مشرق - مصاف نماینده کشورمان مقابل نماینده کشور عربستان در حالی برگزار شد که با وجود اهمیت لیگ قهرمانان آسیا و تأکیدهای مکرر کنفدراسیون فوتبال قاره، مبنی بر برگزاری هر چه بهتر برگزار شدن مسابقات حال چمن استادیوم آزادی به هیچ وجه مطلوب نبود. این در شرایطی است که مجموعه ورزشی آزادی، شرکت توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی همچنین فدراسیون فوتبال علاوه بر برخورداری از بودجه سالیانه، درآمدهای دیگری هم دارند که طبعاً باید از آنها برای حفظ و مراقبت از سرمایه های ملی از این دست به درستی و در مسیر صحیح استفاده کنند.

از حدود دو ماه پیش کاملاً مشخص بود که چمن آزادی قابلیت میزبانی از تیمی که فوق ستاره فوتبال دنیا در آن توپ می‌زند را ندارد. در حالی که در کشورمان زمین‌های مطلوب‌تری وجود داشت اما اصرار بی مورد نسبت به برگزاری این مسابقه در تهران و چمن خراب استادیوم آزادی در نهایت باعث شد تا علاوه بر مصدومیت مهدی ترابی در دقیقه ۵ که یکی از مهره‌های ارزشمند نماینده کشورمان بود تا پایان مسابقه هم هیچ یک از دو تیم نتوانند تفکرات تاکتیکی مربیانشان را پیاده کنند و در نهایت یک بازی کسل کننده، توام با شکست پرسپولیس، دستاورد مدیران فدراسیون فوتبال، مجموعه ورزشی آزادی و مرکز توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی شد.

امیررضا واعظی آشتیانی، از مدیران اسبق ورزشی کشورمان در گفتگوی تفصیلی با مشرق، به بررسی دلایل بروز چنین اتفاقی که منجر به مضحکه فوتبال کشورمان با قدمتی ۱۲۰ ساله شد پرداخت و اظهاراتی را مطرح کرد.

واعظ آشتیانی پیش از هر چیز در این باره که با مرور واکنش های صورت گرفته نسبت به چمن ورزشگاه آزادی در فضای مجازی از سوی کاربران اینترنتی داخلی و به ویژه از سوی عربستانی ها چه تصوری برایش ایجاد شده اظهار داشت: هر اتفاقی که به لحاظ اجرایی و عملیاتی ناموفق باشد را باید در این موضوع جستجو کرد که افراد مربوط به آن چطور انتخاب شده‌اند. یعنی زمانی که فرد شایسته برای پست‌ مهم انتخاب نشود این اتفاقات اجتناب ناپذیر است.

مگر رئیس فدراسیون با تدبیر انتخاب شد!

وی افزود: شما اگر نگاهی به فدراسیون فوتبال که پایه و اساس همه این ماجراها به آنجا مربوط می‌شود بیندازید به یاد می‌آورید که انتخابات آخر این فدراسیون با چه شرایطی برگزار شد. انتخاباتی که در آن افرادی در نهایت انتخاب شدند که ۱۵ سال فوتبال این مملکت در اختیار آنها بوده و فوتبال را به این روز انداختند ولی باز هم مسئولیت گرفتند. من معتقدم با حضور چنین افرادی اصلا نباید رای گیری انجام می‌شد اما حالا که شده باید سوال کرد چطور شد که افرادی بدون مطالعه رفتند، به این قبیل موضوعات فکر نکردند و رای هم دادند! در چنین اوضاعی آیا نتیجه ای بهتر از این را می‌توان انتظار داشت؟

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

در انتخاب مدیران ورزش عقلانیت و تدبیر را فاکتور می گیریم

رییس اسبق فدراسیون دوچرخه سواری خاطرنشان کرد: در سطح کلی ورزش هم به همین شکل است. زمانی که در بحث مدیریت، موضوع با اهمیتی همچون مدیریت، عقلانیت و تدبیر را فاکتور بگیریم و بدون آنکه پارامترهای مدیریتی، موفقیت‌هایی که داشته یا نداشته را در نظر بگیریم و فقط بگوییم که چون فرد قهرمان ورزش بوده و یا تحصیلات ورزشی داشته بنابراین او باید مسئول باشد دیگر نباید انتظار داشته باشیم که همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد.

همه چیز را فدای مدیریت کرده ایم!

وی افزود: ذکر این نکته هم مهم است که بحث مدیریتی یکی از موضوعات مغفول واقع شده است. چون ما همه چیز را فدای مدیریت می‌کنیم. زمانی که این مدیریت که بر هر چیزی باید برتری داشته باشد، مدیریتی که باید مبتنی بر علم باشد، مبتنی بر عقلانیت و عمل منطقی و منصفانه باشد را فدا کنیم عاقبت همین می‌شود. وقتی که افراد، بدون پشتوانه مدیریتی در حوزه‌های مختلف انتخاب شوند هم موجب تعدیل ورزش در رشته‌های مختلف می‌شود. کما اینکه در بخش سخت افزاری و نرم‌افزاری نیز با چالش‌هایش مواجه خواهیم شد.

این چمن محصول مدیریست که با فشار رسانه می‌آید

واعظ آشتیانی ادامه داد: برخی از مدیران درگذشته جایگاه‌هایی را اشغال کرده بودند که هیچ اثر مثبتی از خودشان بر جای نگذاشتند اما با فشار برخی رسانه‌ها و بزرگنمایی کردن افراد کوچک در پوشش افراد مهم و تاثیرگذار، بارها شاهد حضور چنین افرادی بوده‌ایم. افرادی که وقتی بر مسند کار می‌نشینند عاقبتش می‌شود چمن استادیوم آزادی.

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

کشورهای عربی مدیر دارند که پیشرفت می کنند

کارشناس امور مدیریتی کشورمان یادآور شد: کشورهای عربی که روزگاری زنگ تفریح ما بودند، هم زیر ساخت دارند، هم مدیریت کارآمد دارند و هم اینکه در حال پیشرفت کردن هستند. این نشأت گرفته از یک انتخاب درست است. ما انتخاب درست را فراموش کرده‌ایم.

مدیر ضعیف زیردست ضعیف هم دارد

وی تأکید کرد: ما نگاه مان را محدود و معطوف به افراد دستوری می کنیم. کسانی که در گذشته مشاغل مهمی را به ناحق اشغال کرده و هیچ اثر مثبتی از خودشان بر جای نگذاشتند و فقط صرفاً رزومه سازی کردند. طبیعی است که این دسته از مدیران، افرادی را در زیر مجموعه شان به کار می‌گیرند که در همین قالب و ضعیفند.

آزادی یک مجموعه کامل ملّیست

واعظ آشتیانی درباره مجموعه ورزشی آزادی تصریح کرد: درباره مجموعه ورزشی آزادی که یک مجموعه ملی برای کشور محسوب می‌شود باید گفت سالیان سال است که به این مجموعه بی‌توجهی می‌شود. همین استادیوم آزادی فضای بسیار بازی دارد که جزو طرح و توسعه این مجموعه در نظر گرفته شده بود. یعنی در گذشته پیش بینی شده بوده که در آینده این فضا با یک مهندسی کامل تکمیل شود تا در عین حال این مجموعه به مرور زمان مورد مرمت، بازسازی و تعمیر و نگهداری قرار بگیرد.

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

به رئیسی آدرس غلط دادند

وی همچنین درباره موضوع اخیر مطرح شده از سوی رئیس جمهور در دیدار با ورزشکاران، که باید یک ورزشگاه آبرومند ملی داشته باشیم اضافه کرد: متاسفانه شاهد هستیم که مشاوره‌های غلطی هم به آقای رئیسی داده می‌شود که ما در پایتخت نیازمند یک مجموعه ملی هستیم. این ‌ها همان آدرس‌های غلطی است که به آقای رئیسی داده شده. الان ما کجای تهران را پیدا کنیم که چنین فضایی در اختیار ورزش قرار بدهد. فضایی با چنین موقعیتی پیدا نمی‌شود. اصلاً چرا باید سراغ یک مجموعه جدید ملی برویم وقتی یکی به همین خوبی داریم.

آزادی را علمی بازسازی کنید

قائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی توضیح داد: درست است که این مجموعه متعلق به بیش از ۵۰ سال پیش است اما اگر مورد بازسازی منطقی قرار بگیرد، از مشاوران آگاه و مهندسان کاربلد در زمینه بازسازی آن بهره‌برداری و استفاده شود آن وقت می توانیم یک مجموعه ملی برای تمام رشته‌های ورزشی در اختیار جوانان قرار بدهیم. جایی که بتوانیم تمام مسابقات رشته‌های ورزشی مان در سطح بین‌المللی را همان جا برگزار کنیم. تقریباً همه کشورها بخش‌هایی را به عنوان بخش مجموعه ورزشی ملی در اختیار دارند که این بخش‌ها جدا از امکانات مجموعه‌های باشگاهی است. لذا این مجموعه را می‌توان با خردمندی و یک بازسازی بر پایه علمی حتی با بهره‌گیری از مهندسان خارجی تکمیل کرد اما تاکنون این اتفاق نیفتاده.

با داشتن آزادی با این موقعیت ممتاز چرا «آزادی ۲» را کلنگ بزنیم!

واعظ گفت: به آقای رئیس جمهور هم درست گفته‌اند که ما نیازمند یک مجموعه ملی هستیم اما به ایشان آدرس غلط داده‌اند. باید به آقای رئیسی بگویند مساحت و موقعیت ممتازی که استادیوم آزادی در آن قرار گرفته را در کدام نقطه پایتخت می‌توان شبیه سازی کرد؟ نه در غرب تهران می‌توانیم، نه در شرق و نه در جنوب که اصلاً آب در آنجا کم است. در شمال تهران هم که کوهستان است. در حال حاضر می‌بینیم که مجموعه آزادی در بهترین موقعیت جغرافیایی در تهران قرار گرفته است بنابراین ما باید آن را ترمیم کنیم تا همچون گذشته یک مجموعه ملی در اختیار داشته باشیم. هیچ نیازی نیست که هزینه و بودجه آنچنانی را به یک مجموعه جدید اختصاص بدهیم. مجموعه‌ای که قطعاً بعد از مدتی آن هم با بی‌توجهی و سوء مدیریت اینچنینی دوباره به یک مجموعه ورزشی آزادی دوم تبدیل می‌شود. آنجا که گفتم به رئیس جمهور آدرس غلط داده‌اند همین موضوع بود.

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

قبل از چمن نیز برق قطع می‌شد و سقف‌ها چکه می‌کرد

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال متذکر شد: مادامی که مدیران ناتوان در راس کار باشند به نقطه‌ای می‌رسیم که از سقف سالن والیبال آب چکه کند، همین اتفاق در سالن کشتی تکرار شود، برق ورزشگاه قطع شود و در حین پخش مستقیم به مشکلات آنچنانی بربخوریم و الی ماشاالله مشکلاتی از این دست تا اینکه به مشکل چمن استادیوم آزادی برسیم که مایه تاسف و شرمساری اهالی فوتبال شده است. باعث تاسف است که آب زمین چمن را از دریاچه تامین کرده‌اند تا اوضاع به این شکل تغییر پیدا کند.

مملکت را سرافکنده کردید

واعظ تأکید کرد: مشکلاتی از این دست، که کم هم نیستند باعث سرافکندگی مملکت می‌شود! این‌ها باعث می‌شود سرمایه‌های کشور از بین برود. ما کسانی را به عنوان مسئول در راس این امور می‌گماریم که به سرمایه‌ها و داشته‌های ملی کشور بی‌توجه هستند. نمی‌دانند! یعنی نه تخصص مدیریتی دارند و نه تخصص حوزه‌ای که مسئولیتش را بر دوش گرفته‌اند. تنها صرفاً به این جهت که آشنایی و یا رفاقتی داشته‌اند آنها را بدون توجه انتخاب می‌کنیم. بنابراین می‌بینیم که ما تا چه اندازه نیازمند حرکت رو به جلو هستیم.

همسایه ها با انتخاب مدیر کارآمد از ما جلو زدند

وی اعتقاد داشت: چرا باید کشورهای حوزه خلیج فارس شرایطشان روز به روز بهتر و امکاناتشان بیشتر شود؟ همانطور که اشاره کردم روزگاری همین همسایه‌ها زنگ تفریح اهالی ورزش ما بودند اما امروز نه تنها رقیبند بلکه در حال جلو زدن هستند. دلیلش این است که آنها هدف دارند و از اهل علم مشورت می‌گیرند. حالا این مشورت چه از داخلی‌ها باشد چه از خارجی‌ها فرقی نمی‌کند مهم این است که مشورت درست می‌گیرند.

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

مدیرِ اشتباهی، چمن مملکت را سوژه گزارشگر عرب می کند

کاندیدای دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: لذا ما خودمان را از نیروهای قابل در ورزش کشورمان محروم کرده‌ایم و افرادی را در راس کارها می‌بینیم که چنین شرایطی را برای فوتبال و ورزش مملکت رقم زده‌اند که گزارشگر تلویزیون عربستانی حرف‌های تمسخرآمیز بزند. حرف‌هایی بزند که شایسته ایران و ایرانی نیست.

شاید ما هم جای گزارشگر عرب بودیم همین حرفها را می زدیم

وی ادامه داد: البته شاید اگر ما هم کشوری بودیم که شرایط خوبی داشتیم و تیم‌مان به کشوری می‌رفت که اتفاقات عجیبی در آنجا رخ می‌داد چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کردیم. نمی‌توان به گزارشگر عربستانی خرده گرفت. هنوز فراموش نکرده‌ایم همین آقای خیابانی زمانی که در دیدار مقابل استرالیا ما دو بر صفر از حریف در ملبورن عقب بودیم چه الفاظ و ادبیاتی را علیه تماشاگران استرالیایی به کار می‌برد. این‌ها اجتناب ناپذیر است. اگر ما هم چنین اتفاقاتی را می‌دیدیم واکنش نشان می‌دادیم.

این چمن در کشور ۴ فصل ایران چه معنی دارد؟

مدیر اسبق ورزشی کشورمان با انتقاد از نحوه نگهداری از چمن مجموعه ورزشی آزادی در اقلیم جغرافیایی ایران تاکید کرد: ما کشوری هستیم که به لحاظ جغرافیایی ۴ فصلیم. در دنیا غیر از ایران و آمریکا هیچ کشوری چنین شرایط جغرافیایی را ندارد که بتواند همزمان هر چهار فصل را در کشورش داشته باشد. ضمن اینکه آمریکا با آن مساحت بزرگش چنین جغرافیایی دارد اما کشور ما در مساحتی کوچکتر هر چهار فصل را می‌تواند همزمان داشته باشد. اینکه تیم‌های باشگاهی فوتبال ما برای برپایی اردوی پیش فصل راهی ترکیه می‌شوند معنی دارد. باید رسیدگی کرد. باید این قبیل مسائل را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهیم که چرا چنین اتفاقی در کشوری ۴ فصل رخ می‌دهد.

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

فدراسیون توانایی برگزاری یک مسابقه را ندارد

وی در ارتباط با حضور برخی از افراد غیر مسئول در تونل ورزشگاه آزادی گفت: متاسفانه دیدم در شرایطی که بازی پرسپولیس بدون تماشاگر برگزار می‌شد، در تونل ورزشگاه به قدری تعداد افراد غیرمسئول زیاد و شلوغی‌ها به اندازه‌ای بوده که باعث دلخوری مهمانان مان را به وجود آورد. این‌ها چه افرادی بودند؟ از کجا آمده بودند و چه کسی آنها را راه داده بود؟ فدراسیون فوتبالی که توانایی برگزاری یک مسابقه فوتبال را ندارد چه توجیهی برای این مسائل خواهد داشت؟ فدراسیونی که هر هفته حتی یک مسابقه بدون اشکال در لیگ برترش برگزار نمی‌کند چه توضیحی برای این وضعیت دارد؟ این‌ها همه از ضعف مدیریت است. از ناتوانی عوامل اجرایی است. جالب‌تر اینکه در همین فدراسیون همه در حال اظهار نظر کردن و حرف زدن هستند. در کدام فدراسیون فوتبال در دنیا مشابه این را پیدا می‌کنید که تا این اندازه همه مصاحبه کنند؟ فقط کم مانده که نگهبان دم در فدراسیون فوتبال هم درباره مسائل این ورزش اظهار نظر کند. معنی و مفهوم این اتفاقات چیست؟ جز اینکه نه مدیریتی وجود دارد، نه درایتی وجود دارد، نه پیش بینی وجود دارد و نه قابلیت برگزاری یک مسابقه!

رونالدو از یاد مدیران برد چه وظایفی دارند؟

آشتیانی افزود: متاسفانه همه ارکان فوتبال ما تحت تاثیر حضور آقای رونالدو در ایران قرار گرفتند. به یاد دارم نوجوان بودم که پله به ایران آمد. تازه پله جایگاه خیلی بالاتری هم داشت اما هرگز چنین اتفاقاتی رخ نداد. اما رونالدو کاری کرد همه مسئولیت های اصلی شان را از یاد ببرند.

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

نباید شرکت نگهداری اماکن ورزش را به تهیه کننده تلویزیون سپرد

رئیس اسبق فدراسیون دوچرخه سواری در ارتباط با عملکرد شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و ارتباط این شرکت با اوضاع و احوال چمن نامطلوب زمین شماره ۱ آزادی اظهار داشت: در رابطه با شرکت توسعه تجهیز دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه چون بحث تخصصی است حتماً باید افراد کارآمد در راس آنجا قرار بگیرند. نکته دوم بودجه است. آنها بدون بودجه نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. آنها یک شرکت اصلاحی هستند در واقع یا در حال نوسازی هستند یا بازسازی پس بودجه می خواهند. اگر افراد مدبر، آگاه و متخصص در چنین جایگاهی داشته باشیم که بتوانند از بودجه‌ای که در اختیارشان قرار داده می‌شود به نحو احسن بهره‌برداری کنند و صرف صلاح را در نظر بگیرند می‌توانیم امیدوار باشیم که اتفاقات خوبی رقم بخورد. در غیر این صورت اگر بنا باشد مثل گذشته ادامه پیدا کند و یک تهیه کننده تلویزیون برود آنجا مسئول شود اوضاع بهتر از این نخواهد بود. این‌ها یک واقعیت است.

وزیر ورزش باید «فیفاهراسی» را کنار بگذارد

واعظ آشیانی در این باره که وزیر ورزش چه توضیحی از مدیران شرکت توسعه تجهیز و یا مدیر مجموعه ورزشی آزادی باید بخواهد گفت: متاسفانه شکی در این نیست که در حاشیه بازی پرسپولیس و النصر حیثیت ورزشی کشورمان زیر سوال رفت اما توصیه من به وزیر ورزش این است که ترس‌های غلط «فیفا هراسی» را نادیده بگیرند و به آن توجهی نکنند. وزارت ورزش حق نظارت و کنترل دارد. اینطور نیست که فدراسیون بیاید و بگوید من جزیره جدایی هستم، خیر!

دربارۀ فوتبال به رئیسی هم آدرس غلط دادند/ لزوم برخورد با مدیری که با چمن آزادی مایۀ سرافکندگی شد

بازخواست کردن فدراسیون حق وزیر ورزش است

وی گفت: در تمام دنیا وزارتخانه‌های ورزش به گونه‌ای عمل می‌کنند که صدای فیفا هم در نمی‌آید. کسی هم نمی‌تواند ادعای دخالتی را مطرح کند. وزارت ورزش اگر سیاست و تدبیر درستی در این زمینه به کار بگیرد همه کارهایش به خوبی جلو می‌رود و هیچکس هم نمی‌تواند به آن ایراد بگیرد. بازخواست کردن فدراسیون فوتبال حق وزارت ورزش است. اما وزارت ورزش تا امروز فرق نظارت و دخالت را متوجه نشده است. زمانی که این فرق برایشان مشخص و تعیین شد دیگر هرگز دچار فیفا هراسی نمی‌شوند.

«فیفاهراسی» به ابزار فوتبالی ها تبدیل شده است

واعظ در آخر تأکید کرد: ضمن اینکه کاملا مشخص است آنهایی که در فدراسیون فوتبال سمتی می‌گیرند بلافاصله موضوع فیفا هراسی را به عنوان یک ابزار در دست می‌گیرند و با آن به کسی اجازه نمی‌دهند که به سمتشان برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 50
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  16 0
  مطالب گفته شده جالب بود
  • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   2 0
   تیتر گوانگژو را چرا حذف کردی ؟ در فهرست نام خیلی ها بود که بی جهت به چین میرفتند.
  • سلام IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   3 0
   جنگ شناختی و روانی به حوزه ورزش هم کشیده شد. مثلا وقتی مسئولان ظاهراً نفوذی، زمین ورزشگاه آزادی را اینگونه افتضاح نگه میدارند این زمین میشود نماد عدم توانایی دولت و نظام در ذهن دهها میلیون هوادارفوتبال. درحالیکه میتوانیم اصلاحش کنیم. شاهدش اینکه توانستیم زمین ورزشگاههای دیگر مثل فولاد و سپاهان و.. را در سطح جهانی اصلاح کنیم.
  • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   3 1
   بیش از دو هزار و پانصد حساب بانکی در زیر مجموعه های وزارت نفت که زیر نظر حساب خزانه نیست ، برسید به داد مردم که از همین حساب ها تامین مالی آشوب گرها و اغتشاش گران را بر عهده می گیرند و امنیت اقتصادی و اجتماعی و روانی مردم را ازبین می برند . وزارت نفت چهل سال است با عدم شفافیت به مردم ظلم می کند برسید به داد جوانان که برای یک خانه بیست و پنج متری زندگی هایشان به گره خورده است
  • جمال IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   2 0
   مدیرانی که همش به دنبال ارزان ساختن و کارگر ارزان هستند ولی نرخ پیمانکاری با نرخ نجومی همین میشود
  • IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   0 0
   نفوذی چیه دیگه؟؟؟؟
 • IR ۰۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  12 4
  همه چیزمون باید شبیه هم باشد شما خیلی حرص نخور
 • هوشمند IR ۰۷:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  6 11
  ما هرجا که مدیر جهادی و انقلابی نداریم لنگ می زنیم .و هرجا که از نعمت مدیر جهادی برخورداریم به اوج پر می کشیم.مدیر جهادی یعنی احساس وظیفه در مقابل ملت خود و احساس غیرت در مقابل حریف.ما در دستگاه های نظامی،امنیتی،اقتصادی،علوم و فرهنگی حریف داریم .یعنی در همه این حوزه ها خاکریز ی داریم که اگر جهادی عمل نکنیم از آن خاکریز عبور خواهند کرد.اقای وزیر محترم ورزش : حوزه کاری شما خاکریز یست که در پشت آن جوانان این امت دائما در مصاف با حریفان هستند. این یعنی وزارت ورزش باید مدیر جهادی و غیرتمند در همه حوزه ها داشته باشد.
 • IR ۰۷:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  1 8
  ايجاد یک مجموعه ورزشی ملی در زمان جمهوری اسلامی یک وظیفه است چقدر از سلطنت طلبان حرف مزخرف بشنویم پس نتیجه این که آقای رئیسی به درستی تصمیم گرفته‌اند. یا علی
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  7 2
  بحث مدیر نیست از پایه مشکل داره
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  8 1
  ممنون از مشرق بخاطر این جسارت
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  10 2
  با یکی از اون چمدونهای دلار میشه چمن کل استادیومهای کشور را بازسازی کرد
  • وطن پرست DE ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   3 0
   که یک سری شوتبالیست برن توش ابروی کشور رو ببرن؟ اون یک چمدون می دونه کلی زمین ورزش بشه درمناطق محروم که کودکان بجای تماشای شوتبالیست ها٬ خودشون پا به توپ بشن و لذت ببرن. کلی هم امراض کاهش پیدام یکنه.
 • علی IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  12 0
  این تاج بیرون کنن همه مشکلات فوتبال برطرف میشود...
  • امید IR ۱۷:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   4 0
   بلی. تاج و همراهانش مایه سرافکندگی فوتبال ماست.
  • حمیدرضا IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   3 0
   احسنت
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  1 7
  همین وضعیت هم مقصرش حکومت آل سعود هست. وقتی عربستان با فرستادن تروریست و خرابکاری قصد براندازی جمهوری اسلامی را دارد پس بالطبع وضعیت مملکت به گونه ای می‌شود که پدیده ای به نام ورزش در اولویت‌های حاکمیت قرار نمی‌گیرد و اولویت اصلی می‌شود امنیت و حفظ نظام از ناامنی و آشوب. پس ریشه اصلی در اقدامات بن سلمان و اربابانش هست.
  • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
   0 0
   زر نزن برادر
 • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  4 1
  طوری میگه به فلانی هم ادرس غلط داده اند که انگار
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  5 0
  يه كم از خرج هاى تشريفاتى كاسته شود و به بازسازى محل مسابقات و زمين ورزشى برداخته شود ايده خوبى است به عمل برايد.
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  3 4
  خود فوتبالی‌ها تاج رو انتخاب کردند به این دولت اون دولت چه. مسئولیت رأیی که می‌دهند رو بپذیرند
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  2 15
  این واعظ آشتیانی کیه آخه؟
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   6 0
   شماها چرا حرفو ول کردین دنبال صاحبش میگردین.حرف درست از طرف هر کی باشه درسته و بالعکس.بدبختی مملکت همین دستمال بدستهاست
 • سوسان IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  4 2
  هرچی پول تو بیت الماله قسمت فریسی پولیس و اسپگان یهودیه و تاج پالانیه
 • مهران IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  8 3
  با سلام فوتبال ایران یک جوک بزرگ است. من بعید میدانم که حتی تیم ملی ما در مسابقه با یک تیم دست سوم اروپایی، نتیجه مطلوبی بگیره.
 • علی IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  10 0
  وقتی یک عده خائن و وابسته به اجانب در همه جا نفوذ کرده باشد همین است
 • پیرو ولایت IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  11 1
  کجا رو بهش آدرس درست دادند؟ شما بفرمایید کجا رو آدرس درست دادند که ما بریم عملکرد همونجا رو ببینیم.
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   3 8
   تقصیر با مشرق که تیتری می زنه، که امثالی مثل تو بیایید، کارای بزرگ نبینید و مزخرف بگید
 • مادر بچه ها ومعلم مدرسه IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  8 0
  مدیران مدارس را صرفا براساس رانت یا پارتی انتخاب میکنند ومعلم زحمتکش را به چارمیخ میکشند و پاچه خارها راعزت می دهند..... بقیه ی مدیریتهاهم همینه،کم وبیش
 • هومن IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  5 2
  تحقیر همسایگان در کلام شما موج میزنه الان هم داری میسوزی که ورزشگاه خرابه به فکر پیشرفت واقعی نیستید
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  بازسازی خود استادیوم اشتباه است.چه ایرادی دارد مجموعه ورزشی دیگر در پایتخت ایران ساخته شود در حالی که مثلا سعودها در حال ساخت شهرهای هوشمند هستند.انگار از جیب این مدیران بیسواد میخواد خرج شود.مخالفین ساخت مجموعه ورزشی جدید معلوم نیست چه منافعی در نساختن و عقب ماندگی دارند؟
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 1
  در دوره مدیریت همین آقا استقلال نابود شد.اینها سال ها مدیر بوده اند ولی میتونند دستاوردهای خود را بگن غیر از حیف و میل.رئیس جمهور مشاوران خوبی داشته که گفتند کشور نیاز به استادیوم جهانی دارد.و کار درست انجام خواهد شد
  • نادر ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   1 0
   دوست عزيز ، بفرماييد در زمان آقاى واعظ چى نابود شد ؟ دزد بود / توانمند نبود/ ادبيات درست نداشت/ لمپن بود / آرامش در استقلال نبود / با بد اخلاقيها مبارزه نگرد/ لمپنها را از استقلال دور نكرد/ زمين باشگاه پاس را انحصارى براى باشگاه اجاره نگرد/ نظم و انصباط حاكم نكرد/ دست دلالها را كوتاه نكرد/ ليدرهاى اوباش را از باشگاه دور نكرد/ بگم يا ادامه بدم خدمات ايشان رو
  • نادر ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
   1 0
   دوست عزيز ، بفرماييد در زمان آقاى واعظ چى نابود شد ؟ دزد بود / توانمند نبود/ ادبيات درست نداشت/ لمپن بود / آرامش در استقلال نبود / با بد اخلاقيها مبارزه نگرد/ لمپنها را از استقلال دور نكرد/ زمين باشگاه پاس را انحصارى براى باشگاه اجاره نگرد/ نظم و انصباط حاكم نكرد/ دست دلالها را كوتاه نكرد/ ليدرهاى اوباش را از باشگاه دور نكرد/ بگم يا ادامه بدم خدمات ايشان رو
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  1 0
  واقعا مسئولان ورزش باید از خجالت بمیرن اون چمن ورزشگاه بود خوب رونالدو دست تو جیبش نکرد صدقه سری یه پول بهتون بده اوج بی تدبیری
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  یک مجنوعه جدید ملی عظیم باید ساخته بشه در کنارش آزادی هم بازسازی بشه.
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  ازپول مردم بیخودمیکنه چمن درست کنه اون پول به شرط بخشیدن به مردم توسط امریکا ازادشده
 • علی IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  وقتی در راس دولت اوضاع مناسب نیست چه انتظاری دارید ؟
 • هواس جمع باشید IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  3 0
  از میزبانی رونالدو چگونگی تامین امنیت رونالدو و النصر را فهمیدند؛ حالا بین این همه آدم تو نیویورک رئیس فیفا رفته پیش رئیسی و بهش پیشنهاد برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم ستارگان جهان و ستارگان ایران به میزبانی تهران را داده ، احتمالا شیطنتی در راه است...
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  فوتبالی که یه زمین چمن و استادیوم درست و درمون نداره و همه ی بازیهای بین المللی اش رو هم گند میزنه و میبازه اخه چرا قراردادهای صدمیلیاردی با بازیکنان در پیتش میبنده، چرا این همه پول تو فوتبال ریخته میشه بعدش غیب میشه، هیچی به هیچی...جمع کنین این فوتبالو، همش دلالیه و ظاهرسازی
 • ناشناس IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  1 0
  نفوذیها همه جاهستن تاهم نارضایتی ایجادکنن هم آبروی ایران روببرند
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  1 0
  بیش از دو هزار و پانصد حساب بانکی در زیر مجموعه های وزارت نفت که زیر نظر حساب خزانه نیست ، برسید به داد مردم که از همین حساب ها تامین مالی آشوب گرها و اغتشاش گران را بر عهده می گیرند و امنیت اقتصادی و اجتماعی و روانی مردم را ازبین می برند . وزارت نفت چهل سال است با عدم شفافیت به مردم ظلم می کند برسید به داد جوانان که برای یک خانه بیست و پنج متری زندگی هایشان به گره خورده است
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  کره چیرو دقیقا بده مابه تفاوت چی . مرگ بر آمریکا .
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  1 0
  شما کدوم کارتون درسته که این دومیش باشه
 • ایرج IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  پس باکدام چمن میخواستیدسرافرازشوید شایدم باچشمن برج میلاد شرم وحیاهم خوب چیزی ه اگرباشد.
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  عجب!!
 • ایرانی IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  حرف حق
 • ایرانی IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  1 0
  حرف حق
 • هومن IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰
  0 0
  البته مدیر عامل پرسپولیس افتضاح به بار آورد. هدیه رونالدو به دختر معلول را بالا کشیدن این شخصیت چه جور مدیری میشه
 • جوک IR ۰۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲
  1 0
  مملکنی که وزیر حد خودش رو نمیدونه میره پیش رونالدو یا دروغ نیگن وی ای آر بعد قشنگ معلومه سر کاریه یا مردمی که از پشت اتوبوس رونالدو فیلم میگیرن میخواد چمن ورزشگاهش پیشرفت کنه؟! مردم عزیز شما باید پیشرفت کنین اول!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس