کد خبر 151759
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۵

شهرك سينمايي غزالي، چهار پروژه‌ي بزرگ تلويزيوني را در دست دارد؛ هر يك از اين سريال‌ها در مراحل مختلفي از توليد به سر مي‌برند.

به گزارش مشرق به نقل از ايسنا، «كلاه پهلوي»، «سرزمين كهن»، «معماي شاه» و «مولانا» پروژه‌هايي هستند كه ساخت دكورهاي آن‌ها در شهرك غزالي آغاز شده و بخش‌هايي از آن‌ها نيز به پايان رسيده است. همچنين سريال‌هايي مثل «خاطرات مرد ناتمام» نيز بخش‌هايي از تهران قديم را در شهرك غزالي به تصوير كشيده‌اند.

شهر سامان، دكور «كلاه پهلوي»

شهر سامان، لوكيشن اصلي سريال «كلاه پهلوي» است كه ساخت آن به پايان رسيده؛ لوكيشن شهر سامان در مساحتي بين دكور شهر كوفه ـ لوكيشن سريال امام علي(ع) ـ و لوكيشن‌هاي مربوط به دفاع مقدس برپا شده است. به علاوه، براي ساخت اين لوكيشن،‌ بخش‌هايي از دكور قبرستان بقيع تخريب شده است.

فرمانداري شهر سامان، ميدان شهر و ساختمان‌هاي اداري شهر، بخش‌هاي مختلف لوكيشن شهر سامان را تشكيل مي‌دهند كه تهران دهه 1320 را به تصوير مي‌كشند.

بر اين اساس، بخش‌هايي از كار گروه «كلاه پهلوي» در شهر سامان باقي‌مانده كه در طول پخش سريال از شبكه اول سيما، تصويربرداري خواهد شد. پخش «كلاه پهلوي» قرار است از 17 شهريور ماه آغاز شود.

تخريب تكيه دولت براي ساخت «معماي شاه»

«معماي شاه»، آخرين پروژه‌ي تاريخي محمدرضا ورزي است كه لوكيشن‌هاي آن با تخريب بناي تكيه دولت در شهرك غزالي ساخته خواهد شد. در حال حاضر، نخستين پايه‌هاي ساخت اين لوكيشن‌ها در شهرك غزالي بنا مي‌شود و قرار است تا هشت ماه آينده به طول انجامد.

تيم توليد «معماي شاه» كه قرار است از اول مهرماه، كار جدي خود را شروع كنند، تا زمان ساخته شدن اين لوكيشن‌ها كه شامل خيابان وليعصر است، به كار در بيرون شهرك ادامه مي‌دهند و سپس با آماده شدن اين لوكيشن‌ها به شهرك غزالي مي‌آيند.


«سرزمين كهن»

«سرزمين كهن» يكي از عظيم‌ترين دكورهاي شهرك غزالي را دارد. اين مجموعه،‌ ميدان بهارستان و سر در مجلس را به طور كامل بازسازي كرده و قرار است در پروژه‌هاي بعدي تاريخي هم از اين دكورها استفاده شود. ميدان بهارستان، دربرابر زلزله مقاوم است و با كاري كارشناسانه ساخته شده است.

«سرزمين كهن» در فاز بعدي خود قرار است سر در دانشگاه و خيابان دانشگاه را هم به طور كامل،‌ بازسازي كند.

در حال حاضر، فاز دوم سريال «سرزمين كهن» به كارگرداني كمال تبريزي به پايان رسيده و قرار است فاز سه بعد از اصلاحات فيلمنامه، آغاز شود.

«مولانا»

سريال «مولانا» به كارگرداني شهرام اسدي نيز دكورهايي در شهرك غزالي خواهد داشت. مجموعه دكورهاي اين سريال قرار است در شهرك غزالي ساخته شوند.

اين سريال الف‌ويژه، در معاونت برون‌مرزي سازمان صداوسيما ساخته مي‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده