کد خبر 1504523
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸
مردم کره جنوبی علیه ژاپن تظاهرات کردند

حزب اصلی مخالف دولت کره جنوبی در مرکز سئول تظاهراتی علیه تخلیه آب های آلوده به مواد رادیواکتیو نیروگاه فوکوشیمای ژاپن برگزار کردند.

به گزارش مشرق، حزب اصلی دموکرات مخالف دولت کره جنوبی دولت این کشور را با برگزاری تظاهراتی علیه تخلیه آب های آلوده هسته ای ژاپن ترغیب کرد تا مواضع خود را پیرامون مخالفت با دولت ژاپن در این باره مشخص کند.

براساس داده های این حزب نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در این تظاهرات شرکت کردند.

لی جائی میئونگ رئیس حزب دموکرات گفت اگر ژاپن بخواهد آب دریاها را آلوده کند، دولت کره جنوبی باید آشکارا با این موضوع مخالفت کند.

پارک کوآنگ آن یکی از نمایندگان این حزب نیز از دولت درخواست کرد تا علیه برنامه تخلیه آب های آلوده به مواد رادیواکتیو ژاپن مخالفت خود را اعلام کند و برای حفظ امنیت انسان ها متحد شوند.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات نیز به خبرنگاران گفت: «برای کشوری توسعه یافته مانند ژاپن بی معناست که زندگی انسان ها در سراسر جهان را با تخلیه آب های آلوده به مواد رادیواکتیو به خطر بیندازد.

برخلاف مخالفت های کنونی از سوی کشورهای همسایه ژاپن و کشورهای واقع در منطقه اقیانوسیه، ژاپن با سرعت به سوی برنامه خود برای تخلیه آب های آلوده به مواد رادیواکتیو نیروگاه فوکوشیما در اقیانوس آرام پیش رفته است.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس