مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

اخبار پیشنهادی
قوه قضائیه با توقیف و رفع توقیف فیلم عادت نمی‌‌کنیم، هشدار جدی را کتبی، شفاهی در چندین نوبت به سینماگران اعلام کرد و پس از اینکه اطمینان حاصل کرد روند این تخطی ادامه دارد برای صدور احکام وارد فاز جدی تری شد.
نماهنگ به‌طور طبیعی ساختارش به ساختار شعار نزدیک است و اساسا رجز خوانی و اغراق در آن باید نمود داشته باشد. در این نماهنگ نباید منطق مواجهه، مفهوم و منطق رئال باشد بلکه اینجا و بر اساس ساختار شعار و رجز قصه روایت میشود.
چرا تئاتر به این روز افتاد؟
نگاهی به تغییرات دهه اخیر در تئاتر کشور/1
وقتی تعداد اجراها بطور تصاعدی بالا رفت، حساسیتی که در مورد محتوا و فرم هنری اجراهای مختلف وجود داشت؛ به نوعی رنگ باخت و تئاترهای غیرحرفه‌ای‌تر و کم‌محتوا تر نیز به این قصرهای مجلل راه یافتند.
دکان فیلم فروشنده پلمب می‌شود؟
به‌دنبال ممنوعیت فعالیت بعضی شرکت‌های پخش فیلم؛
تکرار برخورد‌های تعارفی و تعامل با سینماگران نشان می دهد که هرگاه قانون، قدمی در مقابل سینماگران عقب نشینی کرده است، اهالی سینما دو گام به پیش آمده اند و ضروری است که قطعیت و قاطعیت حکم صادره توسط قوه قضائیه از زمان صدور، اجرایی شود.
حسین علیزاده و شعبده بازی با صدا و تصویر
حرفهای شنیدنی چکنواریان و باشه آهنگر در گفتگو با مشرق
کارگردان"ملکه" می‌گوید:شاید کمتر آهنگسازی باشد که در میان فیلمبرداری آن هم در آبادان سر صحنه بیاید و در آن گرمای هوا در لوکیشن حاضر شود و بعد آهنگسازی کند. ایشان سر فیلمبرداری حاضر شد و چهار پنج روز هم در آبادان ماند.
دروغ های بزرگ «سپتامبرهای شیراز» خیلی خنده دار است/ امیدواریم مدیران فرهنگی این فیلم در حال اکران را فیلم قرآنی خطاب نکنند!
اگر فرزندان آقای حجت الله ایوبی در اتاق خودشان تی شرت بتمن و مرد عنکبوتی می داشتند ایشان این حرف مبتذل را که سینمای دنیا به دو سینمای هالیوود و سینمای ایران تقسیم می شود را بیان نمی کردند.
علی‌ زاده‌ای با نام حسین
به مناسبت 65 سالگی استاد علیزاده؛
استاد حسین علیزاده که امروز 65 ساله می‌شود از آنهاست که ایرانی مسلمان بودن عجیب به نام و فامیل و مرام و روحیاتش میچسبد. اسمش حسین است و نام فامیلش زاده علی بودن را یادآوری می‌کند.
امیرحسین آرمان: به خاطر بازی در کیمیا و پریا سرم را بالا می‌گیرم
گفت و گو با بازیگر سریال پر مخاطب شبکه سوم سیما
خوشبختانه سریال پریا دیده شده است. من معتقدم که مردم دوست دارند سریال‌های تلویزیون خودمان را ببینند. یعنی اگر ماهواره بهترین سریال‌های خارجی روز را هم پخش کند، باز هم مردم دوست دارند سریال‌های خودمان را ببینند.
مت دیمون و پل گرین گرس چگونه وارد جاسوس بازی شدند!
آدم‌کش برتر و حرفه‌ای دچار فراموشی شده‌ی سینما، بعد از یک دهه زندگی پنهان، به دنیای تیره و تاریک سیا برمی‌گشت تا دوباره به ترفند‌ها و تعقیب و گریزهای ماشینی هنرمندانه‌اش بپردازد.انتظار می‌رفت این فیلم جدید نیز همان الگو را دنبال کند، که می‌شد «خیانت بورن».
از ارسال دوبلور به شبکه GEM تا تک‌خوانی بانوان به نام دوبلاژ +عکس
پشت‌پرده اتاق‌های صداگذاری؛
در بسیاری از این آثار لهجه‌ قومیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و روند بهره‌بری از ترانه‌های لس آنجلسی در برگردان انیشیمن‌های موزیکال به عنوان یک پدیده عجیب در دوبله‌ آثار کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار می‌گرفت.
«رکود بزرگ» آمریکایی و سقوط كاپيتاليسم
«ركود بزرگ» جمله‌اي هوشمندانه كه پيام اصلي فيلم را در خود جاي مي‌دهد: نظام سرمايه‌داري امريكا چنان به كارآمدي سيستم بيمارش يقين داشت، كه اشتباهات مهلكش را نديد و نهايتاً در سال‌هاي 2007 تا 2008 دچار فروپاشي شد و بحران اقتصادي جهاني را رقم زد.
وقتي «پدرخوانده» سینمای ایران سردرگم می‌شود
تناقض عجیب در گفته‌های سرتیپی؛
سرتیپی با تغییر گفته‌های دیشب خود در برنامه هفت، عنوان کرد: متاسفانه اينطور برداشت شده که من عدم نمایش «لانتورى» در سینماهاى حوزه، قانونى دانسته‌ام!
وقتی شبه روشنفکران تئاتر به جان بنیان خانواده می‌افتند!
نقد نمایش «دوباره اون آهنگو بزن سام»
نمایش «دوباره اون آهنگو بزن سام» درحالی روی صحنه تالار حافظ وابسته به بنیاد رودکی رفت که متن این نمایش، نوشته «وودی آلن» کمدین یهودی سینمای آمریکا (هالیوود) است.
ایستاده در غبار را به اسکار بفرستید، تا موضوع متوسلیان جهانی شود
مدیران سینمایی و اعضای خانه سینما فیلم فاخر «ایستاده در غبار» را به آکادمی اسکار معرفی کنند و پس از ارسال فیلم برای اعضای آکادمی اسکار نامه‌ای را به آکادمی ارسال می‌کند و وضعیت «احمد متوسلیان» را در بده بستانی فرهنگی ـ رسانه‌ای تشریح کنند.
به احترام  براد پیت کلاه از سر برمی‌داریم
گفت و گو با رایان گاسلینگ و استیو کارل درباره فیلم رکود بزرگ؛
این فیلم لحن،‌ سریعی داشت که تلاش کردیم در طول فیلم‌برداری آن را دقیق پیدا کنیم. می‌خواستیم نشان بدهیم که آدم‌های این شکلی هم زندگی دارند، خانواده دارند و مجبورند در لحظه تصمیمات مهم و دشواری بگیرند.
زدن شاهرگ قیصر با تیزی «فروشنده»!
مرثیه‌ای برای مردانگی در سینما؛
من نگران این زمینم، شاید نگران این سرزمین، که همیشه سروهایش از خون جوشیده مردان مردش آبیاری شده و نگران زمین سینمایم که احساسات زنانه به جای شور مردانه آبیاریش می کند.
عزیزالله حمیدنژاد:تلاش کردم با شاخصه‌های سینمایی سریال بسازم
نوع موضوعی وتنوع شخصیت ها و پرسوناژهایی که در طول فیلم و قصه های مختلف مخاطب با آنها روبه رو می شود . البته این نوع کار دشوارترین راه برای جذب مخاطب است چراکه اصولا کارهای اپیزودیک در سینما و تلویزیون کار سختی برای جذب مخاطب است
چرا فیلم مردان خوب حال شما را بد می‌کند؟!
در شش دقیقه ابتدایی «مردان خوب» به نظر می‌رسد و بعد در 110 دقیقه کسل کننده‌ بعدی فیلم کاملاً‌ معلوم می‌شود که این اتفاق نیفتاده است
فاطمه گودرزی: در سینما کسانی که روابطی دارند، همه کار برایشان می‌شود!
در سینما کسانی که مورد توجه هستند و روابطی دارند، همه کار برایشان می‌شود. اما کسانی که ارتباطی با عوامل خاص ندارند گاهاً خانه نشین می‌شوند.
شارلاتانیزم و موج‌سواری انتخاب‌نشده‌ها روی واژه «تحریم»
حوزه هنری «تحریم» نمیکند؛ فقط انتخاب می‌کند؛
احتمالا اگر طلبکاران حوزه هنری درمورد عدم انتخاب فیلم‌هایشان، با همین رویه پیش بروند و به این روحیه طلبکارانه پاسخی درخور داده نشود تا چند وقت دیگر برای تصمیم گیران حوزه تقاضای 74 ضربه شلاق هم خواهند کرد!
طعم بادام
داستان/1
پدرم خیلی خوشحال است و احساس افتخار می‌کند. افتخار به اینکه خوشحالم کرده. افتخار به رفتن و آمدنش، به بالا و پایین رفتنش از پله‌ها. افتخار می‌کند که دردم را تسکین داده. برای اولین بار هر سه نفرمان خوشحالیم. هم زمان. به یک دلیل.
مسعود کیمیایی: نه بیمه دارم، نه بازنشستگی؛باید کار کنم تا نان بخرم!!!
گفتم سینما دارد از دست می‌رود، یا از دست رفته.. آرزوهای انسانِ سینمای قدیم شریف بود. قهرمانی مثل «شِین» می‌آید شهرت را تمیز می‌کند، چشم به خانواده‌ات نداردو ...
موفقیت های سهیلی زاده تمام شدنی نیست؟!
نگاهی به سریال پریا/
سهیلی‌زاده یکی از معدود کارگردان‌هایی است که پی به اهمیت این فاکتورها برده و به مرور زمان و براساس تجربه بر آنها مسلط شده است.
سالروز بازگشت آزادگان و دست‌های خالی سینما!
کاش دستمان در تولید آثاری در حیطه مقاومت، آنقدر خالی نباشد که در سالروز بازگشت آزادگان، یک برنامه متعلق به سینمای ارزشی، به جای اکران و نقد فیلمهایی با موضوع دفاع مقدس و آزادگان، برای یک کمدی توقیف شده برنامه برگزار کند.
اصغر فرهادی برای مردانگی کدام جامعه نسخه می‌پیچد؟
سخنی با مشتری «فروشنده»؛
اگر حرمت قلم اجازه میداد کمی از این خوراک به کارگردان میخوراندیم تا ببینیم اگر او در این وضعیت قرار بگیرد واکنشش چه خواهد بود؟ کاری که گمان میکنم تمام منتقدان از انجامش شرم داشته باشند و متاسفانه کارگردان توانای ما آن را برای مردم کشور خودش تجویز می‌کند.
سرهنگ علیفر:عصر یخبندان مصطفی کیایی را خیلی دوست دارم
گپی با معروف‌ترین گزارشگر فوتبال؛
من همان علیفردی هستم که 17 سال پیش بودم اما نمی‌دانم چطور شده است که در این یک سال آنقدر معروف شده‌ام.
مهران مدیری فیلم دفاع مقدسی می‌سازد
آنچیزی که مدیری قصد دارد بسازد، پس زمینه جنگ دارد و خاطرات خود مهران است از زمانی که با گروههای دانشجویی در مناطق جنگی تئاتر اجرا می کردند. این فیلم یک درام خیابانی است شامل یک کاراکتر با بازی سیامک انصاری که یک صبح تا عصر در خیابانهای تهران می گردد و در این بین با اتفاقات مختلفی روبرو می شود.
کیانیان و هدیه تهرانی اهل «دیوانگی» نیستند!
هدیه تهرانی بازیگر نام‌آشنای سینمای ایران که نقش‌آفرینی در فیلم سینمایی «کاغذ روی خط» به کارگردانی ناصر تقوایی را در کارنامه خود دارد، نقش‌آفرینی در دو فیلم سینمایی «اسرافیل» و «بدون امضا، بدون تاریخ» را پذیرفته است؛ اتفاقی که در دوران فعالیت بازیگری هدیه تهرانی خیلی کم رخ داده است.
متأسفانه در سال‌های اخیر، درسینما عشق معنای دم دستی و سطحی پیدا کرده!
برزو نیک نژاد کارگردان فیلم سینمایی «زاپاس»؛
زاپاس فیلمی خانواده محور است و صیانت از خانواده یکی از وظایفش است. مهم‌ترین حرفش نیز درباره اهمیت و جایگاه خانواده است.
نمایش روابط هوس‌آلود زن و مرد متأهل/ اجرای تئاترهای زننده بدون نظارت مسئولان فرهنگی +تصاویر
چشم‌روشنی «وودی آلن» به آقای مرادخانی؛
باورتان می‌شود بیخ گوشمان در یک سالن نمایش حرفه‌ای و با سه بازیگر شناخته‌شده، نمایشی روی صحنه رفته است که در آن تمایلات هوس‌آلود جنسی، همبستری زن متاهل با مردی دیگر و ... بیان می‌شود؟
از رفتن بازیگرانمان حیرت می‌کنم/ لطف و محبت مردم کشورم را به حضور در هیچ شبکه خارجی نمی‌فروشم
عباس غزالی در گفتگو با مشرق:
عباس غزالی بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید: عشق و علاقه‌ام به حرفه ام منوط به رضایت مخاطب است و هرگز به شبکه‌های خارجی نخواهم رفت.
نابسامانی قیمت بلیط تئاتر در سالن‌های دولتی ادامه دارد؟
بسیاری معتقدند که بلیت تئاتر کودک و نوجوان باید ارزان‌تر باشد چون کودکان باید به‌همراه خانواده برای تماشای تئاتر بیایند و گران بودن بلیت، سبب می‌شود خانواده ناچار شود مبلغ گزافی را صرف بلیت کند
کریس پرت:سال‌ها دستفروشی می‌کردم
گفت‌وگو با بازیگر محافظین کهکشان؛
مادرم صندوق‌دار یک خواروبار‌فروشی به نام سیف‌وی است و پدرم هم مرده است او کارگر ساختمان‌سازی بود. خیلی سخت کار می‌کرد. در معدن و این قبیل جاها هم کار کرده بود. جایی بزرگ شدم که قدر و ارزش پول را یاد گرفتم.
وقتي روحیه بسیجی بر صدا و سیما حاکم مي‌شود
به بهانه انتصاب رييس جديد بسيج صداوسيما
علي فروغي برخلاف خیلی از مدیران فرهنگی از دریچه آسمان یکباره پشت میز نیفتاده و آدم کف کار فرهنگی در رسانه بوده است و خیلی از حوزه‌های فرهنگ را شخصا تجربه کرده است.
مردم را به حجی نمی‌بریم که با بی تدبیری شاهد واقعه‌ای مثل منا باشیم/ دنبال حج عزتمندانه متناسب با جایگاه مردم ایران هستیم
قاضی‌عسکر:
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه به دنبال حج عزتمندانه متناسب با جایگاه مردم ایران بودیم، گفت:عربستان درباره امنیت زائران ابهام ایجاد کردکه ما نمی‌توانستیم مردم را به حجی ببریم تا با بی تدبیری شاهدواقعه ای مثل منا در سال گذشته باشیم.
بررسی روایات مربوط به مرگ عبدالله آخرین پادشاه «بنی‌فلان» در حجاز و ارتباط آن با ظهور امام عصر (عج)
از مجموع روایات و قرینه های متعدد، ثابت می شود که عبد الله، آخرین پادشاه مقتدر بنی فلان، در کشور حجاز (عربستان)، می باشد که با مرگ او، دیگر خاندان خانوادگی آل فلان، بر سر جانشین او، به اجماع نخواهند رسید و هر چند که جانشین و یا جانشینانی هم داشته باشند.
چرا ماهی‌ها عاشق می‌شوند؟!
درباره در جست و جوی دوری؛
پیام اصلی داستان برای مخاطب کودکش همان همیشگی است: «به خودت ایمان داشته باش» اما شرایطی که در آن دوری قرار است موانعی را از سر بگذراند تا شخصیتش متحول شود
نشان مرگ را بر بدن خود آرم نکنید!
بازیگرانی که با تاتو جان‌شان را به خطر انداختند
ایدز،‌ هپاتیت c، حساسیت‌های پوستی عجیب،‌ رنگ‌های ماندگار روی پوست و عفونت از جمله شایع‌ترین عوارض ناشی از تاتو در افرادی است که بدون فکر تن به این کار سپرده‌اند
۱
آخرین عناوین