جانباز اغتشاشات پائیز 1401: مردم اجازه ندادند آشوبگرها سرم را ببرند+عکس

محمدعلی کارخانه، جانباز اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ است که آشوبگران قصد جدا کردن سر او از بدنش را داشتند. در ادامه روایت این جانباز را از شب درگیری بخوانید.

به گزارش مشرق، «غربی‌ها دوست دارند مسجد و هیأت ما سکولار باشد. یعنی مسجد و هیأتی که فقط درگیر نماز و روزه ملت باشد و کاری هم به کار غرب، آمریکا و ... نداشته باشد. در این صورت نه تنها کاری به کارش ندارند، بلکه حمایتش هم می‌کنند تا از آن مسلمانانی مثل شیعه‌های لندنی استخراج شود.

من، محمدعلی کارخانه، امام جماعت مسجد محله هرندی هستم؛ ۶ ـ ۴۵ ساله هستم و ۳ تا بچه دارم؛ ۲ تا دختر قند عسل و یک پسر کاکل به سر! ۱۱ سال هم هست که با خانمم در یک خانه ۵۰ متری زندگی می‌کنیم و با حقوق کارمندی از شغلم در سازمان تبلیغات اسلامی زندگی‌مان را می‌گذرانیم.

خب! داشتم مسجد را می‌گفتم؛ برنامه ما در مسجد محله هرندی، تحقق رسالت مسجد است که دقیقاً همان چیزیست که دشمن آن را بر نمی‌تابد. مسجدی که اهداف انقلابی و عاشورایی را دنبال کند، خار می‌شود در چشم دشمنان اسلام و انقلاب.»

این‌ها صحبت‌های کسی است که می‌توانیم به او بگوییم: جانباز اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱. روحانی جسوری که در ماجرای فتنه سال قبل به دل جمعیت اغتشاش‌جو زد و .... بقیه حرف‌هایش را بخوانید تا دستتان بیاید او کیست.

یکی از مهم‌ترین رسالت‌های مسجد «حفظ امنیت مردم» است

«خلاصه، جانم برایتان بگوید، رسالت مسجد که یکی ـ دوتا نیست. رسالت مسجد فقط این نیست که در آن نمازی به کمر بزنیم و بعدش هم خداحافظی کنیم و برویم دنبال کارهایمان. مسجد در کنار عبادت، باید کارهای فرهنگی داشته باشد، کارهای اجتماعی، ورزشی، کمک‌های مؤمنانه، اشتغال‌زایی، توزیع ارزاق، دستگیری از گرفتارها و ...؛ این کارها باید در اولویت مسجد باشد. هنر یک مسجد این است که اگر کسی پول درمان نداشته باشد یا کرایه خانه‌اش عقب افتاده باشد، بلند شود و بیاید مسجد تا مشکلش حل شود. مسجد باید نشان دهد اسلام محدود به نماز و روزه نیست، بلکه اسلام یعنی گره‌گشایی از کار مردم.

جانباز اغتشاشات : مردم اجازه ندادند آشوبگرها سرم را ببرند+عکس


محمدعلی کارخانه در حال بسته‌بندی ارزاق برای اهدا به نیازمندان در مسجد محله هرندی

وقتی کرونا آمد، آنقدر در محله پیروزی این طرف و آن طرف می‌رفتیم و هر کاری از دستمان بر می‌آمد، از ضدعفونی گرفته تا تهیه ارزاق و دستگیری از نیازمندان و ... انجام می‌دادیم که دیگر خیلی‌ها ما را می‌شناختند.

ما هم در کنار نماز و مراسمات مذهبی خیلی کارها مثل رسیدگی به نیازمندان و بسته‌بندی و پخش ارزاق و ضدعفونی محل از ویروس کرونا و هزار تا کار دیگر در مسجد انجام می‌دهیم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها «حفظ امنیت مردم» است.

جهاد تبیین وسط معرکه

پارسال که اواخر شهریور، مهسا امینی جلوی دوربین‌های مداربسته از دنیا رفت؛ بدون این‌که کسی با او برخوردی داشته باشد، همه جا را پر کردند که او سالم بوده، سابقه بیماری هم نداشته، پس جمهوری اسلامی او را کشته. اغتشاشات که شروع شد گزارش بیمارستان و سازمان‌های مختلف بیرون آمد که اتفاقاً سابقه بیماری داشته و ضرب و شتمی هم به او وارد نشده. پس جمهوری اسلامی ارتباطی به مرگ او ندارد. اما کو گوش شنوا؟

آشوبگران هر شب در چندتا از خیابان‌ها دور هم جمع می‌شدند و مردم و خانواده‌ها را تا سر حد مرگ می‌ترساندند. چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ به ما خبر دادند سمت پیروزی به هم ریخته و فتنه‌گرها امنیت و آسایش مردم آن منطقه را به هم زده‌اند. من هم لباس روحانیتم را در آوردم، لباس نظامی‌ پوشیدم، پرچم امام حسین علیه‌السلام را دست گرفتم و با حدود ۵۰ نفر از بچه‌ها شال و کلاه کردیم و راه افتادیم سمت پیروزی. می‌خواستیم با مردم صحبت کنیم و طبق دستور رهبرمان، جهاد تبیین انجام دهیم، اما نشد.

انگار داعش حمله کرده بود

به معرکه که نزدیک می‌شدیم، جمعیت اغتشاشگرها از دور معلوم بود. شعله‌های آتش از هر گوشه به چشم می‌خورد و دود آن به هوا می‌رفت. شیشه‌های مغازه‌ها شکسته بود و برق خرده‌شیشه‌ها بر زمین پیاده‌رو به چشم می‌خورد. راه را با یک اتوبوس خالی بسته بودند. چند نفر روی سقف اتوبوس ایستاده بودند و سعی می‌کردند دوربین‌های مداربسته‌ را با چوب و سنگ خاکشیر کنند. تقریباً همه دوربین‌های مغازه‌ها و بانک‌ها را شکسته بودند.

از سطل آشغال‌ها آتش و دود به آسمان می‌رفت. نرده‌های وسط خیابان را از جا در آورده و زیر دست و پا پرت کرده بودند. از جایی دورتر آتش و دود بزرگی به چشم می‌خورد که می‌دانستم آن‌ جا کیوسک پلیس راهنمایی رانندگی بوده. کمی آن طرف‌تر که قبلاً کیوسک پلیس نیروی انتظامی بود هم همین اوضاع را داشت. انگار داعش حمله کرده بود.

خانواده‌ها امنیت نداشتند

هر از گاهی اگر گذر ماشینی به وسط آن جمعیت می‌افتاد، چند نفر قمه و شمشیر به دست ناگهان اطراف ماشین را محاصره می‌کردند و با نعره و عربده و شکستن شیشه‌های ماشین، آن‌ها را مجبور می‌کردند از ماشینشان پیاده شوند. سپس ماشین خانواده‌های وحشت زده را جلوی چشمشان به آتش کشیده و از کرده خود شادی می‌کردند. زن‌ها و بچه‌ها وحشت کرده بودند و مردها سعی می‌کردند از خانواده خود محافظت کنند.

ماشین خانواده‌های وحشت زده را جلوی چشمشان به آتش کشیده و از کرده خود شادی می‌کردند. زن‌ها و بچه‌ها وحشت کرده بودند و مردها سعی می‌کردند از خانواده خود محافظت کنند

چند نفر از خانم‌ها که دختربچه هم بینشان بود، تا ما را دیدند به سمتمان دویدند و گله کردند که چرا انقدر دیر آمدیم. می‌گفتند: «بالاخره اومدید؟»، «اونا چادرامونو کشیدند.»، «چقدر خوب که اومدید.»، «اینا دین و ایمون ندارند.»، «چرا انقدر دیر اومدین پس؟»، «اینا وحشی‌ان!»، «حالا که چادرمونو کشیدند اومدید؟» و....

سوء استفاده اغتشاشگرها از لباس عزای مردم

اغتشاشگرها از سیاه‌پوشی مردم در ماه صفر سوء استفاده کرده و برای اینکه در جمعیت گم شوند و جلب توجه نکنند، سیاه پوشیده و ماسک مشکی هم به صورت زده بودند. هر از گاهی از میان دسته‌های آشوبگرها صداهایی می‌شنیدم که می‌گفت: «زن، زندگی، آزادی»، «مرگ بر ...»، «سطل آشغالو آتیش بزنید»، «شیشه‌های اون مغازه رو بیارید پایین»، «سنگ بزن بهش»، «آزادی، آزادی، آزادی»، «ماشینو آتیش بزنید» و....

با دقت‌تر که به صداها گوش کردم، فهمیدم کسانی که دستور می‌دهند و جمعیت را هدایت می‌کنند، چند نفر بیش‌تر نیستند. آن‌ها لیدرهای اغتشاشات بودند که جمعیت را به هر کاری که می‌خواستند وادار می‌کردند. به نظر می‌رسید بیش‌تر از ۳۰ ـ ۲۰ نفر نباشند.

سیاه‌لشکر اغتشاشگرها نباشید

بیش‌تر جمعیتی که آن‌جا جمع بودند، مردم عادی بودند که نه لیدری می‌کردند، نه شمشمیری دستشان بود و نه به کسی آسیب می‌زدند. فقط شعار می‌دادند. بعضی از آن‌ها حتی شعار هم نمی‌دادند و نقش سیاه‌لشکر تیم اصلی خرابکارها را داشتند. حضور آن‌ها کار ما را سخت و کار تیم خرابکارها را راحت می‌کرد.

می‌دانستم ضدانقلاب به اندازه کافی برای تشکیل تجمعات خرابکارانه آدم ندارد. برای همین مجبور بود تیم‌های خرابکار خودش به جاهای شلوغی مثل پیروزی که مرکز تجاری است، بفرستد تا مردم عادی، جهت کنجکاوی هم که شده به آن‌هایی که سروصدا می‌کنند ملحق شوند و تعداد جمعیت زیاد به نظر آید.

اگر به صحبت ادامه می‌دادم، دیگر کسی میان اغتشاشگرها نمی‌ماند

ما هم آمده بودیم همان‌ها را آگاه کنیم که خودشان را با دشمنان ایران قاتی نکنند. به میان جمعیت رفتیم و شروع کردم با آن‌ها صحبت کردن. برایشان گفتم که اتفاقی که افتاده یک فتنه است. توضیح می‌دادم حقایق آن طور که به گوش آن‌ها رسانده‌اند، نیست. می‌گفتم سلطنت‌طلب‌ها، منافقین و تجزیه‌طلب‌ها حتماً بین شما هستند و دارند از حضورتان سوء استفاده می‌کنند تا هدف خودشان را پیش ببرند و.... برایشان صحبت می‌کردم و خیلی از آن‌ها گوش می‌دادند. اگر حرف‌هایم اثر می‌کرد، خیابان از سیاه‌لشکر آشوبگرها خالی می‌شد و دیگر کسی برای آن‌ها نمی‌ماند.

وسط صحبت بودم که لیدرها دوباره جو را شلوغ کردند تا مردم به من گوش ندهند. همان طور که سعی می‌کردم ارتباطم را با مردم حفظ کنم، حواسم به چند نفر از همان‌هایی که صورتشان را پوشانده بودند، جلب شد. با اشاره دست به چند نفر دیگر می‌فهماندند که به سمت من حرکت کنند. از میان شلوغی صداهایی به گوشم می‌رسید: «بکشش»، «خفش کن»، «بزنش» و....

آنقدر مرد نیستند که تن به تن بجنگند

برق چاقو و شمشیر و قمه و دشنه چند نفر را می‌دیدم که مثل گرگ از سه طرف به من نزدیک می‌شدند. چشمشان برق خطرناکی داشت. از فتنه‌ها و شلوغی‌های قبلی می‌دانستم که قصد این‌ها آدم‌کشی و کشته‌سازی است. از آن‌ها نمی‌ترسیدیم، اما نمی‌خواستم تلفات بدهیم. سریع به بچه‌ها گفتم برگردید. آن‌ها هم سریع برگشتند تا از بچه‌های ناجا پشتیبان بیاورند. من ماندم و یکی از بچه‌ها به نام مهدی ایرانی.

باران سنگ شروع شده بود. سنگ‌هایی که تیز بودند و هر یک از آن‌ها می‌توانستند یک مرد را از پای در آورند از همه طرف به سمت ما می‌آمدند. تیزی به دست‌ها هم به من که چیزی جز پرچم امام حسین علیه‌السلام دستم نبود، حمله کردند و با هر چه می‌توانستند مرا زدند. آن‌ها که آنقدر مرد نیستند که تن به تن بجنگند، مثل گرگ‌های وحشی حمله می‌کردند.

همان طور که هر کس به هر جای من که دستش می‌رسید، ضربه‌ای می‌زد و همزمان سعی می‌کردم از سنگ‌هایی که از آسمان به سمتم می‌آمد، جان سالم به در ببرم، یک نفر که نمی‌دیدمش، از کنار من، یک ضربه کاری بر سر من زد. دنیا جلوی چشمم چرخید. بر زمین افتادم. دنیا سیاه شد و دیگر چیزی نفهمیدم.

حیا ندارند

نمی‌دانم چقدر گذشته بود که چشمانم را باز کردم. هنوز روی خیابان دراز کشیده بودم و بالای سرم شلوغ بود. از میان شلوغی صدای مهدی را می‌شنیدم که با شجاعت داد می‌زد: «نکنید، نکنید این کارو، ولم کنید.»

احساس کردم آن بی‌حیاها لباس‌هایش را از تنش در می‌آورند. پیش خودم گفتم حتماً با من هم همین کار را کرده‌اند. باز دنیا سیاه شد و دوباره از هوش رفتم.

سرشو ببرید

چند دقیقه بعد دوباره چشمانم باز شد و گوشم صداها را می‌شنید. یک نفر داد می‌زد: «بکشیدش»، «آتیشش بزنید»، «سرشو ببرید» و فحش‌های ناموسی می‌داد. دیگر چشم‌ها و گوش‌هایم هشیار نماندند و سکوت و سیاهی به دنیایم حکم‌فرما شد.

چند دقیقه بعد که دوباره به هوش آمدم، یک نفر بالای سر من با صدای مهربانی به بقیه می‌گفت: «گناه داره؛ ببریدش بیمارستان. ببینید! هنوز زنده‌ست. مگه از بچه‌های خودتون نیست؟»

دوباره بیهوش شدم.

بدنم به حرفم گوش نمی‌داد

چند دقیقه بعد باز مغزم فعال شد. ترک موتور بودم و یک نفر جلوی من نشسته بود و یک نفر دیگر پشت من. یادم نمی‌آمد چه شده ولی می‌دانستم اتفاق بدی افتاده. پایم به زمین کشیده می‌شد. سعی کردم پایم را روی رکاب بگذارم، اما بدنم به خواسته من عمل نمی‌کرد.

جانباز اغتشاشات : مردم اجازه ندادند آشوبگرها سرم را ببرند+عکس


محمدعلی کارخانه، جانباز اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ در بیمارستان

مردم نگذاشتند اغتشاشگرها تو و مهدی را بکشند

مرا به بیمارستان رساندند. وقتی به هوش آمدم، بچه‌ها اتفاقاتی را که بعد از حال رفتنم افتاده بود، برایم گفتند: «جمجمه‌ت هشت تیکه شده حاجی.»

«بعد اینکه از هوش رفتی چند نفر ریختند سرت و با چاقو زدنت.»

«می‌خواستند سرت رو ببرند! یکیشون نشسته بود روی سینت و می‌خواست سرت رو از تنت جدا کنه. آخرسر کاسب‌های محل اومدند نذاشتند. به اونا می‌گفتند: «گناه داره، نکنید»، «این که دیگه کارش تمومه چیکارش دارید؟»، «این دیگه مرده، ولش کنید دیگه»، تا ولت کردند و از خیر جدا کردن سرت گذشتند.»

«نمی‌دونی اون نیم ساعتی که بیهوش بودی، مهدی رو چقدر بد زدند! چاقو رو کردند تو شُشِش، قلبشم زدند تازه، سینش تیکه پاره شده. انداخته بودنش تو مترو تا اونجا هر بلایی می‌خوان سرش بیارن و کارشو تموم کنن که مردم اومدند و نجاتش دادند. حاجی مردم نذاشتند تو و مهدی کشته بشید. همون مردمی که همه جا می‌گن به خون شما تشنه‌ن. آره! همونا شما رو از دست اون گرگا نجات دادند. خودشون انداختنش تو یه پراید و بردنش بیمارستان.»

حاجی مردم نذاشتن تو و مهدی کشته بشید. همون مردمی که همه جا می‌گن به خون شما تشنه‌ن. آره! همونا شما رو از دست اون گرگا نجات دادند

حاجی موندنی نیست

«حاج‌آقا شب اول که اومدی اینجا جراح عملت نمی‌کرد. می‌گفت: «این موندنی نیست‌. ۸ تا تیکه استخون وارد مغزش شده. چرا باید عملش کنم؟» انقدر این در اون در زدیم تا راضی شد عملت کنه. می‌گفت: «این یا نمی‌مونه، یا اگه بمونه قطع نخاع می‌شه، یا کلاً فراموشی می‌گیره یا سمت راست بدنش کلاً فلج می‌شه.»

اما من زنده ماندم! حتی خونریزی مغزی هم نکردم. دست و پایم هم که از کار افتاده بود، با فیزیوتراپی باز به کار افتاد. ۱۰ روزی در بیمارستان بستری بودم و سپس برگشتم خانه. در آن ۱۰ روز بعضی‌ از اقوام و آشنایان، ۵ بار خبر شهادت من را به همسرم و خانواده‌ام دادند. انگار لذت می‌بردند از عذاب کشیدنشان. اما الآن خدا را شکر، حالم خوب است. فقط یک وقت‌ها یک سری چیزها یادم می‌رود.

نکند مردم به راهپیمایی ۱۳ آبان نیایند

یک ماه و خرده‌ای از آن اتفاق گذشت و به ۱۳ آبان نزدیک می‌شدیم. دل من خیلی شور می‌زد. همش پیش خودم می‌گفتم: «نکنه مردم نیان؟»، «نکنه راهپیمایی خلوت باشه؟»

شرایطم اصلاً طوری نبود که بتوانم در راهپیمایی شرکت کنم، اما پیش خودم گفتم یک خانواده هم یک خانواده است. باید برویم. شب قبل ۱۳ آبان پدرخانمم را در خانه‌مان نگه داشتم. راضی‌شان کردم فردا من را با خانواده ببرند راهپیمایی. می‌گفتم برویم تا نگذاریم راهپیمایی خلوت باشد. آن‌ها هم قبول کردند و با هر سختی‌ای که بود مرا رساندند آن جا. درد امانم را بریده بود.

جانباز اغتشاشات : مردم اجازه ندادند آشوبگرها سرم را ببرند+عکس


محمدعلی کارخانه در راهپیمایی ۱۳ آبان سال ۱۴۰۱

وقتی رسیدم و آن جمعیت انبوه را دیدم، درد و مجروحیت یادم رفت! باورم نمی‌شد. جمعیت خیلی زیادی بود. همه آمده بودند. خیلی خوشحال بودم. خیالم راحت شد که مردم ما هوشیارند، حواسشان هست، سر بزنگاه می‌دانند چگونه باید رفتار کنند.»

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 112
 • در انتظار بررسی: 18
 • غیر قابل انتشار: 38
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  89 38
  ای کاش همان اول کار نیروی انتظامی میزد چهارتا از این اغتشاشگرها را تا الکی زیاد نشوند
  • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   19 8
   اینا که آدم نیستن من خودم به عنوان تماشاچی میرفتم فقط ازشون نفرت و هرزگی و فحش و خشم میزد بیرون کاملا معلوم بود که عده ای اصلی از اراذل و اوباش بودن که کاملا مست بودن و عقل از سرشون پریده معلوم نبود پشت پرده چیا بهشون داده بودن هیچ مهر و دلسوزی و محبتی برا مردم و آب و خاک و میهن تو وجودشون نبود
  • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   18 9
   واقعا لازمه شرور بودن و انسان نبودن اینا برا مردم بازگو بشه سیاه لشگر کار ندارم به هر دلیلی مخالف نظام هستن ولی اصلی کاریا عده ای شرور و اوباش و قمه کش بودن کاملا مست پول پاشیا شده بودن
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   54 75
   احمق کل مردم مخالف شما شدن کور هستید نمیبینید
  • IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   30 9
   از کی عده ای اراذل و اوباش و وحوش جنگلی و ... شدن کل مردم
  • میثم IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   20 4
   احمق تویی ما مردم هیچ وقت موافق وحشی گری و اغتشاش و ...نیستیم هرچند مخالف گرانی رانت خواری اختلاس و....هستیم،ما خانواده داریم و امنیتشون حتی از اقتصاد برامون مهمتره
  • IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   15 35
   داداش کل مردم مخالف نیستند بلکه افرادی که دردام تبلیغات مسموم شبکه های مجازی وماهواره افتاده اند اکثرا از طیف خاصی از جامعه بودندکه به دنبال بی بندباری بودند تا آزادی ودر این میان عده ای جوان ونوجوان از همه جا بی خبر که دنیایشان محدود به فصای مجازی وچهار تا بازی بود که با رفتارهای هیجانی درگیر این اغتشاشات شدندوحتی بی اطلاع از عواقب ناشی از این تحرکات که اگر درک درستی داشتند بازیچه عده ای منفعت طلب نمیشدند
  • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   15 44
   ادب شما نشون میده کدوم طرف حق و کدوم طرف باطله اصلا کل جهان علیه ما باشن وقتی در صراط مستقیم هستیم اهمیتی نداره حضرت سجاده میفرماید اگر کل مردم دنیا موافق یا مخالف من باشن به اندازه سر سوزنی دراحوال من تغییری حاصل نمیشه
  • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   12 3
   11.32 توهم بد چیزیه مغزت عادت کرده به دورغ اخرت هلاکت هست خخخخخ
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   14 7
   احمق همان جماعت اندک آشوبگر و فتنه گر داعش وطنی هستن.
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   5 4
   مهم حق و حقیقت هستش در حال حاضر با نظام ایران هست حالا دشمنان تونستن با تحریم های اقتصادی و شبکه های ماهواره و مجازی عده ای رو به مخالفت بکشونن در اصل قضیه اصلا تفاوتی نمیکنه
  • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   8 6
   در جواب احمق مگه مخالف و موافق بودن مردم برا ما الزام شرعی داره ممکنه یه زمان مردم ۹۹ درصد رای بدن یه زمان به هر دلیلی ۹۹ در مخالفت کنن مهم الزام شرعی است حفظ نظام هست که از اوجب واجبات هست به فرموده امام
  • ارشک IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   14 4
   احمق خودت هستی که چهارتا وحشی مثل خودت را کل مردم تو مخ نداشته ات جازدی.
  • IR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   14 4
   ۱۱:۳۳ احمق کمتر اینستاگرام برو که کمتر توهم بزنی. مخالفت با اعتراض معیشتی زمین تا آسمون فرقشه.
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   10 5
   یک هفته ای میشد این اغتشاش ها را جمع کرد میشد آرمان ها و روح الله ها زنده باشند ولی آدرس غلط دادند تحلیل غلط کردند و نگذاشتند نیروهای آموزش دیده وارد ماجرا شوند. بعد از کلی شهید و کشته سازی گفتند ماجرا را مدیریت کردیم !!!!
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   33 14
   خودتو با مردم جمع نبند مجرم
  • ث IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   12 16
   به امید خدا همه فتنه گران رسوا میشن
  • پدی از پیج همسایه🙂 IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   1 27
   کاری به متن وموضوع ندارم ولی با یه بسته غذایی(۲عددرب۸۰۰گرمی و۱عددروغن۹۰۰گرمی و یکعدد ماکارونی۷۰۰گرمی و یدونه از این خرما لهیده ارزونا)مشکل مردم حل نمیشه.اون بچه ویتامین و شهربازی و دوچرخه وxboxو۲۰۷ و کار و مسکن و ازدواج و دارو و... میخواد. قیمت دلارو واقتصادو درست کنید.
  • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   15 8
   من یکی از این مردم پس لطف کن از طرف من خفه شو و حرف نزن
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   16 9
   IR ۱۱:۳۲ - مردم ایران مخالف هستند یا اون چندصدنفر سالمند ایزی لایف بسته تروریستای تیرانا؟! مرگ بر مریم رجوی تروریست
  • از ... به اون کامنتی که با احمق جمله اش رو شروع کر IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   7 6
   احمق تویی و امثال تو که بعد از 44 سال فتنه گری و آشوب و خسارت به جان و مال و ناموس ملت، هنوز فکر می کنید ، تعدادتون زیاده😂😂😂😂😂 احمق تویی و امثال تو که هنوز نفهمیدی اگر حتی 50+1 ( نه حداکثر مردم) با شما همنوا بودند تا الان نظام سقوط کرده بود. احمق تویی که ملت رو نشناختی. بله؛ ملت نقد دارند . ملت بخاطر منابع فشار خارجی و داخلی در حرج و تنگی اند ولی مثل تو و امثال تو ، بیشعور و احمق نیستند. ضمنا؛ شتر در خواب بیند پنبه دانه😊 یعنی ما با شماها شدیم 85 میلیون؟؟؟😂😂
  • تربتی IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   6 6
   هموطن حرف شما رو در زاهدان گوش دادند و چندین نفر رو زدند.
  • IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   5 0
   عجله نکن آسیاب به نوبت.
  • IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   3 1
   چرا میذارید چنین اتفاقاتی بیفته
  • IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   1 5
   در 22 بهمن گذشته در کل کشور حدود 20 میلیون طرفدار نظام اومدن بیرون ولی شما آشغالای اغتشاشگر در شلوغترین روزاتون در کل کشور در یک زمان معین نتونستید بیش از 300 هزار نفر بیارید . پس لطفا گ... نخورید و نگید کل مردم با نظام مشکل دارن. شماها یه عده آشغال اقلیت و هوچی گرید. همین ...
  • IR ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
   0 0
   چند سال دیگه روی نیمکت دادگاه: ای کاش این کامنت ها رو نمی‌دادم
 • صبا IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  28 29
  حیف که حاکمیت اجازه نمیده و گرنه یک روزه بساط هر نوع اغتشاش را میپیچیدیم. به شرطی که فرداش ازادشون نکنن
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   9 13
   مردمم یه روزه شماها رو جمع میکردن میفرستادن به زباله دان تاریخ
  • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   9 7
   چرا با وجود اینهمه نیروی زبده و آموزش دیده باید چهارتا بسیجی با دستای خالی میرفتن تو دل این وحوش؟ نفودی ها همیشه گرای غلط می‌دهند یاد صحنه شهادت کیان در مختارنامه افتادم.
  • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   1 2
   خطاب به ۱۱:۳۳ منظور از مردم کسانی هستن که دلشان برای مملکت می سوزه و وطن فروش و خائن نیستن ، حاضر نیستن یک مو از سر کشورشون کم بشه ، حاضر نیستن سوریه سازی بشه، گول دشمنان را نمی خورن، اگه مشکلی داشته باشن ترجیح میدن داخلی حل بشه نه اینکه بیگانه از آب گل آلود ماهی بگیره، حالا نمی دونم مردم شما کیا هستن
 • علی IR ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  17 16
  از وحوش تروریست ز.ز.آ انتظاری نیست. ولی متنفریم از ق.ق که مثل همیشه بی خاصیت و بی تفاوت بود. ایران به ق.ق آمریکا نیاز داره که برای یه تهمتی که یه نفر به دولتشون زد یک میلیارد دلار جریمش کردن.
  • IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   3 3
   با لعاب کاری شبکه های مجازی و ماهواره این وحوش و اراذل تبدیل کرده بودن اسطوره های آزادی خاک بر سر جنبشی این جماعت اوباش الگو و اسطورشون باشه
  • تربتی IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   5 5
   حیف که شما نمی فهمی، اگر بفهمی این حرف رو نمی‌زنی.
 • IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  17 8
  لعنت بر مسئولان لیبرال
 • IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  29 10
  مردم از روحانیت راضی نیستند?
  • IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   3 8
   شبکه های مجازی و ماهواره مثل مگس فقط میخوان مشکلات و کاستی ها رو به مردم نشون بدن بزرگ نمایی کنن اصلا از خوبی های مملکت نمیکن تو خیلی چیزا تو جهان جز بهترین هستیم ولی هشکی به اونا اشاره نمیکنه مثلا با اینکه در کشور خشکی زندگی میکنیم کشور اول آبرسانی در جهان داریم در برق جزو ۱۰ اول هستیم و در گاز جزو ۳ اول هستیم طبق برآودرهای بانگ جهانی مردم از حیث دارایی منقول و غیر منقول کشور ۲۰ جهان بین ۲۴۰ کشور جهان هستیم و ... خیلی دیگه ولی جوری نشون داده میشه اینگار فقیرترین و بدبخترین در جهانیم
  • رضا IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   13 13
   جمع نبند. خودت مشکل داری.
  • IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
   1 0
   اینایی که میگن جمع نبند و مردم همه پشت نظامن چرا پس از کلمه رفراندوم وحشت دارن؟
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  16 14
  اینها باید تک تک پیگیری شوند و مشخص شود به کدام حرامخور وصل هستند....
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  17 10
  یعنی تک تک مصائبی که بر تو رفته، گردن اون مدیران دزد و بی عرضه و ریاکار هستش
  • ارشک IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   6 2
   ۸سال حسن فریدون و برادران لاریجانی اعتماد و اقتصاد را با هم نابود کردند.
  • IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   2 1
   چقدرم از اینا هست
 • علی IR ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  19 17
  سلام ودرود به تو وشرف وغیرتت .مرگ بر کفتارها وشغالهای درشکل وشمایل انسان
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  16 16
  لعنت خدا بر اغتشاشگران داعشی هنوز داغ آرمان علی‌وردی و روح‌الله عجمیان تازه است. از قاتلین آرمان ، حسن مختارزاده،پوریا احمدی،سلمان امیر احمدی،فرید کرم پور و... چه خبر ؟
  • IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   7 6
   خیلی ها هم از پشت بام افتادند،خیلی ها هم کشته شدند.
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  10 16
  فتنه زن هرزگی تعداد زیادی شهید و جانباز داده حالا هم که یکسال گذشت هنوز ما رو حواله میدن به کار فرهنگی و لایحه بازی . کجاست اون کار فرهنگی که میگفتین؟
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  20 22
  قاتلان آرمان علی وردی رو اعدام کنید
  • IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   2 4
   اون تعدادی که به شما منفی دادند یا بی شرف هستند یا مزدور و یا تحت تاثیر خزعبلات دشمن مغزشان را از دست دادند. وگرنه هر انسان آزاده ای خواهند پاک شدن زمین از لوث وجود همچین اشرار کثیفی است که حیوان نامیدنشان جفا در حق حیوانات است
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  12 16
  باید محاکمه شوند
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  11 17
  لعنت خداوند بر اغتشاشگران
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  12 22
  مرگ بر علی کریمی قاتل مرگ بر مصی علی‌نژاد قاتل مرگ بر پهلوی قاتل
 • ... IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  8 24
  حاج آقای کارخانه عزیز، محترن و گرامی: کاری به یک عده روحانیون منحرف ندارم . تو هر قشر و صنفی از اینجورها پیدا میشه . ولی به ضرس قاطع میگم که هم شما و هم اکثر روحانیون جزء شریف ترین، نجیب ترین، با شخصیت ترین، انسان ترین، آدم حسابی ترین و قابل احترام ترین افراد این جامعه اید. در عجبم؛ چطور برخی با وجود این شواهد و قرائن، توقع دارند که از جرم اغتشاشگران بیشرف بربر وحشی بگذریم؟؟؟ چطور یه عده به خودشون اجازه میدن که راه بیفتن و از ولی دم جانباختگان یا شاکیان تعرض، رضایت بگیرند؟؟؟ # انسانم آرزوست
 • سپیده IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  12 10
  صحبت کردن مال زمانی مثل الآن است که هنوز اتفاقی نیفتاده است. اگر دعوا شروع بشود که مشخص است زمان صحبت نخواهد بود.
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  8 11
  فدای سر آقای اژه‌ای و خانواده محترمش.
  • IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   7 12
   متاسفانه تونستن با طرفندهای رسانه ای و هنری جای قاتل و مقتول و ظالم و مظلوم عوض کنن تنها ما نیستیم که مهندسی معکوس انجام میدیم دشمنان ما هم تونستم تفاله های داعشی و غرق کثافت و گناه خود را به اسم شهید به مردم غالب کنن ولی شهدای پاک ما مثل عجمیان و آرمان و ... کجا این اراذل و اوباش و وحوش جنگلی کجا !!!
  • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   4 11
   با بمباران دروغ و نامیدی در شبکه های مجازی و ماهواره جلوی عقل و اندیشه رو گرفتن والا هر صاحب خردی میفهمه با نامنی و اغتشاش و آشوب چیزی درست نمیشه فقط ویرانی و خشم و نفرت جامعه بیشتر بیشه در آخر خود مردم از همه بیشتر ضررمیکنن
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   6 10
   جنبش وحوش هستن فقط فحش میدن و عربده کشی میکنن بوی از محبت و عقل و عشق نبردن
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   11 3
   میشه بگین چجوری درست میشه چجور عمر و جوونی ما بر میگرده چجوری خسارات مادی ما جبران میشه چجوری ظلم تبعیض سرنگون میشه و....
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  12 21
  اینا جز ویرانی و سوریه شدن ایران چیزی دیگه نمیخوان
  • IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   6 14
   وطن فروشان و خائنین به تمام معنا همین جنبش نحس عشق اسرائیلی هستش
  • IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   4 13
   خارج نشینا عشق و حالشونو میکنن و پولشونو در میارن نسخه ویرانی و تجزیه و جنگ داخلی برا ایرانی میکشن خاک بر عقل کسی که اینو نفهمه
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  8 11
  متاسفانه تونستن با پمپاژ خبریو رسانه ای عده زیادی رو فریب بدن
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  8 12
  واقعا حاجی دمت گرم به شخصه جرائت وایتادن جلوی این داعشی جماعت رو ندارم
 • رسول IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  28 17
  عجب فیلم هندی تعریف کردی برامون
  • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   12 20
   فهمیدیم بهره ایی از شعور و شرافت نبردی البته همه حامیان فتنه زن هرزگی همینطور هستن
  • گمنام IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   12 19
   نبودی وسط اغتشاشات باید هم فک کنی فیلم هندیه !!!! اگه میبودی واقعیت فیلم هندی رو می دیدی کربلا برات مجسم می شد عزیز
  • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   4 6
   این اغتشاشگر ها وحشی هستند و بی رحم.
 • IQ ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  4 12
  از همان آغاز آشوب ها باید نیروهای نظامی وارد خیابان‌ها میشدن سرکوب میکردن این جان‌ی ها رو با یک پرچم رفتی جنگ قمه سنگ چاقو اسلحه کشوری که سه نیروی نظامی داره حقوق برا چی میگرفتن پس برا این روزها چرا یک عده نیروی آموزش ندیده باید تلفات این آشوب ها بده
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  15 4
  والا ماهم ارزوی یه کارمندی ساده رابه دلیل نداشتن پارتی به گور بردیم بامردک فوق لیسانس ..همون کارمند نباشی یه وام ساده هم بهت نمیدن ..وهزار حرف نگفته دیگر
  • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   3 7
   حرف مفت نزن
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   2 5
   این که گفتی که مردک! -البته تحت لیسانس- بود فرصت کردی برو مدرک فوق لیسانسی هم در یک رشته به درد بخور بگیر و تن را به کار بده و فکر نکن فقط باید کارمند بود ...
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  12 4
  الا ن وضع مملکت دقبقا دودسته هست که به خون هم تشنه هستن حاکمیت باید کاری کند وگرنه با جرقه ای هرج و مرج راه میوفته که قطعا به ضرر مملکته قطعا حاکمیت می تونه وضعو درست کنه
  • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   0 10
   گنده نکن
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   0 4
   با همین‌ مهملات مسئولین انتظامی و تصمیم‌ گیران امر رو به اشتباه انداختند‌. هیچ کدوم از مردم ایران طالب نا امنی و هرج و نرج نیست مگر اینکه بی وطن باشه که تعداد شون خیلی کمه. در زمینه امنیت ملی و آرامش اجتماعی هیچ‌دو قطبی وجود نداره
 • میترا IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  5 16
  اینا کفتار هستند نه گرگ
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  3 1
  این بنده خدا هم قربانی سو مدیریت مسؤولان شده. چرا اصناف مختلف و در کل مردم ما حق یا جرات برپایی اعتراض در خیابان ندارن؟!
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 4
  خیلی گریه کردم با خواندن این مطلب خیلی دلم سوخت آقای کارخانه شما و اون آقایانی که همراه شما بودند خیلی مرد بودید دل شیر و شجاعی داشتید به وجود با برکت شما و اون عزیزان واقعا افتخار می کنم خیلی خیلی ممنون زحمت کشیدید کمک کردید الهی بهترین ها در دنیا و آخرت نصیب شما و خانواده تان باد و وظیفه حکومت هست خیلی زیاد همه جوره از شما قدردانی کنه
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 5
  با اغتشاش شروع میشه بعد میشه اغتشاشگر بعد اغتشاش جو در آخر میشن اغتشاشو
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 11
  تو روحت نحساامینی....
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  3 1
  چرا سر من را نمیخواستند ببرند
 • حمید IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  3 2
  مرگ بر دشمن مردم عادی
 • نرگس IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 3
  برادر من آخه الان این چه کاری بود؟ باید با بسیج یا نیروی انتظامی میرفتی پرچم امام حسین برداشتی که چی بشه؟قشنگ شناسایی بشی؟
 • سید IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 9
  اینها رو پخش کنید تا با انقلاب وحوش ادمخوار ززآ بیشتر اشنا بشیم
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 7
  مردم از روحانیت ولنجک نشین، دروغگو ،کشته مرده تفکر انگل لیس وغرب متنفرن نه روحانی با تقوا وسرباز واقعی امام زمان( ع)
 • IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  4 0
  مسئله اینجاست آنجا چکار میکردی حاج آقا
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 2
  امان از لقمه حروم و نطفه حروم ک چه ها نمیکنه لعنت بر وطن فروشا
 • رضا IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  7 1
  اگر زره ای تحلیل وضعیت میدانستید میفهمیدی مردم دل خوشی از شما ندارن حالا هی داستان بگو
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  4 5
  امپراطوری ایران دوباره زنده شده است
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  9 4
  از این به بعد همینه مواظب کله ت باش
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  3 7
  داشتم صحبت هات رو میخوندم و لذت میبردم ولی تو هم مثل دیگر مسئولین مملکت داری دروغ میگی اونم با این جمله: "چند نفر از خانم‌ها که دختربچه هم بینشان بود، تا ما را دیدند به سمتمان دویدند و گله کردند که چرا انقدر دیر آمدیم. می‌گفتند: «بالاخره اومدید؟»، «اونا چادرامونو کشیدند.»، «چقدر خوب که اومدید.»، «اینا دین و ایمون ندارند.»، «چرا انقدر دیر اومدین پس؟»، «اینا وحشی‌ان!»، «حالا که چادرمونو کشیدند اومدید؟» و...."
  • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   1 5
   توخودت دروغگویی منافق
 • لنگی IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  2 9
  اختشاشگران وطن فروش
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  7 1
  اغتشاشگران رو ول کنید ،کی اجازه میدید مردم اعتراض کنند،حالا که حکومت شاه نیست،مگر شما از اعتراضات حمایت نمیکردید.
 • IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 10
  سال ۵۷خیلی هاراشهیدوجانبازکردندازان هابگویید
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  6 6
  هر انسان منصفی با خواندن نظرات می‌تونه بفهمه کدام گروه مهربان و انسانند و کدوم گروه پر از خشونت و نفرت
  • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
   4 1
   قطعا
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 4
  انشاءالله هر چه زودتر بساط زن زندگی هرزگی جمع بشه و این داعشی های وطنی به راه راست هدایت بشن. لعنت الله علی قوم الظالمین
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 3
  متاسفم از عفوی که به این داعشی های خونخوار داده شده مامورین با جون خودشون معامله کردن دستگیرشون کردن انداختن هولوفدوتی آنوقت مثل آب خوردن بهشون عفو دادن و ازادشون کردن واقعا تاسف، بنده اگر جای مامورین بودم همون اول همه رو به رگبار گلوله میبستم تا انقدر کش پیدا نکنه اغتشاشات
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  3 4
  جانباز جدید؟
 • کیوان IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  1 5
  با اغتشاش تنها به کشور و مردم لطمه میخوره، و روزی رو می‌بینید که نباید... امان از جهالت و نادانی... خوب رو مختون کار کردند... ولی خوشبختانه تا مردم در صحنه حضور دارند همانطور که اربابانتان ینی آمریکا و انگلیس و اسرائیل غلطی نتونستن بکنن... شما هم آرزوی انقلاب سیاهتونو به گور سیاه خواهید برد ای روسیاهان زمانه
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  2 1
  وقتی کرونا آمد، آنقدر در محله پیروزی این طرف و آن طرف می‌رفتیم و هر کاری از دستمان بر می‌آمد، از ضدعفونی گرفته تا تهیه ارزاق و دستگیری از نیازمندان و ... انجام می‌دادیم که دیگر خیلی‌ها ما را می‌شناختند.
 • ناراضی وضع موجود IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 0
  نتیجه مماشات.!!!!! بلاخره نفهمیدیم با پراید بردنش یا ترک موتور. حاجی تنهایی رفتی وسط اون همه اوباش صحبت کنی؟.درس بگیرید با این کفار دیگه نمیشه کار فرهنگی و صحبت کرد.وقت جهاد و قتاله.عمر و وقتتون دارید هدر میدید.
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  3 6
  جانبازاغتشاشات
 • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  7 2
  برسین به مردم چندتامسئول واقازاده رومحاکمه کنید بانکداری واقتصادروعملی درست کنین بخدابااین وضع میترسم جنگ داخلی بشه
 • آملی IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 6
  اغتشاشگران بدانند که ما مردم، تمام قد پشتیبان رهبری و نظام اسلامی هستیم. پس فکر، وقت و سرمایه خود را هدر ندهید و مشغول کار و زندگی خودتان شوید. (متشکرم از درج)
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  5 3
  روح مهسا امینی شاد باد
 • IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 4
  تمام مسولان و نیروهایی که بموقع اشرار را سرکوب نکردند درمون شهدا و مجروهان سهیم هستند. چرا به این آید ها و اشرار فرصت دادند آیا نمیشد در نطفه خفه شأن می کردند. پس نیروهای واکنش سریع و ویژه چرا دریر رسیدند
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  3 0
  ولی مردم خیلی ناراضیندخیلی شایدالان باشماباشندامانگذاریدازکوره دربروندوچیزی دیگه برایشان مهم نباشد.اگردقت کنیدتواغتشاشات هم مردم دیگه داشتندبیخیال شمامی شدندپس توعملکردتون هم یه بازنگری داشته باشیدهمه که منافق نبودن نصفشون هم مردم خودمون بودندکه جونشون به لبشون رسیده بود
 • IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 3
  مماشات با گرگان خیانت است به ایران
 • IR ۲۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۴
  0 0
  انشاالله به زودی شاهد محاکمه و مجازات پدر بی غیرت و حرامی و دایی نجس مهسا کومله و بازیگرهای خائن و دوزاری باشیم که اکثر این فتنه ها از گور این مزدوران خود فروخته نجس بلند شد
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  1 0
  به جای این گزارشات یک گزارش از موشک نه دی فرمانی و قابلیت نصبش روی جنگنده هامون به عنوان هوا به هوا با برد پنجاه تا هفتاد کیلومتر بگذارین. ممنون به ویژه الان که می خوایم با آران سرشاخ بشیم
 • ناصر IR ۰۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  0 0
  مگه این اغتشاشگران با داعش چه فرقی میکنند چرا باید اینقدر بهشون میدون داد که هر غلطی خواستند بکنند این گرگ صفتان اگه فرصت پیدا کنند همه رو از لب تیغ می گذرانند یک عده نوکر حلق بگوش اسرائیل خدا لعنتشون کنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس