مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
به بهانه تولد و بازگشت استاد شجریان؛
شاید اصلا تعامل و رابطه دوسویه شجریان با نظام بود که باعث خشم بعضی‌ها از جمله شاملو شد و با وجود اینکه یک کار مشترک هم با او داشت، در یکی از سخنرانی‌هایش هرچه از دهانش در می آمد نثار موسیقی سنتی کرد و از شجریان هم بد گفت.
چارلی کافمن و تلاش برای ساخت یک جهان کافکایی!
روایتی ترسناک از زندگی روزمره؛
خیلی وسوسه‌انگیز است که خلاقیت و ابتکار کافمن را بی‌نهایت بدانیم؛ تخیلی که ذاتاً میل به پرواز دارد. با این حال تمام هم و غمش این است که چگونه ذهن انسان می‌تواند دچار مشکل شود.
باید فروشنده را به اسکار فرستاد نه ایستاده در غبار را. اسکار مرد ایرانی را هرزه و فروشنده می‌خواهد، مردی مانند حاج احمد متوسلیان چه به درد آنان می خورد!
آیا زلزله دمشق قبل از ظهور با بیش از 100 هزار کشته، واقعیت دارد؟
آنچه تاکنون در میان عموم منتظران امام عصر، بر سر زبان ها بوده، که زلزله ای بزرگ در سوریه رخ خواهد داد و بیش از 100 هزار نفر در این زلزله، کشته خواهند شد.
قهرمان شکست خورده!
نگاهی به فیلم «360 درجه» به بهانه پخش در سینمای خانگی
در چند سکانس ابتدایی فیلم جاوید یک جوان امروزی است اما به محض اینکه پایش به زندان می‌رسد تبدیل به یک تیپ تکراری می‌َشود، که انگار با محیط و آدم‌های اطرافش سر جنگ دارد.
شرم کنید از این توصیف اروتیک!
نقد مسعود فراستی بر فیلم فروشنده
اگر فروشنده، میلیاردی می‌فروشد، برای این فیلم محقر نیست؛ برای جایزه‌ی فرنگی و تم تجاوز آن است و دو بازیگر اصلی‌اش و ژست قلابی ضد خشونتش. بحث غیرت و بی غیرتی، وطن و بی‌وطنی برای این فیلم بی‌هویت زیادی است.
مهدی پاکدل:به واسطه نام «محمد(ص)»‌ خیلی‌ها دلشان نمی خواست فیلم دیده شود!
یکسری خبرنگارنما وشبه منتقدنما چرتکه انداختند. حرفشان این بود که وقتی این همه هزینه شده برای تولید فیلم، چرا سودی به ما نرسیده است. کار آنها نقد فیلم نیست و باید در بازار، فعالیت تجاری کنند.
مرد است و حرفش، فیش حقوقی مدیران موسسات سازمان سینمایی را منتشر کنید!
به محض ورودتان دستور داده اید خودرویی گران برایتان خریداری شود. آیا خرید این خودرو از محل بودجه قانونی وزارتخانه تامین شده یا باز از محل بودجه فصل ۵ موسسات که میبایست صرف فعالیتهای فرهنگی شود؟
کارگردان مبتذلی که در «جم» می‌سازد و در ایران اکران می‌کند!
ولنگاری بی‌پایان در سینما؛
مظلومی که حالا بازوی راست «جم» در سریال سازی است، پیش از رفتن فیلمی ساخته که بدون هیچ مشکلی قرار است به زودی اکران شود. با این اوصاف عجیب نیست اگر مراسم‌تقدیر از هنرپیشه‌های فراری هم به همت وزارت‌ارشاد برگزار شود.
چرا فیلم کسی که به‌فاحشه‌ها احترام می‌گذارد به اسکار رفت؟!
افزایش اعتراض رسانه‌ها درمورد معرفی فروشنده به اسکار؛
جناب آقاي ايوبي! زحمات شما را در معاونت چگونه جبران نماييم! فروشنده‌بايد و راهي كن و اسكار گردند تا تصويري كه جهانيان از مردم ايران دريافت مي كنند، مردمي مريض و رواني كه با انواع و اقسام معضلات جنسي روبه رو هستند؛ پرخاشگر، فحاش و بي‌فرهنگ!
آقای وزیر! لازم است دوباره شخصاً دست به کار شوید!
تجربه مثبت و شیرین وزیر محترم ارشاد، برای گنجاندن فیلم منقلب‌گر «شیار 143» در فهرست فیلم‌های جشنواره فیلم فجر، این امید و بشارت را می‌دهد که وی از حمیت و جرئت دفاع از فیلم ایستاده در غبار در شرایط سخت را برخوردار است.
امجدیان: «یتیم‌خانه ایران» در سینمای‌ایران غنیمت است/ باطنی: قهرمان‎فیلم نه تن‌فروشی می‌کند و نه وطن‎فروشی!
در نشست نقد و بررسی «یتیم‌خانه ایران» مطرح شد؛
کیوان امجدیان گفت: در سینمایی که ضدقصه است، شاهد تولید فیلمی قصه محور همچون «یتیم‌خانه ایران» هستیم که در آن، اتفاق به معنای سینمایی‌اش را مشاهده می‌کنیم.
نمایش تصویر مخدوش از شیعیان امام حسین(ع) در «هیهات»
هیهات از وهن شیعه/
یکی از شخصیت های فیلم هیهات با ترسیم دُزدیدن ماشین حامل ضریح و ... ضمن ایجاد وهن تشیع در منظر مخاطب بین المللی، به عنوان مستند و مستمسکی ویژه برای تبلیغات رسانه ای وهابیت عمل نموده و خرافه پرستی جماعت ایرانی (مجوس) را بر پرده ی نقره ای سینما به تصویر می کشد.
عملکرد آژانس‌های ادبی مثل آژانس‌های فوتبال است!
آسیب شناسی آژانس‌های ادبی در صنعت نشر ایران
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی هر ساله یک کامیون کتاب هدیه می‌دهدشان، تفکر ما اگر هدیه دادن است که خب حضور بین الملل خوبی داریم اما اگر هدفمان فروش است باید از انتخاب کتب،‌ انتخاب مبدا‌ء و مقصد و چگونگی ارائه را تجدید کنیم
از دار الخلافه الی شاه جهان آباد!
گزیده‌ای از سفرنامه‌ی منشی مظفرالدین شاه به هندوستان
امروز عجب روزی است که بر سیاحت شما خیل افزوده خواهد شد. این شخص درویش اسمش هم اسم من حسن خان است و در تسخیر اجنه علم مخصوصی دارد و در هندوستان معروف و مشهور است.
معرفی «فروشنده» به اسکار چه نسبتی با گفتمان «تدبیر» دارد؟
هفت روز دیگر فرصت باقیست که ایران اشتباه بزرگ خود را در معرفی فیلم به آکادمی اسکار با در نظر گرفتن پارادایم تدبیر، جبران کند و از معرفی فیلم فروشنده به آکادمی اسکار پرهیز کند و امید می رود تدبیری خاص، اشتباه انتخاب فروشنده به آکادمی اسکار را جبران کند!
50 کیلو آلبالو، یالثارات و اتاق فکر ضد سینما!
سوگنامه‌ای بر اخلاق در سینما/1
شاید در این میدان شخص وزیر ارشاد از همه باهوش‌تر بود؛ وزیری که باوجود انواع حرف‌های تحریک‌کننده از سوی دیگران و انواع تلاش‌ها برای موضع‌گیری و قرار گرفتن در یک جبهه، چون فضا را غبارآلود دید، ترجیح داد سکوت کند.
آستان قدس رضوی بعد از 37 سال حمایت جدی خود از تولیدکنندگان را نشان داد +تصاویر
گزارش مشرق از نمایشگاه کالای ایرانی؛
نمایشگاه فروش کالاهای فرهنگی خانواده ایرانی با عنوان «مهر درخشان» در جوار حرم مطهر امام رضا (ع)، ورودی باب الجواد (ع) در حال برگزاری است، نمایشگاهی که باهدف ترویج تولید و حمایت کالاهای ملی با سبک ایرانی- اسلامی برپاشده است.
فرهاد توحیدی: امکان مینا از دایره‌ی ممکن‌ها و ناممکن ها گذشت!
گفت و گو بانویسنده‌ی فیلمنامه امکان مینا؛
منافقین به رژیم صدام فشار می‌آوردند که موشک باران و بمباران‌ها را ادامه دهد و برای این که بتواند رژیم عراق را متقاعد کنند نیازمند یک کار اطلاعاتی مستمر در داخل کشور هستند تا اطلاعات میدانی را ارسال کنند
معرفی فروشنده به اسکار مثل شرط بندی روی اسب فلج است!
ظاهرا نمی‌خواهند باور کنند که در طول بیست سال اخیر نام هیچ کارگردانی در میان برندگان اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان تکرار نشده و بنابراین، اینکه اصغر فرهادی برای دریافت جایزه اسکار در سال ۲۰۱۷ روی صحنه برود، چندان محتمل نیست.
علی مطهری: انتخاب فیلم فروشنده انتخاب خوبی برای اسکار نبود
فیلم فروشنده چهره خوبى از جامعه ایران نشان نمى دهد، لذا انتخاب آن به عنوان نماینده ایران در “اسکار”از سوى بنیاد فارابى،به نظر من انتخاب خوبى نبود
الیور استون: ما مورد تهدید نیستیم؛ خود تهدید هستیم
«الیور استون»، کارگردان معروف هالیوود، متخصص پرونده های جنجالی تاریخ معاصر آمریکاست. او درباره ترور جان اف. کندی، جنگ ویتنام و 11 سپتامبر فیلم های ماندگاری ساخته است. اما اذعان می کند که تاریخچه «مداخلات شرورانه آمریکا» در غرب آسیا بیش از هر چیز او را تحت تاثیر قرار داده است.
اصغر فرهادی عکس ثابت خودش را به جریان‌های سیاسی فروخت!
امیر قادری:
در فیلم‌های فرهادی، از "جدایی" به بعد، این شخصیت‌ها مثل موجودات مفلوکی هستند، در ذهن و دست خالق قاهر، که برای رسیدن به نتیجه نهایی، این ور و آن ور پرده، دست و پا می‌زنند؛ تا این که بالاخره کاراکتر، و البته بیننده، در سکانس‌های "بازجو"یی آخر، گیر بیفتد!
مردی که زیاد می‌دانست!
به بهانه پخش سریال در برابر آینده؛
در دو قرن گذشته بسیاری از نویسندگان ادبیات داستانی بخصوص در غرب با داستان‌های علمی ـ تخیلی زمینه را برای اختراعات بیشماری فراهم کرده‌اند. در این میان شاید ژول ورن مشهورترین آنها باشد
سعید مستغاثی: انتخاب فیلم‎برای اسکار خاله بازی و کمیته گزینش بزرگ‎ترین جوک سینمایی ممکن است
حالا این کمیته جوک می‎آید چکار می‎کند؟ می‎آید همه قوانین بین‎المللی را نادیده می‎‎گیرد، خصوصا قوانین آمریکا را.
مشخصات منجی ادیان در خطبه غدیریه پیامبر (ص) / تجلّی آیات غدیر در عصر ظهور + اینفوگرافی
دین اسلام، دارای سه مرحله اساسی آغاز، کمال و پیروزی است. اولین مرحله با «بعثت» پیامبر اعظم(ص) آغاز گردید. مرحله دوم با «ولایت» حضرت علی(ع) شروع شد و در نهایت مرحله سوم با «ظهور امام عصر» آغاز می شود.
چه کسانی داوود رشیدی را ممنوع‌الکار کرده بودند؟
کارگردان فیلم «آبنبات چوبی» گفت: همین دار و دسته خاتمی در ارشاد که برای تشییع جنازه داوود رشیدی رفتند در 2 مرحله او را ممنوع‌الکار کرده بودند و به وی تهمت‌های اخلاقی زدند!
چرا فروشنده حتما اسکار می‌گیرد؟!
نگاهی به قرابت معنایی «فروشنده» و «اسکار»؛
پیرمرد متجاوز فیلم فروشنده همچون مردان لذت‌جوی قبل از سال 1357 زندگی می‎کند که علاوه بر همسر، به‎دنبال لذت بردن از زن دیگری هستند و هنوز با خاطره خیابان جمشید زندگی می‎کنند.
توفيق خانه طراحان انقلاب اسلامي در پوشش بصري مسائل روز +عکس
طرح «مهاجر الي‌الله» همزمان با سالگرد فاجعه منا اين روزها روي ديوارنگاره ميدان وليعصر به عنوان بزرگ‌ترين ديوارنگاره پايتخت قابل مشاهده است.
بی اعتنایی دولت به مصوبه مجلس و سرگردانی مردم/ مردم: پژو و پراید تولید نشود/ خودرو سازان: تولید می کنیم
در برنامه پایش شب گذشته مطرح شد؛
برنامه پایش شب گذشته به پیگیری مصوبه اخیر مجلس در مورد بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های زیر 100 میلیون پرداخت. اخیراً مجلس دربند مربوط به تسعیر دارایی ارزی اصلاحیه بودجه، پیشنهادی را مصوب کرده که بر اساس آن سود تسهیلات غیر جاری تا 100 میلیون تومان از محل منابع حاصل از تسعیر ارزی پرداخت شود.
آیا وزیر ارشاد با سینمای فعلی برنده جنگ جهانی فرهنگی شده است؟!
یادداشت وارده/
80 درصد فیلم‌های خارجی تولید کمپانی‌های صهیونیستی با کمی اصلاح از رسانه ملی قابل پخش است اما از میان آثار تولید شده در سینمای ایران 5 درصدشان هم از رسانه ملی قابل پخش نیست.
وقتي با يك تحريف مي‌شود آبروي يك كارگردان و بازيگران سينما را برد!
انتشار بخش تحريف‌شده‌اي از مصاحبه مسعود ده‌نمكي با یک خبرگزاری دستاويزي براي حمله به بازيگراني شد كه در فيلم‌هاي ارزشي سينما نقش‌آفريني كردند.
چرا مناره‌های مصلای قم و مسجد جمکران به سبک سعودی‌هاست؟ +تصاویر
گزارش مشرق؛
با مقایسه مناره مصلای قم و مناره‌های مساجد شاخص ایرانی فریاد فقدان هنر ملی به چشم می‌خورد و وضوح شباهت آن به مناره‌های بناهای سعودی به چشم می‌آید.
آیا زلزله شام از جولان در فلسطین اشغالی تا حرستا در سوریه، واقعیت دارد؟
تعبیر حدیث به «خسف» در مناطقی از دمشق قبل از ظهور، هر آنچه باشد، نشان از حادثه ای در محور جابیه-حرستا در سوریه، خواهد بود.
به جای خانه سینما به تشییع شهید غلامی رفتم/ علاوه بر ممنوع الکاری، ممنوع الحضور هم هستم!
جهانگیر الماسی در گفت و گو با مشرق:
جهانگیر الماسی تاکید کرد: من ممنوع الکار و ممنوع الحضور هستم! مشکل این است که خودم هستم و عقایدم را نمیفروشم. دیروز به جای خانه سینما به مراسم وداع با شهید مدافع حرم شهید غلامی رفتم.
گفتگو با رزمنده مجروح «سفر به چزابه» پس از بیست سال/ ماجرای فیلم توقیف‌شده‌ای که از تلویزیون پخش شد!
«رسول ملاقلی‌پور» معتقد بود افرادی هستند که صدای تیر و تفنگ را نشنیده‌اند ولی خود را وارثان جنگ خواهند دانست. گویی او این پیش‌بینی را می‌کرد که کسانی هستند که سن و سالشان به حضور در جنگ قد نمی‌دهد ولی بعد ادعای ارث و میراث می‌کنند.
یاسر داوودیان:در ایران مافیای موسیقی برای موسیقی تصمیم می‌گیرد!
متأسفانه مافیای موسیقی در ایران برای موسیقی یک مملکت تصمیم می‌گیرند بعضی‌هایشان بازیگران جلوی پرده‌ و تعدادی در پشت پرده به جریان موسیقی خط می‌دهند و در اصل زحمتی را که یک هنرمند می‌کشد این افراد برداشت می‌کنند
پلنگ اصغر فرهادی چگونه با وجود ناراحتی قلبی مثل «مایکل جانسون» می‌دود؟!
روایتی از گاف‌های فروشنده؛
پیرمرد ناراحتی قلبی دارد و قلبش با باطری نیم‌قلم کار می‌کند اما چند طبقه را با پای خونی دویده پایین و با سرعت مایکل جانسون از مهلکه گریخته است!
۱
آخرین عناوین